ciąża, wyźrebienie, źrebak

Wiekszosc sie zgadza tylko ze ona 19 teraz by konczyla 8 miesiac,wiec mozliwe.... no on mowil ze do jednego rogu macicy nie moze dojsc bo za duzo plynu...ale az dziw zeby sie maly tam ukryl .....
Z USG to u nas jest ciezko,bo bardzo chetnie bym zrobila ale kobyla jest jak nawiedzona jak ma miec USG,wiecej z tego szkody niz pozytku....
To masz do wyboru, albo dać jej coś na uspokojenie i na spokojnie dokładnie zbadać, albo cierpliwie czekać.
przyłóż rękę do podbrzusza kiedy klacz pije zimną wodę 😉 Mlode sie wsciekają i kopią 😉 heheh 😉
Mam do czynienia z jedną klaczą, która jest już w terminie, a nie wiadomo czego się spodziewać, ciąża była potwierdzona, ale na początku. Hodowca czeka, ja powątpiewam 😉

Na świat przyszedł kolejny malowany synuś ogiera Bon/Toledo xx, u nas przewaga ogierków !

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17903441_1443017505728614_7371146508877040785_n.jpg?oh=c543bb7616b89f4110f1e8979a9534d2&oe=594E9B14[/img]
montana piekny malowaniec  😉
A jeśli chodzi o moją kobyłe to dla mnie to jakiś cud  💃
ogurek raczej poczekam,nie chce jej fundowac takiego stresu...
Myślę,że w 9 miesiacu jesli będzie to Nasz cud to będzie go widać już wyraźnie .
Jak by co to będę Was informować  😉
To ja się znów wcisnę, bo mojej chyba brzuch opadł.
Ile opada przed porodem?
Ona niby dopiero na początek maja, ale może być coś wcześniej?
tajnaa,
jesteś dla mnie zagadką! 🙂
Z jednej strony dajesz w tym wątku rady, z drugiej (z tego co kojarzę) masz faceta weta, a z trzeciej - pytasz tu o rzeczy typu: czy te wymiona...?, czy ten brzuch...?

Nie bierz tego do siebie - tak tylko mi przeleciało przez myśl  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:


Wstawione przez Ciebie wymiona: moje klacze mają takie ok. miesiąc przed porodem. ALE w tym roku jedna miała takie już w połowie grudnia (wyźrebiła się 04.04), druga miała takie tydzień przed porodem.
Kiedy opada brzuch? U jednej widać było na miesiąc przed, u drugiej na 2 dni przed, u jednej - praktycznie w ogóle ( nawet wet nie wierzył, że klacz się wyźrebi bo "brzucha nie opuściła"😉, więc wiesz...  😉

Czy może być coś wcześniej? Stronę wcześniej wstawiłam małą, która wykluła się 16 dni przed terminem.
ancyk0991, ja Ciebie doskonale rozumiem i wcale nie czuję się urażona, ale to moje pierwsze długo wyczekiwane źrebie, a mój chłop zwyczajnie po całym dniu obcowania z końskimi pańciami ma dość moich milionów pytań i każdą odpowiedź obraca w żart, żeby mnie wkurzać 😉 Taki typ.
Dziś jednak wywiązała się normalna rozmowa /coś pewnie chce/ i zapytał czy puściły jej więzadła koło ogona, czy zrobiło się tam miękko.
Zrobiło, w okolicach rzepa ogonowego przy ugniataniu czuć jakby macało się tłuszcz.
Powiedział, że to może być za 2 tyg nawet.
tajnaa,
akurat rozluźnienie więzadeł jest jednym z najtrudniej rozpoznawalnych symptomów - szczególnie dla - jak sama piszesz - początkującego hodowcy 😉
Nie panikuj, obserwuj i się nie nakręcaj 🙂
Przy pierwszym źrebaku chodziłam do stajni w nocy przez 1,5 mies. ( widziałam wszystkie objawy porodu  😁 😁 😁 )
Teraz, po zebraniu pewnego doświadczenia wygląda to mniej więcej tak:
- dziś śpimy,
- dziś jeszcze nie,
- już są wszystkie objawy to już na dniach - ale jeszcze nie dziś,
- tak, dziś już nie śpimy -  i bach - w nocy poród 😉

Wiadomo, ze klacze lubią lecieć w kulki i robić suprise. Moje jednak chyba współpracują, bo ostatnie 3 porody tak właśnie odbierałam.
U znajomego też moje obserwacje sprawdzają się do tego typu poprawnego "wyczucia".
Moja to pierwiastka, ale widać, że jej ciężko już, je jakby mniej niż normalnie.
/Znając życie będę latac po nocach, a ta się oźrebi sama jak mnie nie będzie/.
😀
montana ale pięknie umalowany  💘

U nas póki co 2😲 dla klaczek ku mojej uciesze 🙂

Druga dziewczyna w wieku 6 dni:



amazonka* śliczna długo noga klaczka  😍
A ja oświadczam iż żadnych wetów do potwierdzania już nie potrzebuję  😀
Siedziałam u kobyły w boksie ponad godzinę i mały cudak tak kopał, że nie mam już żadnych wątpliwości  😅
Chyba piruety dzisiaj tam kręcił  🤣 A kobyła się drapała w miejscu gdzie mały jej przyłożył  😂 świetny widok  🙂
teraz coś czuję że częściej będę miała posiedzenia na stołku w boksie kobyły  💘
19.04 oficjalnie zaczynamy 9 miesiąc  😉
I akurat w miesiąc moich urodzin spodziewać się będę najcudowniejszego prezentu od mojej klaczki  😅
kasia2107rafal, jupi!!!!!!!!!!!!!!!
tajnaa teraz czekamy aż najpierw Twoja kobyła się rozpakuje  🙂
Pewnie już przed końcem  kwietnia będziesz się tu nam chwaliła maleństwem  ?
Najbardziej bym chciała, żeby się rozpakowała w weekend majowy, bo mąż byłby wówczas w domu.
Wiec oby dotrwała do tego czasu w dwupaku 😉
Zyczymy bezproblemowego "rozpakowania " klaczy 😉
Dziękujemy 🙂
Mąż stwierdził, że w ciągu 2 tyg. klacz się wyźrebi /a bardzo możliwe, że wcześniej/. Więzadła krzyżowo-miednicowe puściły, odbyt "wpadł" /tzw. jaskółcze gniazdo/, a wargi sromowe się wydłużają. Po wymionach nic nie widać na razie.
Zobaczymy. Mam nadzieję tylko, że nie przenosi, bo nie dość, że dziecko mnie budzi w nocy o jeszcze przez konia mam nie spać? :/
Tak myślałam,że do weekendu majowego pewnie nie wytrzyma w dwupaku....
Czekam z niecierpliwością na Twojego źrebola razem z Tobą tajnaa  😉
A to mój dwutygodniowy chłopak 🙂
Śliczny rozbrykaniec lardia  😉
Wysiwieje za matką czy zostanie karus ?
Wysiwieje, tatuś tez siwy. Kolejny brudas do kolekcji 😂
To świetnie  😉 lubie siwuski  😍

A ja mogę powiedzieć ,że mój terrorysta mnie dzisiaj kopnął....w UCHO !!!  😂
Jak to takie maniery ma już w brzuchu to co dopiero na zewnątrz  😁

A mamuśka ładna okrąglutka  😉

Ogromne zdjęcie!
lardia to jest ta kobyłka po wypadku? Maluch śliczny, niech się dobrze chowa  :kwiatek:
No to ja się chwalę moim przybytkiem











Dwa ostatnie z pierwszego dnia  🙂
Gacek - No w końcu. Super maluch. Po kim to?
Talent Charboniere,  tyle że nie daje urodziwych źrebaków, moja to nieliczny  wyjątek.
Fokusowa tak. Stwierdzilam ze dostanie troche wiecej czasu na dojscie do siebie i dogojenie, akurat na macierzynstwo 🙂
kasia2107rafal mi siesie końcówka ciąży najbardziej dłużyła, pewnie przebierasz nogami 😀
Gacek Super rudzielec 🙂
gacek 🙂 śliczny maluszek,niech się zdrowo chowa  😉
lardia powiem Ci,że ja się dowiedziałam,że jest źrebna dosyć niedawno ,co było już poruszone w tym wątku,ta cała Nasza pokręcona historia z nieprawidłową diagnoza z USG . No jak na razie to codziennie siedze u kobyły w boksie zauroczona ruchami maleństwa  💘 i nie mogę się doczekać ... a termin ma na 19 lipca,więc jeszcze trochę poczekam 😉 18 lipca mam urodziny wiec może będę miała piękny prezent urodzinowy  😅
Moja już jak naczepa tira, ledwo łazi, zad opadnięty, wargi sromowe obrzęknięte a cycki jakie były takie są. Zaczynam się stresować, że może nie mieć pokarmu. Tfu ftu!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się