Re-Voltowe Wiki

Mam taką skromną propozycję, wybaczcie jeśli już o tym było, ale nic nie wyszukałem.

Mamy już galerię, jest katalog, będą inne fajne rzeczy. A mi się marzy revoltowy serwis wiki - na forum jest cała masa informacji istotnych, często na wagę życia, do której niestety trudno dotrzeć i bardzo łatwo pominąć...
Wiki pomogłoby  te perełki wyłapać i usystematyzować.., co do zalet chyba nie muszę nikogo przekonywać 🙂

Nie wiem do kogo z tym, ale wypisuję propozycję na sztandar - krzyczcie nieee lub tak!

Pozdrowionka 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 maja 2011 12:31
Jak dla mnie świetna opcja 😀 Być może zniwelowałoby to wypytywanie się o sprawy, które już tyle razy były wałkowane. Sama czasami szukając czegoś gubię się w wątkach  🙄
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 maja 2011 12:32
a niby kto miałby to robić?quanta czy modzi?przecież oni mają co robić,to społeczne funkcje,żadne z nich na tym nie zarabia....

ważne wątki są podwieszone,a wyszukiwarka IMO działa doskonale.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 maja 2011 12:35
Możnaby spytać kogoś, kto jest osobą kompetentną i zna się na tym, czy chciałby coś takiego poprowadzić. Bo jeśli znalazłaby się do tego soba- to czemu nie?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 maja 2011 12:44
be my guest.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 maja 2011 14:10
Za darmo?

Dobry żart.
[quote author=Ktoś link=topic=56933.msg1020652#msg1020652 date=1306323175]
a niby kto miałby to robić?quanta czy modzi?przecież oni mają co robić,to społeczne funkcje,żadne z nich na tym nie zarabia....

ważne wątki są podwieszone,a wyszukiwarka IMO działa doskonale.
[/quote]

Zależy co masz na myśli:

1) Robić - zainstalować oprogramowanie - muszą modzi lub jakiś admin,
2) Robić - wypełniać treścią musimy my sami, z czego sami będziemy czerpać pożytki. Analogicznie do postów na forum - nikt nam nie płaci za pisanie tutaj. Chodzi o zgromadzenie, prostowanie, uzupełnianie wiedzy już zawartej na forum. Ja np. przegryzam się przez naturalne kopyta, odpowiedzi na wiele pytań które mam na początku zapisałbym sobie sam dla własnej wygody - inni nie musieliby już tego zrobić, mogliby popchnąć coś innego. Zresztą, miałoby to działać jak sama wikipedia - tam też nikt nikogo nie zmusza do pisania.

Po zainstalowaniu potrzebna jest zwykła praca modów - do czego chętnych pewnie się znajdzie.

Podwieszanie wątków i wyszukiwarka, która szuka jest świetne, wiki po prostu jest dodatkiem, dzięki któremu całość jest jeszcze lepsza 🙂

Jakby nikogo nie było mogę pomóc przy instalacji (choć to akurat dla admina pestka) i będę robił zapiski na tematy kopytowe 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 maja 2011 14:45
Mogłoby być dokładnie tak, jak pisze japasja. Każdy z nas mógłby udzielać opisów określenia, które oczywiście musiałyby wcześniej bezwarunkowo przejść przez modów, gdyby wyrazili takie życzenie i zgodę.
hmm..

Nie chodzi mi tu (i nie wróżyłbym nawet takiej wersji wielkiego powodzenia) o kopię wikipedii, czyli stworzenie encyklopedii haseł końskich.
Tego nikomu się nie będzie chciało robić, a jeśli już, lepiej napisać to w wikipedii właśnie, gdzie więcej osób skorzysta.

Chodzi mi o wykorzystanie mechanizmu wiki do tworzenia czegoś w rodzaju FAQ/zapisków/notatek/spisu treści tego co jest na forum.
I przede wszystkim nie wszystkiego od razu.

Takie zapiski już w tej chwili są tworzone, np. w rzeczonych [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1384.msg143489.html#msg143489]kopytach[/url]. Chodzi o to, że uruchomienie mechanizmu wiki ułatwi ludkom tworzenie takich zapisków i nimi zarządzanie... W zasadzie ludzie dla ludzi będą sobie najważniejsze informacje wypisywali na osobnej kartce. Moderatorzy wcale nie musieliby tego w żaden sposób sprawdzać ani akceptować..
Tak to widzę  😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 maja 2011 15:21
Żeby, broń Boże, nitk się przypadkiem czytaniem nie zmęczył?
trzynastka   In love with the ordinary
25 maja 2011 15:29
Ja za czasów mojej moderacji chciałam stworzyć vademecum wątków na rv.

W sensie wątek w którym byłby spis według kategorii, np.

Kąciki :

- spotowca
- ujeżdżenia
- skoków
- rekreanta

końskie ciuchy :
- konska rewia mody
- hooks
- galeria..

Chorby :

- wobbler
- kulawizny


etc etc etc...


edit: bo volta sama w sobie jest wikipedią końską, wystarczy umieć szukać, a jak się nie potrafi takie vademecum by dużo ułatwiało.
Żeby, broń Boże, nitk się przypadkiem czytaniem nie zmęczył?


Nie do końca..

Mam nadzieję, że dzięki wiki będziemy nie bardziej leniwi tylko jeszcze lepsi  🤣

Ja za czasów mojej moderacji chciałam stworzyć vademecum wątków na rv.

W sensie wątek w którym byłby spis według kategorii, np.


Ano właśnie.. coś takiego
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 maja 2011 17:33
a kto by to merytorycznie sprawdzał? 😀iabeł:

potem będą takie kwiatki,jak teraz w interpretacji - łydka na tylnym łęku przy przegalopowaniu krzyżaka (bo to nawet skok nie jest)jest ok 😂
[quote author=Ktoś link=topic=56933.msg1021032#msg1021032 date=1306341220]
a kto by to merytorycznie sprawdzał? 😀iabeł:

potem będą takie kwiatki,jak teraz w interpretacji - łydka na tylnym łęku przy przegalopowaniu krzyżaka (bo to nawet skok nie jest)jest ok 😂

[/quote]

Powtarzam, co napisałem wyżej: nie chodzi o drugą wikipedię, którą trzeba byłoby merytorycznie sprawdzać, tylko o narzędzie ułatwiające wykonywanie spisów treści/faq/notatek itp, coś na kształt tego co pokazała ninevet lub jest zrobione w wątku kopytowym.
Mi sie podoba coś takiego co jest na forum miau, chociaż przyznam, że kiepsko się w tym forum orientuję, ale jest tam coś takiego jak kocie ABC, gdzie jest spis tematów (zagadnień) i do tego jest przyporzadkowany najbardziej odpowiadajacy danemu tematowi wątek na forum. Np. chcesz przeczytac o diecie dla kotów chorych na nerki i zostajesz przekierowany na odpowiedni wątek na forum.  tak to wyglada http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=27018&sid=a01e394cc6463cda7d3dd734719010db
Wg mnie taka sucha wiedza jak na wiki  by sie nie sprawdziła, bo po pierwsze zawsze byłyby uwagi, że cos jest jednak nie napisane tak jak trzeba, a poza tym to czasami taka wymiana zdań/doświadczen na forum jest najbardziej przydatna i z tego się najwięcej korzysta
Mi sie podoba coś takiego co jest na forum miau,...

No... Kolejny dobry przykład - użycie do tego wiki sprawiłoby, że prowadzenie takiego spisu byłoby po prostu zdecodowanie łatwiejsze.

Wg mnie taka sucha wiedza jak na wiki  by sie nie sprawdziła, bo po pierwsze zawsze byłyby uwagi, że cos jest jednak nie napisane tak jak trzeba, a poza tym to czasami taka wymiana zdań/doświadczen na forum jest najbardziej przydatna i z tego się najwięcej korzysta


Powtórze jeszcze raz: wiki dlatego, że jest wygodniejszym narzędziem, nie do pisania konioklopedii, czy zastępowania forum.

W zasadzie można też zainstalować oprogramowanie do prowadzenia FAQow, też spełni swoje zadanie.
Po 2,5 roku mojej bytności na re-volcie zaczyna powoli do mnie docierać czemu stare voltopiry, te jeszcze z forum volty są takie a nie inne.
Bo świata nie zbawisz.
Mam nadzieję, że "lepiej późno niż wcale".
Powoli rosną mi kły 😉
japasja, I niby KTO miałby to wszystko zrobić?
Za wygodniccy jesteście, waść 😉 Jest wyszukiwarka, dobrze działa wyszukiwarka, to szukać i czytać!
Dworcika   Fantasmagoria
28 maja 2011 10:07
O jejku... ludzie, to jest FORUM DYSKUSYJNE. Tu się DYSKUTUJE - w już istniejących wątkach lub w nowozakładanych. Żeby sobie coś wyszukać jest WYSZUKIWARKA i ROZUM. W każdym już wyszukanym wątku również jest WYSZUKIWARKA (w prawym górnym rogu - będąc w konkretnym temacie wystarczy wpisać interesujące hasło). Po przeczytaniu interesujących użytkownika postów wystarczy użyć własnego ROZUMU, żeby odróżnić co ma sens, a co go nie ma. Jeśli użytkownik jest zielony w temacie i nie jest w stanie rozróżnić, to pyta dalej, aż otrzyma satysfakcjonujące go ARGUMENTY. Jeśli nadal nie ufa, to szuka sobie w swoim otoczeniu osoby, której jest w stanie zaufać i pyta czy lepsza jest wersja A czy B.

Galeria, mapa, rewia i szmatoholicy, to inna brocha niż robienie czegoś, co JEST.
podoba mi sie 🙂
Na ktorejs ze starych volt byly nawet takie watki z linkami do konkretnych tematow np na temat hodowli. Pamietam zeby byla tam lista wszystkich watkow dotyczacych ogierow.
Mozna by to zrobic jeszcze szczegolowiej i dawac linki do poszczegolnych stron albo postow. Albo wrecz kopiowac najistotniejsze fragmenty ale to juz bylaby bajka  🙇


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się