Pogoda - Niepogoda -Aktualności

trzynastka   In love with the ordinary
01 lipca 2009 10:40
W Gliwicach dzisiaj piękne słońce, zero chmur i nawet  już tak duszno nie jest wiec mam nadzieję, że zły czas minął !  😜
slojma   I was born with a silver spoon!
01 lipca 2009 13:32
Biała Podlaska już któryś z kolei dzień ponad 30 stopni upał niesamowity ale wole to niż deszcz
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 lipca 2009 14:35
Czy tylko ja mam takie wrażenie, że zaczyna się u nas robić wilgotny klimat z rejonów indonezyjskich? Leje niczym w porze monsunowej, duszno i wilgotno nie raz...

A teraz nad łodzią znowu grzmi i pada. Ale deszcz to wybawienie od upałów.
MPK w upale to tragedia...
U nas już nie leje od paru dni poszło sobie w końcu do was hehe
Ja to bym chciała, żeby popadało. Bo słonko zaszłoby za chmurki i prawdopodobnie zrobiłoby się chłodniej.
Za oknem 33 stopnie, no cudnie po prostu.
Czy tylko ja mam takie wrażenie, że zaczyna się u nas robić wilgotny klimat z rejonów indonezyjskich? Leje niczym w porze monsunowej, duszno i wilgotno nie raz...

.


Coś w tym jest.
W mnie w domu , jeszcze w poniedziałek wilgotność względna wynosiła 89 % - wszystkie ubrania były lekko wilgotne.
Wczoraj spadła do 74 % - tylko.
Gdanszczanie, zyjecie?!?!?!?!
U mnie 34 stopnie  🤔


Nie czuję już potrzeby wyjazdu do Chorwacji albo Turcji...  😵
trzynastka   In love with the ordinary
01 lipca 2009 15:47
w Gliwicach burza stulecia...  😲 ściana wody i pioruny walą gdzie popadnie  😲
slojma   I was born with a silver spoon!
01 lipca 2009 15:54
Tak słucham wiadomości i jakiś dramat przez 15 min 15 l na metr kwadratowy w Gdańsku. Burza przenosi się na mazowsze.
galopada_   małoPolskie ;)
01 lipca 2009 16:03
u mnie wczoraj lylo 38 w cieniu, bezchmurne niebo i... grzmialo tak glosno jak przy najwiekszej burzy  🤔 do tego nad moim domem padal deszcz a 50 etrow dalej juz nie... a w miejscowosci obok byla taka zlewa ze woda nie nadazala odplywac  😵
nieczemu nieswiadoma siedzialam sobie w pracy i tylko zdziwilam sie ze jakis skok napiecia byl az nam mega korki powywalalo.. a tu:
centrum gdanska dzis.. 

no i.. tory kolejowe, w sumie to jedyne prowadzace do gdanska z calej polski..
http://www.trojmiasto.pl/galeria/Skarpa-osunela-sie-na-tory-kolejowe-pod-Urzedem-Miejskim-w-Gdansku-21455.html?&id_news=33563
(od jutra heineken i zlot zaglowcow wiec hmm.. wszystkie drogi prowadza do trojmiasta.. o ile ktos ma amfibie 😉 )
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
01 lipca 2009 21:03
Czy ta pogoda wroci w te wakacje do normy? 🤔
moim zdaniem juz nic nie bedzie jak dawniej- i bedzie tylko gorzej. planeta nam sie zmienia 😉 trzeba sie pomalu przyzwyczajac.
trzynastka   In love with the ordinary
03 lipca 2009 00:16
A ja dzisiaj dostałam zawału.
Stoję z chłopem na stacji benzynowej, tankujemy, gadamy i nagle niecałe 20 m ode mnie w maszt z flagą z logiem stacji uderza piorun  😵 tak znikąd, niby się chmurzyło ale nic nie wskazywało na nadchodzącą burze...  😲
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 lipca 2009 07:09
http://wyborcza.pl/10,82983,6774564,Gejzer_szamba_na_Gornoslaskiej.html
"Figiel"  🤔wirek:


Wiem, że to nie jest śmieszne, ale filmik spowodował u mnie napad głupawki 😁 Piękne to było! 😂

ninevet, U mnie walnęło tak jakieś dwa lata temu. Nigdy wcześniej nie widziałam tak potężnego pioruna. Walnęło w sąsiedni blok, a huk przy tym nieziemski...
magda, kilka dni temu kilka ulic w białym wyglądało znacznie gorzej - samochody do połowy drzwi niemal zalane, utknęły na dobre na drodze bo pozalewało silniki, ja jadąc chodnikiem mało nie utknęłam bo nawet tam było tyle wody 😉

generalnie nie dzieje się teraz nic co nie działo się dawniej w historii ziemi - odkąd istnieje na przemian szły ochłodzenia klimatu a następnie ocieplenie - i to duże, obserwując chociażby wędrowanie lodowców w historii ziemi

teraz jesteśmy na etapie ocieplenia, po którym najpewniej zacznie przychodzić oziębienie
to w czym tkwi różnica to to, że dawniej te zmiany szły ździebko wolniej niż obecnie, co nie zmienia faktu, że naprzemienne ochładzanie i ocieplanie się klimatu towarzyszy ziemi od dawna
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 lipca 2009 14:44
Karolass - żyjemy 😉
magda - tak na dobrą sprawę w Gdańsku ta "powódź" była bardzo chwilowa... Wyszłam z psem od razu jak przestało padać i było sucho, a mieszkam w centrum. Jak zobaczyłam w telewizji to się zdziwiłam 😁 i pomyśleć, że ta cała "powódź" była pół km od mojego domu 😁
ale fakt faktem ściana deszczu była...
W okolicznych wsiach na pólnoc od Rybnika [czyli tych niemoich🙂] pozalewało ludziom piwnice, ale innych przypadków zalania - niet. Tylko nasze okopowe się smętnie mają, no, ale to nie ten temat.
Heh, ale czy to nadmierne ocieplenie nie mogłoby iść ciutkę wolniej... Mam ochotę wyprowadzić się do Norwegii.  :emot4:
m.indira   508... kucyków
05 lipca 2009 18:50
heh znowu zaczeło padać , kto siana nie sprzątną to beka ... ma lać znowu do czwartku ... ub tydzień pod znakiem 30 stopni min ...
Seksta   brumby drover !
05 lipca 2009 21:47
w Poznaniu ponad 30 stopni, czasem wieczorem popada ale krotko i baaaardzo intensywnie- wraz z gradem.
Ogólna masakra :/ upał nie daje żyć w mieście.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 lipca 2009 19:43
Nie padało dwa albo trzy dni i już znów grzmi mi nad uchem  🤔wirek:



"Figiel"
Współczuje osobie sprzątającej po tym szambie. Sama teraz przez miesiąc robię jako dozorca i nie mogę sobie tego wyobrazić.


edit
Walnęło w sąsiedni blok, a huk przy tym nieziemski...
Ja mam za oknem kościół. Jak walnie w niego piorun to aż dzwon, którego w kościele nie ma dzwoni.
abre   tulibudibu
07 lipca 2009 20:16
Nad Poznań właśnie nadciąga coś strasznego. Zaraz wszystko wyłącze bo wygląda to na armagedon. Będą zdjęcia 😀
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
07 lipca 2009 20:52
Hmm u nas pogoda juz od jakiegos czasu ladna tylko tak jak w prognozach gadali ze ma padac w niedziele to popadalo ale tak normalnie 😉mam nadzieje ze takich cudow jak ostatnio z deszczem itd juz nie bedzie
Wczoraj w nocy jak trzasnęło obok bloku to aż się zerwałam na równe nogi  😁 Ale oczywiście burza nie przeszkodziła osiedlowym (i tu nie wiem jak ich nazwać żebym nie dostała ostrzeżenia za wulgaryzmy  🤣 ) powybijać szyby w samochodach, ukraść koła  🤔  i Bóg wie co jeszcze. Policja przyjechała, a te buraczydła uciekły. Nasi ''stróże prawa'' nawet nie raczyli pojechać za nimi samochodem żeby ich złapać..bo po co  🍴
Nikaa to w nocy to nie byla az taka burza w porownaniu z wczesniejszymi 🙂

W ktorej czesci miasta ty mieszkasz ?? Zebym wiedziala, gdzie nie parkowac 😉
abre   tulibudibu
07 lipca 2009 22:28
Panorama składana z 14 kadrów (jeszcze się uczę więc trochę po łebkach no i nie najlepsza).

Seksta   brumby drover !
07 lipca 2009 22:31
czy ja tu dobrze okolice Jagiełły widzę?  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się