Gdzie na urlop w Polsce?

rtk, a już miałam nadzieję 😉. Niestety wiem, że smaku pomidorów stamtąd powtórzyć się nie da a to dla mnie daje ten niesamowity smak pizzy 🙁. Jakbyś coś jeszcze takiego trafiła to dawaj znać 🙂
Rtk - dziękuję  :kwiatek: Tak, neapolitańskie zdecydowanie w gustach 😀 zapiszę sobie tę nazwę, jako konieczny punkt wycieczki 😉 Zoo tez mi się marzy! Czy na Partynice jest sens jechać, warto obejrzeć, czy po prostu hipodrom jak każdy inny? 😉 A coś z takich rzeczy do zwiedzenia typu ciekawe budynki, mosty, konstrukcje? I czy z noclegiem lepiej uderzać w centrum Wrocławia, czy lepiej coś za miastem i dojechać? Bo szczerze mówiąc mam spore problemy z zasypianiem jak jest głośno, jasno i zwykle lepiej się wysypiam w bardziej "sielskim" otoczeniu, w miastach nie śpię prawie w ogóle w nocy 🤔 Może miałby ktoś coś fajnego do polecenia, sprawdzonego?
epk, ja z wrocławskich pizzerii rodem z Włoch polecam Piec na Szewskiej. Knajpka prowadzona przez dziewczyny, które były we Włoszech na Erasmusie i stamtąd przywiozły tajemnice wypiekania pizzy 🙂

Z nieba spadł mi ten temat.
Rozglądam sie za jakimś miejscem na weekendowy reset. Razem z moim drugim połówkiem mieliśmy ostatnio ciężki okres w pracy i uznaliśmy, że należy nam sie weekend "nic nie musze, wszystko mogę".
Jako, że uda nam sie wyrwać tylko na weekend, to niezbyt daleko, mazowieckie/łódzkie, te rejony. Wymagania to cisza i spokój, chętnie przygarnę też jakieś SPA, ale nie jest to warunek konieczny.
Ktoś coś? Będę wdzięczna  🤣
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
02 października 2018 07:11
ptyśmiętowy w łódzkim http://www.hoteluniejow.pl/pl/spa Rodzice byli (co prawda parę lat temu  😉 ), ale wrócili bardzo zadowoleni

w warmińsko-mazurskim byłam w Pałacu Mortęgi. Co prawda tylko na obiedzie i kawce  😉 ale bardzo mi się tam podobało. Mam niedaleko działkę  🙂 Pałac Mortęgi Mają też konie
A my wciąż szukamy fajnego miejsca. Cel to listopadowy 2-3 dniowy wypad. Szukamy fajnego klimatu. Wyjazd raczej budżetowy, ale jestesmy otwarci na fajne baseny 😀
Nasturcja-Renata Urlop wole jednak bez koni  😜 Uniejów wygląda fantastycznie, dziękuję  😍
Koiarzycie jakąś fajną agroturystykę, z atrakcjami, najchętniej do 200 km od Warszawy? Chciałam jechać w ten weekend do Ziołowego zakątka, ale brak miejsc, a już się tak nastawiłam, że próbuję znaleźć coś podobnego 😉
majek   zwykle sobie żartuję
11 grudnia 2018 14:48
Wysypalo nam sie towarzystwo na sylwestra w tym roku. Jakos wyjatkowo mam ochote, zeby zrobic `cos`, wiem, ze troche juz z reka w nocniku jestem, ale moze znacie cos fajnego (gdzie jeszcze sa miejsca?)
Myslalam np. o `nocy na stoku`, `nocy na lyzwach` albo `nocy na basenie` - ale jakos ciezko mi idzie szukanie takich. Pewnie ciezko znalezc teraz nocleg np w gorach (jezeli bysmy sie wybierali na `noc na stoku`).
Anyone?

majek, dziś mi się na fb wyświetliło:

klik
majek   zwykle sobie żartuję
11 grudnia 2018 14:58
dzieki, fajna opcja, raczej myslalam o szybkim wypadzie (moze byc jedna- dwie noce) i niestety 2.01 juz powinnismy wsiadac w auto i kierowac sie na zachod do domu. Wiec raczej czesc Zachodnia PL (chyba, ze niedaleko Warszawy albo blisko autostrady)
No i jestesmy z dwojka dzieciakow.

Moze byc jeszcze po drodze.. wiecie:Niemcy, Francja....Poznan  😂
Jak pogoda dopisze to polecam nocne wejście na Ślężę. Okolice Wrocławia, niedaleko od A4, dojazd samochodem pod samo wejście na górę. Wejście łatwe, słabym tempem ok 1,5 h.
Na górze kilka opcji spędzenia wieczoru czyli - msza w kościele, posiadówka przy ognisku, posiadówka w schronisku. Byłam na takim sylwestrze dwa lata temu i było super zwłaszcza, że wyszło mi tanio bo tylko koszt paliwa + to co sobie kupiłam i wniosłam na górę. Na miejscu okazało się, że schronisko jest otwarte, a na schodach pod kościołem sprzedawali grochówkę 😉
Było trochę ludzi z dziećmi. O 24 super widok na fajerwerki z trochę innej perspektywy 🙂 Polecam i jak tylko mój syn podrośnie to na pewno jeszcze się wybiorę na takiego sylwka.
MATRIX69, a strzelali fajerwerkami na miejscu? Szukam jakiejś alternatywy na Sylwestra poza domem z psem.
majek   zwykle sobie żartuję
12 grudnia 2018 09:12
MATRIX69, dzieki, fajny pomysl.
Nocleg tez jeszcze do znalezienia w okolicy. Fajnie.
Tu jakaś stara fotorelacja:
https://gazetawroclawska.pl/tlumy-przywitaly-nowy-rok-na-szczycie-slezy-zobacz-zdjecia/ar/1078278

Strzelali na miejscu fajerwerkami, nie jakoś bardzo dużo ale jednak... zdziwiło mnie to bo myślałam, że w parku krajobrazowym nie wolno....
Byli ludzie z psami. Ogólnie to dość sporo ludzi było, jak w wakacyjną niedzielę 😉 Paliło się kilkanaście ognisk i było mocno zadymione, ale wiał wiatr i jakoś to rozwiewał. W schronisku podobno był luz, ja nie wchodziłam za to mój TŻ poszedł sobie po browarki. Większość ludzi wchodziła żółtym szlakiem z przełęczy Tąpadła bo to najrówniejsza droga, fajnie wyglądał taki długi korowód ludzi z latarkami wspinających się pod górę 🙂
Te dwa lata temu miałam farta z pogodą, był super widoczność ze szczytu. Trzeba śledzić prognozy bo Ślęża dość kapryśna jest mimo małej wysokości i często tam pada 🙂

Słoneczka dziękuję wszystkim za wytyczne co do wyjazdu do Wrocławia, ale postanowiliśmy przesunąć go na dłuższy urlop w wakacje, żeby połączyć z Czechami 🙂 a w marcu, w moje urodziny jedziemy w Góry Świętokrzyskie, o których marzę od dawna 🙂 I tu znowu proszę o porady, jeśli ktoś chciałby być miły  :kwiatek:

Jedziemy na 4-5 dni. Wyjazd ma być nastawiony na łazikanctwo 😉 Dwa dni chcemy przeznaczyć tylko na Góry i chodzenie plus Święta Katarzyna z muzeum minerałów i ruiny zamku w Bodzentynie, jeden dzień na Sandomierz, jeden na Chęciny (zamek i niedaleko muzeum wsi) i ewentualnie jeden na nie wiadomo co 😀 Ustaliliśmy, że nocleg weźmiemy w jednym miejscu gdzieś na środku - wytypowaliśmy wstępnie Świętą Katarzynę (i noclegi właśnie "Agroturystyka Katarzyna"😉, bo jest tuż przy Parku Narodowym i Łysicy, ale jeśli moglibyście coś polecić innego to byłoby super! Zależy nam na tym, by nie było bardzo drogo, ale ładnie, nie kiczowato, nie znoszę brzydkich wnętrz 😉 Może ktoś mieszka w pobliżu i mógłby polecić jakieś lokalne atrakcje?  :kwiatek: Aha, jedziemy samochodem, więc będziemy dość mobilni. Do zwiedzania interesują nas architektura, region, wieś, skały, średniowiecze, dinozaury i mamuty niekoniecznie  😜
To ja polecę Wam na szybko miejsce, w którym ostatnio byliśmy na weekend. Folwark Bielskie, w okolicach Giżycka. Przepiękne wnętrza, mili gospodarze, przestronne pokoje i dookoła piekne mazurskie tereny. Jest tez co robic z dziecmi, w wiosce obok sa wyciągi narciarskie i zoo safari - jedzie sie na pace i ogląda mnostwo zwierząt łazacycy luzem po pastwiskach. Super sprawa.
Ceny troche powalają, ale jak dla mnie było warto, odpoczelismy 🙂
Poszukuje miejsca żeby się zaszyć i zrestartować, tak na tydzień może dwa. Góry, czy Mazury czy może jeszcze jakiś inny obszar Polski. Jakiś domek albo apartament, w zasadzie mam dwa główne wymogi: komink i wanna. Fajnie jakby na miejscu bylo dobre jedzonka i może konie ale to niekoniecznie. Czy ktoś zna cos takiego?
Cześć! Poszukuję jakiegoś przyjemnego miejsca w okolicach Suwałk (max. 20km). Cichego, spokojnego, fajnie jak by mieli konie. Może ktoś coś podpowie?
Reyline, Nie znam konkretnych miejsc, ale szukaj w miejscowościach na linii Płociczno-Macharce. Tam wszędzie cisza, spokój. Nie wiem gdzie są konie, wiem, że w okolicy Augustowa, ale to już dalej niż 20 km,
Gdzie w Karpaczu lub okolicach można coś dobrego zjeść?
Szukamy miejscówki na tygodniowy pobyt z psem w Polsce - Mazury, Kaszuby, Roztocze. Szukamy cichego i spokojnego miejsca, dużo fajnych terenów do spacerów i chętnie jakaś woda 🙂
Polecacie coś, jakieś domki ?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 kwietnia 2019 14:19
Polecicie coś fajnego w Wielkopolsce? Agroturystyka lub pensjonat, nie w mieście, raczej tanio niż drogo 😉
maleństwo ciotka koleżanki ma agroturystykę w jakiejś wiosce niedaleko Krotoszyna, popytam o namiary 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 kwietnia 2019 22:30
maleństwo, s kiedy będziecie w Wielkopolsce?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 kwietnia 2019 07:15
Lotnaa, wybieramy się najprawdopodobniej w pierwszym tygodniu lipca.

Edit. DeJotka dziękuję, chętnie się dowiem.

A ha, no i musi być to miejsce, gdzie można że zwierzakami, mamy dwa psy.
maleństwo to jest faktycznie 20kilka kilometrów od Krotoszyna, ale już w dolnośląskim, zostawiam jednak na wszelki wypadek. Można z dziećmi i psami tylko trzeba się indywidualnie dogadać.
http://pod-lasem.eu/?fbclid=IwAR3nfTaDwBRI8jxs2vBUcqcn0GLsHGKXdKdgREmK7bWbGaVycN9M6_KhCok
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 kwietnia 2019 12:19
Dzięki!
Szukam miejsca, ale mam nietypowe wymagania! 😀
1) żeby było gdzie spacerować - Bieszczady? Mazury?
2) chętnie również inne atrakcje, ale statyczne
3) noclegi odpowiednie dla kobiet w ciąży - łazienka musi być
4) super jedzenie najlepiej na miejscu
5) i żeby było tanio :-)

Czy takie miejsca to tylko w Erze?
Bardzo podobają mi się klimatyczne miejsca na portalu Slowhop, ale często ceny są bardzo wysokie. Chętnie gdzieś na łonie natury, z jakaś ładna woda, regionalnym jedzeniem. Polecccie coś :-)
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
25 maja 2019 15:01
A ja bym chciała wysłać Mame i jej koleżanke na weekend do spa, mile widziane coś w okolicy Zakopanego. Pakiet jakiś taki podstawowy (ja się nie znam a moja Mama lubi tak tylko troche więc to w ramach raczej dodatku) do tego dobre jedzonko. Mówi cały czas o Kasprowym więc dobry dojazd wskazany, bo będą bez samochodu. Znacie coś wartego uwagi? Jeśli mnie nie zabije cenowo to będzie super 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się