Pijawki, hirudoterapia w leczeniu koni

Nie on ma tak krótką sierść. W rzeczywistości ogolone są tylko 3 małe punkty.
Ooo to u Twojego konia miały pijawy dobrze, u mojej problem bo ma nadal sierść jak mamut 😁
Dziewczyny, wiecie może kto w Trójmieście leczy pijawkami? :kwiatek:
Wiecie dziewczyny, moje konisko już galopuje bez bólu i widzę że noga robi się cieńsza 😅 zakażenie się cofnęło, w sobotę kolejne pijawy postaram się przystawić 🏇

wendunia znalazłam, coś w Gdyni: http://ogloszenia.trojmiasto.pl/kosmetyka/Larwoterapia-Hirudoterapia-ogl4733326.html
i tutaj: http://www.leczeniepijawkamigdynia.pl/index.php/hirudoterapia.html
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 marca 2012 09:27
trakenka, bosssko!
Dzięki Trakenka  :kwiatek:
My dzisiaj drugo raz przystawiliśmy , sztuk 4. Poleciało dużo krwi, dla nas to bardzo dobrze 😀
Ja dziś też już 2 raz. Miałam przystawić 10, 6 na jednej i 4 na drugiej nodze ale jakoś pijawki nie miały ochoty, chyba je wymęczyłam za długo. Przez 4 godziny tylko 6 pijawek się przyssało 😵 heh, dobre i to 😉
U nas szybciej jakoś idzie, od postawienia 1 do upadku ostatniej godzina mija. Z tym że my nakłuwamy miejsce gdzie ma się przyssać.
Ja smaruje po pierwszej pijawce krwią to miejsce gdzie chcę żeby sie przyssała, jakoś na początku idzie to szybciej, później coraz gorzej nie chcą się przyssać, są mniej ruchliwe. Może na krwiaku bardziej wyczuwają krew pod skórą niż na nodze 🙄 ale szczerze to ja i koń już byliśmy znudzeni i wymęczeni.
To one się wgryzają w to miejsce nakłute? czy obok?
Różnie, ale raczej na nakłute.
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 marca 2012 21:21
Donia Aleksandra, swietnie pomyslany sposob!
Przerwa na reklamę? Lenin wyjdzie z oka wywijając pijawką?
.




.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] reklama na forum, calkowita edycja posta
PijawkiLekarskie, a może spróbuj nie omijać wzrokiem regulaminu?
Nie ma to jak założyć konto tylko po to, żeby zasunąć swój numerek telefonu i autoreklamę. Szkoda, że zabrakło pełnych danych i numeru NIP, to bym wystawiła fakturkę za reklamę.

A można było napisać coś jako user, pijawkowe doświadczenia na pewno masz - zaprezentować jakieś case study itp. Ale wszystko co można zrobić najmniejszą linią oporu to kopiuj wklej prawda?
Przepraszam a czy byla cena czy wspolpraca ?- pomoc miala byc darmowa w ramach hobby
i jesli nie znasz sie na prawie to masz problem a po co mialam sciemniac ze znam kogos kto pomaga jak wprost napisalam prawde!
teraz przykro mi ale znalazlam inne forum na ktorym jeszcze mi podziekowali.
Zanim zespamujecie to czytajcie dokladnie
Zieeew --> naprawdę mamy tutaj regulamin. I przydałoby się z niego skorzystać, jak również przydało by się używać znaków przestankowych.

P.S. poprzez samodzielne przystawianie pijawek bez dosiwadczenia mozna zrobic zwierzeciu krzywde.
nie ma czegos takiego jak znaki przEstankowe.

A jakie są? Przystankowe? 🤣 🤣 🤣

http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja

Gratuluję wielce profesjonalnej prezentacji na forum 😁

Znak przystankowy jak żywy.  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 stycznia 2013 20:31
Jak?

P.S. poprzez samodzielne przystawianie pijawek bez dosiwadczenia mozna zrobic zwierzeciu krzywde.

Mam pytanie do ekspertów: [s]czy pijawki są pod ochroną? [/s] Doczytałam- są.
Skąd zatem się je bierze do terapii?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
04 września 2013 08:25
Spośród 650 gatunków pijawek,
które żyją na świecie do hirudoterapii stosuje się tylko jeden z nich – pijawkę lekarską Hirudo medicinalis.Pijawka lekarska jest w Unii Europejskiej pod ścisłą ochroną gatunkową. Do terapii można stosować wyłącznie pijawki pochodzące z laboratoriów hodowlanych posiadających wymagane certyfikaty.
Spośród 650 gatunków pijawek,
które żyją na świecie do hirudoterapii stosuje się tylko jeden z nich – pijawkę lekarską Hirudo medicinalis.Pijawka lekarska jest w Unii Europejskiej pod ścisłą ochroną gatunkową. Do terapii można stosować wyłącznie pijawki pochodzące z laboratoriów hodowlanych posiadających wymagane certyfikaty.


To i ja wyczytałam. Ale konkretnie-gdzie się zdobywa i jak? I z innej beczki- takie hodowle są pod nadzorem czyimś? IW?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
04 września 2013 08:40
O, tego to i ja bym się chętnie dowiedziała.
A mam jeszcze bardzo laickie pytanie- czy taka terapia jakoś im robi krzywdę- w sensie, że jedna pijawka do jednego "zabiegu"?
Z tego, co mówi nasza pani doktor pijawka po takim seansie ma przerwę klika miesięcy i potem można znowu z niej korzystać.
A pijawki hodują np w Bio-Genie ( ceryfikaty) :
http://bio-farma.pl/dystrybucja-pijawek
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
04 września 2013 09:05
Z tego, co mówi nasza pani doktor pijawka po takim seansie ma przerwę klika miesięcy i potem można znowu z niej korzystać.

Najlepiej na tym samym pacjencie.
Moje po 4 miesiącach solidnie zmalały i chyba muszę je nakarmić.
Podobno w ludzkiej hirudoterapii jedna pijawa do jednego zabiegu i likwidacja 🙁.
(no chyba, że pacjent zabierze sobie do domu i po jakimś czasie przyniesie ze sobą).
A w ogóle to fikuśne takie zwierzątka, dużo ciekawsze niż rybki, miewają godzinę zero (szaleją),
skaczą do wody z wieczka i nie lubią jak się je głaszcze 😀.
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 września 2013 09:06
Tania, ja kupuje z firmy Euro-Bion na przyklad.
http://www.euro-bion.pl/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się