ciąża, wyźrebienie, źrebak

Katrzyna K, U mojej było tak samo, jeden cycek pełny i w nim mleczna woda, a w drugim woda i flak. Nie spałam bo nie wiedziałam czy z drugiego ruszy po porodzie dopiero czy czekać aż w obu będzie mleczna woda. W moim przypadku musiała być w obu.
aniara, dziękuję. 🙂
Mamy juz dwa dni 🙂



To jest niesamowite jak te dzieciaki rosną. Codziennie są inne.
najmłodsza  😍

klaczka J. (Sentender - Jetta po Huzar)
ur. 14.04.2018r





galopada_, ona też tak staje rozkraczona? ja się moim martwiłam, ale chyba wszystkie źrebaki tak mają. Nie wiem czemu nigdy nie zwracałam na to uwagi. Mój jak ssie klacz to staje jak żyrafa, już miałam podejrzenia, że będzie miał rozbieżną postawę.
Swoją drogą, bardzo szlachetna klaczka. 🙂
tajnaa, myślę, że to takie ujęcie, to źrebak, który nie ma czasu na stanie 😉 porusza się głównie galopem 😁

edit. jedyne zdjęcie jakie udało mi się zrobić w pełnym zatrzymaniu 😉)



edit.2 i jeszcze

Diamantina (Sentender - Druzja po Baryt)
Mój też w ciągłym ruchu, ale staje czasami tak

i to mnie martwi, bo nie dość, że krzywo to jeszcze rozstawnie :/
ale czasem zdaje sie byc prosty



tajnaa, wyluzuj 😉 kilka stron temu montana i ja wstawiałyśmy totalne krzywusy, które się poprostowały. Szczególnie, że Twój długonożny bardzo, to może go znosić 😉
Mam nadzieję 🙁 ale już taką fazę załapałam, że spać mi to nie daje  😵
Za niedługo będzie widać w razie czego przeciążenie po wewnętrznej stronie kopyt. Oby nie  🙇
Tajnaa ładny , prosty źrebol, jednego masz to się czepiasz i szukasz dziur w całym 🤬

Galopada mała w "moim "typie, bardzo fajna i łapie za oko 🙂
Haru vel Bobek z dziś.

Dzisiaj wielki dzień, poszła rodzina z powrotem do stada klaczy. I spokój był. Większość klaczy chciała go ukraść. Teraz 24h na pastwiskach 🙂.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
27 kwietnia 2018 20:36
Mam klacz z terminem na połowę czerwca, także jeszcze kawał czasu, a wymię zaczyna trochę nabierać, robi się twardawe, srom też powiększa się, innych niepokojących objawów brak. Wet mówi, że wcześnie wystartowała, na razie każe się nie martwić, ale się nie da 😉 Także czekam i mam nadzieję że opamięta się  😉
Tajnaa Masz dużego źrebaka więc nic dziwnego, że trochę mu ciężko, wszystko się wyprostuje  😉  ile ma wzrostu, mierzyłaś ?

Hafra po jakim ogierze ?

galopada jak zwykle cudo !
Tajnaa ładny , prosty źrebol, jednego masz to się czepiasz i szukasz dziur w całym 🤬

No własnie, bo mam jednego i nie mam porównania 😀

Fahra, ale maskotka! Piękniś

monia, nie mierzyłam, nawet nie jestem w stanie, bo on praktycznie nie przestaje się ruszać, ale ma na pewno sporo ponad metr.
Katrzyna K, monia, :kwiatek:

jeszcze starszaki rozrabiaki 😁




zastanawiam się jak będzie wyglądało w tym roku stado z 8 źrebakami jak już wszystkie się urodzą i zostaną połączone   😲 😜
monia jeżeli pytanie było do mnie, to po Jaśmin młp. 🙂
No to pokazuję.
W kolejności po terminach:

Proza 25.05


Fala 10.06


Honey
24.06 (ale mini shetty ponoć krócej noszą)


Happy



nie wiem czemu niektóre mi galeria przekręciła :/ w folderze są normalnie.

Ja jednak myślę, że Proza urodzi wcześniej. Ale znająć życie to przenosi 3 tygodnie. W sumie może i dobrze. Będą wszystkie razem 😉.
Jeszcze śpij spokojnie 🙂
Oj, że jeszcze nie dziś to ja wiem 😉. Ale zaczęła wymię "budować" już dobry miesiąc temu. No i teraz to po całym dniu pastwiskowania taki zostaje, a wcześniej to jak Twojej po ruchu flaczały. Tak czy inaczej, na razie jeszcze puszczam na pastwisko sąsiadów bo im bliżej terminu bym bardziej będę chciała ją mieć na oku.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
28 kwietnia 2018 10:03
falabana a mogłabyś pokazać jak miniaturka z brzuszkiem wygląda?  😍
ushia   It's a kind o'magic
28 kwietnia 2018 10:59
[quote author=galopada_ link=topic=57.msg2778638#msg2778638 date=1524861662]
zastanawiam się jak będzie wyglądało w tym roku stado z 8 źrebakami jak już wszystkie się urodzą i zostaną połączone   😲 😜
[/quote]
jak to jak - zarabiscie!
beda madre, pieknie rozwiniete, wybiegane konie, wychowane po konsku i przez konie 🙂

ja strasznie zaluje ze moj sie chował praktycznie sam w stadzie doroslych, zmeczonych koni, bo drugi zrebak albo na przygotowaniu do pokazow byl (arbaka, miala byc druga Pianissima  :wysmiewa🙂 a nawet jak wrocila to ona przytrzymana i bawic sie to nie bardzo 😉

tajna luzuj - wielki kon, daleko ma do ziemi, dopoki troche proporcji nie ogarnie to bedzie zyrafkowal 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 kwietnia 2018 12:25
Mam nadzieję 🙁 ale już taką fazę załapałam, że spać mi to nie daje  😵
Za niedługo będzie widać w razie czego przeciążenie po wewnętrznej stronie kopyt. Oby nie  🙇


Tajna sama pisałaś wcześniej o źrebakach pokrzywionych jak paragrafy 🙂, które prostują się z czasem.
Powiem Ci, że ja sama zwróciłam uwagę na Brego czy przypadkiem nie ma lekkiego kozinca.
Ale czytając Twój post dałam se spokój.  :kwiatek: Dzisiaj ten mój to najprostsze źrebię świata 🙂
mi nie chodzi o krzywe nogi, tylko o wade postawy - rozbieżną/francuską. Bo wolałabym krzywulca gipsować, albo przykurczowca rozmasowywać serio.
Mam wrażenie, że on jest prosty do nadgarstków, a od nadgarstków skręca się na boki i rozjeżdża. Mam nadzieję, że to faktycznie wina jego wielkości i jak klaty dostanie to się wyrówna  🤔 🤔 🤔
Tajna, daj mu trochę czasu. 11 mcy przeleżał zwinięty w kłębek, duży koń, ciasno było. 😉 no może na początku miał luz  😁
Mój przenoszony ogierek też się duży urodził, miał iksy przez jakiś czas ale po miesiącu się wyprostował. Teraz nie ma się do czego przyczepić.
Galopada, jak już wszystko razem pójdzie na padok, to wrzuć zbiorową fotkę  :kwiatek:
Klaczka J. jest super 😉

Fahra, on wygląda jak konik na biegunach, tylko jakby mu te bieguny zajumali  😂
Megane to dobrze czy źle ? 😀

Chłopak ma już dwa tygodnie, nareszcie zaczął się "wypełniać", grzbiet szeroki i dupka się zrobiły 🙂
tajnaa źrebol wielki, jakbyś na szczudłach stała to pewnie też krzywo 😉
Fahra, taki słodki jak zabawka, to raczej dobrze 😉
Najsympatyczniejsze  źrebiątko z wątku  😍
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 kwietnia 2018 21:12
Teraz ja pospamuje nieco dzieciorem 😍 robocze imiona: zostaw, nie gryź, ała i przestań  😁
Ma prze genialną odmianę.
Przez ogrodzenie poznał już kilku wujków, bardzo pozytywne reakcje, wszystkie ciocie są w nim zakochane, tylko mama chyba nie może się pogodzić z faktem że młody wyszedł na świat, mam wrażenie że jak by mogła znowu by go wepchnęła do środka.
emptyline   Big Milk Straciatella
28 kwietnia 2018 21:35
Biczowa, o mamusiu, jaka cudna odmiana!
Biczowa cały jest cudny! A odmiany na nóżkach poprostu boskie! Mój tylko skarpety znalazł, do tego jedną zapomniał założyć :p
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 kwietnia 2018 00:05
Pocieszny z niego potworek 😁 ale straszny gryzoń.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się