STOP Skaryszew

rumka   niezbadane są wyroki boskie
27 sierpnia 2011 13:43
http://www.stopskaryszew2012.pl/

Kolejna może i słuszna ale zbyt chora akcja .Nagonka .
Dlaczego tak uważam ? Otóż nie każdy koń który jest w Skaryszewie ląduje na haku a wręcz przeciwnie znajduje właściciela który o tym koniu marzył i kocha go z całego serca .
Oczywiście jestem przeciwna wywożeniu koni na rzeź ale Skaryszew z roku na rok wygląda ładniej-konie bardziej zadbane ludzie z większą wrażliwością .
Proszę was o nie krytykowanie mnie bo uważam że każdy może mieć własne zdanie i proszę abyście i wy się wypowiadali

wklejam link do najnowszego wydarzenia:

https://www.facebook.com/StopSkaryszewStopGlupocie
do znajomego do stajni zjezdzaja masy koni. wspaniale piękne 3-4 latki. z pelnymi papierami i to wcale nie byle co, dwa dni pozniej juz ciezarówka na miecho po nie przyjezdza. to konie które sa warte duze pieniadze, ale gdy za duze pieniadze nie poszly, to wlasciciel zeby nie tracic renomy ze za grosze sprzedaje woli po cenie miesa. kupic osoba prywatna po tej cenie nie kupi,bo dla niego nie jest wazne to, zeby konie mialy dobry dom, tylko renoma sprzedawcy, ktora leci w dol, i nie sprzedalby juz 3 latka za 15 tys. gdyby sprzedal jakas ilosc za 2 500 zl. wiec mam wrazenie ze sa gorsze rzeczy niz skaryszew szczerze mowiac, a akcja jak ostatnio widze bardzo popularna, czyli przesadzajmy, bo to modne.
Mocno przesadzone.
Czerwony barszcz jako krew?

Ja jestem w sumie tylko przeciwna transportom koni na rzeź. Nie wierzę, żeby kiedykolwiek konie miały godne warunki w transporcie, gdzie tylko kasa jest ważna. W Polsce ubój koni jest dość mały, więc automatycznie hodowla koni mięsnych spadnie.

Chociaż nawet PZHK promuje hodowlę koni mięsnych, więc...
rumka   niezbadane są wyroki boskie
27 sierpnia 2011 21:48
bemyself tak bo na takich ludzi nie zwracają uwagi tylko linczują biednych chłopów którzy z trudnym sercem muszą konia sprzedać bo na chleb niestarcza


marysia550 powiem ci że PZHK to ma wszystkich i wszystko w d*pie i ich aby pieniądze obchodzą a nie los i dobro koni
kiedys staralam się z tym walczyć, ale doszlam do wniosku ze wojowac nie nalezy z faktem uboju, a z faktem malo humanitarnego transportu i uboju. i w tym sęk. jestesmy mięsożercami, a ja choc nie jadlam nigdy koniny to slyszalam ze jest to bardzo szlachetne i chude mięso. a w PL nie je się koniny ze wzgledu na ceny. mozna ją znalezc ale jaki przecietny polak wyda tyle na mięso...

a na Skaryszew mam zamiar pojechac, bo sa tam czesto tez konie warte uwagi, a sprzedawane za grosze.
Witam. Czy ktoś wie, może kiedy w tym roku odbędzie się targ?
unicorna otwórz link z pierwszego posta a dowiesz się co do sekundy...
,
Jadę jak co roku oglądać tą "krwawą jatkę" i napawać się widokiem koni z powyłamywanymi nogami.  🏇
Jadę jak co roku oglądać tą "krwawą jatkę" i napawać się widokiem koni z powyłamywanymi nogami.  🏇

Barszcz weź w proszku!!
"Barszcz czerwony w proszku – dla tych, którzy chcą wziąć udział w demonstracji z użyciem barszczu symbolizującego krew "
Tania, eeee będę w demonstrantów rzucać burakami 😉
ciekawe na jakiej podstawie jakich uprawnień Tara chce kontrolować wjeżdżających z końmi na teren targu
oj wesoło będzie, ktoś chyba "skaryszewiakiem" dostanie
Dla mnie to chore. Naprawdę w ten sposób niczego nie osiągną. To prowokacja rolników hodujących konie mięsne i handlarzy i nie ma szans na powodzenie.

edit: żeby 2 strony się dogadały i efektem była poprawa dobrostanu koni wpierw musi być wzajemny szacunek.
Ja byłam rok temu pierwszy raz (mam ok 400 km do przebycia) i powiem szczerze, że tragedii nie było jako takiej.  Gadałam z wieloma handlarzami, pytałam o motywy sprzedaży, ceny i najczęsciej jak nabrali do człowieka zaufania to próbowali mnie przekonać, żebym kupiła, że mi opuszczą do ceny mięsa, że mogę wpłacić 200 zł zaliczki i wrócic poźniej, że się dogadamy, bo im zależy ,żeby koń nie poszedł na hak, czesc też mówila ze są z pobliskich wiosek o jak sie kon nie sprzeda, to go zabieraja do domu... Ja byłam pozytywnie zaskoczona.
Niestety po wyrażeniu własnej opinii na blogu zostałąm zbesztana i zmieszana z błotem przez fanatyczne quniarki, które najczęściej też  same jeżdżą u handlarzy i nie widzą krzywdy na własnym podwórku. Mnie bardziej bulwersowało to ,że ludzie wolelli robić zdjecia i łapać  dobre ujęcia , które można było podciągnąc pod maltretowanie koni, zamiast pomoc.
I tak jest lepiej niż kilka lat temu, trzeba to podkreślać i małymi kroczkami poprawiać
transport o niebo lepszy, załadunek bardziej cywilizowany, nie ma upychania koni na ścisk
Napisałam obszernego maila do organizatorów "Stop Skaryszew 2012" z miesiąc temu. Niestety nie raczyli mi odpisać...

Wybrane cytaty z tegoż listu:
Temat: "Stop- Skaryszew, start- Dzikie Targowiska?"

(...)

"Wg artykułu 2go ustawy o wymaganiach weterynaryjnych dla produktów pochodzenia zwierzęcego z 29 stycznia 2004roku konie (w ustawie- jednokopytne) są zaliczane do zwierząt rzeźnych. Na czwartym roku studenci medycyny weterynaryjnej (w tym i ja) na zajęciach z Higieny zwierząt rzeźnych i mięsa uczą się również badań przed i poubojowych koni.

My jako naród nie jemy koniny, co jest zrozumiałe ze względu na to, że nie ma u nas takiej tradycji, ale mimo wszystko konie oprócz wartości użytkowej mają też wartość rzeźną, więc przykro mi, ale takie są fakty.

Jako koniarz i jeździec, sprzeciwiam się znęcaniu nad końmi (...) i moim zdaniem, to co widziałyście rok temu - to była już ewolucja. Konia pokaleczonego widziałam jednego - słownie JEDNEGO. 4 lata temu, rzadko który stał bez pętów, albo miał w miarę kopyta.Ja widzę postęp, widzę służby weterynaryjne, które kręcą się wokół. Widzę zmiany - pozytywne. Nic nie jest w stanie zmienić się z roku na rok.

Być może brzmi to jak bełkot, ale zmierzam do konkluzji - nie zmienimy świadomości chłopów zamykając targowiska, bo najzwyczajniej w świecie - będą organizować takie na dziko. To nie jest tak, że zamykacie czy też blokujecie targowisko a oni przyznają wam rację i idą do domu.

Tak nie będzie. Z tego co czytałam w waszych relacjach, boli was widok załadunku koni, a widzieliście kiedykolwiek załadunek krów? Świń? Ludzie jedzą mięso i jeść będą, mimo popularnego ostatnio wegetarianizmu. Skaryszew zaczyna się cywilizować, bo do ludzi dociera świadomość, że tak jak z dziada pradziada hodował, to jednak trochę nie tak. Dużo było koni pod wierzch, zadbanych, wyczyszczonych, z wypielęgnowanymi kopytami. Czemu nie zrobicie akcji jak Animal Angels? Kilku kowali darmowych na pewno sprawiłyby ulgę niektórym koniom.

(...)

Rozumiem Wasz punkt widzenia, ale uważam, że taki targ nawet pod nędznym nadzorem jest lepszy, niż dziki targ bez żadnego."
Trochę przesadzili. Nocne podchody, barszcz, który ma "udawać" krew? Przesada. Widać postęp, bo od 2 lat jeżdżę i 2 lata temu było w miare ale w zeszłym roku była duża poprawa. aien bardzo fajny list 🙂
Sio   nowe wcielenie marchewki
09 stycznia 2012 18:27
Ja też byłam w zeszłym roku pierwszy raz i poza dużym zgromadzeniem wszelkich koniowatych nie widziałam nic AŻ TAK strasznego żeby zrobić taką akcję. I Ja też uważam,że nie targi są problemami, tylko brak humanitarnych warunków transortu. Jeśli ludzi wspierających taką  akcję boli załadunek koni to powinni zablokować wiele wystaw, zawodów itp. bo niejeden piękny lub wytsportowany koń nie wchodzi do przyczepy jak arystokrata tylko się siłuje-nie mówię ,że  każdy...nie każdy też koń w Skaryszewie jest ładowany na siłę i z biciem.
Poza tym na targ jadą też ludzie,którzy nie chcąc sprzedawać konia handlarzowi tam właśnie widzą ostatnią szansę na sprzedaż do normalnych hodowców lub rekreantów...

A ten barszcz...to nie może być biały?? 😉 😅

edit-zmiana koloru pytania z zielonego -moderatorowego i to co niżej ;P

A zauważyliście,że na normalnych stronach jeszcze nie ogłaszają kiedy będzie dokładnie targ  a STOP już ogłasza??
Sio- żurek może?
rumka   niezbadane są wyroki boskie
09 stycznia 2012 19:48
Sio myślę że nie ogłaszają  bo każdy kto jest zainteresowany targami  raczej wie kiedy wypada a STOP musi to podkreślić  🙄
[quote author=bera7 link=topic=65714.msg1252572#msg1252572 date=1326109840]
Jadę jak co roku oglądać tą "krwawą jatkę" i napawać się widokiem koni z powyłamywanymi nogami.  🏇

Barszcz weź w proszku!!
"Barszcz czerwony w proszku – dla tych, którzy chcą wziąć udział w demonstracji z użyciem barszczu symbolizującego krew "
[/quote]

Może bym się w końcu wybrał...barszczem czerwonym nigdy nie pogardzę!
Sio   nowe wcielenie marchewki
09 stycznia 2012 20:00
myślę,że w ramach protestu przeciw akcji każdy powinien pojechać z termosem z wrzątkiem i pytać ludzi kto ma barszcz, a jeśli odpowie,że ma to wyciągać kubek, robić zupkę i wypijając ładnie dziękować  😀  ewentualnie zaproponować wrzątek, żeby zrobili też sobie (bo po całej nocy w terenie to chętnie ciepłego barszczyku się napiją, nie??)
Sio, nie ogłaszają kiedy są targi, bo jak co roku odbywają się one w pierwszym tygodniu po Środzie Popielcowej, więc łatwo to obliczyć 🙂.
Mnie zastanawia ich postulat koń nie zwierzęciem rzeźnym znaczy chcemy wymazać z naszych horyzontów wszelkie konie zimnokrwiste??
I tak już jest ich mało jeśli zakażemy hodowli na rzeź powiecmy sobie szczerze kto utrzyma te ciężkie rasy. My weźmiemy na konie sportowe lub do rekreacji nie bo lepsze są chudziaki ; Rolnik nie będzie hodował bo co się nie sprzeda a je zazwyczaj jest eliminowane z gospodarstwa ; więc odejdą wszystkie rasy ciężkie koniec kropka . Może to straszne ale to prawda i trzeba walczyć o dobro konia w tej chwili już nie strasznych transportów do uni bo tu kontrola za kontolą ale widział ktoś jak dowożone są konie Z gospodarstw na targ ?? W jakich nieraz warunkach rosną ??
Sio   nowe wcielenie marchewki
09 stycznia 2012 21:50
Sio, nie ogłaszają kiedy są targi, bo jak co roku odbywają się one w pierwszym tygodniu po Środzie Popielcowej, więc łatwo to obliczyć 🙂.



o tym wiem, tylko po co sprawdzać w kalendarzu, jeśli zazwyczaj organizatorzy wcześniej i tak ogłaszają- a tu przeciwnicy są szybsi od organizatora 😉
Radeczek rzeźne są nie tylko zimnokrwiste, ale również dotacyjne małopolaki, ślązaki zwłaszcza ogierki, bo rozmnażać trzeba a sprzedać nie ma gdzie i zostaje tzw. mięso.
Pewnie sporo takich będzie, ale one mają szanse na znalezienie domu i to zaleta takiego targu. Największy targ koni w Europie, nadanie od Władysława Jagiełły pochodzi dlatego Skaryszew nie zrezygnuje ze swoich Wstępów, poprawiajmy z roku na rok warunki i niech tam handel końmi kwitnie (niekoniecznie rzeźnymi)
rumka   niezbadane są wyroki boskie
22 lutego 2012 17:58
Wstępy coraz bliżej i coraz więcej osób angażuje się w tą akcje  m.in. przez wpłaty pieniędzy co można zobaczyć tu http://www.stop-skaryszew.pl. Zastanawia mnie tylko czy jest sens latać z pieniędzmi i wykupować po kolei konie które właśnie na tym targu mogą znaleźć właściciela ? Na każde Wstępy jeździ pan u którego trzymam konia zabierając po 2 czasami 3 konie i żadne z tych koni nie trafiła do handlarza wręcz przeciwnie zadowoleni aktualni właściciele dzwonią i chwalą się jak to konie ładnie wyglądają a jakie fajne i dzwonią pytając o następne . Na tym przykładzie widać że nie każdy koń jest od razu ładowany w droge do Włoch a połowa zdjęć z tamtego roku jest naciągane tylko żeby zrobić większe wrażenie na innych i pokazać jacy wieśniacy ( nie obrażając wieśniaków ) są źli i okrutni . Paranoja  🤔wirek:
rumka, dokładnie, przecież tam sprzedają się również świetne konie do hodowli!

Ciekawe, jak akcja z tym barszczem ;D, śniegu nie ma, więc pewnie nie zrobią. A szkoda, byłoby śmiesznie :P.
rumka   niezbadane są wyroki boskie
22 lutego 2012 18:28
Sisisa patrz zapomniałam że barszcz ma być , choć sądzę że jakiś pomysł pewnie wpadnie im do głowy i może być jeszcze śmieszniej  😁
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
22 lutego 2012 18:35
Ale chwila. Skoro oni mają zamiar wykupić kilka koni w Skaryszewie to mam rozumieć, że to zdrowe konie, które są już ładowane do ciężarówki na rzeź ? Czy wyszukają te chore, które  nikt już nie zechce?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się