Pijawki, hirudoterapia w leczeniu koni

Jak rozpoznać jak to blizna?
Podbijam temat  🙂
Czy ktoś z Was stosował pijawki w związku z zapaleniem międzykostnego? Jesteśmy po pierwszym zabiegu, czeka nas seria, trzech może czterech. Ciekawa jestem czy ktoś ma doświadczenia z tym akurat obszarem końskiego ciała.
jagoda1966, a jak one mają zadziałać na ten międzykostny ? Krwiaki, flegmona itd. się wielokrotnie spotkałam. Nigdy nie słyszałam żeby było stosowne na ścięgna / więzadła itd. itp. i nie bardzo potrafię sobie wyobrazić co one mają zrobić.
Pijawka działa przeciwzapalnie, poprawia ukrwienie, a o to chodzi w leczeniu tej kontuzji. Tak w skrócie. Mi została polecona, bo bywa stosowana z powodzeniem w tej okolicy końskiego ciała. Generalnie zasięg działania jest nieograniczony właściwie. Zależy mi na tym by poznać opinie osób, ktore korzystały, a nie tylko wetów i hirudoterapeutów.
ja stosowałam przy miedzykostnym oraz urazach wiązadła. Faktycznie działają pzapalnie, przyśpieszają regenerację. Moja weterynarz b.poleca.
Grace dzięki  :kwiatek: a pamiętasz ile wyszło zabiegów i ewentualnie po ile pijawek?
3 pijawki i min 3 zabiegi.
Odkopuje 🙂 polecicie kogos w okolicach Warszawy, a nawet blizej Siedlec, kto sie tym zajmuje? paskudny krwiak po kopnieciu przez innego konia, wet prognozuje rozcinanie ale moze da sie mniej inwazyjnie?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 czerwca 2020 15:20
U nas robiła Klaudia Gembicka z CZK. Sądzę, że dojazd nie będzie problemem, bo i tak jeździ po całej Polsce. 🙂
Skoro piszecie, że pijawki moga pomóc na zapalenia i opuchlizny wszelakie, to czy można by je zastosować na powiększone pochewki?
Odkopuję, orientujecie się kto robi w okolicach Wrocławia? Pojawiła się propozycja na nabrany staw nadgarstkowy, chcę spróbować ...
asiek13 dr. Kmiecik stawia pijawki
Dziękuję! Słyszałam, że kiedyś to robił ale nie wiedziałam, czy nadal się tym zajmuje.�
Mój koń ma obite oba stawy nadgarstkowe. Ktoś z was stawiał pijawki na taki staw ? Ile pijawek ? Może jakieś zdjęcia ? Czy to pomogło ?
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
19 września 2021 12:39
Odkopuje. Kto w Pomorskim stawia pijawki, oprócz Anety Worontkiewicz bo wiem, że stawia i znam. Chcę się z nią umówić, ale jakby nie miała terminów to do kogo ewentualnie uderzać? Będę wdzięczna za info 🌷 .
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
24 września 2021 18:27
Jesteśmy po pierwszym zabiegu. Walczymy z zapaleniem tworzywa podeszwy we wszystkich 4 kopytach. Pijawki stawialiśmy wczoraj, na dwa na daną chwilę priorytetowe kopyta. Pogoda jak na pijawki marna, wiało, padało i niskie ciśnienie, ale w przód się wczepiły 4, w tył 1 z 3 postawionych. Optymalnie, jakby na taki stan w jakim jest koń, przyczepiło się z 8 na jedną nogę, ale i te zrobiły robotę. Efekt widoczny, z konia nie przemieszczającego się lub robiącego to z trudem, mam konia który nie kroczy, ale już chodzi w widocznym lepszym komforcie. Zabieg za 5-6 dni powtarzamy. Będę chciała postawić na wszystkie 4 kopyta, ile się będzie dało. Żałuje, że wcześniej na to nie wpadłam, na prawdę polecam jak ktoś się z maga z problemami około-kopytnymi, czy jak my z zapalaniem tworzywa lub/i ochwatem.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
27 września 2021 09:20
Aleks, czy nagrywałaś może filmiki aby porównać jakość chodu?
Aleks a jak w przypadku ochwatu działają pijawki? Stosuje się tylko w trakcie ochwatu czy pomagają też po ochwacie?
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
27 września 2021 12:20
Nie, nie nagrałam. Polepszenie stanu po pijawkach jest jednak widoczne i utrzymuje się na tyle, że widzę sens powtórzenia sesji i przyłożenia na wszystkie 4 nogi. To nie jest cud, ale jest progres, aczkolwiek droga długa przed nami do powrotu do zdrowia.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
27 września 2021 14:23
RobaczekM Sorki, nie doczytałam.
Pijawki zmniejszają ciśnienie krwi i stabilizują je, usprawniają jej przepływ, działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwbakteryjnie.
Po ochwacie także w trakcie leczenia i rehabilitacji. Jeśli ochwat jest "stary" to myślę, że już nie. Pijawki raczej kładzie się na istniejące/aktywne stany zapalne.

W środę umówiona jestem na kolejną sesję. Będziemy się starać położyć na wszystkie 4 nogi (dokładnie w koronki).

pszczolka90, ja się ciągle zastanawiam, bo moja kobyłka miała dwa razy ściagany płyn i wracał. Teraz wciąż płyn w stawie jest, ale mięciutki. Zastanawiam się, czy pijawki by tego raz-dwa nie wypiły i nie miałabym spokoju, ale po rtg wyszło zwyrodnienie w stawie i czekam na usg, dlatego się waham...
Czy ktos ma może namiar na osobę która zajmuje się pijawkami w okolicach Warszawy?
Mo B., rozmawiałam na ten temat z forumową Sumire i mówiła, że robi pijawki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się