ciąża, wyźrebienie, źrebak

Niespodziewanie dołączam do wątku  😉 i przedstawiam Igłę z trzymiesięcznym synkiem Incognito.

edit: rozm. fotek  🙂
AnetaW, ostatnie zdjecie boskie, ale... zmniejsz zdjęcia do regulaminowych... :/
Dziewczyny jestem załamana.... Dzisiaj obok mojej klaczy postawili nowego wałacha a ona zaczęła sie do niego odwracać, podnosić ogon i posikiwać...... 50dzien ciąży..... Wieczorem ma byc wet.... 😵
nic niezwykłego
dzięki  😤
Bischa   TAFC Polska :)
19 maja 2015 15:53
No ale co, wiele kobył w ciąży miewa ruję, tak jak wiele kobiet w czasie ciąży miewa miesiączki.
Ona pewnie tego nie wie i uznała, że ogurek się z niej nabija. 😉
Bischa   TAFC Polska :)
19 maja 2015 16:56
No dlatego napisałam 😉
Oj liczyłam na pocieszenie  😜 Dowiem sie wieczorem czy wszystko gra
No dlatego napisałam 😉

Wielkie umysły - myślą podobnie. 😉
To napiszę pełnym zdaniem:
Utrzymanie ciąży u klaczy wymaga powstania dodatkowych ciałek żółtych co wymaga rozwoju pęcherzyków jajnikowych, co z kolei u wielu klaczy daje objawy rui, krycie w takiej sytuacji spowoduje poronienie.
Ja tylko napisze ze wszystko gra i buczy  😍
Ja tylko napisze ze wszystko gra i buczy  😍

No i super. Moja tak do 100 dnia (zresztą podobnie jak jej matka) w ciąży zachowuje się jak ogier  😁
[quote author=naovika link=topic=57.msg2360685#msg2360685 date=1432070997]
Ja tylko napisze ze wszystko gra i buczy  😍

No i super. Moja tak do 100 dnia (zresztą podobnie jak jej matka) w ciąży zachowuje się jak ogier  😁
[/quote]

To "moja" pierwsza ciąża. Stąd te stresy  😜
Armara, u mnie kobyła się ogierzyła, jak w brzuchu miała ogierka 😉 przy klaczce zachowywała się normalnie 😉
anetakajper   Dolata i spółka
20 maja 2015 11:20
Armara, u mnie kobyła się ogierzyła, jak w brzuchu miała ogierka 😉 przy klaczce zachowywała się normalnie 😉


U nas tak samo 😉
U znajomego finał był inny.
Klacz zachowywała się jak ogier, nawet kryła inne kobyły, ale ostatecznie urodziła córkę.
Próbowała kryć klacze?  👀 🤔wirek:
Bischa   TAFC Polska :)
20 maja 2015 16:22
Pewnie na grzejące się kobyły wskakiwała, niczym ogier 😉
Ale jaja  😜 😲 🤔wirek: 🥂
Bischa   TAFC Polska :)
20 maja 2015 16:31
Poczytaj cały wątek, miliony pytań, miliony odpowiedzi, przykładów i rzeczy, które będą dla Ciebie zaskakujące, a które mogą się zdarzyć kobyle w ciąży i potem, jak już urodzi, a które będą całkiem normalne i może nie trzeba będzie od razu wzywać weta 😉
Jak to jest ze skakaniem na zaźrebionych klaczach? Chciałam dość aktywnie spędzić ten sezon z kobyłką (skoki  do L, może raz P), ale właściciel stwierdził, że jednak kryje (jakoś czerwiec, lipiec). To będzie pierwsza ciąża klaczy (pięciolatka). Da się to jakoś zorganizować, żeby nie zaszkodzić?
Moja jest źrebna wet mowi ze wg przepisów do 4 miesisca
nic niezwykłego


Na początku ciąży to i owszem ,a co powiesz o takiej co ma ruje pod koniec ciąży, tzn w 10 i 11 miechu? 😉
Mam taką co miała już 3 ruje pod koniec ciąży, powiększone wymion( ale bez przesady 😉, jest już prawie miesiąc po terminie, a źrebaka nie widać  😁
galopada_   małoPolskie ;)
23 maja 2015 14:56
na szybko prosto z aparatu klaczka (Justus - Miranda po Barok)

titina, już nie tak często, ale znam kilka które miały tak co ciążę
galopada_   małoPolskie ;)
24 maja 2015 09:40
jeszcze dwa zdjęcia małej M. 🙂



titina, już nie tak często, ale znam kilka które miały tak co ciążę



a źrebaki z tego były ? Bo u mnie to raczej nie będzie, jest już po 12 miesiącach od krycia :/
Salamandra oo miała tak co ciążę, w bazie janowskiej można sprawdzić czy rodziła (brakuje chyba dwóch źrebaków)
W tamtym roku miałem hodowcę który do końca widział jak się rusza źrebak, ok 330 dnia nabrało wymię, ok 350 dał się namówić na kolejne badanie i du.a. Klacz po 40dniach od inseminacji  na pewno była źrebna. Jednak rui nie było widać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się