Kącik pomocy dla Danielli

pierwsze posty zostaly przeniesione z interpretacji zdjec. zalozycielka watku jest Tania.

Dziewczyny poprosiły mnie żebym wrzuciła trochę zdjęć, więc wrzucam. Jeżdżę na hackamore ponieważ Diabeł nie chciał brać wędzidła, na hacku dobrze się nam jeździ, Diabeł nie protestuje, więc myślę że jest dobrze. W wędzidle Diabeł był okropny, wgl. nie chciał współpracować, jazdy stały się okropne. W hacku jest o wiele lepiej. Zdjęcia z siodłem są z 14 listopada, z jazdy na oklep z tamtego roku. W tym roku zdjęcia mam tylko ze skoków, które mogę później dodać.
Jestem otwarta na krytykę, także można krzyczeć. Proszę jednak o nie rozwinięcie dużej dyskusji na temat hackamore, myślę że nie ma sensu, gdyż z koniem na prawdę o wiele lepiej się pracuje na tym kiełźnie. 😉
Ale grubcio.
Pasek podgardla mu luźniej zapinajcie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2011 11:18
Po 1) powinnaś w kasku jeżdzić Po 2) widać że się nie boisz i jazda wam sprawia przyjemność. I tak trzymać. Hackamore zdaje się za małe jest a koń za gruby.
Fajnie się na Was patrzy. Ogłowie ciut za ciasne, mam zbędne ogłowie dla grubasów (podaj mi na PW adres to chetnie Ci wyslę), kaskotoczek też powinnam gdzies znalesc.
Zaraz mnie zamordujecie.
Jednak tak mi przyszło do głowy, że można by się pokusić o takiego re-voltowego wychowanka.
Jestem daleka od uczenia przez net jazdy konnej i zgadzam się ze wszystkimi przestrogami.
Jednak Faza zaoferowała , że wyśle ogłowie. A na pewno wiele osób doradzi co i jak.
Są fachowcy i od strugania i Tomek_J od ogrodzenia.
Jak myślicie? Można taki eksperyment zrobić?

Ja mam pytanie o żywienie tych koni. Ile one jedzą, skoro Diabeł taki gruby?
Hackamore mam już na największe uregulowane. : | podgardle właśnie widzę że za ciasno zapięłam...
Wrzucę trochę ze skoków - te pierwsze zdjęcie jest z dnia kiedy pierwszy raz skakałam w tym roku (w zimę nie jeżdżę, w lato nie często), te jasne sa nowsze. teraz skupiam się nad oddawaniem wodzy. Ja jednej fotce musiałam moją twarz zamazać, taka rozdziawiona byłam.. O.o Na ostatnim zdjęciu Diabeł na zadku był brudny, bo zapomniałam szczotek wziąć. : |
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2011 11:40
a sama Daniella o taką pomoc prosiła?
a o co chodzi w ogóle? o kogo? skąd tj w jakim watku cos się wykluło aby komus pomagać?
Heh, dziewczyny zadziwiacie mnie, serio. 😉
W lato konie są na trawie i czasami trochę owsa dostaną, ale mało kiedy. W zimę siano i owies 2 razy dziennie, wodę mają cały czas, lizawkę. : p
a jak ze ściółką?
szczepieniami, odrobaczeniem?
Daniella jakich rzeczy potrzebujesz? może mamy w stajni coś na zbyciu ? 🙂
a sama Daniella o taką pomoc prosiła?

Nie, ale padła ofiarą moich pomysłów.  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2011 11:49
nie no na pewno fajnie że jeździsz, jeździjcie jak najwięcej. Tylko odchudź tego konia bo ci się albo ochwaci zaraz albo za jakiś czas. Uważąj żebyc na wodzy mu nie wisiała bo trochę wygląda jakbyś łapała równowage na wodzach
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2011 11:50
bidna Daniella. Od tej "pomocy" to pewnie zgłupieje w końcu
Za ściółkę mamy słomę i wióry (od heblarki, więc nie są to drobniutkie trociny). Pastę odrobaczającą dostają.
Teraz już sama nie wiem, czego potrzebuję.  😡 Na serio dziewczyny, dziękuję.  :kwiatek: Nie spodziewałam się takich rzeczy, takiej chęci pomocy. 🙂
Mogę zaoferować jazdę na kucu 144cm w zamian za ogólną pomoc?  😁 Z Diabłem idzie mi dobrze, z galopami trochę ciężko ale jakoś idzie. 😉
Myślę że kasku potrzebuję, i każdy mi to powie.. Szczerze, czuję się jak jakaś biedna...
Daniella_283, może nie do końca w temacie, ale zerknij na pierwszą stronę >>tego tematu<< i zobacz, czy w Twojej okolicy nie ma kogoś parającego się naturalnym werkowaniem kopyt, bo - o ile widać na zdjęciach - Diabeł nie ma ich dobrze prowadzonych.
może pomyślcie o jednym= co Daniella powie rodzicom, gdy nagle zostanie obdarzona prezentami końskimi od obcych osób?
na dodatek z internetu?
trochę nie - teges może sie okazać
Daniela czujesz się biedna? A kto może sie tak czuc mając tylu przyjacół na volcie??? 😉
Proszę ,pisałam Ci juz na PW mam ogłowie, mam kaskotoczek zbędny, mam dużo padów. Niestety sidołem nie poratuje, mam tylko jedno "wolne" ale to na wąskie koniki. Podaj gdzie można to przesłac a chętnie przesle, u mnie tylko się kurzy.
poniewaz widze, ze daniella nie ma nic przeciwko temu watkowi, przenioslam posty z interpretacji.
co do zdjec: jest duzo do zrobienia, ale jak na to, ze jezdzisz calkiem sama to i tak nie najgorzej. na zdjeciach ze skokow hackamore wyglada na lepiej dopasowane. jednak sama spojz na pierwsze zdjecia, te z zeszlego roku, gdzie diabel pieknie wyglada, duzo chudszy. ja wiem, ze kuca takiego jest ciezko odchudzic, ale dobrze by bylo 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2011 12:03
poniewaz widze, ze daniella nie ma nic przeciwko temu watkowi, przenioslam posty z interpretacji.

a linka to nie można było dać? Przecież tam do interpretacji też ktoś jeszcze mógł wejśc i mieć chęć na interpretację. Po co znowu zaburzasz funkcjonowanie forum przez swoje wyimaginowane potrzeby porządkowania.

poniewaz widze, ze daniella nie ma nic przeciwko temu watkowi, przenioslam posty z interpretacji.

a linka to nie można było dać? Przecież tam do interpretacji też ktoś jeszcze mógł wejśc i mieć chęć na interpretację. Po co znowu zaburzasz funkcjonowanie forum przez swoje wyimaginowane potrzeby porządkowania.



To ja prosiłam o przeklejenie. Katija jest niewinna.
Można zostawić tu i tam.
Przepraszam za zamieszanie.  :kwiatek:
robakt   Liczy się jutro.
02 sierpnia 2011 12:07
ElaPe wydaje mi się, że uwielbiasz się czepiać.  🚫
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2011 12:09
Fajnie że sama Daniella miała w tej kwesti aż tyle do powiedzenia że za jej plecami się dysponuje jej własnymi wpisami.
robakt   Liczy się jutro.
02 sierpnia 2011 12:12
Wypowiedziała się przed przeklejeniem w tym wątku. Użytkownikom, którzy nie siedzą w interpretacji zdjęć będzie łatwiej ogarnąć temat.
Orzeszkowa nie ma nikogo w mojej okolicy, mieszkam 60km od Białegostoku w kierunku Białorusi.
Faza , ot tak poczułam się, z drugiej strony miło mieć takie wsparcie. 🙂
Posty mogą tu być, mogą być tam... dla mnie to bez różnicy.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2011 12:19
Wypowiedziała się przed przeklejeniem w tym wątku. Użytkownikom, którzy nie siedzą w interpretacji zdjęć będzie łatwiej ogarnąć temat.


Generalnie tak. W sumie na tej samej zasadzie taki sam pomocowy wątek może od teraz sobie każdy kto chce uzyskać pomoc od forumowiczów w kontekście swojej jazdy - zamiast sie wklejać do megawątku interpretacyjnego
[quote author=robakt link=topic=63683.msg1090712#msg1090712 date=1312283563]
Wypowiedziała się przed przeklejeniem w tym wątku. Użytkownikom, którzy nie siedzą w interpretacji zdjęć będzie łatwiej ogarnąć temat.


Generalnie tak. W sumie na tej samej zasadzie taki sam pomocowy wątek może od teraz sobie każdy kto chce uzyskać pomoc od forumowiczów w kontekście swojej jazdy - zamiast sie wklejać do megawątku interpretacyjnego
[/quote]
Hi!Hi! Powinnaś się cieszyć. Wedle Twojej woli -mnogość wątków.  😉
Elu, strasznie cie przepraszam. nie pomyslalam o wklejeniu linkow. byla prosba o jakies ujednolicenie tematu danielli wiec zrobilam co mi przyszlo do glowy- przenioslam posty. naprawde nie wiedzialam, ze mozesz poczuc sie urazona. co moge zrobic, zeby to naprawic? mam przeniesc posty spowrotem tam, a tu wstawic linki? a moze na odwrot?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2011 12:34
[quote author=ElaPe link=topic=63683.msg1090717#msg1090717 date=1312283949]
[quote author=robakt link=topic=63683.msg1090712#msg1090712 date=1312283563]
Wypowiedziała się przed przeklejeniem w tym wątku. Użytkownikom, którzy nie siedzą w interpretacji zdjęć będzie łatwiej ogarnąć temat.


Generalnie tak. W sumie na tej samej zasadzie taki sam pomocowy wątek może od teraz sobie każdy kto chce uzyskać pomoc od forumowiczów w kontekście swojej jazdy - zamiast sie wklejać do megawątku interpretacyjnego
[/quote]
Hi!Hi! Powinnaś się cieszyć. Wedle Twojej woli -mnogość wątków.  😉
[/quote]

W sumie dzięki Tania. Teraz wyboru nie ma. Katija za twoja pomoca wpadła we własne sidła - bo skoro Daniella  ma własny wątek to czemu nie ja, ty, on, ona  - no każdy?
Elu, to nie jest watek interpretacyjny. to jest watek ogolny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się