moderacja- nabór- czerwiec 2009

Stare pozamykane i nie ma wyjścia-otworzę nowy.
Dziękuję Aurelii za moderowanie. Kontrowersyjne ale pełne zaangażowania.
:kwiatek:
Dziękuję Taniu, bardzo mi miło. :kwiatek:

Ja również dziękuję wszystkim forumowiczom, którzy do mnie pisali i pomagali mi utrzymywać forum w porządku. Dziękuję wszystkim używającym przycisku "zgłoś do moderatora" i tym, którzy pisali PW do Moderatorek.

Praca moda jest trudna i prawdziwie pracochłonna. Nie dogaduję się z Adminem, więc rezygnuję. I już nie mam ani zapału, ani chęci by angażować się w techniczne sprawy forum. Chcę być fair w stosunku do forumowiczów i nie odwalać fuszerki, dlatego odchodzę z tej funkcji i już.

Nie ma drugiego dna, nie ma podtekstów. Ci, którzy potrzebowali mojej pomocy zawsze ją otrzymywali w najróżniejszych porach doby. Starałam się jak mogłam, moje podopieczne wątki zawsze były na bieżąco sprzątane. Spędziłam na forum cięgiem prawie 20 dni, większość pracując nad utrzymaniem tu porządku. Chciałam wykonywać swoją pracę najlepiej jak umiałam. Ponieważ nie dam rady utrzymać swojej motywacji podjęłam taką a nie inną decyzję.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich re-voltowiczów, nawet tych, którzy sobie muszą na mogiłce potańczyć i trochę popluć jadem.

I z niecierpliwością będę oczekiwać kandydatów na moje miejsce. Oczywiście każdemu nowemu modowi będę służyć radą i pomocą, jeśli będzie tego potrzebował.

Aurelia
o, no to się doczekałam dojrzałej wypowiedzi :kwiatek:
deborah   koń by się uśmiał...
03 czerwca 2009 10:41
żal straszny bo w moim mniemaniu była bardzo dobrym modem. Uczącym się na błędach, wyciągającym wnioski, skutecznym i nie rzucającym się w oczy.
Mimo to rozumiem Aurelię.

tak jak rozumiem jak ciężka jest praca moda.
Enjoy zatem! teraz możesz nareszcie pocieszyć się byciem na forum 🙂

dzięki :kwiatek:

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 czerwca 2009 10:55
aurelia, Przykro mi, zwłaszcza, ze zbliża się to, o czym pisałam  🏇

Przykro mi też, bo byłaś osobą, do której zawsze mogłam uderzyć na gg, zasugerować, przedyskutować. Przykro mi, ale mam nadzieję, że teraz będzie Cię udział na forum o wiele bardziej bawił  😉
Aurelio, ślicznie dziękuję za to ze byłaś tak wspaniałym moderatorem naprawdę jestem pełna uznania dla Twojej pracy i walki z wiatrakami jaką niejednokrotnie podejmowałaś, zawsze uważałam że powinnaś pełnić tą funkcję nawet gdy wielu psioczyło. Szkoda naprawdę że taką decyzję podjęłaś ale rozumiem Cie oczywiście.  :kwiatek:
Szkoda, tyle ode mnie. Szkoda bo choć było czasem gorąco, czasem ostro, to przynajmniej miałam wrażenie, że było "szczerze"...

No nic, pozdrawiam Ciepło Ciebie Aurelko  :kwiatek:

Aurelia - Ty wiesz, już Ci wczoraj powiedziałam, tym większy  👍
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 czerwca 2009 11:50
Ja się powtórze, ale również dziekuje Aurelii za współprace i dzięki temu zyskałam fajną kumpele 😉

Przypominam również, że pozostało niewiele czasu dla tych, którzy czują, że sprawdzą się w roli moda i chcą poznać secretne forum oraz zostać wtajmniczeni w najbardziej tajemnicze tajemnice zakamarków forum.
Zapraszam do zgłaszania swoich kandydatur w tym wątku: http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,6495.0.html lub do mnie na PW.

edit: literówka
Moon   #kulistyzajebisty
03 czerwca 2009 14:27
A buuu, szkoda, szkoda...

Szkoda bo choć było czasem gorąco, czasem ostro, to przynajmniej miałam wrażenie, że było "szczerze"...
Podpisuję się pod tym ręcami i nóżętami.

Trzymaj się.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
03 czerwca 2009 15:28
A buuu, szkoda, szkoda...

Szkoda bo choć było czasem gorąco, czasem ostro, to przynajmniej miałam wrażenie, że było "szczerze"...
Podpisuję się pod tym ręcami i nóżętami.

Trzymaj się.



I ja się podpiszę.
Aurelio, Twoja decyzja jest dla mnie tak  samo szokująca jak decyzja Sznurki. Ale rozumiem ją i szanuję. Dzięki zatem za wszystkie odpowiedzi i pomoc.  :kwiatek:
I ja również dziękuję za współpracę  :kwiatek:
Może kandydaci na Moderatorów pokuszą się tutaj o napisanie paru zdań -jak widzą moderowanie ?
Może coś więcej o sobie?
Kandydat Jadzka - w wątku powitalnym popisał się wielokropkami jak narazie. 😂 😂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 czerwca 2009 09:11
Ja chetnie dopiszę, jakie są (powiedzmy) wymagania i kryteria doboru moda:

Warunek podstawowy - musi mieć czas na przeglądanie forum, nie może pojawiać się od przypadku do przypadku.

Po drugie powinna być to osoba komunikatywna i odpowiedzialna.

Pożądaną cechą jest łatwość w obsłudze forum (sklejanie, dzielenie wątków, przenoszenie, zamykanie i inne sprawy techniczne).
To ja dodam,że oczekiwałabym deklaracji bezstronności .
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 czerwca 2009 09:25
edit:  Pożądana jest także umiejętność załatwiania spraw moderatorskich poza forum.



jak na razie kandydatki są dwie, przy czym jedna startowała w konkursie ostatnim razem.

Czas ucieka, zapraszam do zgłaszania swoich kandydatur.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 czerwca 2009 11:56
moim zdaniem 2 obecne moderatorki + admin Quanta będąca najwyższą instancją moderatorską -  jest w zasadzie wystarczającym składem.

Niekoniecznie moderatorstwo musi polegać  na ciągłym "sprzątaniu" wątków, przeklejanu, wklejaniu, zaklejaniu, łączniu, rozdzielaniu  - niech tam sobie żyją własnym zyciem - miejsca jest dosyć papieru się przecież żadnego nie marnuje.  Albo co gorsza poprawianiu błędów we wpisach (przecież to tylko forum a nie jakaś literatura piękna) .A za to jaka oszczędnośc czasu moderatorskiego.

No ale jeśli już koniecznie moderatorów musi być 3 to oprócz cech wymienionych powyżej powinna to być osoba:

- działająca w sposób prawie niewidoczny
- niekonfliktowa i niekłótliwa - nie działająca w sposób popędliwy, napastliwy czy w jakiś inny niezrównoważony sposób 
- potrafiąca przyznać się do ew. błędu i go bez zbędnych dyskusji naprawić
- ogólnie powinna swoją forumową osobowością  i działaniami wzbudzać poważąnie u forumowiczów
- nie działająca w sposób nadgorliwy i uznaniowy (np.: zamknę wątek bo akurat mi się to czy tamto nie podoba/ podoba)
A Deidre by nie chciała?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 czerwca 2009 12:23
EluPe wybacz, ale co Ty możesz wiedzieć o tym ile mamy pracy i ilu osób do tego trzeba? :/ Chyba że się zgłosisz na moda i sama sie przekonasz.

We dwie nie damy rady na pewno, Aurelia pracowała tu ciężko.

Niemniej jednak Twoje propozycje przyjmuję jako cechy dobrego moda i pożądane u nowego członka zespołu.
A Deidre by nie chciała?



jakby chciala to by sie zglosila zapewne 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 czerwca 2009 12:55
no pewnie co ja tam mogie wiedzieć w ogóle morda w kubeł najlepiej - milusiński  ten twój komentarz - jak zresztą  - bez obrazy - często to się Tobie zdarza

i tak apropo - własnie podobne uwagi są w wykonaniu Moda niestosowne bo są potencjalnie konflikotgenne  - zupelnie niepotrzebnie.

opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 czerwca 2009 12:59
jeśli odczytałaś to "morda w kubeł" to widocznie tak chciałaś. Nie jesteś modem tego forum, więc wydaje mi się, że możesz mieć tylko poczucie, a nie pewność, ile tu jest roboty.


edit: nie ma sprawy, możemy z Dworciką odpowiadać wyłącznie na zgłoszenia do moderatorów. Tylko, że one czesto dotyczą sprzątania, sklejania, rozklejania wątków, uciszania użytkowników czy uspokajania sytuacji. A skoro mod ma być niewidoczny, to powinien tymi sprawami zajmować się zanim jeszcze ktoś je zgłosi. I właśnie z tym jest najwięcej roboty.

a tak apropo's - nie tylko w wykonaniu moda, ale i wszystkich użytkowników.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 czerwca 2009 13:04
Ja sie nie obrażam,

ale to chyba ja powinnam się czuć lekko obrażona twoim tonem zawartym w twojej odpowiedzi że co ja tam wiem.

Także moja rada na przyszłość:

- staraj się jednak nie wchodzić w niepotrzebne dyskusje ani ich wywoływać osobistymi przytykami
- krytycznie przyjrzyj się tonowi twoich komentarzy do forumowiczów
-  niech ci przyświeca  hasło "im mniej słów tym lepiej"

edit

możemy z Dworciką odpowiadać wyłącznie na zgłoszenia do moderatorów. Tylko, że one czesto dotyczą sprzątania, sklejania, rozklejania wątków

to może ustalcie raz na zawsze: dość niepotrzebnych "porządków"  - się komus cos nie podoba - jego sprawa - nie ma w regulaminie pragrafu na nieporządki

uspokajania sytuacji

i chyba przedee wszystkim na tym polega wasza działalnośc - ale też z umiarem
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 czerwca 2009 13:05
dzięki za rady, ale do tej pory nie były mi potrzebne.
Aurelia odeszła, więc trzeba znaleźć kolejnego "złego policjanta"?  😎

jak dla mnie EOT.

Czekam na kolejne zgłoszenia chętnych.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 czerwca 2009 13:11
dzięki za rady, ale do tej pory nie były mi potrzebne.

Szkoda że nie umiesz krytycznie odnieść się do własnej osoby.

Ileż ładniej i sympatyczniej wyglądałaby taka odpowiedź " dzięki za rady, przemyślę je" . Mniej słów ale za to pozytywne i niekonfliktogennie

Aurelia odeszła, więc trzeba znaleźć kolejnego "złego policjanta"? 

Nie, nie i jeszcze raz nie. "Złych policjantów" naprawdę nam tu niepotrzeba.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 czerwca 2009 13:15
Elu po co szukasz zwady? Do tej pory jakoś moja moderacja aż tak Ci nie przeszkadzała? I chyba nie raz już dowiodłam, że potrafię przeprosić, gdy nabroję? Twoich rad przemyśleć nie muszę, bo ich sens juz dawno znam.

Nie jestem modem od wczoraj, więc mój "styl" nie jest chyba zagadką.

pozdrawiam.
Opolanka-odpuść sobie w tym wątku,co? Proszę.
Mamy przed sobą wybór nowego Moderatora-daj się zastanowić spokojnie.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 czerwca 2009 13:23
Na razie jakoś szału zgłoszeń nie ma, a czas na zastanowienie się również będzie.

Ale bardzo proszę. Pozdrawiam.
Dzięki.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 czerwca 2009 14:21
Opolanko -  ja nie będę już z tobą dalej wdawać się w tą dyskusję  - gdyż jak widać wychodzi na to że to "ja szukam zwady"  - ty za to oczywiście jesteś wzorcem bon tonu i dobrego wychowania.

Bardzo wielka szkoda że nie potrafisz przystanąć na chwilę i choć raz zmusić się do konstruktywnych przemyśleń twojego stylu w jakim jako mod prowadzisz dyskusję. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się