Odznaki PZJ

Szukam ośrodka w województwie łódzkim lub mazowieckim, który będzie organizował w najbliższym czasie egzaminy na odznaki i gdzie będzie można wypożyczyć konia. Może ktoś coś wie? 😀
łkj piatek
wiki15, w październiku Gostynin
LatentPony   Pretty Little Pony :)
22 września 2016 07:37
wiki15, Aromer w mazowieckim organizuje co miesiąc 🙂
w Dolnośląskim dopiero w Strzegomiu w listopadzie?
Nie ma nic wcześniej?
Czy mogę kogoś poprosić o aktualny czworobok na złotą odznakę ?  :kwiatek: :kwiatek:
naovika, nie ma czegoś takiego. Jest zestaw ćwiczeń, które trzeba pokazać jakby w ramach rozprężenia na czworoboku. Można go znaleźć w pdf Zasady Szkolenia PZJ (ten z opisem wszystkich odznak i nie tylko).
Wlasnie doczytałam pozniej juz po zamieszczeniu postu. Czyli co mam sobie sama ułożyć program ujeżdżenia ? Np. Wjeżdżam ukłon, step swobodny, pozniej pośredni, kłusuje kłusuje, galopuje galopuje i pozniej ustępowanie, kontrgalop etc ? Tak jak sobie wymyślę ?  Jezu niech mi ktos ułoży plan  😵
naovika, powinnaś to Wiedzieć. Jaka, dla twojego konia, jest rozsądna kolejność, czego ile potrzeba. Jak nie ty - to trener. Złoto zakłada u adepta już pewną umiejętność samodzielnej pracy z koniem.
Możesz ew. wzorować się na programie ujeżdżenia z P czy D, pamiętając, że pokazujesz pracę z koniem, rozgrzewkę, nie kompletny czworobok.
Navoika: masz przeprowadzić trening ujeżdżeniowych konia z elementami jak wspomniała halo
naovika, powinnaś to Wiedzieć. Jaka, dla twojego konia, jest rozsądna kolejność, czego ile potrzeba. Jak nie ty - to trener. Złoto zakłada u adepta już pewną umiejętność samodzielnej pracy z koniem.
Możesz ew. wzorować się na programie ujeżdżenia z P czy D, pamiętając, że pokazujesz pracę z koniem, rozgrzewkę, nie kompletny czworobok.


Dziękuje 🙂  :kwiatek:
Czy to prawda że poprawkę z odznaki można zdawać dopiero po upływie 3 miesięcy od egzaminu? Gdzie znajdę w przepisach taki zapis? 😀
Jakie ośrodki w województwach łódzkim i mazowieckim robią odznaki w zimę  (oprócz Aromeru)?  :kwiatek:
Jak to jest ze zwolnieniem z skokowej części odznak?
Da się? Co do tego uprawnia?  👀
Wiki, to zależy którą odznake. BOJ możesz poprawiać w dowolnym terminie. SOj po upływie 3, a ZOJ po upływie 6 miesięcy.
Euphorycznie, ze skoków zwalniają ludzi z klasą sportową w skokach lub ludzi po 45 r.ż.
E. czyli, jeśli jestem osobą słabowidzącą (grupa i te sprawy) to skakać muszę, jeśli chcę odznakę?
Euphorycznie, nie ma tego w przepisach, ale sądzę, że mogłabyś dostać odznakę jak 45-latkowie, z adnotacją, że nie dotyczy skoków. Polecałabym zadzwonić do kogoś z CKE, np. P. Próchniewicza (o ile jeszcze coś takiego funkcjonuje). Ale sądzę, że ogarnięta komisja powinna ci coś takiego potwierdzić: odznakę bez części skokowej, w oparciu o ograniczoną sprawność.
Witajcie.
Czy gdzieś mogę dostać informacje o numerze zdanej odznaki? Nie dotarła do mnie jeszcze "karta", na spisie PZJ także jeszcze nie ma, a do końca tygodnia muszę zdobyć nr 🙄
Jak nie ma Cie w Artemorze (zestawieniach PZJ) to zostaje Ci chyba tylko zadzwonić do PZJtu (dział licencji i rejestracji)
Trampeczka, i sprawdź koniecznie, czy ty lub rodzice podpisywaliście oświadczenie o dysponowaniu danymi osobowymi. Bez tego nie można zamieścić danych w bazie.
Czy po zdaniu brązu, nadal trzeba czekać 6 miesięcy aby moznabylo zdać srebro?
BlueHorse, dziękuję.
halo, wszystkie formalności były dopięte, więc zostaje mi tylko dzwonić do PZJ. 🙄
Czy po zdaniu brązu, nadal trzeba czekać 6 miesięcy aby moznabylo zdać srebro?


galle, ta informacja akurat nie jest trudna do znalezienia na stronie pzjtu  🙄

Do egzaminu mogą przystąpić posiadacze Odznaki Brązowej po upływie co najmniej trzech
miesięcy od daty jej uzyskania.


link
Kahlan, dziękuję.
[s]Przychodzę z kolejnym pytaniem, czy odznaki trzeba jechać normalnie w białych bryczesach i fraku? Czy można może pojechać w czarnych/szarych bryczesach i jakiejs białej bluzce i bluzie/kurtce, aby było estetycznie?[/s]
Już wiem, można jechać w stroju treningowym  🙄
To też jest na stronie PZJtu... Strój na odznakę ma być schludny. Czyli czysty, niepognieciony i niezniszczony.
Sumire, wiem znalazłam, ale dziękuję za potwierdzenie 🙂
Słyszał ktoś może coś o odznakach w Modrzewiu? A może wybiera się ktoś pod koniec lutego? 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 lutego 2017 11:11
Na SOJ w ujeżdżeniu obiwiązuje stary, nowy program, czy jest to zależne od ośrodka? Pilne, bo dziś jadę na egzamin, a trenowałam wedle nowego programu..
melehowicz, nieprawda, kiedyś był program na czworobok 60 m, nieco inny.
"Kiedyś" to być może było ale dawno - od co najmniej 5 lat jest taki właśnie. Osobie teraz przystępującej do egzaminu rzeczywiście możne być trudno połapać się w tych nieustających zmianach......
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się