Kolorowy sprzęt jeździecki

Co sądzicie o sprzęcie kolorowym ,na rynku zaczęły się pojawiać różne cuda ,siodła ,ogłowia .

Sama znalazła siodło dość ciekawe i mam w planach zakupić jedną bezterlicówkę kolorową .
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2011 22:25
I w końskiej rewii mody to już się nie mieści?
Tylko że tam są różne czapraki ,pady ,derki itd  tu się rozchodzi o siodła i ogłowia .
W sumie to w Polsce są już od dawna. Rok temu widziałam dziewczyne jeżdżącą w niebieskim ogłowiu. Wyglądało trochę tandetnie, ale jeśli ktoś lubi.. Coś w ten deseń.

majeczka   Galopem przez życie!
01 czerwca 2011 22:39
Używane w rajdach długodystansowych, profesjonalne nie są tandetne jak twierdzisz są bardzo dobrze zrobione, nie obcierają, są wytrzymałe i praktyczne, przystosowane do potrzeb tej konkurencji. Mam wodze od takiego ogłowia (made in France) są genialne!
Tylko że w Polsce nie ma takiego sprzętu a jak jest to ceny powalające , za te siodło co wstawiałam wychodzi 530 zł + przesyłka .Tyle to u nas trzeba dać za ogłowie
majeczka   Galopem przez życie!
01 czerwca 2011 23:02
Bez przesady
tu http://cztery-kopyta.pl/index.php?route=product/product&product_id=286 fajne np za 300 zł a dobre klasyczne ogłowia typu Kieffer Prestige Passier kosztują w sklepach ok 600 i więcej więc tragedii nie ma
busch   Mad god's blessing.
01 czerwca 2011 23:14
Może to w rajdach ma jakieś zastosowanie. Szczerze mówiąc wypaliłoby mi oczy, gdybym musiała patrzyć na ujeżdżeniowca w takim sprzęcie  😜
efeemeryda   no fate but what we make.
01 czerwca 2011 23:39
ja tam jestem zwolennikiem takiej ekstrawagancji i z miłą chęcią sprawiłabym sobie to czarno - różowe siodełko  😜
no ale co kto lubi, ja nikogo nie zmuszam  😉
dla kucyków tego zawsze było dużo. jakieś 3 lata temu dla welsha kupili takie coś

chodzi bez nachrapnika, bo na niego za duży. wodze skórzano-gumowe już załatwione, reszta w miarę się trzyma.
nie są tandetne jak twierdzisz są bardzo dobrze zrobione, nie obcierają, są wytrzymałe i praktyczne


A czy ja twierdzę, że wszystkie są tandetne? Akurat to wyglądało, tak właśnie, tandetnie.


Proszę. Kolorowe.
Tania ale cudo  😍 muszę w końcu kupić jakieś siodło dla dzieciaków ale chyba się wstrzymam bo widzę coraz to nowe cuda .
Livia   ...z innego świata
02 czerwca 2011 08:18
Łojezu  😁 O ile te pierwsze siodła to jeszcze jakoś wyglądają, to to Taniowe to jakiś koszmarek  😁
Wynalazłam jeszcze straszniejsze:
Rajdowcy mają jak najbardziej uzasadnione używanie takich plastikowych ogłowi. Po pierwsze to są ogłowia z kantarami od razu (to tak dla tych co lubia dyskutować, czy kantar pod ogłowie, czy nie), po drugie są lekkie, po trzecie nie boją się wody a konie rajdowe na serwisach zwykle są obficie polewane wodą, po szyi też, bywa, ze i deszczyk spadnie na treningu, czy zawodach. Generalnie cały rząd rajdowy jest kolorowy i zupełnie inny niż to, co widzimy na czworobokach. Taki urok dyscypliny 🙂

A jak ktoś ma ochotę to może sobie zobaczyć w galerii z zawodów, które były teraz u sąsiada za płotem 😉

http://www.endurance.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=61:ru-maa-&Itemid=104
majeczka   Galopem przez życie!
02 czerwca 2011 08:27
Just Cherry, czytanie ze zrozumieniem się kłania, nie napisałam że ty twierdzisz ze wszystkie są tandetne tylko że profesjonalne nie są tandetne - profesjonalne czyli takie których używają fachowcy-profi w rajdach długodystansowych a takie zdjęcie wstawiłaś i do tego się odniosłam
Tania, cudeńko!
nie są tandetne jak twierdzisz

majeczka, chyba nie wiesz co piszesz.

Z tego co widziałam, to Loesdau ma całkiem sporą ofertę, jeśli chodzi o ogłowia. Na razie widziałam białe, niebieskie, czerwone i żółte 🙂. http://www.equiversum.pl/oglowia-rajdowe-c-22_37_93.html
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
02 czerwca 2011 10:04
To będzie mój ulubiony wątek coś tak czuję  😁

Kolory, wzory, popuszczone wodze fantazji aby wyczarować różne cudeńka lub "koszmarki" jak kto woli. Najwięcej można znaleźć kolorów w weście. Ale klasycznie też się da 😉









Są i czubki którzy kolorują nie tylko koński rząd  🤔wirek:












Livia   ...z innego świata
02 czerwca 2011 10:15
kolorwiatru, co to za siodełko pierwsze, ta niebieska ujeżdżeniówka? Fajna jest 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 czerwca 2011 10:19
Ło matko, jaką frajdę muszą mieć dzieciaki jeżdżące w czymś takim!  😜 Normalnie szaleństwo. Jak moje przyszłe-niedoszłe dziecko będzie chciało jeździć, to normalnie kupię mu takie kolorowe cudeńka 😉
dla dzieciakow super sprawa, ale brokat na kopytach uwazam za przesade
sama nigdy bym czegos takiego nie kupila, nawet za doplata bym nie chciala 😀iabeł:
kilka lat temu na regionalkach jakas dziewczyna wyjechala w niebiskim oglowiu, ochraniaczach i czapraku, reakcja wiekszosci osob to bylo "ojezu, fuj!" 🍴
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
02 czerwca 2011 11:12
Livia nie mam pojecia, tak na łapu capu wyhaczyłam z neta  😡
Wow, ale pstrokacizna. A najbardziej mi się podoba łaciate siodło  😅
Livia   ...z innego świata
02 czerwca 2011 11:16
Spoko, ja już znalazłam 🙂 To siodło Omega 🙂
Gagulec   Mistrz lokalny
02 czerwca 2011 11:21
Joj ta joj...
Jakbym była dzieckiem, to chciałabym mieć taki kolorowy sprzęt...
To łaciate siodło mi sie podoba 😍
majek   zwykle sobie żartuję
02 czerwca 2011 11:24
wyobrażam sobie `zasady korzystania z krytej ujeżdżalni`
- jeżdżący sprzątają po sobie końskie kupy i brokat
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
02 czerwca 2011 11:28
majek rozwaliłaś mi serce  😂

Co do łaciatego, fakt bardzo ciekawe, ale nie sądzę by czyściło się je równie przyjemnie jak wygląda  😜
majek haha, dobre  😁

łaciate jest strasznie ciekawe, a to połączenie beż i brąz na bezterlicówce fajne.  😎
Gagulec   Mistrz lokalny
02 czerwca 2011 11:37
to połączenie beż i brąz na bezterlicówce fajne.  😎


Super jest 🙂, ale z pomarańczem też fajnie wygląda 🙂.
Te bezterlicówki to chyba bardziej rajdówki sa? A może sie myle...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się