Skąd ten cytat...?

tak jest 😅
kujka   new better life mode: on
04 czerwca 2009 18:37
"Jestem psem, a ponieważ wy, ludzie, nie jesteście takimi racjonalnymi stworzeniami jak ja, myślicie sobie: "Przecież psy nie mówią". Ale jednocześnie wierzycie w opowieści o zmarłych przemawiających zza grobu, lub ludziach wypowiadających słowa w nie znanych im językach. Tymczasem psy umieją mówić, ale tylko do tych, którzy potrafią słuchać"
kojarzy mi się z Coehlo
Pielgrzym?
kujka   new better life mode: on
04 czerwca 2009 21:10
ogurek, nie. ani tytul ani autor.
jakas podpowiedz dac?
Matt Ruff "Głupiec na wzgórzu"
kujka   new better life mode: on
04 czerwca 2009 21:22
nie.
wstawiam kolejny kawalek z tej samej ksiazki
Jestem trupem, nieruchomym ciałem na dnie studni. Choć ostatnie tchnienie wydałem z siebie wiele godzin temu, choć moje serce dawno przestało bić, nikt oprócz nikczemnego mordercy nie wie, co mi się przydarzyło. Skoro już o nim wspomniałem - łajdak ów sprawdził mój oddech i puls, aby się upewnić, że nie żyję, po czym wymierzył kopniaka w bok, zawlókł mnie pod studnię i wrzucił w jej czeluść. Zderzywszy się z dnem, moja czaszka, wcześniej rozbita kamieniem, rozpadła się na kawałki; z twarz, czoła i policzków została krwawa miazga, kości połamały się, a usta wypełniła krew.
Orhan Pamuk
Nazywam się czerwień
wiedziałem, że to znam
kujka   new better life mode: on
04 czerwca 2009 21:27
dokladnie 😉
wiedzialam ze pierwsze slowa ksiazki ktos musi skojarzyc  💃
łatwe

  Nagle dzieweczka zdała mi się jako czarna i piękna oblubienica, o której powiada Pieśń nad Pieśniami. Ubrana była w znoszoną sukienkę z grubego sukna, która otwierała się w sposób nader bezwstydny na piersi...
kujka   new better life mode: on
04 czerwca 2009 21:50
Umberto Eco
Imie Rozy?
jasne
O rety  😂
A ja siedzę i myślę, i myślę, i wiem, że to skądś znam, tylko sobie przypomnieć nie mogę  😵
ale podpowiedz zgadłaś 😉
kujka   new better life mode: on
04 czerwca 2009 22:01
no to uwaga:
-Mój kochany, nie czyńże mnie kpem i masz mi racje dawać, to dawaj jak człowiekowi, co się żywi chlebem i mięsem, nie zaś szalejem.... Bo żebym ja teraz sfiksował i powiedział sobie, że moja ta czapka jest luna, której ręką nie dosięgnę, to bym z gołym łysem po mieście chodził i mróz by mnie w uszy kąsał jak pies. Ja takimi racjami nie wojuję, jeno to wiem, że ta dziewka stąd o trzy izby siedzi, że je, że pije, że jak chodzi to nogami przebierać musi; że na mróz nos jej czerwienieje, a w upał jej gorąco; że jak ją komar utnie, to ją swędzi, i że do luny w tym chyba podobna, iż brody nie ma. Ale w taki sposób, w jaki ty mówisz, można także powiedzieć, że rzepa to astrolog.
😁
Obstawiam "Potop" (ale może to "Pan Wołodyjowski"😉
kujka   new better life mode: on
05 czerwca 2009 06:43
Pan Wolodyjowski 😁
wstawiaj
Niestety, jedyną umiejętnością, jaką zdołałem wynieść z domu, było uprawianie tików. Uprawialiśmy tiki, które ustawicznie doznawały skurczów. Kiedy dojrzały, zbieraliśmy je z pola, wiązaliśmy w pęczki i wysyłaliśmy innym ludom, które używały ich do produkcji zegarków. Dojrzały tik zawsze właściwie odmierzał czas. Bez nich zegary posiadały jedynie taki i tym samym były bezużyteczne, a dopiero gdy miały i jedne i drugie, mogły miarowym tik-tak prawidłowo odmierzać czas. W X. mieliśmy niewiele zegarów, gdyż niewielu ludzi tu mieszkało. Nasza farma w pełni zaspokajała popyt na tiki. Nie było więc sensu zakładać kolejnej hodowli tików, a w innym królestwie moje doświadczenie stawało się całkiem bezużyteczne

Wystarczy autor albo tytuł całego cyklu  🙂
Podpowiedź?
To fantazy oparte na zabawach słowami, występuje w nich m.in. Mag Humpfrey
Polecam, bo ubawić się można przednio  😀
Nikt nie wie? Jak wieczorem nie będzie odpowiedzi, to podam odpowiedź i wstawię inny cytat  🙁
Coś z moimi lekturami chyba nie tak (bo już drugi raz blokuję wątek)?
kujka   new better life mode: on
07 czerwca 2009 20:08
halo, chyba czas na podpowiedz 😉
ushia   It's a kind o'magic
07 czerwca 2009 20:12
Piers Anthony Xanth, ale juz ktory tom to nie powiem
jeżeli jesteś pewna, to rzuć coś
ushia   It's a kind o'magic
07 czerwca 2009 20:45
"Kiedy ktoś ma ukochanego przyjaciela, a sam nie jest człowiekiem interesu, powinien trzymać się z daleka od kopalni diamentów, kopalni złota, czy jakichkolwiek innych kopalni, choćby ukochany przyjaciel nie wiadomo jak go namawiał do ulokowania w nich pieniędzy."
ushia Oczywiście Xanth  🙇 - nie było wymogu tomu. Dziękuję, uratowałaś... no nie wiem co właściwie, ale uratowałaś  😁
A Twój cytat to mnie męczy - bo znam go dobrze, ale skąd  🤔 (o, już chyba wiem!), ale strzelania nie zaryzykuję - bo jeszcze znowu musiałabym coś wstawiać  😫
ushia   It's a kind o'magic
08 czerwca 2009 15:33
widzisz, chwile w watek nie zagladnelam i jak Ci mnie brakowalo 😉
dawaj jak wiesz, musisz miec kare za przypomnienie mi Xanthu, bo chyba tym razem nie opre sie pokusie i sobie go zakupie - 20 tomow!  :emot4:
No dobra - to jednak strzał będzie, bo jeszcze pewien kryminał mi się kojarzy, ale silniej kojarzy mi się Z "Małą Księżniczką" F.H. Burnett
ushia   It's a kind o'magic
08 czerwca 2009 16:41
trafione  😀
On (wymarzony mężczyzna) był wszystkim - ideałem na miarę boską, cwałującym w tumanach dziewczęcych tęsknot na ognistym rumaku, z sakwami u siodeł pełnymi szczęścia dla niej, by jej tego szczęścia starczyło na całe życie. Miliardy dziewcząt od stworzenia świata grzały się w cieple tych snów o "mężczyźnie swego życia" (...)
A księżyc mówi, że ślepcy i one
noszą na oczach tę samą zasłonę
ushia   It's a kind o'magic
08 czerwca 2009 17:26
Flet z mandragory Łysiaka?
Ciepło, ciepło  😀 (to o obrazach jest)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się