NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Facella   Dawna re-volto wróć!
06 września 2015 20:29
O kim Ty piszesz?
Wichurkowa   Never say never...
06 września 2015 20:32
No nie wiesz,przecież mówi o tej co tamto... 😁
A liczba z nicku pokrywa się z formą artystyczną wypowiedzi. Jakbym się na moment na fb znalazła... aż odświeżyłam stronę.
Miała tyle złości w sobie że musiała zaznaczyć to na czerwono
Czasem irytujące są sytuacje -nie powiem bo też się wściekałam ale chyba obowiązuje jakaś kultura osobista.
ed
Odsyłasz kask - masz na to 14 dni, bez podania przyczyny - pod warunkiem, że kupiłaś go od firmy i masz paragon.
Kupujesz nowy w dobrym rozmiarze.
Druga sprawa - prosisz o wymianę, powinni się zgodzić, ale nie wiem, jak to jest prawnie.
oczywiście że zgłosic to do allegro
a jeśli kupowałaś, ze sklepu to także do federacji praw konsumenta (jak o d osoby prywatnej, to oni nie pomogą)
ponadto jak najszybciej wystosowac list (mail), że odstępujesz od umowy zawartej na odległość (nie pamietam już jaki jest czas na odstępienie od umowy, chyba 14 dni), ale nawet jak tego nie uznają, to jest to potem dla ciebie argument i podstawa reklamacji i dochodzenia o swoje
wistra odesłać można ale mi by było szkoda poniesionych kosztów dostawy, których w przypadku odstąpienia od umowy sprzedawca nie zwraca.
koniczkowaaa zwróć się do Allegro, załącz im ten formularz, który wysłałaś sprzedającemu lub maile potwierdzające, że faktycznie prosiłaś sprzedawcę o inny rozmiar, koniecznie załóż spór na Allegro.
Labarson, oczywiście, że zwraca. Był "refresz" tego w grudniu 2014.
aha, ok, tego nie wiedziałam  😉
ed
Labarson, oczywiście, że zwraca. Był "refresz" tego w grudniu 2014.


nie była bym taka pewna tego, jeżeli wzracasz bez podania przyczyny
wtedy koszty odesłania ponosi kupujący
jeżeli natomiast zwraca z winy sklepu, bo wydali zły towar, to wtedy sklep musi oddać, także tutaj jak najbardziej spór na allegro trzeba załozyć

koniczkowaaa, 12 zł za wysłanie do ciebie muszą oddać
12 zł. za odesłanie im już nie koniecznie. tutaj jest ryzyko kupującego, musi oddać towar do sklepu, więc musi się liczyć z kosztami wysłania do sklepu. twoje ryzyko.
natomiast brak paragonu jest dodatkowo sprawą do zgłoszenia do us. paragon lub faktura być musi.
i apamiętaj, że to nie twoja wina, ty nie odstępujesz od umowy, ty ją reklamujesz, bo dostałaś towar niezgodny z zamówieniem. więc nie ma mowy o odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny z twojej winy
NIE POLECAM robienia interesów z Klaudią Górczyńską, login: Klaudu98 😤 W sobotę było umówione, że dziewczyna sprzedaje mi popręg za 160zł i w poniedziałek wysyła paczkę przesyłką pobraniową (nie chciała płatności przelewem). Dodatkowo obiecała napisać w poniedziałek wiadomość jak tylko nada paczkę. Ponieważ nie było z jej strony żadnych informacji został napisany mail czy paczka poszła, na co odpowiedź przyszła: "Witam, niestety nie, dostałam lepszą propozycję cenową" 🤔 No serio, sprzedać komuś przedmiot a później się z kupującym licytować żeby zapłacił więcej bo jest inny chętny?! 😵 Ręce opadają, tacy ludzie nie powinni mieć możliwości zawierania transakcji bo tylko marnują czas innych osób... Dlatego serdecznie NIE POLECAM kupowania czegokolwiek od Klaudii Górczyńskiej / Klaudu98 🤔
http://www.konsumenci.org/userfiles/file/ustawa_o_prawach_konsumenta.pdf

Str 7. Na pewno firma jak zwraca kasę, jak klient się rozmysli, to zwraca z kosztami przesyłki OD sprzedawcy DO kupującego.
Gdzieś mi się obiło o uszy, że od refreszu w grudniu zwraca też koszty odesłania OD kupującego DO sprzedawcy, ale nie mogę tego znaleźć, być może, że się mylę.
Wistra
sama sobie odpowiedziałaś na pytanie, tyklo nie doczytałaś  😉
art. 34 pkt 2
"Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy, chyba że przedsiębiorca zgodził się je ponieść lub nie
poinformował konsumenta o konieczności poniesienia tych kosztów."
Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy, czytaj konsument odsyła na swoj koszt, chyba że co określa puknt 3 nie da się tego odesłać zwykłą pocztą. A kask odesłac się da, więc odesłanie ponosi koniczkowaaa. Tzn. poniosła by, gdyby zrezygnowała z kasku rozmiar 58 bez podania przyczyny. Tu jest reklamacja, bo dostała towar niezgodny z opisem (czyli rozmiarem).
ed
poczekaj na to co Ci odpisą z allegro, zachowaj (albo nawet i sobie wydrukuj) mail'e i cierpliwie czekaj
a jak allegro nic nie da, to idziesz do federacjii praw konsumenta
E. Dziekuje, faktycznie 🙂
pausia3 . Pani odmówiła przyjęcia przesyłki pobraniowej, przez co naraziła mnie na znaczne koszty 🙁 Zdecydowała się na kupno siodła we wtorek w nocy. Kiedy wysłana w piątek rano przesyłka dotarła do niej w następnym tygodniu w poniedziałek nie odebrała jej, podając jako powód spóźniony termin doręczenia. Spodziewała się przesyłki na piątek, ale my nie uzgadniałyśmy terminu w jakim ma przyjść...
Devitenelle to moze tak juz na przyszlosc sie przyda🙂- Ja wysylam za pobraniem zawsze, o ile dostane koszt wysylki pobraniowej jako przedplate 🙂 Mi tez juz kilka osob nie odebralo takiej przesylki, a nie ma co "sponsorowac" glupoty innych 🙂
Niestety znowu stajenna 😉. Obiecała,że cześć kasy zwróci i wyśle nie długo czaprak. Było to kilka tygodni temu, a ja dalej nic nie dostałam i w dodatku znowu nie odpisuję!!  😤
akinia01 to oszustka!!! Na fb w wakacje byla z nia wielka akcja.
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 września 2015 19:36
Może coś więcej?
Dziewczyny i co robicie z  pAsiczek z tego co wiem dalej się nie wywiązała z przesyłek .
Dostałam właśnie od niej paczkę wczoraj ,kupowałam przez konto mojej koleżanki na szybko chciałam mieć frak na zawody
Fakt wyczekalam sie  trochę ale przyszedł w bdb stanie tak jak pisała
Mam do niej żal ze nie zdążyl dojść na zawody ....
Co prawda rzecz przyszła taka jak powinna niestety czekanie masakra

Wycofuje oskarżenie ponieważ dostałam towar
Dostałam właśnie od niej paczkę wczoraj ,kupowałam przez konto mojej koleżanki na szybko chciałam mieć frak na zawody
Fakt wyczekalam sie  trochę ale przyszedł w bdb stanie tak jak pisała
Mam do niej żal ze nie zdążyl dojść na zawody ....
Co prawda rzecz przyszła taka jak powinna niestety czekanie masakra

Wycofuje oskarżenie ponieważ dostałam towar


Przepraszam jakie oskarżenia ? Logujesz się za raz po moim wpisie i myślisz, że ludzie się nabiorą ?
niech Admin coś z tym zrobi, bo nie dość że dziewczyna loguje się właśnie po wpisie i jedyna ma wielki happy end, to jeszcze pisze w identyczny sposób jak oszustka pAsiczek - zero interpunkcji...
I co więcej znowu milion ogłoszeń w super cenach... Przypadeg? Nie sondze...

edit. i w dodatku znowu fałszywy mail.
Ludzie nie kupujcie na razie nic u Ditzmi
MONIKA FLIS CZY JAK KTO WOLI BEDNARZ z Zagumnia ZNOWU WCHODZI DO GRY TYM RAZEM NA ALLEGRO!! NICK:MONDZA1993....
kupiłam czaprak i już 3 tyg  nie chce się ze mną skontaktować.... a pieniądze oczywiście przelałam...  zgłosiłam już na allegro spór i będę składała zenanie na policji mało tego  będę za jakiś czas jechała obok Biłgoraja i zajadę do tej dziewczyny bo żadna z nas pieniędzmi nie sra żeby jakaś małolata tak robiła.....!
poniosło mnie wiem... ale naprawdę mój portfel nie jest pełny i nie mogę szastać kasą i długo odkładałam....
Może coś więcej?


Kingunia od Friko. Laseczka cieszy się w sumie popularnością- super konie, ambasador Black Horse, pokazy... oszukała masę osób na masę pieniędzy. Jak wiemy oszustwa do 200 za bardzo nie interesuja policje a dla kogoś jak pisala dziewczyna na gorze to moga byc dlugo zbierane oszczesnosci. Juz nie wspomne ilu takich oszustw dopuscila sie Kinga. Sprzedaje rzeczy ktorych nie ma wstawiajac w ogloszenie foty z neta. Brak slow.
Banandi co do tej dziewczynki od konia Friko to miesiac temu byla fama na fb z nia w roli glownej. Laska tlumaczyla sie, ze nie jest oszustka ale nie ma czasu wyslac rzeczy osobom ktore jej za nie zaplacily i tak laski po 3-4 miesiace czekaly. Przedwczoraj znow zaczela wystawiac na fb swoje rzeczy na sprzedaz... Paranoja jakas. Na fb w grupie koniec z oszustwem  powstal mega dlugi watek na jej temat, wiem, ze czesc osob pisala do black horse w tej sprawie, ze jako ambasadorke swojej marki maja oszustke i zlodziejke...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się