NAUSZNIKI

Czy nauszniki nie powinny być oddychające?

Kupiłam nauszniki FOUGANZA w Decathlon. Bardzo dobrze się układają i nie przesuwają się na cm. Od wewnątrz mają siatkę. Lecz maja ogromny mankament. Koń się w nich gotuje i jest mokry.. 🤔
To chyba coś nie tak rzeczywiście z materiałem. Ja używałam wiele nauszników od tych najtańszych z frendzelkami po jakieś firmówki i pod żadnymi koń nie był spocony ... . Teraz mam horze i też koń jest suchutki. Rozumiem, że na tej części "uszowej" koń się gotuje tak?
eskadrony mają 'uszka' z fajnego, oddychającego materiału 😉
ale wiadomo, ze koń i tak, i tak przy mega upale sie spoci- no chyba, że będą z siatki.
tak samo jak z czaprakami/padami niby podszyte <es, anky> fajnym materiałem ale koń i tak jest mokry..
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 maja 2009 14:57
Jeżeli jest naprawdę ciepło to pod każdymi nausznikami koń będzie się pocił.
Mój jeżeli się poci na uszach to w miejscu tym najbliżej potylicy tzn. obok paska potylicznego. Całe uszy lub czubki raczej mu się nie pocą.
Używam nauszniki Eskadrona i Tattiniego i pod obydwoma się poci gdy mocno popracuje lub dgy jest upał. Ale bardziej w miejscu paska potylicznego- na uszach nigdy.

Wklejajcie przy okazji fotki swoich konin w nausznikach 😀
łee a uszy mojego konia sie w full nie mieszczą  😂  wiec problem nauszników mam z głowy 
ale troche żałuje bo mi sie podobaja i muchy by jej tak nie denerwowały
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
10 maja 2009 17:46
ciska
W fulle Tattini też nie?? Ona przecież są ogromniaste 😉

A powiedzcie mi, proszę jak to jest z nausznikami z mikrofibry? Materiał wydaje mi się dość gruby i raczej nieoddychający.
Używa ktoś takich?
Nauszniki są całe z tego samego materiału więc koń wszędzie jest mokry przy temperaturze ok 20 stopni, dodam że koń nie poci się mocno..więc po jeździe jest suchy a grzywkę, uszy i czubek głowy ma mokre. :/
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 maja 2009 18:57
W takim razie materiał, z którego są zrobione jest do kitu.
Skoro koń tak reaguje znaczy że ten materiał nie nadaje się na nauszniki.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 maja 2009 19:03
Wklejajcie przy okazji fotki swoich konin w nausznikach 😀


Proszę bardzo. "Moja" siwa (kilka lat temu) w czarnych siatkowych, nie pociła się w nich jakoś wybitnie.



😉
a na mojego wszystkie za wielkie:/ małe ma uszy i w fullach wygląda przekomicznie!

te są rozm. COB:





kupiłabym jakieś pony ale boję się że znowu będzie za mały odstęp mięszy uszami🙁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 maja 2009 19:26
Breva  🤣 może końce watą wypchaj  😉
hehehe Lotnaa to jest jakaś myśl😀😀😀 silikonem mu uszy powiększe:P można biusty, można tyłki to czemu uszy nie?:P
KuCuNiO   Dressurponyreiter
10 maja 2009 19:34
Ja używam Eskadronów, Equiline i jakiś nn, białych.
Najbardziej polecam chyba Equiline, są super...cudownie wygladają..
Tattiniaki


Eskadron Negro

a robią nauszniki eskadrona pony??
IloveMosiek   Mościsław & Co
10 maja 2009 19:45
nauszniki to dla mnie błogosławienstwo - wiatr i muszy mogą nas wtedy pocałowac  🏇

my mamy Egui-Theme - fajne, lekkie, oddychają, koń nie poci się niepokojąco.



jesteśmy też w posiadaniu jednej pray robionej na zamówienie, ale są jeszcze nówka-nieśmigane. ale całośc plecionka a uszyska bawełniane, więc pewnie będzie luzik.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
10 maja 2009 19:51
My tez mamy,tez 🤣
Nasze horze o których pisałam wyżej 😉



Hmm... no to my:

Euro Star umbra / rose:


Euro Star slate / delft


Eskadron tofee / gelb:
Ukradnę Ci Umbra/rose i toffee 🤬
Nie oddam!

Na premiere czekaja jeszcze brown / aqua.
U mnie na premierę czekają Coriander 😅
Gillian   four letter word
10 maja 2009 20:26
kooocham nauszniki w każdej postaci 😀

HKM do ciorania


HKM na zawody


Equi Theme coś do wnerwiania ludzi jeżdżacych ze mną 🙂


i ukochane najlepsze na świecie Eskadronki


Breva pytałaś o Eskadrony pony - owszem istnieją takie 🙂
Swoje już więcej nie założe.. 🙄

Ale już sobie nowe śliczne upatrzyłam na allegro, szkoda tylko że aukcja się kończy za 9 dni  😵

PS. Widzę że wątek przyjął się  😉

PPS. Śliczne te wasze nauszniki, wszystkie bez wyjątku  💘
ja kiedys dorwalam w sklepie takie odrobinke elastyczne, z dodatkiem lycry w tej czesci na uszy, i sa cudowne! bosko sie ukladaja  😍 i nic sie nadmiernie nie poci. od 3 lat szukam takich samych, ale nie moge znalezc 🙁
itsdd,, kolezanki maja lekko elastyczne nauszniki firmy Busse, model Jersey. Nie wiem czy to te same, co Ty masz, ale też się lekko naciągają w części na uszy i są dosyć fajne jakościowo.  To takie:
http://www.okser.pl/sklep/699901e-busse-nauszniki-jersey-2008-p-2533.html
http://www.okser.pl/sklep/699901-busse-nauszniki-jersey-nowa-kolekcja-p-3127.html
Dodatkowo te z drugiego linku, maja zamiast sznurka z obu stron pętelkę, przez która przekłada się pasek podgardlany.
Gillian - dzięki🙂 szukałam ale coś znaleźć nie mogłam - teraz wiem że opłaca się poszukać dokładniej, może znajdę🙂

a z jakich firm się spotkałyście jeszcze z rozm. PONY???
dzieki Agita  :kwiatek:
chyba identyczne jak te moje  🙇 ...moje tez maja tylko petelke
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się