ciąża, wyźrebienie, źrebak

karolina_, mam aktualnie 2 zapalenia lozyska, i bylo tak minimalnie nabrane nawet nie wymie a gruczol, rzedu paru milimetrow ze robie usg wszystkim teraz co 2 tygodnie i juz mi nikt nie wmowi zeby go nie robic. Zycie jednego ze zrebakow uratowalo tylko to ze widzialam juz zapalenie lozyska prawie bezobjawowe, narobilam dzikiej histerii i wetka jechala z zalozeniem ze sie posmieje ze mnie- a ciaza byla prawie stracona, nie dawala szans specjalnych. Takze trzeba nie tylko obserwowac ale i badac.
lardia, cześć, my się pośrednio znamy - przez rtk Mogłabyś coś więcej napisać, twój przypadek bardzo mnie zmartwił. Vet uspokaja ale z tylu głowy obawa jest spora.
lardia, nieciekawie, jeśli trafililo Ci się bezobjawowe, trzymam kciuki za kobyle. Wiesz czemu masz dwa takie przypadki naraz? Trochę dziwne, chyba że bardzo dużo klaczy
kasia2107rafal, niee;( 🙁 brzuch wisi jeszcze bardziej i dalej cisza 😏😏 dobrze, że mamy monitoring, to mam ja na oku ☺ zajęta jedzeniem jak zwykle 🤣
My na 8 marca mamy teoretycznie, ale kobyła lubi sobie przenosić. Ale i tak zaczynam pilowanie od 22 lutego. Nie ma co 😀
ranczoszarbia, zdjęć cycków nie było w tym sezonie jeszcze. 😉
Właśnie! Dawać cycki :P
Będę Wam tu dopingować, u mnie termin na początek czerwca dopiero i tylko jeden źrebaczek (tfu tfu).
ranczoszarbia, ale trzyma Nas w napięciu 🤣

Iskra de Baleron a my już kolejny sezon mamy prawie identyczne terminy 😁
Moja teoretycznie ma termin na 30 maja,ale to ta z tych co przenosi ,także początek czerwca tej jest Nasz 😅

No i dawać cycki 🤣
Haha jutro rano Wam wrzucę, cały dzień dziś z tymi koniskami spędziłam, ale zdjęcia cyckow nie zrobiłam🤣🤣
To ja zarzucę cyckiem 😋 , kobyłka ma termin na 27.02. Później jeszcze dwie w marcu i jedna na początku kwietnia. Spanie w nocy jest przereklamowane 🙈
Que.jpg Que.jpg
Post został usunięty przez autora
Post został usunięty przez autora
Ehh zdjęcia ze mną nie współpracują

Hmm powiem tak przy ilości sierści jaka ma ta mamuśka i przy wielkości brzucha cyce nie robią wrażenia 🤣
IMG_20230217_192247.jpg IMG_20230217_192247.jpg
IMG_20230217_191906.jpg IMG_20230217_191906.jpg
ranczoszarbia, jak dobrze widzę to cyce się jeszcze ,,przytulają " więc coś się nie śpieszy agentka .
Absolutnie się nie spieszy, w nocy śpi wyluzowana 🤣ale my ja kupiliśmy zazrebiona, no i gość taki bajkopisarz że może się okazać że termin ma na później.. Ale z drugiej strony w lipcu jak był wet, zaraz po tym jak ja przywieźlimy to mówił że zrebak spory i już nie umie wieku określić

IMG-20230217-WA0000.jpg IMG-20230217-WA0000.jpg
ranczoszarbia, jak dobrze widzę to cyce się jeszcze ,,przytulają " więc coś się nie śpieszy agentka .
kasia2107rafal,
Moja kobyła ma cycki jakby nigdy źrebaka nie miała. Nigdy nie miała pełnego wymienia, nawet w dzień porodu miała flaczki jakby dopiero była zdojona. Nie ma mowy o rozchodzących się strzykach. U niej ciężko wycyrklować czy to już :/
Myślałam, że nie wykarmi źrebaka. Nawet mleko zastępcze kupiłam, ale udało się i był całkiem niezły 🙂
vito1.jpg vito1.jpg
vito2.jpg vito2.jpg
Hej, kupę czasu tylko czytałam ten wątek, ale w końcu mogę wrzucić moją kobyłkę z terminem na 4 marca. Od miesiąca nabiera wymię, ale jakoś jej się nie spieszy.
I strzyki tak samo koło siebie, ale kupiłam ją 3 lata temu od razu po źrebaku, więc mleka pełno i wyglądały w sumie tak samo, więc chyba taka jej natura.
20230218_122543.jpg 20230218_122543.jpg
20230217_101451.jpg 20230217_101451.jpg
Dominika, fajny grubasek! Może będziemy mieć maluchy w podobnym czasie 😊😊😊😊
tajnaa, to ja przyzwyczajona do moich prostych w obsłudze klaczy,które pokazują kiedy będą się źrebiły i cyce mają rozeszłe jak wymie pełne na końcówce ,ale wiem że są wredoty co mają flaczki do samego końca i weź tu taką upilnuj .
Ale urodziwy ten Twój maluch 😍

Dominika super ,że dołączyłaś do Nas ze swoją klaczą 👋
Ależ ona ma super maść 😍 choć ubolewam zawsze nad skąpym ogonem i grzywą u tarantów 😕
Czym kryłaś ?
Ciekawe co wyjdzie 🤔
kasia2107rafal, dziękuję! Tarant u niej wyszedł późno, w trzecim roku, tak samo źrebaki od niej zaczynają się wybarwiać po drugim roku.
Grzywa i ogon na początku to była tragedia, teraz i tak jest już super. Pokryta Rejentem SP (srokacz), także na pewno wyjdzie coś kolorowego.
Dominika, Ja też uwielbiam kolorki! Czekam co wyjdzie!!
U mnie spodziewam się raczej kary/skary. Chciałabym malowanego, ale pewnie nie będzie. Ojciec skąpo malowany, a matka kara bez jednego białego włosa 🙁
kasia2107rafal,
Ten młodzieniec ze zdjęcia w tym roku skończy 3l 🙂
tajnaa, a propo kolorów, na ten sezon dla właśnie tarantki mamy umówionego do insemimacji twojej hodowli Te Quiero!
A ten młody ze zdjęć wyżej (już nie taki młody, jak 3l) bardzo mi się podoba. Jak wyrósł teraz?
tajnaa, pokaż tego bąbelka co ma już 3 lata, źrebak naprawdę urodziwy 😍
Iskra de Baleron, niestety nie mam kontaktu z obecnym właścicielem. Wiem, że koń stoi w Poznaniu.

Cycki mojej Czarnej. Termin 8 marca. Flaczki z żółta przeziernik wydzielina. Jeszcze czaaaas. Mogę spać.
Nie wczytało mi zdjęcia.
IMG_20230218_182531.jpg IMG_20230218_182531.jpg
Ja w tym roku czekam na malowańca płci pięknej oczywiście 😁
Innej opcji nie przewiduje 😅
No ale ojciec pięknie malowany na cztery nogi z odmiana na głowie a matka co prawda na głowie ma malutką gwiazdę i chrapkę a na każdej nodze nie skarpetki ale takie stópki już tak 🤣
Więc moje wymagania są jakby oczywiste 😂
Ramirezowa   Ania i Urania !
21 lutego 2023 09:17
kasia2107rafal, a co to za malowany chłop? 😉
Ramirezowa, ja to lubię świeżynki i co roku młody ogier w oko wpada 😅 Toulon Ides
kasia2107rafał a to nie oni w tamtym roku pisano tutaj że martwe nasienie przyszło ?
blucha, tak,tak dokładnie . Za pierwszym razem nasienie pod mikroskopem ruszało się jak paralityki i nie zaskoczyła a za drugim razem pod mikroskopem była śmietana i z wetka nawet filmik nagrywaliśmy żeby dowód był że się nie ruszały wcale a po 18 dniach okazało się że klacz załapała 🙈
Także czarna magia i śmieliśmy się ,że niepokalane poczęcie było 😅

Właścicielka tłumaczyła że jego nasienie potrzebuje więcej czasu na wybudzenie się 🤔

Właścicielka tłumaczyła że jego nasienie potrzebuje więcej czasu na wybudzenie się 🤔

kasia2107rafal,

Każde nasienie zanim położysz pod mikroskopem trzeba ogrzać do 37 stopni, albo na płytce grzewczej, albo w łaźni wodnej albo trzymając tube w ręce, inaczej nie będzie biegało
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się