NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

bay.horse, ja tylko pisałam na pw. Zgodził(a) się na moją propozycję cenową, ale po próbie ustalenia czy sprzęt jest na pewno zgodny z opisem nastała cisza.

Jak uważasz forum miałoby nadzorować złodziei? To forum, nie portal aukcyjny.
bay.horse, ja tylko pisałam na pw. Zgodził(a) się na moją propozycję cenową, ale po próbie ustalenia czy sprzęt jest na pewno zgodny z opisem nastała cisza.

Jak uważasz forum miałoby nadzorować złodziei? To forum, nie portal aukcyjny.

Dzięki to masz szczęście, bo ja nie. Dziś jadę na policję. Najlepsze jest to, że foraslle wchodzi na re volę. W sumie to cały sprzęt kupiłam na re-vocie i zawsze było ok. Mam pecha, ale nie podaruję tej kasy.
bay.horse, musisz patrzeć na to kiedy ktoś się zarejestrował. forsalle nie ma żadnych postów, niedawno na rv, mi się od razu lampka zapala bo ceny wybitnie atrakcyjne.
Trzymam kciuki bo oszustów trzeba tępić.
A czy moderator może podać inf. o Forsalle? chodzi o dane - jak myślisz?
Jeśli policja o to wystąpi, to administrator poda dane - tzn. numer IP, bo więcej chyba nie ma. 😉
bay.horse, pomijając Ustawę o ochronie danych - to skąd mod ma mieć te dane?
Nie podajemy ich przecież przy rejestracji na forum. Tylko nick i to wszystko...
A dane masz przecież skoro przelewałaś pieniądze.
Kochani adres może być wymyślony - tak przypuszczam, ale nr konta to chyba nie. Chodzi mi o nr IP jednak (na forum). Ale myslę, że na taką kwotę to policja sobie poradzi. Dziś weszłam do re-volę i forsalle usunęła swoje dane czyli brak konta.
Czy mieliście podobne problemy?
bay.horse, tak, kilka osób na forum zostało oszukanych - stąd ten wątek...
Niestety administratorzy forum nie są w stanie nic na to poradzić - trzeba iść z tym na policję.
Czy wie ktoś coś o użytkowniku Monika B. ? Mamy w poniedziałek wymienić się rzeczami i chciałabym się zorientować  😉
Jak to dobrze,że ten wątek istnieje!
Wygląda na to,że Foselle ma nowe konto na forum - Ale.wa
Nr konta się zgadza z tym na jaki wpłaciłabay.horse, Mi się udało.



Moi drodzy jeżeli jesteście oszukani na portalu re-volta przez kogoś z północno-wschodniej Polski dajcie koniecznie znać.
bay.horse, wstaw tu nr konta. Tobie już nie pomoże, ale może kolejna osoba nie da się nabrać?
Przesyłam nr konta osoby, która oszukała mnie na 1800 zł. Na portalu re volta była pod nickiem Forsale oraz jako Ale,wa. Konta te zostały zamkniete. Wystawiała też  ogłoszenia na portalu  ebay, olx i pewnie na innych portalach również próbowała oszukać ludzi. Najczęściej podaje w ogłoszeniu okolice Olsztyna, Suwałk . mazowieckie itp..... wczoraj tj. 03.03 usunęła wszystkie ogłoszenia na podanych portalach. Re volta jest świetnym miejscem dla złodziei - uważajcie.
39116022020000000313343858 Gdańsk
bay.horse, podaj jeszcze jakie dane podała do przelewu... co prawda mogą być fałszywe, ale zawsze to jakieś ostrzeżenie. Mam nadzieję, że policja ją namierzy i odzyskasz kasę.
Dane były różne w moim przypadku Anna Wnęk Olsztyn , ale wiem, że Ale,wa posługuje się innymi danymi.
Dziewczyny, mam problem z polga00@o2.pl (Olga Piskorska / ma stronkę swojego konia - Zolka). Mianowicie chodzi o siodło, które od niej wzięłam na testy.
Wszystko zaczeło się 20 lutego, gdy pisałam do niej czy siodło jest aktualne (sms), czy jest możliwa wysyłka na testy i za pobraniem. Zgodziła się na testy, ale na pobranie nie, bo się boi itp. Jako, że jest dosyć "znaną" osobą, stwierdziłam, że OK, wyślę kase na konto. Czekałam na dane dwa dni, upominając się - ale OK, każdemu może wypaść z głowy, nie oceniałam. Wysłałam pieniądze rano 22 lutego (środa), później brak odzewu, a pisałam czy ma kase na koncie. Odpisała 24 lutego (piątek), że ma i dzisiaj wyśle. 25 lutego zapytałam czy wysłała, odpisała, że jest poza domem. Kolejne SMSy i nic, odpisała dopiero 27lutego, że  znając poczte siodło będzie we wtorek, po moim zapytaniu kiedy wysłała siodło, odpisała, że w sobotę. Następnie próby doproszenia się numeru paczki - bez rezultatu. 28 lutego (wtorek) napisała, że ona nie wysłała siodła tylko jej mama. Zapytałam, czy w sobotę - odpisała, że tak. W końcu 1 marca (środa) napisała mi, że JEDNAK mama nie wysłała paczki, bo nie mogła pokrowca od siodła znaleść..W ramach wynagrodzenie miałam dostać "niespodziankę". Dostałam zdjęcie, gdzie wyraźnie pisze, że nadanie 2 marca. Ok. Czekam. Wieczorem tego samego dnia doszło siodło, niestety byłam niemile zaskoczona - nie dosyć, że siodło było wepchane w za mały karton, to było brudne. Ale ok, nie musi wyglądać byle było sprawne i dobrze leżało na koniu. Do stajni dojechałam 3 marca, ale przymierzyłam tylko na sucho, 4 marca (sobota) zrobiłam pełny test i siodło nie leżało dobrze - odrazu więc napisałam do Olgi, że oddaje siodło, bo nie pasuje, więc czekam na przelew. Odpisała, że ok. Od tego momentu brak jakiegokolwiek kontaktu - nie odpisuje na SMSY i na wiadomości na fb, nie odbiera telefonów. Ciągle widze, że na fejsie jest, nagrywa snapy, dodaje na swoje stronki zdjęcia. 6 marca -  Zadzwoniłam z innego numeru - voila, oddzwania po 2 minutach. Mówię, że czekam na przelew i niech nie robi żartów - i dowiaduje się, że już wysłała przelew i wyśle mi screena jak dojedzie ze stajni (była ok 21). Jak już można się domyślić nic z tego.

Jak tu walczyć z taką dziewuchą? Już mi ręce opadają..
Jak coś napisałam bez ładu i składu to przepraszam
Shantowa, próbuj jeszcze sie dobijać, smsy fb itp. Napisz jej datę do kiedy czekasz na przelew jeśli nie  wrócą pieniądze zgłosisz sprawę na policje. Skor umawiałyście sie na przymiarkę i masz smsy potwierdzające to nie odpuszczaj.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
07 marca 2017 13:59
Witam
Mam problem ,nie wiem gdzie mogę zasięgnąć rady .
Chodzi oto że kupiłam ogłowie mylnie opisane przez sprzedającą (rozmiar) .
I z brakiem informacji o naprawach i brakach w sprzęcie .
Chce je zwrócić bo jest za duże .
I tu moje pytanie .
Zwykle wszystko zwracałam za pobraniem by mieć pewność że sprzedawca który mnie naciął zapłaci za paczkę .
Ewentualnie za pobraniem po potwierdzeniu wpłaty ,wysyłałam .

Ale Sprzedawca mówi że nie przyjmie za pobraniem paczki bo chce sprawdzić zawartość ...
Nie wiem co robić ...
gajara18, ja jak brałam siodło za pobraniem to zawsze przy kurierze otwierałam i patrzyłam czy np. nie dostałam 5 kilo ziemniaków 😀 nigdy nie było problemu, aby zobaczyć zawartość.
Ja się ostatnio dopytywałam. Trzeba wykupić opcję otwarcia przy kurierze, inaczej nawet jak otworzysz to przyjąć trzeba, niezależnie co jest w srodku. 
No ale wtedy masz podstawy do reklamacji.
Jakiej reklamacji ??? Jak dostaniesz nie to co trzeba to u kogo będziesz reklamować ? U kuriera ? To nie jego wina ze w paczce miało być siodło a są ziemniaki ... dlatego opcja przyjęcia bądź nie po otwarciu jest czasami potrzebna jak przesyłka za pobraniem i sporej wartości
izkadul, masz prawo do reklamacji jeśli np. opakowanie byłoby uszkodzone i zawartość również. Ale to tylko do firmy kurierskiej. Jeśli nie chce się odebrać paczki z niespodzianką to trzeba opcję otwarcia wykupic, wtedy można zobaczyć co jest w srodku i nie odebrać.
wysyłając siodło poczta polska , zapłaci sie 6 zł więcej za mżzliwość sprawdzenia zawartości przy odbiorze i 4 zł za pobranie , czyli wychodzi o 10 zł więcej a o ile mniej problemów potem 🙂
W dwóch przypadkach kiedy zamawiałam siodło za pobraniem nie miałam wykupionej opcji sprawdzenia paczki a za każdym razem zaglądałam czy doszło to co miało. Widać miłych panów kurierów trafiłam ;-) ale faktycznie lepiej dopłacić i mieć spokojna głowę.
Pytanie czy byliby tacy mili jakbyś stwierdziła że to ziemniaki jednak i ze nie odbierasz otwartej przez ciebie paczki...

A pyt było do pokemon dot reklamacji

Logiczne jest ze jeśli op jest uszkodzone wtedy otwierasz, sprawdzasz czy zawartość nie jest uszkodzona i ew spisujesz protokół i firma kurierska za to odpowiada, a nie za zgodność towaru z zamówieniem
Może chodzi o to że przy sprawdzeniu zawartości (z wykupioną opcją czy bez) i nieadekwatnej zawartości jest szansa na po powołanie Pana Kuriera na świadka. szansa mała, ale i tak większa niż rozpakować w domowym zaciszu a potem się wykłucać z oszustem.
a moich przygód z O.Piskorską nadal nie koniec.. Jak radziłyście, pisałam na fejsie, pisali moi znajomi, dzwoniłam, smsowałam. W końcu dogadałyśmy się, że mam wysłać pobraniowo. Wyslałam w zeszły czwartek, doszło w poniedziałek rano. Oczywiście awizo, ale ok, w szkole jest zapewne. Oczywiście, jak można się domyślić - nie odebrała do dzisiaj. Wczoraj zaś napisała mi, że "listonosz wział przysyłkę, a ona była na poczcie i nie było jej!". Yyyy? No dobra, dzwonie do ichniejszej poczty, miła pani zapewnia mnie, że paczka od poniedziałku leży i nikt o nią się nie pytał.. Dziewcze zaś odpisuje "spokojnie, odbiore". Co robić? Bo już mi sił brakuje.

👿
Dane były różne w moim przypadku Anna Wnęk Olsztyn , ale wiem, że Ale,wa posługuje się innymi danymi.


bay.horse Niestety ja też się nabrałam mniej więcej w tym samym czasie. Napisała do mnie na rv, co prawda ja chciałam na przymiarkę tylko za pobraniem, ale ona się nie zgodziła i wystawiła aukcje na ebayu. Ja głupia myślałam, że to będzie bezpieczniej, ale niestety oni w żaden sposób nie chronią kupujących. Do niedawna jeszcze liczyłam, że "coś się stało" że nie odpisuje, bo wcześniej pisała że jest w szpitalu, ale potem zaczełam szukać gdzieś o niej info i znalazłam wasze ogłoszenia :/ Mi podała dane: Aleksandra Warcz..
Jakiej reklamacji ???

U osoby, która sprzedała ci 5 kg ziemniaków.
Bo w jaki sposób udowodnisz, że tam było siodło a nie 5 kg ziemniaków.
Sprzedający zezna, że wysłał ci siodło,a ty twierdzisz że ziemniaki.
A tak masz świadka w postaci kuriera.

Ja w ten sposób dostałam połamane krzesła, ale były tak zapakowane idealnie, że nie było możliwości uszkodzenia ich w transporcie. I kasę odzyskałam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się