NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Ponieważ po raz który kupiłam na volcie rzecz która odbiegała od opisu, tzn. stan nie idealny, rozmiar nie ten co podany..myślę że takie osoby powinna spotkac jakaś konsekwencja...np. na allegro są komentarze

Moderator uważa że nie jest za takie sytuacje odpowiedzialny.

A Ja kupiłam bryczesy, dostałam inny rozmiar niż w ogloszeniach, odesłałam i nie mam bryczesów, ani kasy ani kontaktu. I co mam robić? Sądzić się za 100zł? Podać złodzieja na policje??


link do listy nieuczciwych:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/txI8C7m1UoVe6SraYKUstkA/htmlview?pli=1


zmieniłam tytuł.


Zasady tego wątku:
a) wyrażamy tutaj niezadowolenie z transakcji z użytkownikami tego forum,
b) uwaga składa się z nicka oraz kilku zdań na temat transakcji
c) piszemy o realnych problemach, a nie o tym, że kolor czapraka nie do końca się zgadzał, bo odcień nie ten, co na zdjęciu etc.


Popieram, taki wątek jak najbardziej KONieczny !!
Dodam że ten sprzedawca który nie chce się wywiązać z umowy i nie odzywa się wystawił kolejne rzeczy na sprzedaż..i dlaczego kolejna osoba ma się nadziać jak Ja??
Może na głośno nickami tych osób, żeby jednak było wiadomo, bo po co ktoś ma sie nadziać.( wątek popieram jak najbardziej )
Arka   Gniady buntownik :)
26 kwietnia 2009 21:58
Rowniez jestem za!
był taki wątek kiedys
nieuczciwi voltowicze
Tak? To daj link bo Ja nie mogę odszukać..
trzynastka   In love with the ordinary
27 kwietnia 2009 08:09
sznurka miała na myśli, że na starej volcie było 😉
Moderator uważa że nie jest za takie sytuacje odpowiedzialny.

Dramka, nie przeginaj pały. Prosiłaś mnie o wysłanie pw do tej osoby, wysłałam. To jedyne co mogłam zrobić. To że nacięłaś się na osobę nieuczciwą jest tylko i wyłącznie Twoją sprawą i niby jaką odpowiedzialność za to ja mam ponosić? Ja - moderator?
Wybrałaś na sprzedawcę osobę, która jest na forum krótko, w ogóle jej nie "znamy" z postów (bo napisała zaledwie 1) i to było Twoje ryzyko. TWOJA SPRAWA.

Piszesz do mnie dziwne teksty, że ja powinnam ponosić odpowiedzialność za treści ogłoszeń i wiarygodność sprzedających. Z jakiej racji pytam! Dla mnie to jest po prostu śmieszne.
Kiedy poleciłam Ci napisać do Quanty, Ty zaczęłaś mi wrzucać, po czym strzeliłaś focha, bo nie chciałam wykonać Twojego polecenia i wyświadczyć kolejnej przysługi. Zastanów się dziewczyno zanim zaczniesz takie rzeczy pisać, bo naprawdę nie świadczą o twojej dojrzałości. Ja tu nie jestem służącą ani chłopcem na posyłki, a pisanie do użytkowników w cudzych sprawach handlowych nie należy do moich tutaj kompetencji. Więc bardzo proszę przeanalizuj sytuację i nie pisz głupstw.


Jeśli chodzi o wątek o nieuczciwych re-voltowiczach, to go popieram, ale pamiętajcie, że będzie to wątek pod specjalnym nadzorem. Poza tym za chwilę przeniosę go na Towarzyskie.

Pozdrawiam.
BTW ja obstaję by pojawiali się tam tylko ci co wzięli pięniądze i nie wysłali
bo zaraz zacznie się jatka ze czaprak był prany raz wiecej niz wyglądał ze to ze sro i bedzie brzydkie pranie brudów
Proponuję zmianę tematu wątku na : UCZCIWI I NIEUCZCIWI .....


zrobione. sorry, zagapiłam się / a.
Aurelia to dlatego po złości przeniosłaś wątek do towarzyskich a chodzi konkretnie o sprzęt jeździecki więc jego miejsce w dziale jeździeckim ewidentnie

Po drugie Ja tylko prosiłam żebyś napisała jedno zdanie do tej osoby jako moderator po raz drugi bo jak raz napisałas poskutkowało.. 🤔wirek: A Ty mnie olałaś i nawet nie odpisałaś.

Po trzecie w ten sposób tej osobie pomagasz okraść kolejne osoby. A Ja dalej nie rozumiem że taka osoba może dalej bezkarnie sobie wystawiać w ogłoszeniach w dziale końskim!! Po moich wiadomościach do moderatorki.

Brawo 🙇

Mazia   wolność przede wszystkim
27 kwietnia 2009 09:28
Ja podam swoje doświadczenia z jedną re-voltowiczką, nie wymienię nicka nie chcę robić złośliwości tej osobie... Przesłanie mam takie, aby inni zwrócili uwagę przy zakupie na przesyłkę, a mianowicie...
Zakupiłam pewną rzecz, przelałam pieniądze i czekałam. Po pewnym czasie skontaktowałam się ze sprzedającym. Dziewczyna odpisała, że przedmiot został wysłany, na moje pytanie a jaką przesyłką odpisała, że "listem zwykłym" (!)
Nachrapnik nigdy do mnie nie dotarł, straciłam 35 zł. Wszystkich sprzedajacych proszę o wysyłanie przedmiotów "listami poleconymi" (dla mnie oczywiste) ...
Nie posądzam tej osoby o nieuczciwość tylko raczej o lekkomyślność...
Pozostał żal...
Dramka, ty się uspokój, bo powiesz o jedno zdanie za dużo.

Dla Twojej wiadomości - są tutaj trzy moderatorki, należało zwrócić się do innej, skoro mnie nie było - a nie było, możesz sprawdzić w wątku PSY.

Po drugie argument o złośliwości jest tak żenujący że po woli przestaje mi się chcieć w ogóle z Tobą dyskutować. Podjęłyśmy wspólnie z Opo decyzję o przeniesieniu. Jak Ci się nie podoba, zgłoś sprawę Quancie.

Trzecia rzecz. Ja tu za uczciwość voltowiczów nie odpowiadam, kiedy to do Ciebie dotrze? Ja nie jestem policja i to nie jest moje forum. KAPUJESZ? Zgłoś sprawę Quancie, bo ona jest kompetentna by tego typu sprawy rozwiązywać.

Po trzecie, takim tonem jak piszesz może możesz na rynku coś załatwić, ale z pewnością nie z moderatorką, która wyświadczyła Ci przysługę i chciała pomóc. Już nie chcę Ci pomóc, bo według mnie nie zasługujesz na to, bo jesteś niegrzeczna, kiedy ktoś Ci odmówi wykonania rzeczy, która do niego nie należy. Ja też jestem człowiekiem i też mam prawo odpocząć. Siedzę na forum całymi dniami i też mam prawo na weekend gdzieś wyskoczyć i nie życzę sobie tekstów, że nie powinnam być modką, skoro w weekend mnie nie ma. Jak dla mnie przeginasz pałę i dlatego już kończę z Tobą dyskusję. Jak dorośniesz i dojrzejesz, to może porozmawiamy.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 kwietnia 2009 09:53
Dramko watek nadaje się na towarzyskie bo nie dotyczy koni ani sprzętu lecz kupowania i sprzedawania (a właściwie sprzedających i kupujących), nie tylko rzeczy końskich, ale takze innych, więc się nie bulwersuj. Po drugie zadania moderatorów są inne niż ściganie nieuczciwych sprzedających, którzy oszukali (?) użytkowników.

edit: swoją informację nt. pozytywnej transakcji z Zen do wątku zw. z uczciwymi re-voltowiczami.
ninevet, proszę, nie doszukuj się gróźb, gdzie ich nie ma i wierz mi, że na początku byłam miła i spokojnie próbowałam wyjaśnić dlaczego nie zamierzam już do nikogo pisać i nikogo ścigać. Mam na to dowód w postaci archiwum gg, do wglądu, gdyby były wątpliwości. Ale kiedy ktoś próbuje mnie wrobić w odpowiedzialność za swoje własne nieudane transakcje handlowe, to chyba przegina, nie sądzisz? Ja jestem już poirytowana tonem i sposobem łatwiania sprawy. Szczególnie, kiedy nie trafiają rzeczowe argumenty i próba przekonania, że Admin forum może o wiele więcej niż mod. To nie moje forum i nie ponoszę odpowiedzialności ani za treści tu umieszczane, ani za uczciwość użytkowników. Czy to jest zrozumiałe, czy nie? Mod to nie służący, który wykonuje rozkazy.

Dla bliżej zainteresowanych sprawą odsyłam do Regulaminu forum, w którym można znaleźć punkty:
12. Administratorzy ani moderatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników forum !

16. Administratorzy i moderatorzy mają obowiązek udzielić odpowiedzi na pytanie użytkownika w ciągu 7 dni.


Regulamin jest dostępny dla wszystkich, ale widocznie zrozumienie jego zapisów nie jest rzeczą łatwą.
Po pierwsze Ja nigdy nie napisałam że moderator ma ponieść odpowiedzialność tylko Cie grzecznie poprosilam czy możesz jedno zdanie do niej napisać..a Ty mi odpisałaś żebym jej tyłek obsmarowała na volcie.

Mazia Jeżeli wysłała zwykłym listem to jej problem i powinna Ci kase zwrócić.

opolanka Ja miałam na myśli sprzęt jeździecki wystawiany na volcie, i wszyscy tutaj się wypowiadają tylko o sprzęcie jeździeckim więc nadal nie rozumiem dlaczego tu trafił ten wątek.

I nadal nie rozumiem dlaczego osoba dalej bezkarnie wystawia rzeczy.  😵


I nadal nie rozumiem dlaczego osoba dalej bezkarnie wystawia rzeczy.  😵

Jak ja rozumiem-  wystawia bezkarnie -bo tylko Ty możesz ujawnić jej personalia.
No tak wyszło. Inaczej cały ten wątek nie ma sensu.Domysły będą godzić w każdego,kto dał ogłoszenie.
Ton odpowiedzi aurelii mi się nie podoba-ale sens rozumiem.
Bischa   TAFC Polska :)
27 kwietnia 2009 13:52
Dramka a czemu tylko koński ? Pewnie znaleźliby się nieuczciwi voltowicze , nie mający konia , bryczesy z powodu finansów takich a nie innych z niższej półki , więc ich nie sprzedadzą bo na inne ich nie stać w danym momencie . Ale może co innego wystawiają - co innego piszą , co innego widać gdy się dostanie kupiony przedmiot .
Ninevet czemu groźba od razu - w złości można różne rzeczy powiedzieć - także przykre i zostać zbanowanym , uciszonym , ostrzeżonym a do tego stracić zaufanie czy cokolwiek innego w oczach ludzi , przyjaciół , znajomych .
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 kwietnia 2009 13:56
Dramko
Watek dotyczy "uczciwych i nieuczciwych voltowiczów". Chyba niezauwazyłaś, ale mamy tu zarówno ogłoszenia końskie, jak i nie końskie (o pracy nie wspomnę). Pamiętam taki sam wątek na Volcie, był na towarzyskich i pisaliśmy tam o wszystkich transakcjach. Nie rozumiem, dlaczego tak pragniesz, aby ten wątek był na koniach.  🤔
Powtórzę się - WĄTEK DOTYCZY WSZYSTKICH TRANSAKCJI MIĘDZY UŻYTKOWNIKAMI FORUM - SPRZEDAŻY I KUPNA ZARÓWNO RZECZY KOŃSKICH JAK I "CYWILNYCH".
Chyba, że miał być to watek tylko Twój, w którym będziesz się żaliła na te jedną użytkowniczkę. Niemniej jednak i tak trafiłby na towarzyskie.

Po drugie Aurelia nie była bierna, podjęła pewne kroki, dzięki niej ta dziewczyna nawet sie odezwała do Ciebie. Dzięki interwencji Aurelii. Ale nie bedzie ona się tym zajmowała, bo to Twoja, a nie jej sprawa, jak chcesz złożyć zazalenie na prace modów to do Quantanamery.

Bardzo proszę w imieniu moderatorek o nie ciągnięcie off topu nt. dlaczego na towarzyskich jak było na końskich.

edit. [quote="dramka"]i wszyscy tutaj się wypowiadają tylko o sprzęcie jeździeckim więc nadal nie rozumiem dlaczego tu trafił ten wątek.
[/quote]
chyba nie zauwazyłaś, bo ja napisałam, że polecam biznesy z Zen bo kupiłam od niej dwie torebki. nie są one końskie raczej. 😉
"Chyba, że miał być to watek tylko Twój, w którym będziesz się żaliła na te jedną użytkowniczkę. Niemniej jednak i tak trafiłby na towarzyskie."

Opolanka
Sens mojego wątku był nie żalenie się, bo nie lubie się żalić, tylko ostrzegania innych i żeby osoba poniosła konsekwencje..jak widać mało realne..

Nie ważne. Dodzwoniłam sie dzisiaj, z innego telefonu niż mój bo z mojego nie odebrała i przelew jest niby w drodze..

Chciałabym bardzo kogoś polecić bo miałam pare osób, ale już nie pamiętam swoich przemiłych kupców..
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 kwietnia 2009 07:06
[quote="dramka"]Opolanka Sens mojego wątku był nie żalenie się, bo nie lubie się żalić, tylko ostrzegania innych i żeby osoba poniosła konsekwencje..jak widać mało realne..[/quote]

Mało realne? A czego oczekiwałaś? Że wszyscy voltowicze zaczną ścigać te użytkowniczke?  🤔 🤔

Wątek został podzielony, aby oddzielić ziarna od plew  😁 Tu mamy NIEUCZCIWYCH  a w innym wątku UCZCIWYCH forumowiczów: http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,5422.0.html.
Nie..miałam takie marzenia, widać z kosmosu żeby voltowniczka nie mogła dalej wystawiać rzeczy dopóki nie rozliczy się ze mną.. 🤔wirek:

Ale widać moderatorkom nie zależy na bezpieczeństwie transakcji na volcie..tak mało trzeba..szkoda.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 kwietnia 2009 08:17
Dramka czy ty logiczna jesteś? Czytasz ze zrozumieniem?? Załóżmy, że było, tak jak mówisz. Mamy Ci wierzyć na słowo. Ale nie było nas przy Twojej transakcji, więc skąd mamy wiedzieć, jak było na prawdę??
Uderz z tym do Quanty. To jej forum. To jej zależeć powinno na "bezpieczeństwie transakcji". My tu tylko pilnujemy porządku. A ten wątek przeradza się znów w pretensje do modów, a nie w racjonalną dyskusję.

Bardzo proszę nie ciągnąć już tego tematu w tym wątku, jeśli masz zarzuty do działności modów proszę zgłośić to nam na PW lub samej Quantanamerze.

koniec  🚫
.
ushia   It's a kind o'magic
28 kwietnia 2009 08:27
Dramka, owszem, "marzenie" z kosmosu. Jak to sobie niby wyobrazasz? To jest FORUM a nie portal handlowy. Twoje transakcje sa Twoja prywatna sprawa, trzeba sie bylo umowic na pobranie a nie zawracac glowe administracji - oni maja dosc problemow z pilnowaniem dyskusji.
Zreszta na jakiej podstawie mialo by byc ograniczone prawo danego uzytkownika do zamieszczania ogloszen? Bo Ty tak powiedzialas? Czy moze modzi maja sprawdzac Ci konto, czy rzeczywiscie dokonalas wplaty, potem sledzic droge przelewu miedzy bankami, rzadac od sprzedajacego dowodu nadania przesylki, a na koniec jechac do Ciebie i weryfikowac zawartosc paczki z opisem z ogloszenia?
Rob dalej zadyme, to quanta sie wkurzy i zlikwiduje ogloszenia w ogole
Jak Ciebie spotka to samo co mnie to porozmawiamy..

Po drugie widze ze wierz o co chodzi jezeli zaproponowalas paczke za pobraniem.. 🤔wirek:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 kwietnia 2009 10:58
Dramka a mnie ciekawi, dlaczego, skoro tak narzekasz na nieuczciwego forumowicza, nadal nie poajwił się tu jego/jej nick? może to skłoni te osobę do tego, aby rozliczyła sie z Toba?
Dramka, rozumiem rozgoryczenie, bo to nie jest przyjemna rzecz stracić pieniądze.

Wątek może zostać, ale tylko i wyłącznie w formie - polecam transakcje z ....., nie polecam transakcji z ....
Mogłaś to spokojnie i bez nerwów napisać w wątku.

[quote author=Dramka]Po trzecie w ten sposób tej osobie pomagasz okraść kolejne osoby.[/quote]

A Ty właśnie w ten sposób zniesławiasz osobę trzecią, nie będącą strona transakcji, która w dodatku dołożyła swoich starań do pomocy w sprawie.

Może modki i ja powinnyśmy zrobić zrzutkę na fundusz refundacyjny dla oszukanych, hm?

Jak sobie wyobrażasz weryfikację sprzedających, ksero dowodu osobistego w każdym ogłoszeniu?
Zaświadczenie o niekaralności?

Tutaj to jeszcze pół biedy, takie Allegro to dopiero siedlisko zła, biorąc pod uwagę skalę oszustw. Powinni to zamknąć natychmiast, a wszystkich pracowników i obsługę (włączając w to konserwatorów powierzchni płaskich) zapakować na 10 lat do paki - oni to dopiero mafia (sic!). Z lekka absurdalne, prawda?

Odpowiedzialność leży po stronie sprzedającego - i tyle. Co mają do tego moderatorzy - nie wiem?
Ja tak samo kupuję rzeczy z ogłoszeń i tak samo mogę wtopić kasę.

Dramka, zamiast szukać kolejnych winnych proponuję następujące kroki:
- robiłaś przelew - dysponujesz danymi delikwentki,
- jeśli wartość zakupu przekroczyła 250 pln - możesz się zgłosić na policję, sprawa będzie prowadzona z urzędu,
- napisz jej to. jeśli masz numer telefonu, wyślij smsa, że w dniu jutrzejszym zgłaszasz sprawę.
- jeśli wyznaczony termin minie, tak czy inaczej zgłoś sprawę na policję i podaj nicka na forum.

A odnośnie wątku moje przemyślenia:
- sam wątek się przyda,
- może egzystować tylko i wyłącznie w formie komentarzy z Allegro. Polecam, nie polecam + góra zdanie informacji. Wszystkie informacje w stylu "miał być zielony, a był pistacjowy! skandal!" proponowałabym z miejsca usuwać - aczkolwiek swoje niezadowolenie z transakcji można wyrazić.
- powyższe warto by było napisać w formie krótkiego regulaminu w pierwszym poście wątku.
- jeśli jednak w wątku nadal by się pojawiały komentarze o kolorach i off topiki na temat tego, co musi robić moderacja / administracja, kolorów czapraków, czy inne wpisy OT/kontrowersyjne, proponuję uczynić wątek moderowanym.


opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 kwietnia 2009 11:52
Okej od tej pory niech tak się stanie 🙂
Za chwilkę dołaczę regulamin do pierwszego postu.

Dzięki Quanta  :kwiatek:


[size=20pt]  OD TEJ PORY WĄTEK ISTNIEJE TYLKO POD WARUNKAMI, KTÓRE USTANOWIŁA QUANTA .
OSTRZEGAM przed voltowiczką ARONIA222  😤

W ogłoszeniu podała zly rozmiar bryczesów. Bryczesy odesłałam. Nie mam bryczesów, nie oddała KASY i nie odbiera telefonu.  😤

OSTRZEGAM!!
  😤

PS. Ponieważ jestem naiwna liczyłam jednak że po pewnym czasie odzyskam swoje pieniądze ale osoba okazała się złodziejką.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się