NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

wistra a czy Ty płaciłaś kartą za to ? Rzecz o której piszesz nazywa się chargeback. To dzięki chargebackowi transakcje dokonane kartą mają charakter odwracalny i mogą zostać unieważnione. Do tej pory sądziłam, że dotyczy to tylko transakcji realizowanych kartą płatniczą. Ja tak płacę za zagraniczne wycieczki i wiem, że wtedy gdy do wyjazdu nie dojdzie z przyczyn leżących po stronie biura, bank zwróci mi forsę. Przy zwykłym przelewie to chyba nie obowiązuje ... Mylę się ? 🙂

Robilam przelew natychmiastowy z konta alior sync.
Napisalam reklamacje za doradztwem osoby z infolinii, wyslalam.
Na drugi dzien dostalam info, ze reklamacja rozpatrzona i ze mam srodki w tej kwocie na koncie.

W info o reklamacji napisalam, ze sie pomylilam, a nie, ze mnie babka oszukala i sprawa na policji 😉
wistra a nie boisz się, że skoro odzyskałaś kasę to tak jakby sprawa jest zakończona - w sensie zniknął przedmiot sporu i policja się wkurzy, że nie poinformowałaś ich o tym, a procedura jest w trakcie?
Nie, pytalam o to naszej forumowej damariny. Mam nie cofac sprawy z policji
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 lipca 2014 09:17
wistra, a nie obawiasz się jakiś problemów z bankiem, jeśli dowiedzą się o sprawie?
czy miał ktos kontakt z użytkownikiem evijot? wysałam pieniądze za pelham i czekam juz miesiąc i nic ani pelhamu ani wiadomosci Może ktos moze mi pomóc?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
17 lipca 2014 11:56
wistra możesz jaśniej napisać, bo nie do końca rozumiem 🤔
Napisalam reklamacje do banku, ze pomylilam odbiorce przelewu.
Sprawa na policji sie toczy, bo na szczescie ta osoba oszukala nie tylko mnie i mam nadzieje, ze inni tez to zglosili.
Kasy od policji bym nie odzyskala, bo za niska kwota. Przedmiotu tez nie otrzymam, bo jak ja zmusza do wyslania?
Jezeli ona bedzie miala problem, ze bank jej cofnal ta kase, to bedzie musiala pokazac dowod, ze na taka kwote sie umawialysmy i ze wyslala, a to bedzie oznaczalo przyznanie sie do winy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 lipca 2014 12:44
wistra, w obecnej sytuacji również jesteś oszustką, ponieważ w momencie kiedy odzyskałaś pieniądze, oskarżona przez Ciebie dziewczyna nie jest Ci nic winna, a przeciwko niej będzie się toczyć postępowanie.
To nie problem, pojadę rano i wycofam sprawę 😉
hmmm ciekawe,  dobrze wiedzieć 😉 , w życiu bym nie wpadła, że tak można, bo nawet na chłopski rozum: skąd bank wie ze to faktycznie pomyłka, a nie działanie z premedytacją, jest tu miejsce na ogromne nadużycia, teraz będzie strach komuś cokolwiek sprzedać z przelewem 🙁
Nie mam pojęcia, czemu tak szybko mi to pozytywnie rozpatrzyli. Mój TŻ się śmieje, że wszyscy dobrze znają tą babkę i nawet się nie zastanawiali  😁
aktualna lista  :kwiatek:

NIEUCZCIWI
Dancer vel ddance, cavalo, lafesta, mankaa69, delilahh znana jako  wiktora b. lub artur b. z gorzowa wielkopolskiego - masa oszukanych osob na duże kwoty m.in marlena82, sareja, evson, missales
el (kolejne wcielenie dancer, ddance etc) - kate1121 - towar niezgodny z opisem, dizi – nie chciała przyjąć z powrotem towaru wysłanego za kaucją
flis12053 vel wiki12053, agnelabed znana jako  monika flis lub monika bednarz - masa oszukanych osób na duże kwoty, m in. martyśś_99, olciaqola, nigna, blondynowa94, akzzi, junona, kjolimpia, jmonikaaa
pantofel vel Siss znana jako Klaudia Kocik - szaga - wyslala siodlo ze zlym łękiem, martrix - mimo umowionej sprzedazy nie wyslala paczki za pobraniem, tintin, centek - nie wyslala towaru (siodlo), lutnia - nie wyslala towaru(sprawa rozwiazana), animalia - nie wyslala towaru, minerwa, katka, juliadna, chudąpigi, cudna_11, - oszustwa finansowe wergeel, savannah
wacusiowata vel kiki, konikowata 17 znana jako klaudia gąska-  Ivett (brak paczki), sięrra - nie wyslala paczki przy wymianie, po czym nawet nie odebrała paczki od sięrry, bagietkowa - dostala aparat, nie zapłaciła, uzywala go 1,5miesiaca po czym odeslala z powrotem, dworcika - zamawianie towaru, brak zaplaty, gejbi - dostala paczke, nie wyslala paczki na wymiane, kochodnia_kc - wymiana na paczke o wartosci 300/400 zl, martyna1809 - nie wyslala towaru
czilloutkaczacza znana jako KATARZYNA PŁOCHOCKA –Milenchen- nie dosłano dokumentów siodła oraz pokrowca mimo obietnic, Graves – nie zapłacono za towar (siodło), horse_art – towar niezgodny z opisem, nie zapłacono za towar
rozowagwiazdeczka znana jako Joanna Pasoń-Woszczyna - agata* - nie wysłano towaru, apietruszka – brak zapłaty za towar, nevergiveupxdd – nie wysłano towaru, nevergiveupxdd – nie wysłano towaru

Adrianna32 – Tanzerin - brak zwrotu pieniędzy
agam - shilton - oszustwa przy wymianie, w końcu oddała pieniądze, somebody - wysłano brudną smierdzacą derke
agata* - k_cian – towar niezgodny z opisem
akbar - olafasola - oszukiwanie podczas dzierżawy
andersen - seniorerk - mimo zapłaty nie wysłano towaru
andzia01 - Nika91  - oszustwo
Angelika0729 - Budlejowe_love – zwlekanie z wysłaniem towaru, towar niezgodny z opisem
anna1990 - hedone - towar niezgodny z opisem
annkathrin – azazu93 - nie wysłano towaru podczas wymiany
annn00 - łaciaty8 – nie wyslano towaru
arabianka – Dolqa – obiecała pomoc przy obozie, nie przyjechała
arkadia - picaros - nie wysłano towaru
ARONIA222 – Dramka nie dostała kasy po zwrocie bryczesów
Arysta – aokt – towar niezgodny z opisem
asiaj - karla🙂 - nie wysłano towaru
Atos – spór z aniaagre o bryczesy, brak możliwości zwrotu
basienka_kbs - siwula - zwlekanie z wysłaniem towaru
beata.e222/ Sylkam_38 / marta_88 – różne nicki, mieszanina w transakcjach, spór z InteriorTerra, próby wyłudzeń
Bell – Dzionka - brak rozliczenia za jazdy i dzierżawę.
blendzior95 – grafika – nie wysłano towaru
blondpanna –  Matinka – nie wysłano towaru
Caira – Demonowa - towar niezgodny z opisem
calippka01 - cariotka - towar niezgodny z opisem
ceditorpedi - seniorerk - towar niezgodny z opisem, brak obiecanego kontaktu po kupnie, następnie zwiększenie ceny towaru
celly – Muffinka – towar niezgodny z opisem
Celtowa – Carunia - nie wysłano towaru
chudapigi – bjoork, Claudia, LOVELY - problemy z wysyłkami, zwrotami, trudny kontakt, kasiakliczkowska - nie odebrała siodła z poczty, thymos - zwlekanie z wysłaniem przedmiotu
Cintra - Dramka - spór o wymianę puślisk
cudna_11 – tunrida – rozmiar czapsów inny niż zamawiany, Kaarina – transakcja dziwna
cyntia – SIWEK – towar niezgodny z opisem,  chudapigi – zamówiony towar okazał się sprzedany na Allegro
Dasia – FAZA – nie zwróciła pożyczonych pieniędzy, darloga – próba oszustwa
derige – akzzi - sprzedawanie sprzętu NN jako firmowy
diablo - sakura – brak zapłaty za towar
dinfo – akoko – wysłanie towaru niekompletnego, zmiana ceny na wyższą, nie wysłanie towaru (bez strat – paczka pobraniowa), magda1 - zwlekanie z wysyłką towaru
DOBRUSIA – Zenona – nie wyslano towaru
domi22nika - meithner - podczas wymiany wysłano niekompletną paczkę
donat – incognito – nie wysłała towaru
doomi - bielanska21 - nie wysłano towaru, bamboo555 - przy zwrocie towaru nie oddala pieniedzy
Dramka – jaksa - sprawa z siodłem, FirstLight -sprawa strzemion , Stokrotka*** - zwrot kasy był ale nie cały – koszty przesyłki, hana - zmienianie ceny wysylki
dressage91 - aronka - nie wysłano towaru
duuunia - jaskierkowa - anulowanie sprzedaży po kupnie na allegro
Edek – quintana – towar doszedł po wielu upomnieniach,
egonkorra - sylwiaj - nie wysłano towaru
elen – Cobrinha, pędzący wicher - brak zapłaty za towar, Koniczka - brak przelewu,
ELLIOT - ulsan993 – towar niezgodny z opisem (siodło), brak możliwości zwrotu mimo wcześniejszej umowy
equi.dream – Orzeszkowa - oszukiwanie, brak kontaktu, disco - brak zwrotu kasy, darloga - towar w złym stanie, trudny kontakt, Ramires - zniszczony towar, maxowa - nie odebrała specjalnie zamówionej rzeczy, Lwinka - oszustwo na kasę 550 zł
FABIANE - dorka8998 – brak zapłaty za towar, Hrabinka12 – niepoważne zachowanie – blokowanie towaru, nie wysłanie towaru (wymiana), towar niezgodny z opisem
Fanga – marysia550 - brak wpłaty w zabawie urodzinowej
Faszka – Ciska - brak zapłaty za towar
flis12053 - pestka2012 – nie zapłacono za otrzymany towar
floo – Cavallia – niekompletna paczka
fusco - malinowaa - towar niezgodny z opisem
Futrzak – vegansia – nie wysłano towaru
gajara18 – Katija - spór o czapraki
Gandini – InteriorTerra - problematyczna wymiana
gejbi – kayoko  - nie wysłano towaru,
goooooosiak - nunak - nie przyjęła z powrotem siodła wysłanego na przymiarkę za kaucją
hazzir – karo13 – towar niezgodny z opisem, nie oddała pieniędzy mimo zwrotu paczki
hektor/Alicja W – CeraŁ - oszustwo przy wymianie
Hexa  - kolorwiatru - brak zapłaty za towar, ash - nie wysłano paczki (po czasie oddała pieniądze)
Hronovsky promen – kasik – wzięcie zaliczki, niewywiązanie się z umowy (budowa stajni)
impossiblehorse -  gejbi (brak paczki - wymiana)
incognito - doker - sprzedala 2 siodła, doszlo tylko jedno (po interwencji na forum doszło i drugie), próba oszustwa
InteriorTerra -  emptyline - wymiana nowego czapraka na bezużyteczny wytok i brak możliwości odmiany
Iskiereczka –  Wezyrowe - wymiana
ISKRZACZEK –  Dramka - umówiona transakcja, a sprzedaż komu innemu
Jadzia122 – Angela – nie wysłano towaru
jascus199 – konie24 - nie odebrał przesyłki za pobraniem
Jasina – Angela – zwlekanie z wysłaniem towaru
Jotusia –  mela86 - sprzedała buty o  różnych rozmiarach, karino1998 - towar wybrakowany, niezgodny z opisem
kabanosia - martuuu - nie wysłano towaru
KajO –  Puma - nie wysłano towaru
Kalia vel. toronto -  duunia - oszutwo na kasę
karen –  maxowa - brak przelewu
Karina7 –  Fantazja - wymiana, Enii - brak kasy za towar  brak towaru, Ruda77 - siodło, Wezyrowe - brak wymienionego towaru, mtc - brak zapłaconej paczki, kate1121 - smar, ochraniacze
Karmela –  Cintra - łączniki
karyMój – Kayoko – towar niezgodny z opisem
katakumby18 – Dada -umawia się na transakcję i sprzedaje komuś innemu
kimi22 - effqa - czaprak w tragicznym stanie, shilton - ukradla rzeczy ze stajni
kinia992 –  majeczka - wspólne zamówienia na e-bayu – brak kontaktu
kjolimpia - pifia - zwlekanie z wyslaniem paczki, episode - nie wyslano paczki
KolorWiatru-  Jara - koń z modeliny, dzionka - zabawa urodzinowa
koniara108 –  orjentica - siodło
koniczekpp - aem - nie wysłano towaru przy wymianie
konie_3 – Markizowa - próba wyłudzenia siodła
konie-legnica – bera7 - transort
krysiex213 - livia, anderia, martrix - opóźnienia z wysyłaniem towaru
lenka1z - azbuka - towar niezgodny z opisem (sprawa wyjaśniona)
Likier –  konik morski - oszustwo, kolorwiatru - pad
llilaa – Tyśka – zwlekanie z wysłaniem towaru, dramka - nie wysłano towaru
Lov –  szuwar - towar niezgody z opisem
-mal- – Aimee, Livia – blokowanie towaru, kłamstwa że wysłała pieniądze
manena - angeel - nie przyjęła z powrotem siodła wysłanego na przymiarke za kaucją
markiziowa - almika - brak wysłania towaru (w koncu oddala pieniadze)
martuska - budlejowe_love - towar niezgodny z opisem
Medziiik – Radeczek - brak rozliczenia za dzierżawę
Michle – kaolcia – nie przyjęcie towaru spowrotem mimo umowy że będzie taka możliwość
MIGUUS - ada5587 – nie wysłano towaru – DO WYJAŚNIENIA
milkaherki - donatellla - nie wysłano towaru
Minosia –  raja - nie wysłano zamówionego siodła
missjulliard - bluehorse - towar niezgodny z opisem
moneta vel. Agelika95 –  Judymira - pad zniszczony, Cintra - kasa za derkę
monika12053 vel. marysia12053 -  zielona_stajnia - zakupiony sprzęt w fatalnym stanie, Apokalipsa - oszustwo z wymianą
my star - horse_art - próba sprzedania NN siodła jako firmowe, basznia- zwlekanie z zaplata za przesylke,
myszowiec –Ulalala- towar niezgodny z opisem
Naciau –  somebody - brak zakupionego naczółka, marysia550 - zabawa urodzinowa, asds - wymiana, Cintra - towar niezgodny z opisem
nadżafowa - nirv,emptyline, wacusowata - nie wysłała czaprakow
Naska –  Siss - obrót wpłaconymi pieniędzmi zamiast realizacji zamówienia
natka2503 - konikowa17 - nie wysłała towaru
Nikitaa –  Ollala - wymiana, akzzi - wymiana, Likier - wodze, Ada - nauszniki
norgia - -bibi22- towar niezgodny z opisem
olafasola –  olcia86 - wymiana
olci22 - pika24, Mamba – nie wysłano towaru
olcia86 –  deborah - zwrot pieniędzy
olciaqola -migimiggi - nie wysłano towaru
olowkowa hr - angela - nie wysłano paczki
otaris - bajkowa - umawianie się osobiscie na sprzedaż czapraka, odwolywanie spotkań chwile przed
Pacia –  marysia550 - zabawa urodzinowa
Palomaa –  kkatek - zakupione ochraniacze nie dotarły
pantofel - wikaa1507 – towar niezgodny z opisem, kłamstwa
paulincia789 – panibelynda – towar niezgodny z opisem, dramka - towar niezgodny z opisem, nautica - towar niezgodny z opisem
paulut –  noen - wymiana
pejcia1 –  eMi1428 - brak realizacji zamówieni, Insomnia_90 - zamówienie niekompletne
perraf – bacik90 - podszywanie się pod inną osobę
pestka2012 - idaczerwcowa - zmiana zasad licytacji po jej zakonczeniu
petit - goldenka - nie przyjęła z powrotem oficerek wyslanych na przymiarke za kaucją
PinkPanther/Fluttershy –  monia - zwrot pieniędzy
Presja - Nominkowata0202 – nie wysłano towaru
Puma –  akzzi - czapraki
reniaa – majeczka - brak wpłaty
rzepa - nigna - brak odezwu po wylicytowaniu, maxowa - nie odebrała paczki
saliniak – equi.dream - derka
sandru16 – Moonica – towar wysłano dopiero po interwencji forumowiczów
sandrunia173 - A_K_ - nie wysłano towaru
Shilton –  Ciska - zwlekanie z zapłatą,
Smilebaby – alexiss – nie wysłano towaru (wymiana)
sonia346 –  admira - nie wysłano towaru
sportpony - belusia6 - towar niezgodny z opisem, Solaoke, – nie wysłano towaru
STACJONATAKAROL – Time – brak oddania zaliczki mimo sprzedania towaru innej osobie
stajenna🙂 – być, obiś, pika24, kararina-anna - zwlekanie z wyslaniem paczki, kameleonik – źle zrobiony towar (sprawa rozwiązana), nie wysłanie nowego w ramach przeprosin, horse_art – nieopłacenie zamówionego towaru
stewa - aniaagre - brak zwrotu pieniedzy za towar niezgodny z opisem, anai - towar NN sprzedany jako firmowy + zły rozmiar
szanti2003 - sonia346 - zwlekanie z wyslaniem paczki, ssstokroteczkaa - zwlekanie z przesyłką, towar niezgodny z opisem
szukam_szczescia - wezyrowe - zwlekanie z wysyłką, towar niezgodny z opisem
Tajfunowa –  Zairka - książka
tymbark - zalcia97 - zwlekanie z wyslaniem paczki
Vita18 – Cobrinha - towar niezgodny z opisem (rozmiar)
walarajdowiec –  olcia 86 - brak zwrotu pieniędzy
warkolki - jabluszko2 - nie wysłano towaru
Wezyrowe –  Karina7 - wymiana, InteriorTerra - wymiana, meithner - zamówiony towar okazał się zniszczony, 
Wichrowelove – GardenoweLove – towar niezgodny z opisem (miał być nowy, nosił slady użytkowania)
Wilczyca –  Dzionka - problemy ze sprzedażą siodła, dycha - spóźniony i zniszczony towar
wirgi - maxowa - nie odbieranie paczki pobraniowej
wspólna - zalcia97 – nie przyjęcie towaru z powrotem mimo umowy że będzie taka możliwość, Wintermelody – zwlekanie z wysłaniem paczki, paczka wysłana po interwencji na forum
zaćjesz –  majeczka - dług
zorza.polarna –  InteriorTerra -problematyczna transakcja
zuz95 - horcia137 - bardzo opozniona zaplata za towar, pooh - dostala przesylke, nie zapłaciła za nia
zuziasta -  zapałka - nie wysłano towaru

BLOKOWANIE TOWARU
3 foule i w górę, beata.e222/ Sylkam_38 / marta_88, bluees, claudia02854, CLAY, dz, dziamdziak, elen, equi.dream, FABIANE, intryga92, Iskierkaa93, jojo, Kamoo ;3, karesowa, kjolimpia, krecikowo, lalasatan, llilaa, maadzia_9, majka, -mal-, Melanie, misiola, my star, Naciau, nightmare, olciaqola, paulincia789, perlica_pl, qnia, qnia, qnia, reniaa, Saharynka, SAREJA, Shilton, sophieanne, Truskafffka13, xxkitaxx, yoshiix, zaretino, Zeave,

-do str.252-

edit - spór stajenna🙂 - kameleonik został rozwiązany.
ja bym jeszcze podkleiła do atosa link z przebojami paszowymi: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,92594.0.html im więcej ostrzeżonych tym lepiej
casines Szacun za kawał pracy i czasu włożonego w spis.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
20 lipca 2014 11:06
casines BRAWO, wielkie słowa uznania :kwiatek:
Ja odnawiam sprawę z Marcelin.
Do tej pory (wciąż) brak odzewu, pisałam nawet na fb. Czapraka również nie otrzymałam. Czy ktoś z re-volty zna Marcelin osobiście i mógłby pomóc?  :kwiatek:
wistra, w obecnej sytuacji również jesteś oszustką, ponieważ w momencie kiedy odzyskałaś pieniądze, oskarżona przez Ciebie dziewczyna nie jest Ci nic winna, a przeciwko niej będzie się toczyć postępowanie.


Nie do konca.
Wistra zgłosiła na Policję podejrzenie oszustwa ( o ile dobrze się orientuję).
To nie jest sprawa cywilna, że jeżeli dziewczyna odda kasę to nie ma już sprawy, bo dług został spłacony. Chodzi o sam fakt zdarzenia.

Tutaj, pod warunkiem że Policja nie umorzy postępowania - to nadal będzie toczyła się sprawa karna.
niestety jestem zmuszona napisać w tym wątku 🙁

8 lipca znalazłam ogłoszenie na revolcie o sprzedaży strzemion za 40zł użytkowniczki nanami
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/125644

chciała kontakt tylko telefoniczny, więc wysłałam jej smsa, że "proponuję 45zł z przesyłką, co ty na to?"
zgodziła się i podała mi dane do przelewu, powiedziała, że będzie mogła dopiero wysłać mi w czwartek, bo wraca z wyjazdu, na co się zgodziłam

w poniedziałek 14 lipca dopytałam o numer przesyłki, żeby sprawdzić, gdzież to ta nasza poczta to ma, dostałam informację, że przeprasza ale nie wysłała jeszcze, właśnie pakuje... wrr... no trudno, poprosiłam o numer jak tylko go będzie mieć


jakież moje dziwienie było jak w czwartek 17 lipca złapał mnie w drzwiach kurier z paczką pobraniową na 18zł ze strzemionami
jak do niej zadzwoniłam to stwiedziła, że w ogłoszeniu jest napisane że koszty przesyłki pokrywa kupujący! a ja jej zaproponowałam cenę za same strzemiona przecież  😲

w złości nie przyjęłam przesyłki i to był błąd, bo dzisiaj radośnie oddała mi 9zł na konto [ podwójne koszty przesyłki sobie odjęła] i uważa sprawę za zamkniętą ❗

pomijając brak umiejętności czytania ze zrozumieniem to jeszcze wykazała się totalnym brakiem logiki, bo nie uzgodniła ze mną sposobu przesyłki a pieniądze przecież jej przelałam, bo nie chciałam przesyłki pobraniowej, bo zależało mi na ograniczeniu kosztów


także rozważam zgłoszenie sprawy na policję jako próba wyłudzenia i oszustwo, czy ktoś mógłby mi opowiedzieć o swoich doświadczeniach? ja po prostu chcę iść po południu na swoją komendę mój mąż proponował sąd 24-godzinny jako rozwiązanie, ktoś korzystał? oczywiście mam całą historię smsów
milkiwaj, za 36 zł pójdziesz na policję, czy do sądu?
Serio?
5 zł nie wystarczyłoby chyba nawet na paczkę pocztową... a cała sprawa to raczej nieporozumienie a nie oszustwo. Takie rzeczy załatwia się dzwoniąc, nie pisząc smsy...
A dlaczego nie zadzwoniłaś do niej jak był kurier?
przecież napisałam, że zadzwoniłam i ona się uparła że ja mam ponieść te koszty i że nie napisałam , że łącznie z przesyłką jej proponuję kwotę

chodzi o sam fakt, nie o kwotę, chociaż 45zł piechotą nie chodzi!,

przesyłkę można za 8-10zł załatwić i nie uważam tego za nieporozumienie, bo powinna była mnie poinformować, jeżeli chciała mnie jeszcze jakimś kosztem obciążyć, za 45+18zł mogę mieć nowe strzemiona przecież! moim zdaniem to próba wyłudzenia, która skończyła się przywłaszczeniem sobie moich pieniędzy

ja negocjowałam cenę, zaproponowałam jej swoją ofertę już łącznie z przesyłką, nie zależało mi na paczce już teraz i natychmiast, mogła wybrać najwygodniejszą dla siebie i najtańszą, a ona wysłała mi jedną z najdroższych opcji za pobraniem, to po co ja ten przelew jej robiłam wcześniej???


edit: chciała kontakt telefoniczny, słowo pisane trochę bardziej trwałe jest niż mówione, adresów i numerów kont też nie chciałam dyktować

-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
21 lipca 2014 14:55
Przecież milkiwaj wyraźnie napisała, że ZAPROPONOWAŁA CENĘ Z PRZESYŁKĄ. Przecież bez sensu by było oferować cenę wyższą niż 🤔, chciała sprzedająca 😵.
Z tego co zrozumiałam, to nanami, sama sobie wybrała sposób dostawy 🤔wirek:, bez uzgadniania dodatkowych kosztów z kupującą. A wcześniej zgodziła się na proponowaną cenę za strzemiona + wysyłkę.
Jak dla mnie to sprzedająca się pomyliła. 🤔
czy ja mogę tutaj podać imię i nazwisko nieuczciwej osoby czy tylko nick voltowy? nie wiem jak to się ma do ochrony danych osobowych a że ktoś mnie oszukał i mi nie zapłacił za paczkę chciałabym tą osobę dopisać do listy
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lipca 2014 15:00
Nick.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
21 lipca 2014 15:07
Hekate1 może najpierw opisz zaistniała sytuację, podaj nick z re-volty, a potem - jeśli ktoś będzie wstanie pomóc -podasz mu resztę danych.
-bibi22- dziękuję, bo już zgłupiałam, że naprawdę "z przesyłką" oznacza dla gro ludzi co innego niż dla mnie  🤔wirek:


(...)
chodzi o sam fakt, nie o kwotę, chociaż 45zł piechotą nie chodzi!,

przesyłkę można za 8-10zł załatwić i nie uważam tego za nieporozumienie, bo powinna była mnie poinformować, jeżeli chciała mnie jeszcze jakimś kosztem obciążyć, za 45+18zł mogę mieć nowe strzemiona przecież!


Po pierwsze 45 - 9 zł = 36 zł
Po drugie - gdzie można kupić nowe strzemiona Sprengera za 63 zł - chętnie kupię 🙂 Dotychczas spotykałam się z ceną 180 - 200 zł także tak, czy siak cena była bardzo bardzo okazyjna... A sama sprawa to zwyczajnie nieporozumienie, nie oszustwo - przynajmniej wg mnie. Jak pisałam - moim zdaniem rozsądniej ustalać tego typu sprawy rozmową przez telefon. Szczegóły dotyczące danych adresowych czy numeru konta - można wysłać mailem...
Serio gaga? To raczej sprzedająca ma z głową swoją nieporozumienie. Co z tego że 5 by nie starczylo? Starczyło by 9,50 i o całe 4,50 cena została znegocjowana cena. No i co z tego że i tak były tanie?

Wysyłać mogła nawet samolotem za 50 zł, kupujacej to nie powinno obchodzić w końcu jej oferta już przesyłkę zawierała.

escada, jesteś w 100% pewna, że da sietakie rzeczy ustalić zdawkowymi smsami?
Moim zdaniem to sposób kontaktu był podstawą nieporozumienia...
Ja jak coś sprzedaję / kupuję i chcę ponegocjować - dzwonię. Jeszcze mnie nikt przez telefon nie zeżarł 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się