Stajnie w okolicach Bielska-Białej

Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
01 maja 2009 21:01
Wiem, że jest ich kilka, ale może napiszecie coś więcej. Szczególnie interesują mnie jakieś informacje o pensjonatach  🙂
Które okolice dokładnie Cię interesują?
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
02 maja 2009 08:49
Chodzi mi te stajnie w ok. Międzyrzecza i trochę bardziej w stronę Kęt.
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
02 maja 2009 19:11
Nikt nic nie wie? 😉
W Międzyrzeczu są 3 stajnie pensjonatowe: Czanki, Na Górce ( to nasza  🙂😉 i stajnia u Marka. Co Cię interesuje ?
Pensjonaty sa jeszcze w Mazańcowicach, w Ketach tez jest jakieś Rancho ale nie znam, jest pensjonat w Kozach, w Roztropicach, Ochabach, Górkach Wielkich.
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
07 maja 2009 16:30
Interesują mnie pensjonaty, byleby nie kosztowały 1000zł 😉  W Kozach jest jakiś pensjonat? Przyznam szczerze, że nic mi nie wiadomo, a mieszkam niedaleko 😉
Bronta, w Ochabach to już raczej nie ma pensjonatu...
W Kozach a raczej na granicy Kóz i Bujakowa jest pensjonat "Leśna" czy jakoś tak u Zbyszka..

W samym bielsku pensjonaty są na lotnisku (przy strusiach), w "Karino" na ul. Orzeszkowej, w Lipniku w starym ośrodku "Olimp", jeszcze gdzieś w wapiennicy itd.

W okolicach to jak już wymieniono 3 stajnie w Międzyrzeczu, Górki  Wielkie, Jawiszowice, w Hałcnowie coś jest (chociaż nie wiem czy pensjonat prowadzą)..

Własciwie jak choś chcesz więcej wiedzieć to bij na priv.. jakoś w miare jestem obeznana w tych stajniach tutaj..
foka ja słyszałam że jest tylko na nowych zasadach... np. trezba się uwinąć z jazdą do godziny 18😲0....
W Roztropicach jest pensjonat poznałam właściciela wydaje się, że bardzo dba o zwierzaki. To jego strona www.lasowisko.pl
A gdzie te Roztropice?  😲

Bronta, w Ochabach to już raczej nie ma pensjonatu...


eee a na stronie jest ogłoszenie o pensjonacie...
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
08 maja 2009 12:05
Roztropice sa kawałek za Bielskiem, w strone cieszyna. Stałam w tej stajni przez 9 długich lat i jedyny powód, dla którego się wyniosłam, to brak hali (a marzą mi się starty).

Właściciel jeżeli chodzi o konie jest rewelacyjnym gościem, ma dużą wiedzę, a konie są zawsze u niego na pierwszym miejscu. Stajnię polecam, w razie pytań więcej na pw lub gadu.
W sumie to w ostatnich latach sporo tych stajni przybyło w naszej okolicy. Może ktoś z Was zwiedził większość i będzie chciał chociaż w kilku słowach opisać te miejsca. Sporo już jest wątków o stajniach-pensjonatach w okolicach Bielska a tak byłby super gotowiec  😉
Można to jakosc wypunktować, co dana stajnia oferuje, warunki dla koni, pastwiska, padoki, karuzele, hale, ujeżdżalnie, warunki treningu, opieka, tereny, ceny itp.
frania335   Kocham Cię :*
09 maja 2009 08:58
ja trzymam konia w stajni Karino kolo lotniska jestem zadowolona mimo ze nie mamy hali.ale jak chodzi o opieke nad konmi to jest super,niczego im nie brakuje maja czysto w boksach siedza na pastwiskach.ujezdzalnia jest i mozna poskakac.choc i tak w wiekszosci jezdzimy w tereny ktore sa swietne.
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
09 maja 2009 09:30
W sumie to w ostatnich latach sporo tych stajni przybyło w naszej okolicy. Może ktoś z Was zwiedził większość i będzie chciał chociaż w kilku słowach opisać te miejsca. Sporo już jest wątków o stajniach-pensjonatach w okolicach Bielska a tak byłby super gotowiec  😉
Można to jakosc wypunktować, co dana stajnia oferuje, warunki dla koni, pastwiska, padoki, karuzele, hale, ujeżdżalnie, warunki treningu, opieka, tereny, ceny itp.


Jestem za!  😅 I prosiłabym też o podawanie od razu cen pensjonatów 😉
Bronze   "Born to chase and flee.."
19 stycznia 2010 17:39
Szkoda,że nikt nie ciągnie tego wątku. 🤔
Ja mogę wypowiedzieć się jedynie nt. stajni w Kętach Podlesiu. Przyjemna atmosfera to ogromny atut, a poza tym szeroko pojęta rekreacja, w wersji western  😀.
Stajnia LASOWISKO w Rudzicy, sensowny właściciel, stajnia kameralna, koniki zadbane, koszt bodajże 500 zł/mc. Wiem,że w Rudzicy działa jeszcze jedna stajnia ale nie byłam więc się nie wypowiem.
W Kozach działa kilka prywatnych ośrodków, jest prowadzona hipo i dogoterapia u p.Ireneusza.
O Wilamowicach krążą złe opinie, stajnia fajnie usytuowana, jest prowadzona jazda konna dla początkujących ale jako hotel dla koni - podobno nieciekawie.
Janowice - boskie  😍
Bronze   "Born to chase and flee.."
19 stycznia 2010 18:07
I jeszcze mi się przypomniało...
Stajnia w Mikuszowicach Śląskich, w stylu angielskim, mają zresztą stronkę w necie. Wybrałam się pooglądać z 2 lata temu ale "wystraszyła mnie"  😀 pani instruktor z petem zwisającym z kącików ust powitawszy mnie staropolskim .."czego ?..Pełen profesjonalizm..
W lipniku Dolnym jest stajnia u p.Leszka. Stajnia maleńka, warunki "basic", tzn. pełen minimalizm, brak ujeżdżalni z piaskiem, zaplecza socjalnego, jest mikro siodlarnia, koszt 500 zł, jak nie więcej. Prowadzą obozy dla dzieci,naukę jazdy, koniki zadbane i dzieciaki zadowolone. To plus.
Inwałd, stajnia pod dębami, pełen profesjonalizm, ale daleko bo ze 30 km od BB. Także mają stronkę na necie, zajmują się wkkw, posiadają własny cross !! eh..pensjonat i nawet własnych kawalerzystów..

Gdyby ktoś miał namiary na jakiegoś ktosia z Podbeskidzia z pasją, maleńką przydomową stajnią gdzie można postawić wierzchowca za sensowne pieniądze to proszę o namiary.

Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
19 stycznia 2010 18:29


Gdyby ktoś miał namiary na jakiegoś ktosia z Podbeskidzia z pasją, maleńką przydomową stajnią gdzie można postawić wierzchowca za sensowne pieniądze to proszę o namiary.




Ja też poproszę 🙂
Bronze, a ty skąd jesteś? Ja jeszcze nie byłam na pdlesiu, ale niedaleko jeżdżę 😉
Bronze   "Born to chase and flee.."
19 stycznia 2010 19:00
Niedaleko??? hmmm
Moze warto napisać gdzie i podzielić się wrażeniami 😀
Ja na razie mam "break-a"
Mobilizuję się do działania, przeglądam oferty i wiem tyle samo co na początku.

Myślę o ewentualnej dzierżawie konika z potencjałem i z nastawieniem na progres.
Zna ktoś ??
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
19 stycznia 2010 19:02
http://www.ranczonawidoku.pl/
Polecam 😉 Jest hala, jest pensjonat ale teraz miejsca nie ma, teraz doszło kilka pastwisk, jest ujeżdżalnia z piaskiem na zewnątrz, myjka zewnętrzna, mają robić jeszcze jedną ujeżdż. z tyłu za halą. Pensjonat 600zł, podobno podrożał o 100zł, ale to raczej niemożliwe bo ja płacę cały czas tyle samo 🤣
Ranczo w Dolinie w Janowicach (niedaleko Bestwiny, 10-15 km od Bielska) z całego serca polecam tą stajnię. Konie mają super warunki, wypuszczane na pastwiska, super ludzie i super atmosfera, duża ujeżdżalnia, świetne tereny, zaplecze socjalne i niemała siodlarnia. Nie jest to duża stajnia, 14 koni.
( Więcej info o ceny czy kontakt - zapraszam na PW )

W okolicach B-B to jak już wspomniano - Jawiszowice. Czasem odwiedzam tą stajnię i wg. mnie bardzo fajne miejsce 🙂

Bronze   "Born to chase and flee.."
19 stycznia 2010 20:43
Rancho na Widoku to faktycznie czołówka ośrodków na Podbeskidziu. Też słyszałam,że cena skoczyła do 700zł, ale nie życzę aby to była prawda  😉
W sumie to prawie wszystko skoczy do góry w tym roku, zbliżamy się coraz bardziej do Europy heh. Przynajmniej cenowo...
Bronze Ty szukasz konia do dzierżawy czy swojego chcesz wydzierżawić ? Gdyby ktos szukał fajnych koni do dzierżawy to zapraszam na priva. W tej chwili są 2 konie prywatnych właścicieli do dzierżawy. Jeden progresujący młodziak dla osoby bardziej zaawansowanej oraz 9-cio latek chodzacy skoki  po małej przerwie i nic nie robieniu  😉 z powodu ciąży właścicielki.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
20 stycznia 2010 09:03
W cieszynie jest ładny, kameralny pensjonat. 550 na miesiac, swietna opieka... Jedynie własciciel bywa upierdliwy odrobinkę - ale to stary kawaler 😀
Wichurkowa   Never say never...
20 stycznia 2010 09:30
Równiez polecam Rancho w Dolinie w Janowicach!! Jestem w tej stajni juz 12 rok,mój koń tez tam stał ale z powodu szkoły musiałam go przenieść,jestem mega zadowolona ta stajnia,cena za hotel jak na takie warunki niska bo teraz jakoś 570zł jest.
Jeśli interesuje Cie stajnia z hala to polecam MSM Western w Jawiszowicach gdzie własnie teraz trzymam swojego konia i trenuje,cena za pensjonat to 850zł na okres zimowy,od kwietnia 800zł.
W cieszynie jest ładny, kameralny pensjonat. 550 na miesiac, swietna opieka... Jedynie własciciel bywa upierdliwy odrobinkę - ale to stary kawaler 😀


Nie ma miejsc. A właściciel ma prawo być upierdliwy jak ktoś nie przestrzega pewnych zasad...
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
20 stycznia 2010 09:46
Z tego co wiem to są dwa wolne boksy... A stajnia naprawde fajna i ludzie bardzo mili...
Masz złe informacje. Nie ma żadnego wolnego boksu.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
20 stycznia 2010 12:46
Hmmmm a to jedna stajnia w cieszynie?  🤦 może powiesz o której mówie bo wydaje mi sie ze myslisz o innej...  😤
Myślę, że mówimy o tej samej. Tylko w tej jednej przecież stałaś  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się