ciąża, wyźrebienie, źrebak

galopada_   małoPolskie ;)
31 marca 2016 18:54
Nasza młodzieżówka

Sentendery

Witek - Jesienny Wiatr (Sentender - Juturna po Hegemon)



Zocha - Jesienna Zorza (Sentender - Jurata po Przedświt XIII-4). Swoją drogą nie ma jeszcze skończonych 7 miesięcy 😁




Niespełna roczna Merida (Justus - Miranda po Barok)



i najmłodsi

kl. Dolina Snów (Justus - Druzja po Baryt)










i kolejny smok og. D (Justus - Delia po Bajt)







i włochata mordka 😀

Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
31 marca 2016 21:47
galopada ... przepiękne te konie. Szczególnie Sentender. Kasztanka też przeurocza  😀
Dziewczyny nie wiem czy dobry wątek ale potrzebujemy porady.
Posiadamy źrebaka 10 dniowego, który został bez matki. Klacz wczoraj niestety odeszła  😕
Znaleźliśmy klacz zastępczą, która odkarmiła swojego źrebaka. Jakie są szanse że przyjmie naszą malutką klacz? 
Oczywiście źrebak jest pod opieką weterynarzy, jest już zamówione mleko zastępcze, do tej pory karmiony mlekiem dla dzieci.
Jakie mamy realne szanse że będzie dobrze?  Na początku nie chciała pić z butelki ale z czasem jej się to spodobało. Jest bardzo towarzyska. Chociaż tyle..
:kwiatek:
Klacz która odkarmiła już swoje źrebie może mieć za słabe mleko, warto bylo by czymś extra dokarmiać , o ile w ogóle  go przyjmie, bo to nie taka prosta sprawa :/  Chociaż miałam taki przypadek w domu. Klacz  która miała swoje źrebię , wzięła jeszcze ,,pod opiekę " cudze. Karmiła do końca obydwa , ale ona była wyjątkowa  💘
Derek Shepherd Z 🙂 najdłuższe nogi, jakie widziałam. 3 dni uczył się wstawać 😉
galopada omatkobosko, gniady mi się podoba! Pierwszy raz od zawsze!  😵
Witek jest śliczny!  😜 😍
Bacik90, u nas się nie udało z matką zastępczą, żrebak 3 tygodniowy w momencie padnięcia matki. Teraz ma 4 miesiące, jest wykarmiony mlekiem i ma się świetnie (zdjęcia na poprzedniej stronie 🙂 )

Euphorycznie  :kwiatek:
Bacik90 : szybko przejdź że smoczka na samodzielne picie bo później mogą być kłopoty, nie żałuję surowych jajek, a od trzeciego miesiąca dawaj zgnieciony że skorupkami do paszy.
nareszcie  jest i u mnie żrebol  🙂 taki Prima Aprilisowy żarcik kobyła zrobiła w 361 dniu ciąży
matka małopolska Pestka po Paniczu ojciec hanowerski Ludger po Laptop

melehowicz jakie problemy? Nasz 4 miesięczny dalej pije z butli 😉


Dziewczynka nazwana! 😀

Dolina Snów (Justus - Druzja po Baryt)

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
03 kwietnia 2016 12:38
Bacik mysle ze szanse sa duze! Osobiscie odkarmilam 2 maluchy na butelce. Pierwszy mial 4 dni gdy matka padla, drugi odrazu przy porodzie. Najwiekszy problem jaki mialam przy pierwszym to ten ze byl odseparowany od koni i za stado uznawal ludzie, potem ciezko bylo ja przekonac ze jest koniem i innych koni nie nalezy sie bac. Drugiego po 2 tygodniach dalismy do szetlandow i byl to wielki plus ze mogla sie uczyc byc koniem. Obie wyrosly na piekne, zdrowe klacze.
Duze poswiecenie, duzo cierpliwosci trzeba miec ale efekty sa tego warte! Do boju :kwiatek:
galopada jakieś plany co do Witka? Przepiękne imiona dajecie w tym roku!  😍
Euphorycznie, okaże się 😉 nie jest za wielki, więc pewnie sprzedaż 😉
Dziękuje wam dziewczyny za pomoc ! Klacz samodzielnie nauczyła się pić, więc wszystko na dobrej drodze  😅
Zairka to dobre pocieszenie dla nas.  Faktycznie ludzi uznaje za mamusie 🙂 Niestety klacz którą przywiozłyśmy i miała jeszcze mleko, nie zaakceptowała naszej malutkiej, a dojenie jej to też był ciężki temat bo chciała kopnąć..  Ogromnym plusem że nauczyła się pić sama - i teraz bardzo jej smakuje, wiecznie jej mało  😍
A dawałaś może jakieś witaminy w zastrzyku? Weterynarz mi wspomniał że na pewno by jej nie zaszkodziło na wzmocnienie?
galopada Bardzo mi wpadł w oko, dobrze, że ma jeszcze czas na decyzje.  😁
katka my też w tym roku długonożną mamy  😀 po czym Twój?

4dniowa Z.








i w obiektywie Kasi Okrzesik-Mikołajek:
Bischa   TAFC Polska :)
04 kwietnia 2016 17:02
Cudna 💘
HALO! HALO! godzinne zrebie, nie ma odruchu ssania. Ma masowane dziąsełka, wkladany paluch z mlekiem, przystawiany do cyca... i d...a.
Poradzcie co zrobic, na razie kobyla zdajana i zrebak na sile siare dostanie. Kobyla wymie ma jak kamien :/
Megane- zdajać kobyłe i spróbować podawać strzykawką. Znam przypadek gdzie odruch ssania pojawił się dopiero na drugi dzień ale trzeba malucha zmuszać do wstawania i podprowadzać do kobyły, no i zdajać i dawać źrebakowi do picia. A tak po za tym godzinne źrebię nie koniecznie może chcieć się już napić, ma zapasy w sobie,  pilnowałam kiedyś gagatka jednego 6 godzin ale on wolał zwiedzać boks niż się napić, na końcu przysnęłam bo to środek nocy był, a mały sam poszedł do cyca 😉Powodzenia!!
Zrebak siare powinien zdoic do 2ch godzin, do 6 nie moglismy czekac.
Kobyly sam doic nie mogl, bo ciezko bylo zdoic piersze 50 ml do podania. (Na siarze najbardziej zalezalo) kobyla stoi spętana, bo odgania zrebaka, ogolnie ciezki przypadek anty matki i niessacego zrebola. Wszystko co bylo mozliwe, bylo robione oprócz nauczenia wlasnie ssania. Nie wiem jak dzis, nie moje konie, mam nadzieje, ze jakos natura sobie poradzi.
Megane  ;  🤬, 🤔wirek:, 😵. No i na razie tyle .
Siwa La Calida Z  😍 😍 😍

Megane  ;  🤬, 🤔wirek:, 😵. No i na razie tyle .

Ale za co? Ałaaaa...

Nie wiem jak dzis, ale 3 dni po porodzie kobyła była rozpętana, odwiązana, źrebak ssał, udało się. Od tamtej pory nie miałam odzewu.
Dziwie sie, ze ludzie decydują sie na krycie problematycznych klaczy. W zeszlym roku też porzuciła źrebaka, a ze włascicielowi sie nie chciało o malca walczyc, to po zdojeniu siary zrebak przeszedl na krowie mleko i tak dożył do moze 7 mcy... kur...a wieś sielska i anielska, nie mam siły juz 🙁
Gratulacje Louisa 🙂 Jestem ciekawa zdjęć z pierwszych spacerów  😉 💃
galopada_ Cudowne macie te rudzielce  😍 Teraz mi szkoda, że Justusem swojej nie pokryłam, bym miała pewność że rude wyjdzie  😁
amazonka* piękna panienka  💘
Louisa gratki, niech się dobrze chowa 😀

Mojej dzisiaj mija 331 dzień, świeczki ma, mleko kapie. Ja chodzę jak zombie, bo śpię w boksie obok, pilnując z racji że to jej pierwszy/drugi (poprzednia właścicielka mówiła że miała, ale w bazie nie znalazłam) a najmłodsza nie jest. Może dzisiaj...


Gratulacje Louisa 🙂 Jestem ciekawa zdjęć z pierwszych spacerów  😉 💃


:kwiatek: :kwiatek: Też się nie mogę doczekać. Wczoraj mała miała tryb jem i śpię, dzisiaj rano była bardziej świadoma że jest już na świecie 😉 Jak nie będzie wiało to pewnie uda się dzisiaj wyjść

Karino1998 pilnuj, pilnuj! wiem że ciężko ale warto mieć baczenie.

U mnie teraz chwila oddechu i jeszcze dwie (albo cztery  :zemdlal🙂
I jak tam łapki? 😉
katka cudo źrebak, po czym to ? ile miał wzrostu przy urodzeniu ?
amazonka Klaczka śliczna, podobają mi się wasze konie.
Louisa Ale grubasek  😜
naovika Duży ten twój źrebak  😀
Siedzę już w "swoim" boksie 😁
Zad i brzuch zapadniety, srom nabrzmialy,  świeczki.
Trzymajcie proszę mocno kciuki, żeby wszystko było okej, jak nie dzisiaj to na dniach  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się