NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Ja dostałam takiego maila w sprawie konia:

"Hello,

I am Christopher Benjamin, i will like to invest in your country. all I want is an honest and reliable person who can be my partner. please email me on christopherbenjamin078@gmailcom for more details.

Best Regards

Christopher Benjamin U.S Army Afghanistan
."

Hmm. No jakoś nie wierzę. Lepiej uważać i nie odpisywać...
Sankaritarina, żołnierz z armii chce handlować końmi , naprawdę niezłe.
Kiedyś miałam podobny email do marynarza, który chciał kupić konia bez oglądania dla mamy  😁
Moja Jean Newby chyba myśli, że ofiara dojrzała, bo zmiejszyła czas pomiędzy mailami. Tym razem poprosila o zdjęcia i o numer konta. Odesłałam ją do ogłoszenia, a o koncie nie wspomniałam. Jestem ciekawa ciągu dalszego.   
Moja Jean Newby chyba myśli, że ofiara dojrzała, bo zmiejszyła czas pomiędzy mailami. Tym razem poprosila o zdjęcia i o numer konta. Odesłałam ją do ogłoszenia, a o koncie nie wspomniałam. Jestem ciekawa ciągu dalszego.   

Już Ci pokazuję, jaki jest ciąg dalszy, uśmiejesz się!
Podałam mu konto, a co mi tam, nic z nim przecież nie zrobi, może co najwyżej kasę wpłacić. Patrzcie, co dostałam! Klik

Poziom deapfake'ów w Internecie zaczyna mnie zadziwiać. Normalnie sfabrykowany mail bankowy. Nie żeby maile z banków tak wyglądały, nie jestem idiotką, ale ktoś mógłby się nabrać. Najlepszy jest ten znaczek na samym dole, podkreślający bezpieczeństwo. xD
Ja się uśmiałam, a Wy? Lecę wysyłać i podawać tracking number, żeby odblokowali moje pieniądze. 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 października 2019 18:40
trusia, bardzo czeskie nazwisko 😀
Sivrite, myslę,że rzeczywiście można się nabrać.
I ta sama Jean Newby ...
Sivrite, myslę,że rzeczywiście można się nabrać.
I ta sama Jean Newby ...

A no można, koleżanka wysłała siodło do Czech kilka miesięcy temu... Napisała do mnie, jak już wysłała, że to chyba przekręt i ją uświadomiłam, że to jest sztandarowe oszustwo re-voltowe. Nie zdążyła się już dodzwonić do firmy kurierskiej z rana w poniedziałek (napisała do mnie w weekend) ani nie odebrali z rana maila od niej i kurier dostarczył... Ja sobie z nim (Jean mi się kojarzy z męskim imieniem Oo) wczoraj popisałam, a co mi tam, zmarnuje trochę czasu na mnie, to może nie będzie go miał na kogoś, kto da się nabrać.
trusia do mnie JEan Newby też napisała o popręg;-) Dokładnie taka sama treść @...
Ha ha, popręgi kolekcjonuje.

Wygląda na to, że moja/mój Jean Newby to ten sam twór co Jean N. Mustapha Sivrite.  Chyba ją/jego odstraszyłam brakiem nr konta, bo zamilkł/a.  Szkoda, bo zamierzałam sobie poużywać.

Sivrite, wyślij im jakiś numer, zobaczymy jak zareagują. A podali adres wysyłki, skoro chcą tracking numer?  😀

A propos tej kłódki na fałszywym przelewie – jak banki przypominają, żeby sprawdzać, czy jest kłódka przy adresie, zawsze się zastanawiam, czy nie można tego oznaczenia jakoś sfałszować.    

Edit:

Odezwał/a się, niezrażony/a faktem, że w ogłoszeniu są tylko dwa zdjęcia, a w treści jest informacja, że na maila wyślę więcej. Jakoś specjalnie na zdjęciach nie zależało. 😉  Widocznie dużo ofiar mają na celowniku, stąd opóźnienie w korespondencji. Prosi o numer konta.  W odpowiedzi wysłałam taką wiadomość:
 
Before we go any further, could you please tell me if you are going to send the payment directly to my account or to an agent who will release the payment after I ship the girth?

I want you to be aware that I am not going to ship anything if I don’t see the payment credited to my account.  Once I get the money I will ship immediately. That’s why I’d like to get the shipping address now so there is no delay in completing our transaction. 

By the way, is Jean N. Mustapha your full name or is it a different person?

Regards   
Trusia, tak, wysłał mi adres, dla odmiany na nazwisko Diei Mustaphaa.
Ja dostałam już 2 maile od tego żołnierza z Afganistanu. Nie odpisuję bo i tak nie znam angielskiego.
dea   primum non nocere
03 października 2019 19:59
Świetny TED talk o takiej korespondencji, polecam do śmiechu. Trusia, skutecznie idziesz w ślady tego gościa 🤣
This is what happens when you reply to spam email | James Veitch
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 października 2019 20:03
polecam obejrzeć więcej występów tego pana, bo jest po prostu świetny 😀
dea, obejrzałam, super.  🤣

Chętnie bym dalej pogadała, bo to niezła zabawa, ale na razie Jean zamilkł/a.  Ale nie poddam się. Jutro albo pojutrze wyślę „Is the deal still on?”.  Może nawet zaoferuję jakąś zniżkę  😉 
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 października 2019 08:12
Dziewczyny, jest temat o przekręcie nigeryjskim.
Chciałabym ostrzec przed zakupem rzeczy od Moniki Fliś. Konto na Fb ma podpisane Mari Moni. Dane do przelewu na Monika Kątnik  🤔
Także nie wiem które dane prawdziwe...
Kupiłam derkę za przelewem, derka zapłacona w piatek (4.10), po wpłacie kontakt nagle się zerwał, czekałam na numer nadania itd. w sobotę zostałam zapewniona że derka jest wysłana w piątek ale jest na uczelni, w niedziele już była w trasie z końmi od soboty...
Na potwierdzenie nadania doczekałam się po wielkich trudach i upominaniu się o numer nadania w środę rano (9.10) gdzie okazało się ze derka została nadana we wtorek (8.10) wieczorem.
Nie polecam, człowiek sobie nerwów napsuje przez kłamców.
Przypuszczam że jakby ktoś się nie upominał o swoje 10x dziennie to derki by nie dostał.
A wystarczyłoby gdybyś wpisała nazwisko FLIS w wyszukiwarkę u góry. I tak dostąpiłaś dopustu bożego, jeśli otrzymałaś derkę  😁
espana problem w tym że kupiłam to na fb, profil ma dziewczyna Mari Moni, przelew poszedł na Monika Kątnik, a paczka przyszła od Monika Fliś z miejscowości Biłgoraj. Nie wiedziałam że to właśnie ona  🙄
Masakra 🙁 Niemniej powinnaś puścić totka  😁
espana mówisz?  😁
Ale kurcze dziewczyna kombinuje okropnie  🤔
Pursat   Абсолют чистой крови
13 października 2019 19:15
Co za ścierwo. Czy w końcu ktoś się jej dobierze do dupy? 🏇
majeczka   Galopem przez życie!
05 listopada 2019 08:08
Angelika Nowin ? bądz nie ? nr konta 28102023840000910202329696, wpłacone pieniądze za derkę, niby paczka wysłana ale jej nie ma już długo za długo, ogłoszenie na rv zniknęło... ktoś coś? to było to ogłoszenie https://ogloszenia.re-volta.pl/derka-eskadron/o/216992/
Czy ktos kupował od uzytkownika DASTIA? na ogloszeniach imie Markena, dane do przelewu "katarzyna cybulska". Nie odpisuje, kupilam od niej czapke 11.12.
Czy ktoś zna Panią Agnieszkę Wrońską? Ma kilka siodeł na sprzedaż ale nigdzie nie mogę jej znaleźć. Na fb też nie istnieje - przynajmniej nie w kujawsko-pomorskim...
Ktoś kojarzy meryvril? Chcialam od niej kupić siodło ale nie chce się zgodzić na pobranie ( przy przelewie za podwójne koszty przesyłki). Znegocjowala dużo cenę i mówi że to ze względu na stany magazynowe na koniec roku, ale jednak szkoda mi wtopić kasy.
[s] edit. Jednak radzę się mieć na baczności, trzy z kilku siodeł wystawianych przez tą panią wisi też na eBay (oczywiście u różnych sprzedawców z Niemiec).
https://ogloszenia.re-volta.pl/siodlo-equipe-r-175/o/233073/
https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/sattel-braun-selleria-equipe-17-5-springsattel/1272429310-313-2109
Wprawdzie Pani stwierdza że jest pośrednikiem, ale radzę się zastanowić przed transakcją.[/s]

Uzytkownik meryvril napisala, ze z jej oferta jest wszystko ok. W koncu ma prawo wystawiac sie tez na e-bay. Bardzo prosze te sprawe wyjasnic miedzy soba.
Viss Mod.

Chyba ktos mnie próbuje naciągać / oszukać  😲
Od 26 grudnia, czyli niespełna 3 tygodni dostaję co chwila anonimowe pw z rezerwacjami sporej części sprzętu z ogłoszeń. Nie rezerwuję i nie naciskam, bo nie wiem czy to ta sama osoba, czy jak... W jednym z PW zaznaczono coś w stylu: "miałam wypadek, wyszłam ze szpitala, ale już robię przelew" i dalsze pw z adresem wysyłki. Nie wysyłam bez zaksięgowania kwoty na koncie, szczególnie "anonimom". Na pytanie o przelew za zarezerwowany sprzęt znów tekst "miałam wypadek, jestem w szpitalu"
Taaa, a świstak siedzi  😵
Także uważajcie, bo można się przejechać na zapewnieniach "dziś o 20 robię przelew", szczególnie w okołoświątecznym zamieszaniu. Niewiele brakowało abym tę przesyłkę wysłała bez kasy  🙁
Ja wiem, że wypadki chodzą po ludziach, ale w średnio jeden w tygodniu już nie specjalnie wierzę
Pursat   Абсолют чистой крови
09 stycznia 2020 17:59
Dlatego się nie wysyła bez kasy. Ja nie wysyłam nawet jak ktoś mi pokazuje potwierdzenie przelewu, czekam aż kasa jest fizycznie na koncie. ZAWSZE.
Ja również nigdy nie wysyłam paczki póki pieniążki nie zostaną u mnie zaksięgowane . Ale jest ogrom ludzi którzy wysyłą bez tego, albo na potwierdzenie przelewu  😲 A niestety coraz mniej ludzi uczciwych.... a potem człowiek ile nerwow straci, czasu i pieniążków to jego.  😵
Ja też raczej tego nie robię, chyba że znajomemu. Jednak w przedświątecznym zamieszaniu niewiele brakowało, aby pani szanowna dostała karton darmowego sprzętu. Zwłaszcza, że sporo rzeczy wystawiłam (przeprowadzam się i robię totalny remanent wszystkiego) i sporo się w tym okresie sprzedało.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 stycznia 2020 15:59
[quote author=_Gaga link=topic=5367.msg2905806#msg2905806 date=1578639873]
Ja też raczej tego nie robię, chyba że znajomemu.
[/quote]

Nauczona przykrym doświadczeniem(biję się z kobitą o 1,5k), nawet znajomym przestałam robić taka przysługę.. Kasa na koncie i dopiero wysyłka/realizacja zamówienia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się