Ogrody, działki- czyli prace pozadomowe

Eeee tam nie ma sprawy  😁
hej, dlaczego nie widze zdjec..? 🙁

piszcie piszcie o tych choineczkach- bede chciala jakies wsadzic/posadzic/zasadzic. jakie to odmiany takie, hmm, siwe? srebrne?

sznurka- usmialam sie przy tej sliweczce, wybacz 😀 juz oczyma wyobrazni widzialam karola i ciebie w czasie rozmowy 'co sie stalo z moja sliwka?!' :kwiatek:

gdzie kupilas kapelusz? jest w AZ? musze poszperac. ja na razie dobijam wszelkie moje czapki z daszkiem- ale cos z duzym rondem by mi sie przydalo, bo ramiona odsloniete (trudno w upal siedziec z dlugim rekawem..), krem niepodolal, heh.

teraz sie posmiejecie- bede musiala najdalej jutro jechac podlac recznie te 350 krzaczkow 😵 stdunia nadal niewykopana, wiec wode wozimy w baniakach 😵 😵 😵 😵
Ja mam posadzone już wszystkie warzywa😀
Ziemniaki
ogórki
cukinię
pomidory
marchew
pietruszkę
selera
koperek
buraki
pora
cebulkę
rzodkiewkę

Owoce takie jak
truskawki
borówka amerykańska

i sporo drzewek owocowych które w tym roku jeszcze owocować nie będą

Teraz biorę sie za roślinki ozdobne
cześć już posadzona
najwięcej pracy jest przy skopywaniu i usuwaniu starej darni.

ja bede na jesien wsadzac orzechy w duzej ilosci- mam dosyc podmokly teren, wiec jakos naturalnie chce cos wcisnac w ziemie, zeby mi te wode  wysysaly.

w&w, to gospodyni z ciebie super! kurcze, ja nie mam cierpliwosci do pielegnowania i lazenia wokol czegokolwiek 😵
zen, ja lubię patrzeć jak wszystko rośnie.
Na szczęście nie robie wszystkiego sama.
Ziemniaki posadził na sąsiad ( bo trochę tego było w zeszłym roku zebraliśmy około tony 🙂 )
A sadzeniem i pieleniem dziele sie z mamą która tez bardzo to lubi 😀
W&W, niezła jestes "gospodarka"
zen, jest zdjecie w AZ, spory wybór ma kinghorse
ja chciałam akurat biała słomkę

hahaha a minę miałam bezcenną....
zen - nie widzisz zdjęć?? które wstawiłam??

A ja na działce mam , wczesne ziemniaki , koper , cebulę , czosnek , cukinię , pomidory , paprykę , sałatę , rzodkiewkę  i ogórki z tym że pomidory w szklarni i sałatę też miałam w szklarni tak więc od 2 tygodni wcinam sobie własną no i oczywiście koper i dudeczki z cebuli 🙂 dużo tego nie ma ale na całe lato i troszkę jesieni jak znalazł 🙂
presja- juz widze- odpalilam na swoim kompie, bo sluzbowy jakis chyba z zaporami czy co, bo niewiele mi pozwala w necie ogladac.
ten pierwszy chojak to co to? i kto mnie oswieci w tych srebrnych odmianach choinek? :kwiatek:

edit sznurka- to lece szperac i zamawiac kapelusik!
sznurka, wszak ja rolnik pełną gębą
hektar mam ? mam !
Konia mam ? mam przynajmniej na razie !
kury mam ? mam! i to 30 sztuk ( dzięki mojemu szalonemu kochanemu tatusiowi )
więc ten hektar trzeba uprawiać hihihihihihihi
ziemia nie może leżeć odłogiem  😁
ja bede na jesien wsadzac orzechy w duzej ilosci- mam dosyc podmokly teren, wiec jakos naturalnie chce cos wcisnac w ziemie, zeby mi te wode  wysysaly.




Akurat orzechy włoskie źle rosną na podmokłym terenie , tak samo jak większość drzew owocowych 🙂
Orzechy w takim miejscu bardzo późno puszczają liście , późno owocują i jakość orzechów nienajlepsza.

Sprawdziłam to doświadczalnie 🙄

Teraz posadziłam zupełnie w innym, wyższym miejscu.
kurcze, to niedobrze..ale i tak wsadze. a co 😀
a u mnie w ogródku nareszcie zawitały pomidory w trzech odmianach i papryka w odmianach dwóch 🙂🙂
Ja wprawdzie warzywnego ogródka nie uprawiam ale mam fioła na punkcie kwiatów. Szczególną sympatią darzę róże i fuksje. Tak wyglądały niektóre z moich zeszłorocznych "slicznotek"





czarnapanda   Złe Czarne Bobo
28 maja 2009 15:12
brzezinka przeprowadzam się do Ciebie  😉
Ja narazie nie mam jak szaleć bo i tarasik przezywa koniec remontu ale niesmiertelne pelargonie,bukszpan rosnący jak szalony i róże juz obecne 😉 oraz kącik skalniaczkowy.
brzezinka- pieknie! ostatnie zdjecie to fuksja?
Zen, Czarnapanda - dziękuję za miłe słowa.!!! Tak to ostatnie zdjęcie to fuksja o kwiatach "gigantach".
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
31 maja 2009 18:39
dziewczyny pomocy. może znacie jakiegoś dekarza (kładzenie dachów)? potrzebujemy jakiegoś na miesiąc, dobre pieniądze, wyjazd do Norwegii.
weekend nam minął na koszeniu kosą spalinową działki, niestety jest nierowno, trawa po pas wiec tylko kosa wchodziła w grę, myslę ze juz koło 3000m2 skoszone ale jeszcze ciut przed nami
najgorzej ze tę trawę trzeba jeszcze zgrabic i spalic;/

za to mamy juz kibelek drewniany i kawałek płotu😀
sznurka, pokazuj foty 😀
W&W, pokaze na pewno jak złapię oddech
wykonczyło mnie dzis malowanie sztachet;/
sznurka, u nas ta skoszona trawa nadal lezy i podgniwa juz zapewne 😵 ostatnio ciagle leje i nie mam jak sie za to zabrac. 3 000m2, jestem pod wrazeniem 🤔 😵
u nas tez nie jest rowno..i chyba wpuszcze tam jakas glebogryzarke albo innego potwora zeby zrownal mi wszystko.
Zen jak tam?
Pytanie mam
czy ktos z was widział wannę na podwórku? nie chodzi mi o jakies nowoczesne wydumki ale coś bardziej;]
A w jakim celu ta wanna?
Ja sie chyba z tym deszczem załamie - już go za dużo chyba. Trawa rośnie mi jak szalona, nie nadążam kosić. Ponieważ skoszenie całej działki zajmuje nam około 3 dni(jak nie wiecej), to jak skończę jedną część to odrasta mi druga 😉

Sznurka czyżby to ci się spodobało?
http://emmas.blogg.se/ 
jedno z pierwszych zdjęć.
Zen jak tam?


szczerze czy sklamac? 😵 ok, bedzie szczerze- niczego nie ruszylam, nawet tam nie bylam od 3 tygodni? 2? teraz mam szanse tylko w weekendy- a te ostatnio sa takie paskudne, ze siedze w domu- nie mam po co jechac, bo tez nie ma co specjalnie w deszczu robic. w ten weekend tez nie dam rady, bo konia przeprowadzam. a jak u was? do czego ta wanna?

bogdan, ale piekne wnetrza! uwielbiam, wrecz kocham taki styl! marzy mi sie w ogole dom urzadzony jak w jakiejs pieknej prowansji 😜
Bogdan, o to mi własnie chodzi!
nie mogłam znalezc nigdzie czegoś w ten deseń
teraz pytanie skad wziac taką balię
w Polsce żeśmy takich nie mieli - chyba ze przed wojną, nasze balie są płytkie koło 30 cm więc to zły pomysł
Muffin, Zen do kąpania się!

to jest fajne ale cena tez wysoka
http://www.allegro.pl/item655399861_przedwojenna_wanna_cynk_ok_1900_rok_prysznic.html

ja zajmuję się pierdoletami takimi
posadziłam arbuzy hihi
tu jest kilka zdjęć z prac
http://folkmyself.blogspot.com/

generalnie malujemy drzwi w stodole, wywozimy dalej śmieci...
ale nie dołuje mnie to
dobrze jest
o nie, to zupelnie nie dla mnie taki pomysl 🤣

u mojej babci bylo pelno takich 'gratow', ale niestety wszystko powyrzucala (do tej pory rodzina jej nie moze tego wybaczyc!).. a byly wlasnie balie i wanienki dla dzieci sprzed obu wojen 😲 nie wspomne o kufrach na pierzyny, ktore w akcie nie wiem czego moja babcia dala do porabania na opal 🤔

sznurka, moze da sie cos takiego zamowic u jakiegos, hmm, i tu wlasnie nie wiem kogo 😁
Widziałam ostatnio w sklepie wanne drewnianą, wyglada super, cena też jest super 😉 może taka by sie nadała?
Bogdan, o to mi własnie chodzi!
nie mogłam znalezc nigdzie czegoś w ten deseń
teraz pytanie skad wziac taką balię
w Polsce żeśmy takich nie mieli - chyba ze przed wojną, nasze balie są płytkie koło 30 cm więc to zły pomysł


wyszukane gdzieś na stronie podlinkowanej przez Deidre (myślałam,ze właśnie to zdjęcie Ciebie zainspirowało)

Zen oj taaaaaak- ja mam wrażenie,że w takich wnętrzach jest tysiąc razy wiecej powietrza  😀 (życzcie mi szczęścia - niech szybko zakończy się papierologia związana z przejęciem działki!!!!)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się