Wybory 2011- alternatywa dla PO - PIS

Jeszcze jest trochę czasu, ale tak wakacyjnie się zastanawiam.
Narzekamy, że w kółko PO,PIS,PSL,SLD -zamknięty krąg, te same osoby.
Jednak ulegając mediom w tym kręgu tkwimy.
Może znacie jakieś grupy warte poparcia?
Wyszukałam taką:
http://www.zieloni2004.pl/news.htm
i taką
http://www.polskajestkobieta.org/
i taką:
http://nowaprawica.org.pl/
Jak myślicie? Może warto parlament przewietrzyć?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 lipca 2011 08:03
I co to zmieni? Poczują zapach kasy i też zmienią się w świnie przy korycie.
No tak. To jeden z argumentów.Zaraz się doczepią do tych silnych i klops.
Drugi jest taki,że żal rozpraszać głosy.
Jednak obecna sytuacja to błędne koło.
Te małe ugrupowania pozbawione funduszy z kasy państwa nie mają jak się przebić.
I czeka nas do jesieni festiwal nienawiści w spotach ,bannerach i mgle.
Może ktoś INNY mógłby wnieść coś ciekawego?
p.s
Jest też taki POMYSŁ
Nie wiem czy dobry, ale inny.
Ciężka sprawa. Dość mam rządów PO, ale jesli nie zagłosuje na nich, tylko na jakieś pomniejsze ugrupowanie to tak jabym zagłosowala na psycholi z PIS. Błędne koło.
ash   Sukces jest koloru blond....
22 lipca 2011 08:33
Ciężka sprawa. Dość mam rządów PO, ale jesli nie zagłosuje na nich, tylko na jakieś pomniejsze ugrupowanie to tak jabym zagłosowala na psycholi z PIS. Błędne koło.


Dobre określenie edyta!

Mam już dość kaczki. Włączam radio - kaczka, włączam TV - kaczka, jadę samochodem a na bilboardach kaczka!
dziś mi się humor poprawił, bo ktoś porządnie wymazał błotem twarz kaczki na plakacie!
Mnie Korwin-Mikke przekonał, że warto spróbować czegoś nowego. Więc Nowa Prawica.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
22 lipca 2011 09:18
No to lepszy komor i doniu od kaczyńskiego,który chce prawdy i chce,aby ten kraj miał ręce i nogi...
No to lepszy komor i doniu od kaczyńskiego,który chce prawdy i chce,aby ten kraj miał ręce i nogi...

No, ale ja w tym wątku pytam o alternatywę.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
22 lipca 2011 09:26
To było odnoście postu ash,bo nieco mnie to zirytowało. Ja uważam,że należy wybrać,którąś z wiodących partii-na pewno nie PO,bo oddawanie głosów na te,które niespecjalnie zaistniały jak dla mnie mija się z celem,bo większość ludzi i tak zagłosuje na partie wiodące.
ash   Sukces jest koloru blond....
22 lipca 2011 09:33
incognito, a nie zauważyłaś że PIS już miał swój czas kiedy rządził... i co.... i nic! wielkie nic.
Nie jestem zachwycona rządami PO, ale PIS to niestety banda psycholi.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
22 lipca 2011 09:37
Mogli by wygrać lewicowcy,ale zapewne nie wygrają,ale z drugiej strony jakby nawet wygrali to w tym kraju w ogóle byłby smród,brud i ubóstwo,bo nasze społeczeństwo nie zna granic,a jak dostaną wolną rękę to rozniosą wszystko.

edit: a co zrobiło PO?Też nic. Nic dobrego co zauważyłby przeciętny zjadacz chleba.
busch   Mad god's blessing.
22 lipca 2011 09:40
Ciężka sprawa. Dość mam rządów PO, ale jesli nie zagłosuje na nich, tylko na jakieś pomniejsze ugrupowanie to tak jabym zagłosowala na psycholi z PIS. Błędne koło.


Może nie będzie tak źle 🙂
http://www.tvn24.pl/0,1711344,0,1,tvn24pl-zamyka-przedwyborcza-sonde,wiadomosc.html

I odpowiedź Korwin-Mikkeggo:
http://www.nowaprawica.org.pl/home/item/odpowiedz-prezesa-kongresu-nowej-prawicy

Mój głos już mają, uważam że samo dopuszczenie ich do sejmu i mainstreamu, nawet jeśli nie będą mieć władzy w swoich rękach, będzie już bardzo dobre dla całej polityki, bo wprowadzi kogoś, kto rzeczywiście jest opozycją.

Wybór między PO i PiS-em jest fikcyjnym wyborem, ponieważ obie te partie nie tylko mają ten sam program, ale nawet kiedyś były jednym  😉
Zgadzam się z busch. I stąd ten wątek.
Sposób finansowania partii prowadzi do sytuacji, kiedy w mediach pokazać się mogą najsilniejsi.
I powstaje wrażenie,że alternatywy brak.
A może małe kluby/koła poselskie mogłyby jednak coś znaczyć?
Nieraz ustawy przechodziły dosłownie kilkoma głosami.
Ja uważam,że należy wybrać,którąś z wiodących partii-na pewno nie PO,bo oddawanie głosów na te,które niespecjalnie zaistniały jak dla mnie mija się z celem,bo większość ludzi i tak zagłosuje na partie wiodące.

Nie zgadzam sie. Wlasnie na takim mysleniu utrzymuja swoje poparcie zarowno PiS jak i PO.
W Stanach, z poczatku wygladajaca na oszolomska Tea Party, zdobywa coraz wieksze wplywy i poparcie, a jest ona z grubsza odpowiednikiem naszej Nowej Prawicy. Ale moze zeby dotarlo, ze cos TRZEBA zmienic potrzebne jest takie tapniecie jak w Stanach, a ktore z roznych powodow u nas jeszcze nie nastapilo, jednak nastapic musi.  To pesymistyczna opcja.
Optymistyczna jest taka, ze nowa partia malymi kroczkami zapoczatkuje zmiany, zanim krach nastapi. Tego sie trzymam 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 lipca 2011 09:49
PO nie zrobiło nic dobrego, podobnie jak PIS. Mimo to mam wrażenie, że PO było bardziej pasywne (nie zarobili źle, nie narobili dobrze, nie robili nic), a PIS narobił wiele problemów.

Co do Kaczyńskiego to mam wrażenie, że on dopiero po śmierci da spokój tym wszystkim ludziom co zginęli w katastrofie. Nie wiem czego on oczekuje? Pomników, hymnów i pieśni pochwalnych czy szkól, ulic i mostów im. L.Kaczyńskiego?


Koriwn-Mikke ile to już lat wszystko ciągnie za swoja prywatne pieniądze. Mimo małego poparcia nie poddaje się.

Co do Kaczyńskiego to mam wrażenie, że on dopiero po śmierci da spokój tym wszystkim ludziom co zginęli w katastrofie. Nie wiem czego on oczekuje? Pomników, hymnów i pieśni pochwalnych czy szkól, ulic i mostów im. L.Kaczyńskiego?




Daleko mi do politykowania, ale zastanów się dziewczyno co ty piszesz. Postaw się na miejscu tych ludzi. Oni zginęli w niewiadomych okolicznościach, bo dalej nic na 100% nie jest pewne.  Ty byś temat olała, gdyby zginęli tam twoi bliscy? Można mieć różne poglądy polityczne, ale trochę szacunku nie zaszkodzi...
Blue, zapraszamy na wątek o katastrofie smoleńskiej  🙂

z dwojga złego - PO bo nieudolne rządy, ciagłe wyciąganie łapek po kase podatników lub PIS bo nacjonalizm i realne zagrożenie państwem totalitarnym - już wolę PO, choć tak jak napisałam wyżej - kiepska sprawa.


Dworcika   Fantasmagoria
22 lipca 2011 10:47
Nie wracajmy do Smoleńska, taki temat już jest.
Tylko nie Korwin Mikke.

Zreszta oni wszyscy jedna świta, jedno oszolomstwo.
A ja już wiem:
Palikot.
Głównie dlatego, że ma kupę kasy, i jego priorytetem niekoniecznie może być "dopchanie się " do koryta...

Do tego ma w miarę sensowne jak dla mnie poglądy, m.in. legalizację miękkich narkotyków
(Tak, jestem zdania, że marihuana jest mniej szkodliwa niż papierosy)


http://www.ruchpoparciapalikota.pl/
Tak, Korwin Mikke zbyt nawiedzony jak na mój gust  🙂

Natomiast dla mnie cały dramat sytuacji bierze się stąd, że nawet jeśli jest jakies ugrupowanie z sensownym programem, ale niewielkim poparciem - to ja w dniu wyborów zwyczajnie będę się bala oddac na nie swój głos. Dlaczego? Bo tak jak napisalam - nie zagłosowanie na PO = oddanie głosu na psycholi z PIS.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
22 lipca 2011 12:16
Ciężka sprawa. Dość mam rządów PO, ale jesli nie zagłosuje na nich, tylko na jakieś pomniejsze ugrupowanie to tak jabym zagłosowala na psycholi z PIS. Błędne koło.


i może dlatego u nas się nic nie zmieni bo takie mamy podejście, wybieramy mniejsze zło i sugerujemy się statystykami które wcale nie są miarodajne.
jakby każdy zagłosował na tego na kogo ma ochotę a nie "on i tak nie wejdzie do sejmu to zagłosuje na mniejsze zło co ma szanse" może było by inaczej.

tylko tak na prawdę to nie bardzo jest nawet na kogo glosować, bo oprócz obrzucania się błotem i kłótni nie mają nic sensownego do powiedzenia i zrobienia.

edit:
Bo tak jak napisalam - nie zagłosowanie na PO = oddanie głosu na psycholi z PIS.

i tak pomyślał cały naród i po z pis znów będzie  rządzić 😉
dempsey   fiat voluntas Tua
22 lipca 2011 12:20
ash, edyta - utyskujecie na obrzucanie się błotem, a same próbujecie sprowokować do tego samego. Po co epitety - już nawet nie wartościujące, co obraźliwe? Nie można inaczej niż wyzwiskami określić przeciwników politycznych?

Ad rem: ja zawsze w pierwszej turze na JKM.
Solina, zgadzam się z Twoją wypowiedzią w zupełności.
Dlatego to koło się zamyka  🙁
Solina, dokładnie, wystarczy zobaczyć jakie wyniki w realnych wyborach (ostatnich) miało SLD. O wiele, wiele więcej niż w sondażach.

Ja kiedyś głosowałam na PO, ale tylko po to, żeby PIS dostało mniej, teraz tego na pewno nie zrobię...
busch   Mad god's blessing.
22 lipca 2011 14:01
Blue, zapraszamy na wątek o katastrofie smoleńskiej  🙂

z dwojga złego - PO bo nieudolne rządy, ciagłe wyciąganie łapek po kase podatników lub PIS bo nacjonalizm i realne zagrożenie państwem totalitarnym - już wolę PO, choć tak jak napisałam wyżej - kiepska sprawa.


Realne zagrożenie państwem totalitarnym? Żartujesz sobie? Jakie mamy szanse na jakiekolwiek zagrożenie totalitaryzmem, skoro dyrektywy unijne są ważniejsze nad naszymi ustawami? Myślisz że Unia pozwoliłaby na coś takiego?

Wyciąganie łapek po podatki boli Cię mniej niż nacjonalizm?  😲 A co Ci przeszkadza Kaczyński pieniacz, jeśli wyłączysz wiadomości? Ja na przykład wiem, co mi przeszkadzają działania PO. Podniesienie VAT-u poskutkowało podniesieniem cen wszystkiego, ale żeby jeszcze bardziej przygnieść do gleby naszą gospodarkę, Tusk wprowadził cudowny system VIATOLL. Na razie kosztuje nas to wyprowadzeniem samochodów ciężarowych na drogi gminne i jeszcze mniejsze, ponieważ próbują unikać strasznych kosztów jeżdżenia drogami przystosowanymi do 'obsługiwania' ciężkich pojazdów. Czyli - realnym wzrostem zagrożenia dla wszystkich użytkowników takich dróg - wystarczy spróbować wyprzedzić na ciasnej drożynce tira, żeby wiedzieć, o czym mówię. No i oczywiście niszczeniem nawierzchni, w takich miejscach zwykle i tak w kiepskim stanie.
Rząd jednak zauważył, że ci wstrętni prywaciarze próbują się uchylać od płacenia e-myta, więc zapowiada uszczelnienie systemu. To dla nas, koniarzy, będzie miało bolesne skutki, ponieważ pasze są przewożone prawie wyłącznie ciężarówkami. Firmy spedycyjne będą musiały podnieść ceny swoich usług, albo zbankrutować. Na pewno te gorzej prosperujące padną, zostaną na rynku giganci, o ile podniosą ceny. Już mamy dramatycznie wysokie ceny pasz, w porównaniu z Wielką Brytanią i Niemcami, a będzie nas czekała kolejna podwyżka u wszystkich marek. To samo czeka znowu właściwie wszystkie produkty, bo nawet bułki muszą dojechać do naszego marketu tirem.

Nie wiem, jak po tym wszystkim nadal można chcieć mieć PO u władzy.
odnośnie posta bush, ostatnio ceny drogowego transportu faktycznie idą strasznie w górę🙁
plus ostatnie podwyżki powiedzmy daje ok. 8-10% więcej...

dlatego nie jestem za PO 🤬

Nie wiem, jak po tym wszystkim nadal można chcieć mieć PO u władzy.


Bo z dwojga złego wole PO, niż PIS.
Wiecie co? Przeczytałam ten wątek i zgadzam się z Soliną. Mam wrażenie, że politycy z PIS i PO całkiem sprytnie to sobie wymyślili - na razie dwie główne opcje to rządy PO i silna opozycja PIS-u lun na odwrót. Mimo, że obie te partie mają kiepską politykę - niby nie ma tragedii, ale nie robi się wiele, żeby było lepiej; podatki rosną, dług publiczny rośnie, gospodarka słabnie i powoli poziom życia się obniża, a dobrze żyje się tylko politykom. Nie zdziwiłabym się, gdyby cały konflikt pomiędzy PIS a PO był graniem pod publiczkę, właśnie po to, żeby ludzie głosowali na PO, żeby wyborów nie wygrał PIS i na PIS, żeby nie wygrało PO.

Inna sprawa jest taka, że w propozycjach podanych przez Tanię nie widzę niestety żadnej rozsądnej alternatywy, wszystkie 3 partie są dosyć "egzotyczne". Niektóre poglądy Nowej Prawicy wydają mi się ciekawe, ale zdecydowanie zbyt radykalne - mogłabym zagłosować, licząc, że stanowiłaby średnio silną opozycję do głównych rządów, ale nie wyobrażam sobie Polski rządzonej przez Korwina-Mikke.
Podniesienie VAT-u poskutkowało podniesieniem cen wszystkiego, ale żeby jeszcze bardziej przygnieść do gleby naszą gospodarkę


A mi - naiwnej - sie wydawalo, ze to po to, zeby nasze panstwo, a wiec i nasza gospodarke, uchronic przed tym, co sie teraz dzieje np. w Grecji. Oczywiscie, lepszym rozwiazaniem byloby odebranie roznych przywilejow, zasilkow, zlikwidowanie becikowego, etc., ale wtedy wszyscy jeszcze glosniej by krzyczeli, jaka to PO zla.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się