ciąża, wyźrebienie, źrebak

moni, myślę że Siesiepy pisała to by podnieść na duchu Kasia2107rafał.
Faktem jest że komórkę zapładnia jeden plemnik 😉
A reszta... kto by się tym przejmował 😉

Trochę luzu w ten piątkowy wieczór

Ps. miesiąc do teoretycznego terminu Nutelli, nie znam klaczy, będę przesadnie pilnować zapewne - szykujcie się :P
Siesiepy   Ponczek bez rączek
11 czerwca 2022 14:05
moni, tak, on puka z kwiatami w Witce, a ona otwiera mu drzwi w koszuli nocnej. Potem mu mówi "jesteś super męski".

Jak powiem że w teorii do zachorowania na malarię wystarczy jeden komar, do złapania przez policję wystarczy przekroczyć prędkość, a jak pokryjemy kasztankę dwa razy izabelowaty ogierem, to wyjdzie nam raz Izabel, a raz kasztan, też zostanie to wzięte idealnie dosłownie i nastąpi odsyłanie mnie do literatury, statystyk policyjnych itp.? 🙂
Siesiepy po Twoim komentarzu można było wywnioskować, ze pytasz całkiem poważnie, wiec poważnie odpowiedziałam. Chyba ze mamy pisać trzy po trzy, bo przecież wszystko może być skrótem myślowym, a wiedza nikomu nie potrzebna
Siesiepy   Ponczek bez rączek
11 czerwca 2022 15:46
moni, na spokojnie. 🙂 Rozumiem chęć poprawności i niewprowadzania w błąd.
Niemniej skoro są przypadki "niepokalanego poczęcia" to a nuż u niej się też uda.
Z tym niepokalanym poczęciem dużo też zależy jak długo zeszło od inseminacji do zbadania, jak wet kolejne 12h jeździł po klientach i dopiero zajrzał to też trochę inaczej trzeba patrzeć na ocenę nasienia. A nawet jak serio było słabe, ja też miałam źrebaki i z dobrego ale bardzo rzadkiego nasienia (Millennium) i z zupy z trupa (Jameson RS2). Trzeba więcej niż 1 ale też nie te wszystkie miliony które są w dawce
Siesiepy   Ponczek bez rączek
11 czerwca 2022 18:08
karolina_, podoba mi się określenie "zupa z trupa". 😀
Iskra de Baleron moja druga też za prawie równy miesiąc - będziemy razem obserwować :P
Czy są jakieś przeciwskazania do zaźrebienia klaczy z kissing spine?
KaNie, takie, że przekazuje potem bardzo często, ale niekoniecznie oczywiście.
Potem na aukcje ciężko dać potomstwo z kss.
Perlica,
Skoro jest dziedziczne, to czemu po diagnozie w klinice pierwsze co uslyszalam, to to ze mozna klacz zaźrebić...
KaNie, bo gdyby z hodowli wycofywano klacze i ogiery z rozmaitymi defektami to nic by nie zostało 😜
Pytanie jak poważny ten kissing, oraz czy go przekazuje.
Jeśli przekazuje to będzie kolejny koń „można go zaźrebić” 😉
Jeśli macie od niej potomstwo, prześwietlcie.
Iskra de Baleron,
Nie miala źrebaków, ma ledwo 6 lat. KSS wyklucza ją z uzytkowania. Szef chce ją sprzedać na matkę o ile jest to dla niej bezpieczne.
KaNie, w temacie czy bezpieczne, skoro klinika mówiła żeby źrebić to chyba bezpieczne.
Na pewno obniża to jej wartość ale skoro ludzie kupują i rozmnażają np kobyły które się parę razy urwały to i kissinga ktoś rozmnoży.
KaNie, jest dość nowe badanie wskazujące na genetyczne predyspozycje do KSS. Ale to też nie jest tak, że będzie sypać kissami (to są predyspozycje a nie proste jednogenowe dziedziczenie jak np wffs), jest też kwestia ojca. Jak jesteś zainteresowana to znajdę to badanie i podeślę na priv
karolina_, ja poproszę 🌷
Generalnie mam jeszcze 2 jej siostry. One sa zdrowe. Ona jest po Bretton Woods.

karolina
bede wdzieczna za to badanie.
karolina_, ja też poproszę

Bo ja się zarzymałam na tym:
https://thehorse.com/196838/researchers-confirm-kissing-spines-is-hereditary/
Zdjęcie abstractu w załączniku, a tu prezentacja z konferencji (to rok 2020 więc było online i jest w necie)
_20220613_124602.png _20220613_124602.png
karolina_, dzięki !
karolina
Dziekuję💐

Nie wiem w sumie tetaz co z ta klaczą zrobić Chyba zostanie kosiarką jednak.
KaNie, zawsze się nada na surogatkę.
KaNie, zawsze masz dwie opcje - na surgatke, albo spróbować zniwelować problem doborem ogiera. Może pisze oczywiste rzeczy, ale te wyniki można interpretować tak, ze w polkrwi KSS jest w okolo połowie genetyczne a w połowie środowiskowe (h2=0.49). Plus wzrost też ma wpływ, więc może warto raz spróbować z niedużym ogierem który daje dobre plecy - wasza decyzja, jakieś ryzyko że potomstwo odziedziczy problem jest
karolina_,
My jej nie chcemy źrebić. Sprzedajemy matki i rezygnujemy z hodowli. Chcialam wiedziec czy jest jakis sens ją sprzedać na matkę bo ma bardzo dobry papier i jest bardzo ladnym koniem. Nie sadze ze szef bedzie chciał ja sprzedać za jakies marne pieniadze jako surogatkę, bo sie bedzie bał ze trafi źle i ktoś jednak będzie chciał ją jeździć.
Wiadomo że nie jestem obiektywna 😉
Czyż on nie ma męskiego wyrazu pyska? 😋
224DF724-4357-433E-9A05-8B7F171CD2D6.jpeg 224DF724-4357-433E-9A05-8B7F171CD2D6.jpeg
729A8506-39B4-4AA1-B82B-4DF8F8A319F3.jpeg 729A8506-39B4-4AA1-B82B-4DF8F8A319F3.jpeg
E7382855-1162-48DF-9490-1730B69A8FC5.jpeg E7382855-1162-48DF-9490-1730B69A8FC5.jpeg
125353F8-4A16-4694-89BE-BC3385CA9E28.jpeg 125353F8-4A16-4694-89BE-BC3385CA9E28.jpeg
Iskra de Baleron, jest fajny, można się trochę krótkiej szyi czepić, ale i tak jest fajny 😅 Pokażesz go w ruchu?

No i ciemny malowany powinien zejść na pniu 🙂
Post został usunięty przez autora
karolina_, Koleżanka ze sprzętem nie może dotrzeć od miesiąca...
a telefonem wychodzi 💩
Także ćwiczę zen i czekam... niecierpliwie.
20220617_115309(0).jpg 20220617_115309(0).jpg
przystojniak 🙂
Nie wiem czy jeździcie ze swoimi źrebakami na pokazy, ale u nas w tym roku będzie Z Festival 😍
https://swiatkoni.pl/z-festival-otwiera-czempionaty-zrebiat-2022

Co ważne źrebię nie musi być po ogierze Z , wystarczy że jest zgłoszone do opisu Z, o czym wie niewiele osób.
Aczkolwiek tu chyba udzielają się tylko ujeżdzeniówki same.
Perlica, dzięki za info - pojadę popatrzeć 😀
karolina_, co do szyi to wydaje mi się że Vitalis często skraca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się