Teatr

Lubicie? Chodzicie? A moze sami gracie? 🙂
do zalozenia tego watku sklonil mnie Kontrapunkt (miedzynarodowy festiwal teatralny, ktory co roku odbywa sie w Sz-nie), tym razem mialam mozliwosc obejrzenia jedynie 3 spektakli, ale jestem pod ogromnym wrazeniem legendarnego "Titanica" w wykonaniu niemieckiego Theater Titanic-moze ktos z Was widzial juz ich przedstawienia? Ja wlasnie ich pokochalam i mam nadzieje, ze uda mi sie obejrzec jeszcze niejeden taki wystep 😉
p.s.dla zainteresowanych
http://www.titanick.de/htcms/de/home.html
Chodzę. W Krk teatrów u nas pod dostatkiem, a i tak na niektóre kawałki ciężko o bilety.
Uwielbiam <3
Poza tym sama też sie troche bawię amatorsko-reżysersko, mamy taką szkolną grupę, w tym roku udało nam się zdobyć drugie miejsce na Festiwalu Małych Form Teatralnych 😉

A zaczął się sezon - mamy teraz Krakowskie Reminiscencje Teatralne 😉
slojma   I was born with a silver spoon!
30 kwietnia 2009 22:11
Chodzę do Teatru Żydowskiego, Teatr Kwadrat i Roma. Uwielbiam 😍
Mnie jeszcze nigdy nie zawiódł Teatr Narodowy, jestem w nim zakochana! uwielbiam wszystko, co ma miejsce na jego deskach! 😍 (na 'Tartuffe' w obsadzie Malajkat, Gruszka, Radziwiłowicz, Stenka mogłabym patrzeć codziennie!)
Oprócz tego bywam w Romie, Ateneum i Studio Buffo ale jakoś to dla mnie nie to samo, co TN 😜
Parę tygodni temu po raz pierwszy zawitałam też w Teatrze Żydowskim na 'Nocy na Starym Rynku' 🙂
a ogladal ktos z Was "Romeo i Julie" w studio Buffo? bardzo mnie kusi, ale wolalabym uslyszec czyjas opinie 😉
aha, od jakiegos czasu uwielbiam rowniez teatr tanca, polecam Wiosna Effatha w wykonaniu teatru z Poznania 😅
Polecam "Transatlantyk" Gombrowicz w Teatrze Starym w Krakowie.
Dawno mi sie tak sztuka nie podobała.🙂 tyle,że ja lubię Gombrowicza i jego specyfikę.

No i "Makbet" w reż.Wajdy w tym  samym Teatrze. Klasyka.

"Othello" w Teatrze Bagatela -scena na Sarego.
"Proces" w tym samy teatrze ale na scenie dużej...

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 maja 2009 11:32
Teatr? Lubie 🙂

Jestem zakochana w "Oskarze i Pani Róży", ktora mialam wielka przyjemnosc ogladac w Teatrze Współczesnym w Szczecinie - to jest taka moja perełeczka, na ktora moge chodzic wiele razy i mi sie nie znudzi. Tyle,ze z ksiazka jest tak samo 😉

Aczkolwiek do teatru nie chodze zbyt czesto 🙁

Hmmm a był ktos z was na "Wigilach polskich" w Poznaniu? 😉 Byłam w grudniu 2008 i strasznie mi sie podobało! Zdecydowanie polecam!
ja ost bylam w teatrze mniej znanym: 'Laboratorium Dramatu' na rewelacyjnej sztuce "Malambo". polecam baaaardzo jak ktos chce obejrzec naprawde dajaca do myslenia sztuke...

oprocz tego uwielbiam Rome, Studio Buffo i Narodowy jak najbardziej!
a i jeszcze Polonie z Janda 🙂!
ushia   It's a kind o'magic
01 maja 2009 13:11

Poza tym sama też sie troche bawię amatorsko-reżysersko, mamy taką szkolną grupę, w tym roku udało nam się zdobyć drugie miejsce na Festiwalu Małych Form Teatralnych 😉


ooo, czyzby czlowiek z drugiego zakladu?
Tak, Elbus z dwójki 😉

w Krakowie polecam 'Kontabasistę", fenomenalny Jerzy Stuhr  😜
Wybiera się ktoś w najbliższym czasie na "Upiora w Operze" do Romy ? 😀 Ja albo pod koniec maja albo jakoś w czerwcu  😅
ja ja! 😉
rowniez jakos w tym terminie, ale kiedy dokladnie jeszcze zobacze
ciri dla relaksu po maturze ?  😁
Jak sprawdzić jaki aktor gra Upiora w danym spektaklu ? Chciałabym bardzo natrafić na Damiana Aleksandra  💘


Szkoda ze "Miss Sajgon" już nie grają.  😕 Bardzo bym chciała zobaczyć.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 maja 2009 18:34
Ja raz w roku robię sobie maraton- festiwal szekspirowski.
W zeszłym roku byłam absolutnie oczarowana Winter`s Tale w wykonaniu teatru Ryutopia. Szekspir w ujęciu tradycyjnego teatru no. Coś absolutnie niesamowitego i niezapomnianego. Duże wrażenie zrobił też na mnie Bare Feet z Zambii. Mam nawet filmiki jak tańczą. W zeszłym roku świetny był też Transversal Theatre, choć bardzo wielu ludzi wychodziło w trakcie. Ciężko było im zrozumieć jak Szekspira obsadzić można było w małej amerykańskiej wiosce, dlaczego oni ciągle śpiewali, a wszystko zakończyło się tak cudownie. A ja się ubawiłam za wszystkie czasy.
Bardzo lubię teatr, ale raczej zagramaniczny, ten polski mnie męczy bardzo.
Mój jedyny kontakt to "Wieża Babel", spektakl w którym tańczyłam będąc w Młodzieżowym Teatrze Tańca, a podłączona pod TT Arka.
Byłam młoda, giętka i 30kg lżejsza.
Enii-dokladnie 😉 mam zamiar zrobic sobie maly maraton-Upior w Operze, Romeo i Julia, Golo i Wesolo, mam nadzieje, ze uda mi sie dotrzec na Chopin Fresh Fruits do teatru tanca w Poznaniu, a w sierpniu do Minden w Niemczech na Firebirds Teatru Titanic, ojj bedzie sie dzialo 😜

Elbus-gratulacje 😀 co przedstawialiscie?
od czasu do czasu lubie pobawic sie w "aktorstwo"-szczegolnie granie kabaretow, jak znajde jakies zdjecia to moze cos wstawie 😉
Gdzie grają Romeo i Julie ? W Poznaniu ? Może też bym się wybrała.
Jak sprawdzić jaki aktor gra Upiora w danym spektaklu ? Chciałabym bardzo natrafić na Damiana Aleksandra  💘
Zadzwonić do teatru?

Lubię teatralne klimaty. Może przez to, że sporo czasu spędziłam jako dziecię za kulisami. Teatr lalkowy idealnym placem zabaw Twojego dziecka! (że tak uczczę pierwszego maja tonem patetycznym 😉). Nawdychałam się widać teatralnego kurzu. I teraz ciągnie mnie, ciągnie... Ale tylko na widownię.

Z teatrów dość regularnie odwiedzanych - Narodowy, Powszechny, Współczesny, AT (jak ja lubię tę rześkość i zaangażowanie! czasem takie perły już błyszczą...).
W teatrze Polonia byłam raz, tak dość przypadkowo (jako osoba towarzysząca, przedstawienie wykupione dla kontrahentów jednej z gazet...). Brrrrr! Jeśli to była próbka reprezentatywna, to wołami mnie tam więcej nie zaciągną. Romulus Wielki. Nie wiem, czy widziałam kiedyś coś bardziej dennego  😲

Od lat uwielbieniem darzę Radziwiłłowicza. A teraz mam poczucie, że na dużej klasy aktorkę wyrośnie Wiktoria Gorodecka... Kończy AT, gra w TN.
Enii
a ogladal ktos z Was "Romeo i Julie" w studio Buffo?

jest Studio Buffo w Poznaniu? bo ja znam tylko to w wawie 😉
A Segda jeszcze w Krakowie występuje? bodajże w Starym? "Sen nocy letniej" - moja ulubiona sztuka i ona, ten aktorski dramat, beznadziejna odsłona w jej marnej interpretacji.
Jak mieszkałamw Krakowie, to nabiegałam się trochę 🙂
fajny teatr jest też w Zakopanym.
No Segda raczej... Był swego czasu "Faust" w Starym z nią jako Małgorzatą, Radziwiłłowiczem jako Faustem i Trelą jako Mefistofelesem - super
Ja byłam w marcu na Upiorze, grał właśnie Aleksander, wszystko fajnie, super śpiewali, efekty specjalne też niczego sobie... ale... no właśnie... strasznie mnie ten musical ZMĘCZYŁ! strasznie się dłużył, linia melodyczna była monotonna, wciąż powielany ten sam motyw 🙁  a szkoda 🙁
na Romeo i Julie nie udało mi się załapać, ale mam cały soundtrack i słucham bez przerwy 😀 oglądałam też kiedyś jakies fragmenty (z przedstawienia na torwarze) w tv, także biorąc pod uwagę nawet i samą muzykę, WARTO!!!
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

01 maja 2009 20:31
Od kilku lat koniec maja i początek czerwca spędzam w Poznaniu na Malcie na "teatrzykach". Atmosfera jest świetna. Jedno przedstawienie się kończy, idzie się 500 metrów dalej i zasiada na trawie nocą pod następną sceną. Jak Ci się nie podoba, idziesz następne 500 metrów. I tak czasami aż do piewszej w nocy. A na nastęny dzień to samo. Z niecierpliwością czekam na tegoroczą "Maltę".
Enii-w Warszawie 😉
tu jest repertuar
http://www.romeoijulia.com/repert.htm

Teli-cos czuje, ze rowniez zawitam na Malte w tym roku 😉
dla mnie takie festiwale powinny byc zamkniete, to juz jest nalog...

w Krakowie polecam 'Kontabasistę", fenomenalny Jerzy Stuhr   😜


To jeszcze grają?

W Krakowie jest Teatr KTO na ulicy Gzymsików,byłam kiedyś na sztuce hrabalowskiej...
W cenę biletu wliczone było piwo z jakiegoś mało znanego krakowskiego browaru..pyszne! 😎
ciri dzięki  :kwiatek: Pewnie się wybiorę  🙂
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

03 maja 2009 10:30
ciri, niestety, z roku na rok coraz więcej przedstawień odbywa się w pomieszczeniach, halach, namiotach, a za wstęp trzeba płacić. Tracą przez to swój urok i czar. Także Twoja prośba po mału się spełnia- zamykają się.  😉
Elbus-gratulacje 😀 co przedstawialiscie?
od czasu do czasu lubie pobawic sie w "aktorstwo"-szczegolnie granie kabaretow, jak znajde jakies zdjecia to moze cos wstawie 😉

Taką luźną interpretację "Laury i Filona" - jest nawet jakiejś marnej jakości nagranie na Tubie, tylko nie oddaje całego uroku - bohaterowie i drzewa grali aktywnie mimiką twarzy, czego, niestety, nie widać. Taka lekka, głupia, uczniowska farsa, ale doceniona 😀


W zeszłym roku mieliśmy wyróżnienie za nieśmiertelne "Lilije" Mickiewicza, tylko uwspółcześnione 😉

Wstawiaj, wstawiaj te swoje kabarety! 😀 Dobry kabaret nie jest zły!

Mamy z rodzinką zarezerwowane bilety na "Trylogię" Klaty w Starym jakoś niedługo - ciekawa jestem jak to wygląda. Był już ktoś?  👀
Już bilety zarezerwowane na 3 czerwca na Upiora  😅

🚫
Czy niedaleko Romy są jakieś w miarę tanie noclegi (jeśli to w Warszawie możliwe)?
Teli-szkoda, choc mysle, ze to i tak mi nie przeszkodzi w okupowaniu pierwszych rzedow 😉
uwielbiam "uliczne" teatry, u mnie w miescie co roku jest co najmniej kilka okazji, zeby zobaczyc cos takiego, zazwyczaj wstep wolny, w tym roku bylam na 2 spektaklach, jak juz wspominalam m.in. Titanicka, jesli ktos bedzie mial okazje niech koniecznie zobaczy 😉

Elbus  👍 swietne, usmialam sie 😀
gdzies mi wcielo zdjecia z ostatniego spektaklu, filmu niestety nie mam, ale postaram sie cos zdzialac, i mielismy taka fajna stronke www ze spektaklami do ktorych podkladalismy z zespolem muzyke, ale kurde chyba ja ktos usunal 😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się