Zachodniopomorscy re-voltowicze:)

_Gaga, dlatego napisałam, że nie wiem jak to wygląda teraz i cieszę się, że dobrze sobie radzą i tak bardzo straciły na szlachetności  🤔
Zetknęłam się z tym stadem dawno temu, konie były szlachetne (ale nie pamiętam czy wszystkie, czy w części - te szlachetne zwróciły moją uwagę) i w b. złej kondycji, dwa przywiezione do stajni również wyglądały fatalnie.
_Gaga dzięki, co prawda troche spóźnione bo dopiero tu się dokopałam, ale Strzeszyn to kawał drogi ode mnie, a ja właśnie wyniosłam się ze stajni do której nie mam czasu dojeżdżać 40 klocków po pracy.

A tak a propo Regana, to mam mieszane uczucia. Jak tylko pojawiłam się na poj. drawskim to zaczęłam szukać stajni. O nim słyszałam tylko tyle, że kiedyś tam była akcja z animalsami. Ale w okolicy dużo jest takich półdzikich hodowców, niestety w większości wypadków po prostu nie stać ich na utrzymanie koni i próbują to ładnie nazwać dzikim stadem. Sama rok czasu spędziłam u jednego takiego dziadka (też zresztą niedaleko Ostrowic), któy ma 40 koni, mnoży je bez sensu i na potęge, wszystko co ma jajka nadaje się ojca! Odrobaczanie jakieś tam było, ale nie wszystkie razem, bez sprzatania padoków więc konie notorycznie zarobaczone, chude. Największy problem w takiej wielkoobszarowej "naturalnej" hodowli jest zimą, kiedy woda zamarza, a właściciele nie kwapią się żeby dostarczyć wody.
I tyle co ja się naoglądałam po tych gospodarzach to woła o pomste!!!
zna ktoś kogoś z zach-pom, kto ma ładne siwki do zdjęć?
szukam jakiś fajnych koni do pofocenia 🙂
Może być?  😉
ooo gdzie stoicie? 🙂
Leci PW żeby nie robić offa  😉
Ma ktoś może kalendarz zawodów ZZJ od października? Bo nigdzie znaleźć nie mogę...  👀
Sonkowa nie możesz znaleźć, bo organizatorzy nie wpisywali nic w kalendarz na październik
Jest plan ZRB w Benicach na 20 października, ale nie wiem w końcu czy się zdecydowali czy nie... Nie mamy za specjalnie hal na zawody halowe, a sezon otwarty się raczej skończył.
Czy ktoś wie czy w Glinnej hala jest juz skończona ?
Sonkowa, towarzyskie brzozki sa jeszcze 28go🙂
Benice powinny być, bo dostałam propozycje od p.Jezierskiej na maila
Odbędą się, o ile będą zgłoszenia :-)
Ja też dostałam na maila propozycje więc być powinny.


Nie chodzi mi o kalendarz NA październik tylko OD października, ponieważ na poprzednim były tylko zawody do października wymienione.  😉
sonkowa OD paźdzniernika nie ma w zach-pom żadnych zawodów, nie licząc Benic...
na spotkaniu kalendarzowym nie było propozycji organizacji w terminach OD października...
Jak pisałam - niespecjalnie jest gdzie robić takie zawody, ponieważ OD października kończy się sezon otwarty
U nas będą hubertusowe zawody, ale towarzyskie w Budzistowie, 4,11.
_Gaga wiem że się kończy sezon otwarty. Dlatego chciałam się dowiedzieć czy jest już kalendarz na sezon halowy a jak jest to gdzie go mogę znaleźć. ; )

Napisałam od października, ponieważ poprzedni kalendarz kończył się zawodami we wrześniu w Łozie. 😉
Witam. Piszę w imieniu koleżanki, która jest fizjoterapeutką. Ma ona zamiar starać się o dofinansowanie na projekt badawczy. Projekt miałby dotyczyć metod fizjoterapii w leczeniu aparatu mięśniowo-ruchowego u koni. Na razie chcielibyśmy się zorientować czy byłyby chętne osoby z okolic Szczecina do udziału w takim projekcie (które posiadają konie ze schorzeniami tego właśnie układu, czyli np ścięgien, mięśni itp.). Zabiegi byłyby darmowe w grę wchodziłyby ewentualne koszty dojazdu. Gdyby ktoś był zainteresowany zapraszam na PW.
Ostatnio zauważyłam, że moje siodło nie leży całkiem okej.. znacie może kogoś z okolic Kołobrzegu kto by mógł na to zerknąć? Ewentualnie w razie potrzeby powiedzieć co trzeba w siodle zmienić?
Sonkowa wstaw zdjęcie
Zdjęcie nie odda pełni problemu jak sądzę, ale zawsze warto się o nie pokusić w odpowiednim temacie :-)
"Profesjonalnych pasowaczy siodeł" w zach-pom , podobnie jak rymarzy - najprawdopodobniej brak niestety  🙁
Nie sądzę, żeby coś wyszło ze zdjęć bo siodło w sumie dobrze leży, nigdzie nie odstaje, koń po jeździe pod siodłem równomiernie mokry. Jednak mi coś nie pasuje.. Jak osiodłam go tak, żeby siodło było za łopatką to przejdzie kawałek i siodło już kilka cm się do przodu przesuwa..
To moze inny popreg?
Gillian   four letter word
02 grudnia 2012 13:22
no niestety, pasowaczy u nas niet.
To moze inny popreg?



Jaki proponujesz?
Ja używam profilowanego neoprenowego.
Ale dawno nie byłam na RV!  😵 Studia mnie wciągnęły, psy chorowały trochę, ale już się wszystko uspokoiło. Mam nadzieję, że już tak zostanie, bo brak mi jazd. Co u Was zachodniopomorscy?
Sonkowa, moze skorzany asymetryczny? podobniez mniej sie wszystko rusza przy takich.
Fredziae zimujemy😉 snieg na dworze, oby do wiosny:P
Jak osiodłam go tak, żeby siodło było za łopatką to przejdzie kawałek i siodło już kilka cm się do przodu przesuwa..

Może forgurt?
hmm. ktoś ze stajni miał więc może pożyczę i zobaczę.  😉
Dziewczyny ze szczecina! Którym autobusem dojade z dworca do kaskady, a którym do galaxy? 🙂
kiedy się do Szczecina wybierasz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się