wodze i wodze pomocnicze

jakie wodze polecacie dla "delikatnych rąk?" xD Niestety nie mogę jezdzic w rekawiczkach (wyslizgują mi się wodze na treningacg i zawodach, skoki) aktualnie mam parciane i co trening moje ręce umierają i mam rany. Myslalam o calych gumowych lub z tasmy gumowanej ( http://konik.com.pl/horzewodzegumowane )?
alala A może jednak porządne rękawiczki?

Ja bez rękawiczek nie jeżdżę (szkoda rąk) , a w tych rękawiczkach, w których jeżdżę, wodze mi się nie wyślizgują...
alaala, rękawiczki i wodze gumowe, cienkie gumowe (czy silikonowe). A wodze gubisz, bo masz źle ustawioną rękę. Oprócz źle dobranych rękawiczek. Przy dobrze ustawionej ręce zbyt śliskie rękawiczki to mały procent ogólnej ilości typów rękawiczek.
Szukam wodzy gumowych w miarę cienkich i delikatnych, czy jest coś oprócz tych silikonowych Daw Maga? Widziałam tu dużo pozytywnych opinii o Schockemohle czy to są te https://www.gnl.pl/wodze-gumowe-schockemohle.html ?
Może ktos ma jakieś opinie o tych https://www.gnl.pl/wodze-gumowe-horze-192197.html i o tych https://www.gnl.pl/wodze-gumowe-rubber.html ?
:kwiatek:
Fair Play ma wersje THIN wodzy gumowych na pewno sa w Bergo często można dorwać rabaty.
Ja je posiadam i względnie lubię. Mam problem jak wodze sa za grube boli mnie prawa ręka szczególnie jak dzierżę bata a w tych problemu nie było jednak te thin są takie dziwne mam wrażenie jakby się rozciągały niekiedy także mam mieszane uczucia i kupiłam sobie gumowe z decathlonu i na skokowe ekscesy jestem zdecydowanie zadowolona 🙂
arabeczka, z "szoków" jestem bardzo zadowolona, mam wersję na haczyki. Fair Playe były fajne, ale szybko się niszczyły.
alaala może spróbuj skórzanych ze stoperami. U mnie się sprawdziły i jeżdżę bez nawet w teren. Wcześniej jeździłam tylko w rękawiczkach.
Jaka firma produkuje wodze dłuższe niż takie standardowe, najlepiej bez stoperów i na karabińczyki?😉
Jakiś pomysł na wodze gumowe, miękkie, cienkie, chętnie ze stoperami?
Wiem, że kiedys był szał na stubbeny ale nie moge ich juz znalezc. Miałam super whitakery ale sprzedalam w komplecie z oglowiem a osobno tez nie moge znalezc...
Jakiś pomysł na wodze gumowe, miękkie, cienkie, chętnie ze stoperami?
Wiem, że kiedys był szał na stubbeny ale nie moge ich juz znalezc. Miałam super whitakery ale sprzedalam w komplecie z oglowiem a osobno tez nie moge znalezc...


Ja mam Showmaster. Kupowane osobno. Kosztują ok 20 EUR
Jakie włodze parciane ze stoperami miękkie?
Porwał mi dziś koń ostatnie kieffery i chciałam coś podobnego, ale nie tak sztywne jak Kentaur czy Horze.
Ja mam wodze Kantrie i są barfzo fajne.
Kupię wodze o długości większej niż ok.160 cm czy to już na specjalne zamówienie?
adriena, u mnie w ogłoszeniach są nowe wodze skórzane ponad 170 cm... chyba west, ale są łączone
Hm. Wodze sa australijskie, ale w zasadzie identyczne jak westowe. Laczone w srodku, zeby nie gubic, ale mozna rozlaczyc i uzywac jako pojedynczych, albo-zszyc razem. Dodam ze robione sa z prawdziwej, byczej skory, a nie mielonki czy skor krowich, ktore sa mniej wytrzymale. Bardzo polecam!
Australijczycy maja bardzo porzadne wyroby ze skory. Wodze przetrwaja lata, tak jak moja uzda.
[quote author=_Gaga link=topic=53564.msg2697261#msg2697261 date=1500212003]
adriena, u mnie w ogłoszeniach są nowe wodze skórzane ponad 170 cm... chyba west, ale są łączone
[/quote] ale one całe gładkie chyba są?
Owszem. Z wyjatkiem sprzaczki na srodku, laczacej obie wodze. Bardzo dobrze ukladaja sie w reku, a jesli komus sprzaczka przeszkadza, rymarz moze zszyc za pare zlotych. Kolor ze skory sie nie sciera-mam z tej skory i firmy oglowie, uzywane trzy lata i wyglada jak nowe.

Ja z kolei wole uzywac wodzy z miekkiej linki, ktora nie obciera rak i nie potrzebuje rekawiczek. Glownie takie, ze sprzaczkami i kawalkami skory, obciazajacymi wodze, dla wyrazniejszego sygnalu tzw slobber straps (nie znam polskiego odpowiednika nazwy), ale sa i bez, z karabinczykami i bez..
Linka jest mieksza niz uwiaz, sa wodze o roznej srednicy, co kto lubi.


Tu sa bez karabinczykow, same slobber straps




Za niecale 20$ w lokalnym sklepie dla oniarzy kupilam takie. Nie slizgaja sie w rekach, nie rozciagaja, czesc jest skorzana. Karabinczyk mozna zdjac i miec obie wodze dolaczane przez sprzaczki:


adriena, niestety nie mają stoperów 🙁
[quote author=_Gaga link=topic=53564.msg2697367#msg2697367 date=1500273592]
adriena, niestety nie mają stoperów 🙁
[/quote] buuu szkoda bo bym wzięła, ale muszę mieć jakieś abs'y na wodzach 😉
Stopery mozna dokupic🙂
adriena, horsepol ma ofercie wodze bez i ze stoperami – jeśli akurat nie ma takich, jakie chcesz, to błyskawicznie robią na zamówienie. Wobec tego może zrobią też dłuższe?


Planta, fajne to za $20, szkoda że u nas takich nie ma. 
Na eBay jest pelno ogloszen np takie
http://www.ebay.com/itm/Kincade-Rein-Stoppers-Rubber-Pair-/401303840733?epid=2038832550&hash=item5d6f92a7dd:g:PT0AAOSw~CFY5YM~
Wiec jestem pewna ze sklepy jezdzieckie tez maja w ofercie.

Fajne, ale pasuja mi na Foxtrottera,konia o posturze AQH. Na Walkera juz sa krotkie🙁

Takie wielokolorowe widziałam, ale były w wersji kucykowej. Podoba mi się jedne kolor gumowej końcówki. Takich nie widziałam.
Planta, to co wstawiłaś to nie są stopery na wodzy tylko blokada wytoku... stopery są naszyte na wodzach i zapobiegają wyślizgiwaniu się ich z dłoni.
Czlowiek cale zycie sie uczy. Dla mie to byly stopery. Przepraszam za wprowadzenie w blad.
Czy ktos wie gdzie mogę kupić gumowe wodze thiedemanna - chodzi mi o same wodze. Mam w zestawie parciane ale "tragicznie" się ślizgaja  w rekach 🙁
Chyba nie da się kupić gotowych, my zamawialiśmy w DawMagu na idnywidualne zamówienie. Zrobili nam jedne takie jak DawMag ma gumowe i drugie gumowane ze stoperami. Wykonanie ekstra ale cenowo tez sobie nieźle DawMag życzył z tego co pamiętam ale konkretnie kwoty nie podam, nie pamiętam.
Chyba nie da się kupić gotowych, my zamawialiśmy w DawMagu na idnywidualne zamówienie. Zrobili nam jedne takie jak DawMag ma gumowe i drugie gumowane ze stoperami. Wykonanie ekstra ale cenowo tez sobie nieźle DawMag życzył z tego co pamiętam ale konkretnie kwoty nie podam, nie pamiętam.


Wlansie się tego  obawiam. W komplecie z wytokiem moxe i da ale.skórzane , znalazłam tylko parciane  które można kupić osobno 🙁
Odkopuję.... bo przekopuję temat i nie widzę 🤔 (PS: działa wam wyszukiwarka? )
Potrzebuję cienkie wodze - byleby nie gumowe. Mogą być parciane. Pod czym szukać? Fair Play.....? albo jakieś "wodze do munsztuka"....?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się