ciąża, wyźrebienie, źrebak

3.04.18 na świat przyszła Hubara (Hajstra x Lenon L)  🙂
Charakterek z niej niezły, bryka jak szalona. Piszę o poradę 🙂 Każdy mówi co innego, ja sama też mam inne zdanie więc z chęcią dowiem się co myślicie, żeby rozwiać wątpliwości. Mianowicie, w skład mojego 'pokaźnego' stada wchodzi klacz ze źrebakiem i dwuletni wałach (jej syn). Wałach nie jest zadowolony z oddzielnego padoku, zastanawiam się kiedy ich połączyć. Wałach jest pozytywnie nastawiony, ciekawski.
Co myślicie? Ze zdań mojego otoczenia wyłoniły się pomysły a) za tydzień b) za miesiąc c) po odsadzeniu....  :kwiatek:
Moja klacz źrebiła się pierwszy raz pod wiatą, w towarzystwie wałacha. Bałam się, że będą cyrki, ale był spokój. Łaziły razem póki nie przyszedł inny koń, gdzie mogłam towarzystwo rozdzielić /żeby wałach chodził z nowym koniem/, gdyby nie to, to chodziłyby w 3. Ale wszystko zależy od wałacha, jak nie będzie atakował młodego to chyba przeszkód nie ma?




Saganek u nas też termin na 9, ale chyba panna nie uwinie się wcześniej, a może nawet i przenosi, co bardzo było by mi na rękę, najlepiej 11 w nocy 😎
A to trzydniowy słodziak 😍 Pękam z dumy, bo tatuś to mój w całości ogr 😀  Nie wiem czemu te fotki poprzekręcane, ma ktoś jakiś pomysł jak je odkręcić?





A tu jego starszy półbraciszek,urodzony 18 lutego.
mkozak, Ja wpuszczałam od razu, klacz sobie poradzi, a jeśli nie to zawsze możesz rozdzielić, u mnie było stado 6 innych koni i nie było problemu.
Moja teraz nie zjadła połowy treściwego ani siana nie ruszyła jak wróciła, za to grzebnęła pod siebie i się położyła. Po cyckach nie widać, by miała się źrebić, ale  zachowanie ma co najmniej dziwne.
tajnaa może to dzisiaj <3
fajnie by było, bo chłop w domu.
U mnie druga ma termin na 8 kwietnia, ale w sumie sie nie zanosi, wymię trochę nabrane ale nie jakoś super, jak nacisnę to pierwsze leci takie kilka kropel żółtego ale potem juz mleczne. Widać, że ją męczy ale ostatnio przechodziła 3 tyg  🙁 to czemu teraz nie może :P , brzuch ogromny, zad zapadnięty juz od dawna.
Moja sobie jaja robi... je, pije, cycki flaki - idę spać  🍴
tajnaa ona czeka do 10, bo wie ile osób liczy na te czaderskie imiona dla malucha  😁
tajnaa ona czeka do 10, bo wie ile osób liczy na te czaderskie imiona dla malucha  😁

A za 4 lata nad polskie parkury wzniesie sie TU154  😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 kwietnia 2018 04:56
Tajnaa i jak i jak?
karolina_ lepiej nie, jeszcze pieprznie w brzozę  🤣
piękne te Wasze maluchy, ja to już nie mogę doczekać  😵 bo to mój pierwszy  💘
jakieś to dziwne, ostatnio gdzie nie zajrzę do stajni gdzie spodziewają się wyźrebień to mówią że przenoszona już, co na to może wpływać ? w ogóle wpływa coś na to ?  🤔
karolina_, Ja już myślałam, że jak będzie ogier to Tupolew, a klacz Teoria Spiskowa  😜 😁
Na razie cisza, śpi plackiem, stęka, ale nie rodzi.
jakieś to dziwne, ostatnio gdzie nie zajrzę do stajni gdzie spodziewają się wyźrebień to mówią że przenoszona już, co na to może wpływać ? w ogóle wpływa coś na to ?  🤔


taaa...  i że w tym roku ciężko z zaźrebieniami, trudny rok itd

zawsze tak było, ja z kolei słyszę że sporo przed czasem się źrebi.

Ja widzę że to raczej cecha osobnicza. Moje dwie klacze (każda po dwa źrebaki, każda pierw klaczka, potem ogierek przed terminem i to klaczki 3 tyg, ogierki 2 tyg przed). Trzecia klacz też dwa źrebaki, też klaczka i ogierek i zawsze termin +- 2 dni

Za to moja stara nic w terminie nie urodziła, zawsze po i to dużo, przy pierwszym źrebaku 363 dni a ja latałam jak głupia 2 miesiące bo guzik wiedziałam i mi się wydawało że to już, bo cyc nie może być już większy, otóż mógł  😂

Za to teraz mam dwie pierwiaski w kolejce, będzie ciekawie  😉
Dzisiaj jeszcze bez cycków?  🤣

Nie mogę wkleić fotki z FB, nie to rozszerzenie? Na telefonie mogę jakiś zmienić?
Ja czekam aż cycki będą takie duże, że zaczną na boki się rozłazić /wieczorem/. Póki co zaglądam o  północy, później ok 3 i dopiero rano.
tajnaa Tupolew to mój kot ;-) z 10.04.2010r.
Koń też z 10.04. tyle że w tym roku 17 latek mu stuknie.
Ciężko było przewidzieć z koniem 😉
Moja kobyła się obija. Do terminu 3 dni.
tajnaa, u nas już 19dni po terminie 😵

edit. jest! Duża, gniada dziewczyna!  💃



galopada_, Ooo!!! gratulacje! Piękna i faktycznie wielka baba.
Też chcę klaczkę 🙁
Moja jak się dziś nie wyźrebi to jej cycki wybuchną.
tajnaa, u nas wszyscy już prawie w 100% oczekiwali chłopaka po tylu dniach przenoszenia, a tu taka niespodzianka 😀 nie trać nadziei na dziewczynę! 😀

Starszaki:

klaczka J. (Sentender - Jurata po Przedświt XIII-4)
ur. 26.02.2018r.





Og. Dior (Sentender - Delia po Bajt)
ur. 10.02.2018





J. (Sentender - Juturna po Hegemon)
Ur. 19.02.2018



piękne te wasze dzieciaki!!! 😍 😍
tajnaa już bliżej niż dalej, trzymam kciuki, żeby jednak klaczucha była 🙂
nasza panna czuje się zdecydowanie lepiej, była wczoraj na dworze, jest duuużo żywotniejsza, oczka też wyglądają już lepiej, a z kolei zauważyłam, że nasz chłopak ma jakiś problem ze zgryzem, górne zęby są bardzo przesunięte do przodu, wygooglałam, że to nazywane jest zgryzem karpiowatym 🙄 macie jakieś doświadczenia z końmi, które mają taki zgryz?
Ja wiem tyle, że się takie rzeczy operuje w klinikach.
Moja klaczucha zmęczona już. Na padok chodzi niechętnie, no ale nie zostawię jej samej w boksie, bo się zadrze. Do boksu idzie biegusiem, jak tylko zje zaraz się kładzie i wstaje tylko za potrzebą. Całą noc generalnie leży plackiem.
Witam mam pytanie czy słyszał ktoś o połączeniu Kłusaka i Fryza? Parę miesięcy temu kupiłam klacz kłusak francuski nikt nie wiedział że jest w ciąży sprawcą całego zajścia okazał się fryz Ciekawa jestem co wyjdzie z takiego połączenia może ktoś coś słyszał?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 kwietnia 2018 17:00
galopada_ super ! urocza dziewuszka 🙂 :kwiatek:
Tajnaano i gdzie ten źrebak nooo 😉 powiedz babie, że my czekamy 🙂

A mi podmienili konia. Miałam ślicznego i gładkiego jak pupcia niemowlęcia źrebaka, a od piątku straszy nas maska zorro 😁  Powiem Wam ze nie sądziłam że końskie dzieciaki potrafią być tak do ludzi 🙂 Jestem zachwycona i rozczulona tym moim chłopakiem.  😍 Taki przytulas z niego  🙂
borkowa., ja znam dorosłego konia z takim zgryzem. Góra baaaardzo wysunięta do przodu. Długo się do tego widoku nie umiałam przyzwyczaić. Kobyła funkcjonuje normalnie, chodziła w sporcie, na wędzidle. Jedynie co, to jest pod stałą kontrolą dentysty - zęby ma robione co pół roku.
zabeczka17,  on jest z charakteru jak nasze Józki 😀  od pierwszego dnia do drapania, spania na kolanach i ogólnej miłości 😍
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 kwietnia 2018 17:58
tak jak bym czytała o Brego  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się