Nietypowe zwierzęta domowe.

dokladnie tak jak napisała ElMadziarra, zdecydowanie lepiej też było jak miałam dwie - u mnie dało się przyzwyczaić, choć hardcory były

ale w Białymstoku przy poważnych problemach nie było ratunku niestety

Dworcika, to zazdroszczę, od razu weselej się robi jak sie patrzy!
Dworcika   Fantasmagoria
31 lipca 2011 20:26
sznurka, ja i tak zazdroszczę Michałowi kameleonów 😍 i Waszych fretek. No i Twoja Peppa 😍. Od chwili poznania pierwszej udomowionej świnki obiecuję sobie, że kiedyś będę miała wietnamkę 😉

Ale fakt, Emil jest pocieszny. Zwłaszcza, że od chwili, kiedy pogoda się popsuła i łatwiej z temperaturą u niego, to się rozruszal, kombinuje i wydziwia rożne cuda 🙂
mi się zaczął marzyć pigmejski jeżyk afrykański. Kto ma doświadczenia?
zazdroszczę Michałowi kameleonów 😍


sam sobie też teraz zazdroszcze.... bo obecnie nie mam, ale jak skoncze studia i osiąde gdzieś na stałe, to na bank sobie znowu sprawie - marzy mi się takie wielkie tropikalne terrarium w salonie na wypasie z żywymi roślinami i tam haremik kamków 😀
to dla fanów kamków troche zdjęc 🙂
Kamka (k. jemeński)
karmienie (mam nadzieje że zdj nikogo nie obrzydza) - pierwszy kamek, troche ją rozpieszczalem dlatego taka kuleczka była 😉

we wzorku

podczas pomagania mi w nauce


Fucek (k. lamparci)
mały fucek podczas pacierzu (dopiero się wybarwiał)

i ostatnie zdj sprzed sprzedaży


jak ktoś ma fb, to Fucek ma u mnie swój album, można zobaczyć jak się zmieniał 🙂
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.107163202632779.14523.100000172980009&type=1
jeszcze tutaj mam pare zdj z byłej pracy np z iguaną kubańską czy tamarynami
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.203062123042886.61006.100000172980009&type=1

michal, lamparci przepiekny!
też tak uważam 🙂 Ten gatunek ma chyba najpiękniejsze kolory. Na Madagaskarze, gdzie wystepuje, w zależności od rejonu są różne odmiany barwne - zielone, pomarańczowe, różowe, mi się marzy niebieski  😍 coś takiego
mi sie najbardziej podoba, jak kameleony ida jak w stop klatce- ruszaja sie "po kolei". kto widzial ten wie o co chodzi. i te ich szczypczykowate lapki. odjazd!
A ktoś miał legwana? Mój brat wciąż o nim mówi, że chciałby, że jednak to fajne zwierzę. A jak jest naprawdę? Sam wygląd to nie wszystko...
michal, Fucek odjazdowy! W ogóle pracy zazdroszczę 😉 Fajne doświadczenie.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
01 sierpnia 2011 09:44
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 sierpnia 2011 10:01
Kayra, pewnie że się zalicza! Fajny zwierz, napisz coś więcej 😀
Kayra   Kucusiowy wariat :P
01 sierpnia 2011 10:14
Burunduczek inaczej wiewiórka syberyjska 🙂 Mieszka ze mną około pół roku. W zasadzie uratowana z rąk hodowcy (chciał się go pozbyć ze względu an kalectwo)
Jest ruchliwy, wchodzi w każda szczelinkę w której zostawia jedzenie. Mega kontaktowy jak na takie małe zwierzątko, ludzi się nie boi. Praktycznie niczego się nie boi.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 sierpnia 2011 10:17
A co dokładnie je? Bo mi wiewiórki kojarzą się głównie z orzechami włoskimi 😁
Kayra   Kucusiowy wariat :P
01 sierpnia 2011 10:38
Je wszystko :P Najbardziej lubi mączniaki w każdej postaci, pestki z dyni i pestki z arbuza. Tak to specjalne jedzenie dla wiewiórek. Wszelkiego rodzaju orzechy, jabłko, marchewkę. Ziemniakiem tez nie pogardzi 🙂 Od czasu do czasu dostaje też psiego chrupka, żeby ścierał ząbki. Takie typowy gryzoń w sumie.Diete ma bardzo urozmaicona 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 sierpnia 2011 10:43
A bardzo psoci/niszczy? Masz dla niego jakąś klatkę. Jeśli tak to cały czas ma otwartą i tylko w niej śpi czy siedzi w klatce a wypuszczasz na określony czas?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
01 sierpnia 2011 10:46
Klatę ma, powinien mieć większą, ale ze jest inwalida to ma mniejsza. Wypuszczam go tylko wtedy kiedy jestem w domu, bo niestety mam kota, który ma na niego chętkę 😀 W domu nic jeszcze nie zniszczył. Nie gryzie, nie psuje 🙂 Idealny. Ale to zależny też od charakteru danej wiewiórki. Mi się trafił naprawdę fajny wiór. Oswojony od początku, brany na ręce, śpi w kieszeni albo w kapturze.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 sierpnia 2011 11:20
martva, 😍
Kwintesencja axolotostwa 😁
A bardzo psoci/niszczy? Masz dla niego jakąś klatkę. Jeśli tak to cały czas ma otwartą i tylko w niej śpi czy siedzi w klatce a wypuszczasz na określony czas?

moze egzemplaz Kayry, to jakis wyjatek, ale jak ci zwieje burunduk, to armagedon i zaglada. to jest w stanie przegryzc wszystko- np meble, dzwi, kable.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
01 sierpnia 2011 15:41
katija, jak to gryzoń. Ale fakt mój to całkiem cudaczek 🙂

Naprawdę zależy od charakteru danego osobnika. Ale fakt, najlepiej jest zabezpieczyć kable itp. Dla bezpieczeństwa ogólnego i zwierzaka :]
[quote author=Misskiedis link=topic=63186.msg1089273#msg1089273 date=1312191783]
A bardzo psoci/niszczy? Masz dla niego jakąś klatkę. Jeśli tak to cały czas ma otwartą i tylko w niej śpi czy siedzi w klatce a wypuszczasz na określony czas?

moze egzemplaz Kayry, to jakis wyjatek, ale jak ci zwieje burunduk, to armagedon i zaglada. to jest w stanie przegryzc wszystko- np meble, dzwi, kable.
[/quote]
Moja szynszyla gorsze numery odstawia.  😁
link - film

Dzisiejsze karmienie Emila. Mam jeszcze jedno nagranie, gdzie uwiesił się na robaku, ale YT nawalił.
Dworciak zapytam tak z ciekawości. Przeważnie ile takie axoloty kosztują?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 sierpnia 2011 19:09
Dworcika, to "mniam" na końcu najlepsze 😁
Tak to Emil udawał że jest taki biedny i nie może złapać robaczka a jak przyszło co do czego to zaatakował w ułamku sekundy 😲

Unicorna też byłam ciekawa, znalazłam w jakimś akwarystycznym za 26zł
Kayra   Kucusiowy wariat :P
01 sierpnia 2011 19:25
Dworcika, hehe on jest boski, ale taki słodki mały grubasek 😀 Fajne takie zwierzątko, ale chyba wymagające?
Misskiedis, bo on tak "mnia-mnia" na końcu. Dżdżownice mniej, ale jak dostanie coś bardziej wymagającego, to dziabie paszczą 😁

Kayra, oj tam, zaraz grubasek :P On jest tylko dobrze zbudowany. Jak to powiedzial Pan Mann:
dawid_0202: Proszę podać trzy cechy Wojciecha Manna.

Wojciech Mann: Jestem ładny, dobrze zbudowany i czasem kłamię.

źródło: czat z Wojciechem Mannem

Mały też jest ładny, dobrze zbudowany i ściemnia, że nie zjadł tych 3 malych rybek, które zniknęły :P


Myślałam, że będzie bardziej wymagający. Z jedzeniem problemu nie ma, z podmianą wody też nie (raz w tygodniu). Jedyny cyrk jest przy dużych upałach, bo woda się grzeje. Bez chlodziarki trzeba się czasem nieźle nagimnastykować, żeby utrzymać temp. wody poniżej 21 stopni (staram się, żeby nie było więcej niż 20, ale czasem nie daję rady). No, trzeba to sobie dobrze przemyśleć i zorganizować, dobrze mieć kogoś gotowego do pomocy. No i trzeba pamiętać, że zwierz żyje dłużej niż rybki - ax ok. 10-15 lat, a i do 25 potrafią dobić, kiedy warunki sprzyjające 😉
Dworcika, moje frety już niestety po drugiej stronie tęczowego mostu🙁
filmik obejrzę jutro😀
Emil miał wczoraj fazę na aparat. Ma takie dni, kiedy po prostu pozuje.

Tu wlazł na "drzewko"


Tu się bezczelnie wdzięczy


Tu udaje samolot


Tu się "szczurzy" 😉


Taki jest duży


Taaaaaaaki ma uśmiech  😀



link do emilowej galerii
Dworcika aż ci zazdroszczę, naprawdę!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się