Odznaki PZJ

Wiem,że był podobny temat na starej volcie,może się przyda.

Ja mam wątpliwości dotyczące srebrnej odznaki,jakoś nie mogłam się tych rzeczy doczytać:
-czy część ujeżdżeniową można jechać z batem?Jak wygląda kwestia ostróg-są obowiązkowe czy dozwolone?
-czy jest gdzieś określony kolor rajtroka?
-w programie jest dodaniew kłusie na przekątnej,rozumiem,że musi to być w ćwiczebnym?
można z batem i z ostrogami 😉 można ale nie trzeba 🙂
jak nic nie pisze o kolorze fraka to nie masz się co martwić. szary-granat-czarny-zieleń bez problemu. Kiełzno-wędzidłowe.
kujka   new better life mode: on
15 listopada 2008 11:49
Edit
zgadzam sie z kujka. ja jechalam sobie w granatowych bryczeskach i blekitnej bluzie 😉
a ostrogi szczerze mowiac tez mnie zastanawiaja. bo na brazowej nie mozna. martyna - jestes pewna ze na sreberku sa dozwolone? ;>
a jak ma się do jechania odznak kiełzno? można skoki na hackamore?
nie, wszystko trzeba na wedzidle. bez zadnych patentow.
Z całą pewnością ostrogi są dozwolone - ja jechałam w 😉

A jak to jest ze złotymi? Bo ja nawet nie słyszę, żeby one były gdzieś organizowane..
Brąz,srebro,złoto będą 30.11 w aromerze.Przepisów dotyczących brązowej doszukałam się bez problemu,ze srebrem gorzej😉

Kujka,skąd wiesz,że anglezowanym?We wszystkich programach było napisane,że dodanie w anglezowanym a przy tym odznakowym nic,dlatego stwierdziłam,że chyba w ćwiczebnym,chociaż trochę mnie to zdziwiło.
Angeel dzięki, tyle że dla mnie to paranoja, na haku nie można ale próbę ujeżdżeniową na wypinaczach już np tak 😉
dodanie w kłusie w ćwiczebnym, przynajmniej jak ja zdawałam to tak jechalam i inni też 😉

złote są organizowane, tylko zazwyczaj jest mało chętnych.dlatego nie są za często. plus rzeczywiscie o wiele mniej ośrodków je orgaznizuje.też problemem czasami są konie klubowe które mogą nie być przygotowane do złotej.
Dodanie w ćwiczebnym. U nas nie można mieć ostróg na brązie i srebrze, na złotej dopiero są dozwolone. Bat 110 cm.
Nie ma gdzieś w przepisach kwestii ostróg na srebrną?Musi to gdzieś być,bo przecież nie może tak być,że u jednych można u innych nie.
moja stajenna kolezanka wlasnie sie wybiera za tydz na brazowa i ma problem bo na stronie PZJ sa 2 czworoboki i nie wie ktorego sie uczyc xP

zamieszali strasznie w przepisach
Czy w grudniu są jakieś egzaminy na brązową odznakę? na stronie PZJ są tylko do końca listopada, a na przyszły rok jeszcze nic nie ma.
Czy w Lublinie lub okolicach są organizowane egzaminy?
W Lublinie jest w Bonanzie, o ile dobrze pamiętam, to juto.
Fantazja też chcesz robić? My się wybieramy do Warszawy na początku roku pewnie, bo bez odznaki nawet nie można się zarejestrować..

Chce zdawać na koniu klubowym, gdzie najlepiej zdawać w Warszawie??
Miałam jechać w listopadzie do Szarży, ale finansowo nie wyrobiłam, mając zawody..
breakaway dzięki
K. ja chciałam robić ale na wiosnę, Magda chce teraz robić ale nie wiadomo czy teraz jej się uda. Ja pewnie będę robiła w Szarży. Planuję na wiosnę ale sie zobaczy.
A i ja też na koniu klubowym
W Szarży jest jutro ostatni egzamin w tym roku. Czekam na kalendarz 2009
K. ja też poczekam na kalendarz 2009, wolałabym zdawać w Szarży niż w Lublinie. Z Aga gadałam, ona tam zdwała brązową i srebrną, mówi że spoko
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
23 listopada 2008 12:39
Robcie , robcie bo na pewno przydadza sie te odznaki, szczegolnie jak chcecie jezdzic jakies zawody nie tylko towarzysko
A czy ktos robil zlota?Moze sie podzielic wrazeniami?Bo ja mam zamiar robic, ale konisko musi jeszcze dorosnac, podszkolic sie, ale ciekawa jestem jak to wyglada
Oriebntuje się ktoś czy u S. Pietrzaka w Lublinie czy okolicach można zdawać brązową odznakę?
Tristia, jak już wcześniej pisałam, odznaka była dziś w Bonanzie i tam właśnie p. Pietrzak sędziował 🙂.
breakaway- dzięki. Cieszy mnie to.
breakaway
byłaś może w Bonanzie? może zdasz relację?
Orientuje się ktoś, czy jeśli nie zdałam np. tylko skoków to po kilku latach jadę całą odznakę czy tylko skoki mogę poprawić?
miałaś rok od nie zdanego egzaminu zeby przystąpić do poprawkowego.
to ja dołączam się do pytania MILUSI ktoś zdawał złoto? plus jakies relacje mile widziane 😉
Tak myślałam, dzięki!
jur napisał: miałaś rok od nie zdanego egzaminu zeby przystąpić do poprawkowego.
a nie pół roku?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się