Pulsometry

Jako,że odkąd nie jeżdżę dość mocno wkręciłam się w spinning i fitness to postanowiłam kupić sobie monitorujący pracę serca pulsometr.

Chciałabym takie cacko w zegarku ale z pasem na klatkę piersiową dla dokładniejszego pomiaru, z funkcjami podstawowymi i dodatkowo licznikiem spalanych kalorii. Coś dobrej jakości, możliwie małego i ładnego (za taką cenę nie spodziewam się cudów oczywiście 😉 ) Cena najlepiej do 200 max 250 zł.

Wszelkie rady mile widziane bo nie mam w tym temacie totalnie rozeznania.. 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 listopada 2008 11:35
my mamy dwa, sa z Aldi. kiedys mielismy z Tchibo ale sie zgubil, tez byl ok. nie drogie, ale trzeba czekac az beda w sklepach. z innych nic nie poradze.
No własnie się zastanawiam jak to z tymi "niedrogimi" jest bo można w necie znaleźć mnóstwo pulsometrów po 30-40 czy 50 zł tylko jak z ich jakością?? Mój ojciec jest zegarmistrzem i choć na codzień nie zajmuje się pulsometrami to radzi jednak jakąś sprawdzoną firmę typu POLAR np. Niestety za firmę trzeba płacić.. :/
Jako jednak iż nie mieliśmy nigdy wcześniej żadnego tego typu urządzenia to postanowiłam najpierw wybadać czy może jednak te ciut tańsze nie są też godne uwagi..

Szkoda tylko,że nikt więcej nie ma nic do powiedzenia w tym temacie🙁
Już kiedyś pisałam: mam 3 etaty: 1. to operator systemów adm., 2. to kolarz (kolarzówka?!?) zawodowa (dla niem. teamu, stąd tutaj tez jestem), 3 etat (niestety, niepłatny ;p) to konisko. Moja rada: NIE inwestuj w pulsometr tanich firm. Nie będą one dobrze odbierały sygnału, nie będziesz więc miała możliwości rzeczywistej kontroli treningu :/ Czyli pulsometr straci sens 😀 Może tez się zdarzyć że pasek będzie cię uwierał, kaleczył. Jeżeli kupować, to dobry pulsometr, wtedy będziesz mogła sprawdzić stan wytrenowania, czy robisz postęp, i inne "wkrętkowe" funkcje. Jeżeli jeszcze nie kupiłaś pulsometru, napisz na pw, to ci załatwię po cenie zakupu (na team 🙂😉
Pisałam już w privie ale tu też dodam,że zakupiłam już pulsometr, a właściwie to dwa bo dla brata pod choinkę również.. 🙂
Dla siebie wzięłam POLAR F4 - mam nadzieję,że na początek dla amatora wystarczy..



Bratu z kolei wspólnie z przyszłą bratową 😉 sprezentujemy ciut lepszy model tzn POLAR RS200



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się