ciąża, wyźrebienie, źrebak

galopada_   małoPolskie ;)
25 czerwca 2015 07:25
Merida po Justus

galopada_, czy ja mam tylko takie wrażenie, czy wszystkie małe Justusy są takie "napakowane" od początku? Cudny źrebak 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
25 czerwca 2015 10:30
anai, są, są 😉 wczoraj był pan Marek Gibała na przeglądzie i śmiał się, że są w treningu chyba od urodzenia bo są takimi mikro koksami 😁
Moje chłopię ma już 2 miesiące, jest cudowny, charakter aniołka, ciekawe czy pozostanie aniołkiem jak urośnie  😀iabeł:
[img]https://lh3.googleusercontent.com/6i2Pet-ZUN673Ixd5biFXPA3K-yI2xFJd5GpjJ5hsqw=w932-h800-no[/img]
[img]https://lh3.googleusercontent.com/Fvqhp4wgfit-zQq__LDEKVfV7dyEcrAEu2yKGc05tvo=w800-h794-no[/img]
Jezu jak ja Wam zazdroszczę  😉 ja i moj pierwszy źrebak dopiero w 96 dniu ciąży🙂 powiedzcie mi jak wy podchodzicie do szczepienia przeciw ronieniu? W moich stronach słabo o tym wiadomo...
galopada_ ja nie mogę rudych koni od Ciebie oglądać bo zaraz chcę jednego dla siebie.  😜 😂
galopada_   małoPolskie ;)
26 czerwca 2015 14:04
Euphorycznie, akurat ta mała będzie siwa😉 zapraszam w przyszłości😉

mam tu dla Ciebie zdjęcie rocznego rudego Brysia, który wzrostowo jest bliski średniemu dwulatkowi  😁

źrebak dwa miesiące, już - zleciało, będzie wielki pkz 😉

(od razu dodam, że nie pił tego piwa, wąchał butelkę, tudzież podobał mu się zapach  :hihi🙂
galopada Siwa? Całkiem siwa? czy chociaż kasztan w siwiźnie?  👀
A co do Brysia - ej, ój misiek w dzieciństwie miał tak na imię!  😜
Będzie z niego kawał niedźwiedzia  😎
galopada_   małoPolskie ;)
26 czerwca 2015 20:43
Euphorycznie, siwa, siwa 😉 Bryś jest zdrobnieniem od Dekabrysta 😉
galopada Bryś lepiej do niego pasuje IMHO. W ogóle ładny skubaniec (tfu tfu).
Mnie się marzy kasztan w siwiźnie tylko nie wiem jak sobie 'zrobić' ewentualnie.
Szczególnie, że moja Rude oboje rodziców ma gniadych... Trochę się boję, że wylezie gniade.
Mnie się marzy kasztan w siwiźnie tylko nie wiem jak sobie 'zrobić' ewentualnie.
Szczególnie, że moja Rude oboje rodziców ma gniadych... Trochę się boję, że wylezie gniade.


Jak Rudą pokryjesz kasztanem, to Ci gniade nie wylezie, nie ma siły. Przepisu na siwiznę nie ma.
Ach, a ja się zawsze boję, że nam rude wyjdzie...
i wychodzi, dwie tegoroczne


[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/11062113_957646714265698_8117890390990478867_n.jpg?oh=c3bda1e4129acc7a3cb1e6ab5bf529e0&oe=56239A66[/img]

montana ten drug plan z tą ogromniastą odmianą to też rudzielec? Piękna odmiana!  😍
Zawsze mi się rudzielce najbardziej podobały - kiedyś jak moje uciekło do lasu i wróciło ze zdrapanym futrem a później w tym miejscu odrosło na gniado...
Jeżu, prawie wtedy dostałam zawału.  😵
A ja lubię takie rude malowane  😀
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
05 lipca 2015 23:58
Bardzo dawno nas nie było a Chrupka skończyła już 2 msc 🏇


Powiedzcie mi ile dajecie owsa/paszy 2-3 msc źrebakom?
Ja daję wysłodki z otrębami, rano +witaminy, wieczorem + wapno, mały ma problem zjeść jedną miarkę (szufelkę taką jak do owsa)
Ale ostatnio stracił apetyt, wczoraj nawet mleka nie pił,  chyba się przegrzał 🙁. Schładzałam go mokrym prześcieradłem, wieczór był znośny, rano widać że mleko spite, żarcia troszkę podzióbał. jak ja nie cierpię takiej pogody  😵
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
06 lipca 2015 11:42
Mała jest bardzo żarta, u mnie jedZa owies z granulatem, i 5 razy w tyg dodatek otrab i wysłodków. Ale wlasnie mysle ze za mało jej daje bo takiej mieszanki to je około 3/4 kubka 2 razy dziennie
Mam kilka pytań do osób które źrebiły klacze z "wyciszonym" COPD oraz pierwszy raz w wieku klaczy 10 +,znajde tu kogoś do rozwiania moich wątpliwości ? :kwiatek:
Nasz dzieciak rośnie i rośnie a jego maść wciąż pozostaje dla mnie zagadką, skarogniady z siwymi słabiznami i grzbietem a na szyi i głowie pojedyńcze siwe włoski. Właśnie skończył cztery miesiące i coraz bardziej zaczyna dokuczać koniom, które sobie na to pozwalają  🤣

A co do jedzenia to przemycić cokolwiek poza sianem i owsem, to się nie da, granulat fuj, siemię, otręby, wysłodki, marchewka, jabłko - to wszystko niejadalne  🙁 Siano, owies i cały dzień trawa. Nawet 15ml witamin czy garsteczka otrąb psuje smak owsa i nie ruszy...
gunia92
Ja mam klacz, którą zaźrebiłam w wieku 14 lat 🙂 obecnie ma 18 🙂

edit: zapomniałam dodać, że tak jak pytasz to była jej pierwsza ciąża 😉
Ircia   Olsztyn Różnowo
15 lipca 2015 08:47
Ja też się muszę pochwalić, otóż kupiłam klacz już ze źrebakiem i na dodatek źrebną, innej opcji niestety nie było musiałam kupić wszystkie  😵


Źrebak [ klaczka] jest po tinkerze i przyszły źrebak też.
Ciekawe jak będzie wyglądał jak urośnie, bardziej na tinkera czy na konika pol.?
A to moje chłopię za tydzień skończy 3 miesiące

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 lipca 2015 12:22
Wlasnie mi uświadomiłaś ze Chrupka tez za tydzien 3 msc  🤔
A pamietam jak porodu doczekac sie nie mogłam! 🏇
Szafirka dziękuję za odpowiedź :kwiatek: I jak poszło zaźrebienie i sam poród? Szukałaś nie dużego,niskiego ogiera czy nie zwracałaś na to uwagi ?

Kobyła ma 12 lat kryłam ja raz jak miała 7lat ale nie zaskoczyło i nic z tego nie wyszło,kobyła mimo rui nie dała się "dotknąć" ogierowi.Dałam sobie spokój bo nie miałam parcia,a szkoda mi było nerw.Teraz mój klaczuch musi iść na wczesna emeryture z powodu niewiadomego pochodzenia kulawizny.Wet podsunął pomysł o zaźrebieniu "żeby zostawiła coś po sobie" mówi że z medycznego punktu widzenia nie ma żadnych przeciwskazań ale wolałam spytać żeby mieć szczęśliwe przykłady  😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 lipca 2015 12:47
Ircia, ale super mieszanka 🙂 BTW, to Twoje konie widać na pagórkach, jak się jedzie przez Różnowo? Jechałam ostatnio do koleżanki i się zastanawiałam 🙂
Widziałam ogłoszenie i zachodziłam w głowę, co z tego wyjdzie.

Ircia   Olsztyn Różnowo
15 lipca 2015 20:03
maleństwo prawdopodobnie tak, jeśli wyjeżdżałaś ze starego Różnowa w stronę Dywit to po prawej stronie są moje konie, jeśli na odwrót to po lewej  😉

ansc tez się nad tym zastanawiałam, ale źrebak nie może u mnie zostać niestety i nie dowiem się co  z niej urośnie  🙁

maluda jak u nich byłam to mają praktycznie same tinkery, mieli tą moją i zimnokrwistą klacz[ która już się wyźrebiła] konik polski był u nich najdłużej i z tego co pamiętam to źrebna jest już szósty raz, miała dwa srokacze [srokato-myszate?], dwa myszate a za rok zobaczymy co się urodzi  😉  a ogiera mają swojego z licencją oczywiście. 
A co do źrebaka to raczej wygląda na to że będzie sporo wyższa od matki, szczotki już jej rosną  😉
Ciekawe jaka będzie z charakteru...?
Dość nietypowa mieszanka rasowa, bo o jakie korzyści mogło hodowcy chodzić?
pogrubienie i powiększenie KP no i fakt charakter, KP są uparte, nie wiem jak tinkery ale chyba dość opanowane są ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się