Pogoda - Niepogoda -Aktualności

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 maja 2014 12:53
Tania, a powiesz co na tych kamerach widać, bo ja w pracy mam takie cuda zablokowane 😉 :kwiatek:
Tania, a powiesz co na tych kamerach widać, bo ja w pracy mam takie cuda zablokowane 😉 :kwiatek:

Przepraszam, nie pomyślałam. Rynek Rzeszów- obiektyw zaparowany lekko, ludzie z parasolami, buro=pada.
Małopolskie- Kraków- wieje ale nie leje. Pochmurnie, zimnawo.W nocy troszkę padało. Nie bardzo rozumiem te zapowiedzi wielkiej powodzi.


Taniu, no jak to? Przecież trwa kampania przedwyborcza 😉
JARA ja z Rzeszowa, leje bardzo w sumie to od wczoraj...i jakoś tak nie chce przestać  👀
Kraków- leje. Wisła się podnosi.
Okolice- Dunajec podobno też się zaczyna złościć.
😕
p.s
Dzwonił pan z okolic Nowego Sącza, że się mocno spóźni, bo zalało drogę.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 maja 2014 07:17
Czyli pogoda się sprawdza, ale z opóźnieniem. 🙁
U nas wczoraj cały dzień wiało, i ani kropli deszczu. Znowu pod wieczór jak zaczęło lać, tak leje do teraz 🙁  okropnie jest Jeszcze w stajni mi drzwi wiatr otworzył, i napadało do środka, i wszystko pływie..  🙄

edit: ( Śląsk, okolice Rybnika )  dzięki Tania  :kwiatek:
U nas wczoraj cały dzień wiało, i ani kropli deszczu. Znowu pod wieczór jak zaczęło lać, tak leje do teraz 🙁  okropnie jest..

Dopisz skąd meldujesz.  :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 maja 2014 07:46
Okolice Katowic i Sosnowca- leje, bardzo. Jest zimno strasznie.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
16 maja 2014 08:25
Bielsko i okolice - ulewa okropna. W ciągu kilku godzin wczoraj rzeka Biała osiągnęła niebieską linię ostrzegawczą - bardzo szybko http://www.nasygnale.bielsko.biala.pl/aktualnosci/26997/biala-straszy-bielszczan-foto

Znajomy z okolic Skoczowa zastanawia się, czy nie wracać do domu, bo stan wód w jego okolicy rano był niepokojący. W 2010 dokładnie 17 maja go zalało...
Lubin - pogoda tragiczna, nie da rady otworzyć okna, bo automatycznie wywala. Gwiżdże między drzwiami, brrr ubrałam sweter.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 maja 2014 10:40
We Wrocławiu od rana wieje i teraz od godziny pada deszcz.
Warszawa - wieje strasznie, ale chwilowo przestało lać. Zimno bardzo nie jest, ale bardzo nieprzyjemnie.
Jak tam południe? Widziałam w wiadomościach, że już są podtopienia, a rzeki przekraczają stan alarmowy.
Kastorkowa   Szałas na hałas
16 maja 2014 16:55
Raba na wysokości Myślenic wylała już. Wisła również wyszła już trochę
klik

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 maja 2014 16:59
O kurde nie fajnie. Mam nadzieje, ze ta moja wioskowa struga nie wyleje bo sie z wioski nie wydostane 😀
Kastorkowa   Szałas na hałas
16 maja 2014 17:02
Jak na razie nie pada od jakiejś godziny i nawet chodniki przeschły, ale kto wie jak długo. Do tego wieje tak, że głowy urywa. Zapowiada się powtórka 2010.
Mysłowice - nie pada od 9 rano 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 maja 2014 17:13
Tutaj można zaobserwować jak idą deszcze
http://pogodynka.pl/radary


Nad mapką są trzy kratki: miasta, kontur i rzeki
Kraków - Wisła wylala na Bulwary, ale generalnie tragedii nie ma.
Okolice Bochni - mamy trochę wody w okolicy stajni, ale na razie nie planujemy wywozu koni. Woda opada, ale Raba wciąż wysoka, więc obserwujemy sytuację, dzisiaj na szczęście tylko lekko pada - w nocy była konkretna ulewa.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 maja 2014 12:08
U mnie potok płynie ulicą i tak naprawdę dopiero dziś zaczęło porządnie lać.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 maja 2014 15:22
Dolnośląskie: mokro, zimno, piździ.
Mój brat pojechał do ojca na weekend. A ojca praktycznie przy każdych roztopach czy długich ulewach podtapia, tak jest nasz dom rodzinny zlokalizowany.
W 1997 zalało do pół piętra.
W 2004 wody na podwórku było po kolana, do domu nie doszła.
Jak była ostatnia powódź, nie pamiętam roku, woda podeszła pod dom.
Teraz nie wiem co tam się dzieje.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 maja 2014 07:51
u nas dziś nie pada, ale wczoraj po prostu lalo. Zimno, wczoraj 8, a dziś 11 stopni. Ale nie wieje. Podobno od wtorku ma być ciepło.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 maja 2014 14:22
Lubin, dolnośląskie. Od wczoraj słońce, wczoraj jeszcze całkiem chłodno, obecnie termometr wskazuje ok. 27[sup]o[/sup]C. Jutro ma być >30[sup]o[/sup]C...
Kraków- leje jak z cebra.  🙁
Strasznie pada, wyszłam z psem na spacerek i po 10 minutach wróciliśmy przemoczeni... Pies zdegustowany.
Kastorkowa   Szałas na hałas
30 czerwca 2014 12:30
O 4 rano było całkiem znośnie, ptaszki ćwierkały nie zapowiadało się, a potem już tylko gorzej...
Kraków- oj zaczynają palić w piecu. Duszno, gorąco, wczorajsza burza nie pomogła, miasto nagrzewa się jak piekarnik.
🙁
ja dziś juz o 5 byłam w lesie - duszno i parno jak w saunie po nocnej ulewie i burzy
W Poznaniu też upał nie do zniesienia. Chcę na moją wieś... Tam się tak tego nie czuło
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się