ciąża, wyźrebienie, źrebak

a te pęcherzyki rozwalają cały system 😉 Moja czarna tak miała.

Pamiętacie wyczekiwania mojego rudego? jak trzymał w napięciu? To było wczoaj prwda?
A ja już powoli szykuję się do sprzedaży 🙁 ale ten czas zapitala.

Moją dziś wet badał, stwierdził że wchodzi w ruję jakby był początek kwietnia.  🤔
tajnaa, ten Twój źrebol tak mi się podoba, że aż mi słów brakuje...  😍 Mam nadzieję, że kiedyś dane mi będzie go zobaczyć jak wygląda jako dorosły koń.
Dziękuję. Ja również bym chciała 🙂
tajnaa kocham tego Twojego źrebola  😍
Normalnie do schrupania ten zadzik  😍
Moja zimnokrwista źrebna z lipca, potwierdzona usg na 18 dzień po kryciu. Teraz będziemy sprawdzac w trzecim miesiącu źrebności.
Moją dziś wet badał, stwierdził że wchodzi w ruję jakby był początek kwietnia.  🤔


U nas to samo  😲  ostatni raz próbujemy, zobaczymy co będzie. 
monia Wet też zdziwiony. Ruja od wczoraj, macica przekrwiona i przygotowana. Jestem dobrej myśli, że się jeszcze uda. Późno juz bardzo na zaźrebienia, ale cóż trzeba spróbować. Nie uda się to nie, płakać nie będziemy.
nokia6002 Ja jak nie za źrebie to będę płakać, mam klacz starszą i to ostatni dzwonek. Już mi ręce opadają do niej, ale dzięki zmianie weta wyszło, że ta cholera zaczyna na 16 dzień i pokazuje końcową ruję  😵  Druga czekała do września na wiek i dziś poszła pierwszy raz, niby chciała ale się tak bała jak ogier skoczył, najgorszy pierwszy raz i powinno być dobrze.
Jeszcze została mi trzecia ale wszystko przez to, że późno urodziła. Jak nie wejdzie do końca tygodnia w ruję to odpuszczam.
nokia6002 Ja jak nie za źrebie to będę płakać, mam klacz starszą i to ostatni dzwonek. Już mi ręce opadają do niej, ale dzięki zmianie weta wyszło, że ta cholera zaczyna na 16 dzień i pokazuje końcową ruję  😵  Druga czekała do września na wiek i dziś poszła pierwszy raz, niby chciała ale się tak bała jak ogier skoczył, najgorszy pierwszy raz i powinno być dobrze.
Jeszcze została mi trzecia ale wszystko przez to, że późno urodziła. Jak nie wejdzie do końca tygodnia w ruję to odpuszczam.


zrezygnowałaś z mojego ulubionego doktora?  🙁
seczuanowa Właśnie z nim doszliśmy do tego, że zaczyna wcześniej, dostała leki dodatkowo ale on twierdzi, że są minimalne szanse na źrebaka. Wcześniej prowadził mi inny wet. i już nie chciałam zmieniać ale po tylu niepowodzeniach stwierdziłam, że przekazują tą klacz temu nowemu wetowi.
Ja tam jestem dobrej myśli, cuda się zdarzają (jedną już pokryłam ) teraz obrałam inną strategie krycia, klacz chodzi z ogierem.
monia To jest bardzo dobre rozwiązanie dla klaczy ciężko zaźrebiających się/z cichym rujami. Już nie jeden taki przypadek słyszałam.
Kobyłka kryta od poniedziałku co dziennie, to dobrze czy źle??
tajnaaa też nie wiem kiedy ten czas przeleciał. Niedawno Haru się mieścił pod brzuchem matki, a teraz już kawaler 🙂
Poproszę o ładniejsze zdjęcie Haru 😉
Tajnaa, super rudziak wyrasta 😉
Czy można odrobaczyć źrebną klacz (2 miesiąc)?. Zauważyłam dzisiaj jaja gzów na nogach i. Zastanawiam się czy ją odrobaczyć za jakiś czas żeby się pozbyć tych gzów jak już "dostaną" się do środka. Jak odrobaczyć to za ile?

Mozna, ale ja bym sprawdzila co na ten temat pisze producent i spytala weta. Moja dostawala equimax, wszystko bylo ok.
speedhorses klacze źrebne wręcz trzeba odrobaczać. Skontaktuj się w tej sprawie z wetem od koni - dobierze odpowiedni środek i czas odrobaczania.
Megane brak aparatu i niestety to jest najlepsze zdjęcie jakie udało mi się zrobić telefonem. Jeszcze do tego pornografia 😀
Macie jakies sprawdzone sposoby na nagrywanie zrebaka? Moi na drodze najpierw zre trawe, a jak matka odbiegnie to dogalopowuje. Nagrywany luzem na placu albo stoi i je, albo biega galopem brykajac. W akcie desperacji chce zrobic w przyszly weekend na placu korytarz i pogonic jego i matke (ewentualnie z matka pobiec jak bedzie potrzeba). Ale moze macie jakies lepsze sposoby?
U Nas sprawdziła się reklamówka na końcówce bata. Wtedy ładnie młody się trzymał matki albo biegał sam ale fajnie się prezentował.
ew plastikowa butelka z garścią kamyków 😉
Fahra, no pokracznie wyszedł na tej fotce 🙂 dupa jak u zimnokrwistego i kark jak u ślązaka starego typu hihihihi 😀  no ale to już też czas na pokraczniaki 🙂 oby do trzylatka teraz hihihihi
Szyja to głównie grzywa :p następne zdjęcia w koreczkach, bo ma tych szkutów od groma.
Torby na bat weźmiemy, chodzi raczej o to, jak sklonic młodzież do pokazania czegos innego niz dziki galop i barany, bo narazie porusza sie tempem na stiple a nie na czworobok 🤣
U nas sezon zaźrebień zakończony, jedną odpuściłam.  Klacz co miała 5% szans lub mniej została źrebna, wet stwierdził, że jego wszystkie teorie poszły w zapomnienie i że mojego ogiera będzie polecał innym  😁 
Zostawiłam wszystko naturze przy tej trudnej klaczy i udało się.  😅  Najlepsze, że Bajdar ma 100% źrebność a w tym roku miał bardzo dużo trudnych klaczy do zaźrebienia.
Teraz czekamy co będzie dalej, mam cichą nadzieje, że dobrze.
Kochani jaki kantar dla źróba, który wyrósł z dwóch moich źrebięcych kantarów, nawet z tych plus 6mc 😀. Potrzebuję jakiegoś pony z cieńszymi paskami.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 września 2018 12:10
Te z decathlona są fajne 🙂 https://www.decathlon.pl/kantar-schooling-turkusowy-id_8375288.html  "1" mi pasowała na 11 mc niedużego konia, a ma regulację w nachrapniku dodatkowo.
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
28 września 2018 14:53
Potwierdzam, te Decathlonowe fajne, używałam dla dwóch odsadków w zeszłym roku, jeden arab druga wlkp ale te kantary mają na prawdę sporą regulację na nachrapniku i za uszami, plus zawsze można przepalić kilka dodatkowych dziurek. Są dobre na przejście od źrebięcych do rozmiaru docelowego.
Dziękuję dziewczyny 🙂 już zamawiam
Na reszcie mam jakieś lepsze zdjęcia Bobka 🙂 właśnie nastał czas brzydactwa !

Zdjęcia robiła koleżanka 🙂
Tajnaa, na moim 3-miesiecznym wielkim byku pony z deca jest na 2 dziurke, wiec mysle ze posluzy jeszcze dlugo. Ten kantar ma spora regulacje, jest pancerny i nie obciera, tak jak dziewczyny pisaly - polecam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się