"sportowe wakacje" z koniem

A mogli byście mi powiedzieć ile mniej więcej kosztowałby taki tygodniowy pobyt w Rakowcu?  🙂



ponawiam pytanie?🙂
jak dotąd wygląda na to że Annopol najtańszy 1000zł(z koniem lub bez) cos jeszcze w wlkp/lubuskim/śląskim godnego polecenia? 🙂
Madixx, zobacz sobie pierwszy post w tym wątku  🙂
madzixx  Jaszkowo (zdecydowany + pod względem jedzenia  :hihi🙂 jazdy są niestety w zastępach (2 lata temu - teraz zmienili trenerów, więc może się to zmieniło), możliwość przyjazdu z własnym koniem (30 zł za dzień).
Cena (1365zł)  z koniem to ponad 1500 zł (z 2008 r., bo ceny z '09 gdzieś zapodziałam - ale skoczyły trochę) dla dzieci i młodzieży.
Dorośli (1750 zł) z koniem to niecałe 2000 zł
Obiekty - duży parkur, łąki, tor krossowy, 3 kryte ujeżdżalnie, kilka stajni.
Czy ktoś był, widział? http://www.delano.com.pl/  👀
Mia - co chcesz wiedzieć? 🙂
Ooo  😀 . Chodzi mi właśnie o "sportowe" wakacje z własnym koniem. My czyste rekreanty ale chciałabym żeby ktoś mądrzejszy popatrzył na nas z dołu. Chodzi przede wszystkim o ujeżdżenie i ewentualnie jakieś skoki dla urozmaicenia. Szukam miejsca gdzie fajnie można by spędzić czas wolny i połączyć to efektywną pracą 🙂 I właśnie znalazłam to. Najważniejsze to dobre warunki (stajnia nie jest pokazana w galerii), pastwiska ewent. wybiegi (na stronie widać, że posiadają) no i przede wszystkim ten mądry człowiek na dole 🏇 .
Mia:

Mój koń jest tam chwilowo 'na wakacjach' 😉
Stajnia jest fajna, ale trzeba się dowiedzieć o dostępność boksów. Konie stoją (chyba cały czas) na trocinach, mają czyściutko. Cały dzień spędzają na padokach trawiastych. Jest plac do jazdy ogrodzony (widoczny na zdjęciach), mają też jakieś przeszkody i chyba kilka a'la crossówek (beczki, kłoda?). Są też tereny.
Miejsce jest trochę 'na końcu świata', ale jest przepiękne. Z Sopotu 30 km.
Agata jest zawodniczką ujeżdżenia, trenuje i startuje (można poszukać w wynikach z Sopotu czy MPMK, powinno Ci to dać jakiś obraz).

Jak chcesz się jeszcze dowiedzieć czegoś to pisz 🙂
Ja też pomorskie (Słupsk) i dla mnie to nawet dosyć blisko i o to też chodziło, wiadomo transport. Aha czyli rozumiem, że warunki ok. A jak kosztami? I najważniejsze- treningami? Widziałaś może jakiś? Z góry dziękuję bo na pewno i tak wcześniej tam pojadę, żeby wszystko było jasne ale nie ma to jak opinia 🙂
Mia - kosztów treningu nie znam, ale chyba jest coś na stronie?
Co do treningu - nie widziałam nic. Tzn inaczej - widziałam z pół, ale głównie robiłam zdjęcia 😉
deborah   koń by się uśmiał...
22 stycznia 2009 18:38
w Rakowcu stoi już hala
spora całkiem i zrobiła na mnie ogromne wrażenie 🙂

ja jade od kwietnia na 3 miesiące pewnie 😀

już się nie moge doczekac 🙂
asior   -nothing but eventing-
22 stycznia 2009 18:50
Deb - namiotowa? Moze tez gdzies sie wybiore na wakacje...
Dzis rozmawialam z Jurkiem i hala juz jest, Jurek bardzo zadowolony.
asior   -nothing but eventing-
22 stycznia 2009 19:00
No to 2 posty o tym samym.  😁
Mia - na stronie, ktora podala Anaa jest caly cennik.
deborah   koń by się uśmiał...
22 stycznia 2009 19:49
Crazy czyżbyś planowała przenosiny do Rakowca?? ;>
Asior namiotowa ale za to 25x50 ;]
Tak, tak wiem co do tego cennika, Trzeba będzie się jeszcze tylko zorientować o nocleg, zadzwonić i mam nadzieję, że wakacje mamy zaplanowane.
Crazy czyżbyś planowała przenosiny do Rakowca?? ;>



Nie.. troche nie ten kierunek jak dla mnie 🙂 Ale Jurek byl dzis podpatrzec na konsultacjach i pogadalismy troche🙂
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
26 lutego 2009 09:10
A ja proponuję wyjazd na mazury do Robsonów. Piękna okolica, świetna infrastruktura, dobrzy trenerzy i w miarę tanio 😉. Jest ogromna hala (i druga mniejsza), w której jeździliśmy gdy był upał, 2 parkury, duże boksy, myjka wewnętrzna, zielone pastwiska i jeziorko, w którym można popływać po treningu.
Z trenerów to jest p. Antoni Pacyński (50 zł za trening) i dziewczyna, która startowała w Niemczech i trenowała pod okiem jeźdźcca z niemieckiej kadry narodowej (nie pamiętam nazwiska 😡, ale moge się dowiedzieć) - trening 30 zł. Ja treningi miałam 2 a i tak płaciłam 30 zł za dzień 😉
W wakacje są tam organizowane zawody skokowe i można tam startować nawet bez papierów (tak jakby poza konkursem). My oczywiście byliśmy w roli widzów, ale i tak mamy od nich flo na pamiątkę. W wakacje odbywa się tam również przegląd koni trakeńskich.
Praktycznie wet na miejscu. Gdy moja pokryła się cała w bąblach po chwili już dostała lekarstwo odczulające (uczulenie na latajądze paskudztwa), potem nie mogła wychodzić na padok to dostała z koleżankami do dyspozycji mniejszą halę jako biegalnię, sianko tez tam bylo. Więc jak widać opieka nad koniem naprawdę super. Koszt dziennego utrzymania konia w olbrzymim boksie z wyżywieniem (3 x owies i do wyboru siano lub sianokiszonka), codziennym wybieraniem tylko 20 zł.
W tym roku też na pewno będziemy jechać z  Wawy w kilka koni (dużym samochodem), więc chętnych zapraszam na PW, wiadomo im więcej koni tym tańszy transport).
Nie napisałam jeszcze , że jest super hotel dla ludzi. My dostałyśmy dwupiętrowy apartament, jedzonko 3 x dziennie w restauracji, z której można patrzeć jak trenują inni na hali.
Zdjęcia wstawię po południu, a teraz podaje link do ich strony
http://www.ekwador-robson.pl/pensjdlakoni.htm (zdjęcia małych boksów, nasze były w innej stajni i miały po 12 m2)
http://www.ekwador-robson.pl/hotel.htm (nie patrzcie na cennik my z wyżywieniem mieliśmy o połowę mniej niż jest cena za sam pokój)
http://www.ekwador-robson.pl/restauracja.htm
SIWA FOLBLUTKA, A mogę spytać czemu ta cena aż o połowę mniejsza? Znajmosci czy tak po prostu? Jeżeli tak to po co mieliby wystawiać tak zawyżony cennik?  😲
SIWA FOLBLUTKA napisałam ci PW rano, doszło? Napisz proszę dlaczego tak tanio i kiedy jedziecie?
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
26 lutego 2009 20:09
Dzionka PW doszło i już odpisałam 🙂.
Mia cennik jest podany dla osób, które przyjeżdżają np. na weekend lub na zawody bez zapowiedzi. My wszystko umówiliśmy z właścicielami dużo wcześniej, zrobiliśmy przedpłatę, byliśmy grupą zorganizowaną i dodatkowo wstawiliśmy konie do pensjonatu, stąd niższa cena 😉.
A ja słyszałam o zgrupowaniach w Bolixie. Treningi skokowe.
Ja sie nie orientuje jaki trener teraz to tam prowadzi, nie wiem nawet czy dalej zgrupowania są .
Był ktoś ? Nie wiecie czy dalej organizują i czy warto ?
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
26 lutego 2009 21:16
Wstawiam obiecane fotki mazurskiego ośrodka:
1. Hotel,w którym mieszkaliśmy. W środku restauracja z widokiem na halę. Na dole, po prawej stronie stajnia, w której stały konie pensjonatowe.


2. Wejście do stajni i kawałek hali. Budynek po prawej to stajnia, gdzie stały nasze konie, z myjką i bezpośrednim wyjściem na halę ujeżdżeniową (nam służyła jako biegalnia).


3. Myjka i wejście na halę


4. Hala ujeżdżeniowa


5. Ogromna hala (widok z placu do jazdy)


6. Hala wewnątrz z bardzo dobrym podłożem


7. Trening (powód dla którego jadę tam jeszcze raz 😀 - wszystkie były na bardzo wysokim poziomie)


8. Plac do jazdy (tutaj widać podłoże) regularnie bronowany i podlewany.


9. J.w


10. Parkur trawiasty. Z tyłu widać budkę sędziowską. Obok jest czyste jeziorko, w którym można się kąpać. Z koniem też tam można wleźć 😁


11. Jeziorko


12. Padok nad jeziorkiem (jeden z wielu)


13. Padok pod lasem


Mam nadzieję, że po moim opisie ktoś do nas dołączy i pojedziemy wiekszą re-voltową ekipą 🏇
Hmm... a w jakim terminie planujecie ta wycieczke do Robsona??
Osrodek jest super, a zawody swietnie zorganizowane. W pelni profesjonalne i niesamowita atmosfera.
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
26 lutego 2009 21:59
Koniec czerwca lub początek lipca. Później przylatują te paskudztwa, na które mój koń jest uczulony.
Hmmm.... bo tak sie zastanawiam wlasnie. Musze sie gdzies wybrac z kopytnym na wakacje.
Wczesniej rozwazalam Rakowiec. No, ale do Rakowca to stricte treningowo a jak sie okazuje to moj kon tak jeszcze nie za bardzo na taka intensywna prace.
A u Robsonow to tak sielsko. Troche popracowac, troche sie polenic. Fajnie.  😉

Czerwiec/lipiec powiadasz.... Moze bym sie dolaczyla, sama nie wiem. Jak szybko trzeba sie zglosic zeby liczyc na wolny boks i pokoj??
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
26 lutego 2009 22:24
Zapraszam 😉. Myślę, że na początku kwietnia będziemy zamykać listę 🙂.
Poczatek kwietnia, powiadasz?? To powaznie to przemysle. 😉
Moglabys mi na pw skrobnac jak to wyglada kosztowo jesli bym sie dolaczyla do ekipy?? 😉
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
26 lutego 2009 22:38
Mogłabym, ale jutro przed południem 😉. Jestem już wykończona...Rano wyślę 🙂
Dziekuje Ci bardzo. W takim razie czekam na info. 😉
a ja tak szukam i szukam i nic sensownego znaleźc nie moge.. a mianowicie szukam czegoś typowo ujeżdzeniowego. najlepiej jesli były by to okolice dolnego śląska/ ślaska itp. nawet ew. te 200 km mogło by być. jak juz ew coś znajde to ponad 300km. treningi w małych grupkach albo indywidualnie. Wogóle istenieje coś takiego?!
pomożecie?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się