STOP Skaryszew

Drama trudna do ogarnięcia. Widzieli kobyłe, ponoć źrebna, ponoć wet widział ale nic nie zrobił, ponoć pojechała pod Radom bo ponoć tam jest przeładowania jakaś, gdzie konie dalej do rzeźni za granicą jadą 😀 I teraz ktoś z Radomia niby to miejsce zkolalizował. Wiec jadą ją odkupić.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 marca 2017 21:28
kokosnuss, to jest właśnie ta płacząca  🙄

marysia, rzeczywiście! Zapomniałam.

Swoją drogą fajny temat na pracę dyplomową o manipulacji tłumem
Nieeee! Dziewczyny bład! Płacząca źrebna i kasztanka źrebna. Już na dwie kasę zbierają. A numer tira jest z jakiegoś zdjęcia (widziałam to zdjęcie i ten sam kawałek numeru).

edit znalazłam punkty kontroli- nie ma żadnego koło Radomia.
moim zdaniem to wygląda tak> Fundacja wytrzepała się z kasy...co tu zrobić....zróbmy zbiórkę na konie z tira....koni z tira nie da się wykupic....och przeznaczmy kasę na te już wykupione....
Jak nie taki będzie scenariusz to zwrócę honor 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 marca 2017 21:34
UWAGA! UWAGA!!! WAŻNA WIADOMOŚĆ!

Skaryszew – wywóz koni na śmierć – ciąg dalszy
Pod Radomiem znajduje się miejsce gromadzenia zwierząt – konie. Jest to punkt przeładunkowy. Otrzymaliśmy informację, że prawdopodobnie w tym momencie znajduje się tam ponad 100 koni, w tym konie z targu w Skaryszewie. Czekają w tej chwili na transporty z zagranicznych rzeźni (prawdopodobnie włoskich). Dlatego wyraźnie napisaliśmy na pomagam.pl i na facebooku, że targ w Skaryszewie się już zakończył ale akcja ratowania tych zwierząt jeszcze trwa. Drodzy Państwo, pamiętajcie o tym, że Fundacja Tara na konie ze Skaryszewa jeszcze ma pieniądze, dlatego też nie podaliśmy jeszcze rozliczenia zbiórki. Punkt przeładunkowy znajduje się najprawdopodobniej w Chronówku (blisko Orońska), pod Radomiem. Informujemy wszystkie organizacje prozwierzęce o tym miejscu. Wiedzieliśmy, że takie miejsce jest lecz trudno było nam je namierzyć. Naszej wolontariuszce z Radomia udało się to miejsce namierzyć. Ponieważ wykupienie wszystkich koni stamtąd będzie niezwykle trudne, informujemy o tym wszystkie organizacje prozwierzęce. Ktokolwiek z Was będzie miał na ten temat więcej informacji i będzie tam jako pierwszy, prosimy informujcie nas wszystkich. Razem możemy uratować te zwierzęta. Wasze pieniądze zgromadzone na koncie Fundacji Tara czekają, aby dokończyć dzieła ratowania koni ze Skaryszewa. Było nas tak wielu na targu w Skaryszewie, może być nas jeszcze więcej w miejscu, skąd mają wyruszyć polskie konie w swą ostatnią drogę na rzeź. Zatrzymajmy te tiry! Prosimy osoby, które mieszkają blisko tego miejsca, abyście informowali wszystkich poprzez facebooka, jeśli tylko zauważycie nadjeżdżające do tego miejsca tiry. Mamy bardzo mało czasu. Nie pozwólmy wywieźć tych koni na rzeź!
Ale że tak spytam - what's the point?

Z takimi założeniami to należałoby kupić 100% koni tego świata, bo poza "fundacją" (też mi fundacja, żebranina na potrzeby własne i kitranie koni po stodołach z cieknącym dachem) wszystkim jest źle, albowiem to "źle" jest arbitralne i bez podstaw jeśli chodzi o fakty (smutne oczy, smutne stanie przy tirze... kurde pół stajni nam się smutno pacza jak żarcie się skończy 😉 ). A że w ciągu ostatnich lat jak mam styczność z fudacjo-biznesem przeszli od bid za tysiaka-dwa do koni za sumy z czterema zerami, to może pół revoltowych ogłoszeń kupią, kto zabroni?

Ej, jak miałam lat ledwo 12 i wierzyłam w bujdy Centaurusa i Tary, to wciągałam traumatyczne filmy z transportów (większość za przełomu lat 90 i 2000 btw) i  marzyłam, że zostanę Kimś Ważnym i uratuję wszystkie biedne konie ustawą (że jak koń ma być nieszczęśliwy albo trafić do rzeźni to zostanie przekazany mnie, a ja będę go kochać, nawiązywać więzi i karmić marchewką!). Szybko mi przeszło 😉 A na fb niby dorosłe baby z dostępem do kont bankowych i pieniędzy na tychże, a wizje takie dwunastoletnie mocno 🤣

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 marca 2017 21:55
kokosnuss, a jeżeli tarami centaurusami i innymi zarządzają osoby hodujące konie na mięso i w tym całym rabanie chodzi o podbicie cen?
kokosnuss, a jeżeli tarami centaurusami i innymi zarządzają osoby hodujące konie na mięso i w tym całym rabanie chodzi o podbicie cen?


To już spiskowa teoria... A co tam jeszcze w tej historii by wyszło na jaw? Drzewa, małe samochody...?
Mnie to na pewno by konie zabrali gdyby trafili na taki koniec świata... Aż strach opowiadać...

Edit: straszny ten wątek, miałam nie przeginać z kolacją a tu bez czipsów nie przebrniesz  😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 marca 2017 22:04
SzalonaBibi, oczywiście, że spiskowa teoria, ale niestety tak to działa. Dopóki fundacje będą wykupywać konie za dowolnie rzuconą kwotę to czemu handlarze mieliby sprzedawać im konie w cenie mięsa.
Ależ oczywiście... Z ciekawością patrzę jak bardzo to stoi na głowie... I rzeczywiście szukajmy krańców wszechświata... ludzką głupotę można pominąć...
a czemu nie krzyknęli 50 tys za te dwie klacze? Bo byłoby mniej prawdopodobne?
Było to kupić na targu a nie teraz pod jakimś Radomiem się uganiać za bogu ducha winnym kierowcą i robić z jego pracy cyrk na kółkach na całą Polskę. Ciekawe co będzie jak właściciel odmówi sprzedaży. Wtedy dopiero się zacznie.
A co w tej klaczy jest takiego wyjątkowego? Jak te fundacje decydują, że temu życie uratują a ten po prawej ma pecha?

Musze poszukać w ogłoszeniach jakiegoś smutnookiego konia i może ludziska mi się zrzucą  😁

Swoją drogą Quanta musi uważać, bo Suchy tak mega mega smutno paczy


Oj tak, gdybym wiedziala chociaz do kogo napisac. ktos juz nawet proponowal, zeby do Papieza bezposrednio pisac



Prosto - im smutniejszy wyraz pyska, im większy brud  🙂  Mój jak go dziś zobaczyłam to by się idealnie nadawał - wytaplany w błocie, pełno sklejek bo 2 dni nie czyściłam i jeszcze bonus bo zadrapał się na padoku przy zabawach z kumplem - można by było zwalić, że ktoś niedobry go pobił  😎  Ale cóż, pewnie Tara by mnie zlinczowała że w ogóle śmiem konia z padoku od kumpli na trening ściągać 🤔wirek:
Jedna z fundacji (nie związana tak bardzo z końmi) była na targu i podała, że ceny w tym roku były strasznie podniesione. Próbowały nawet jednego konia wykupić, ale stawka zaczynała się od 18 tys. Wyobraźcie sobie ile "mamony" pozostawiały inne organizacje...
saganek   shit happens
09 marca 2017 06:50
Ej, z ciekawości weszłam w linki z temacie... a chciałam mieć w miarę spokojny ranek... Nie no nie mogę uwierzyć, to jakaś zbiorowa histeria... Serio ludzie dają się w to wciągnąć...? 🙇 To tylko uświadamia mi w jak zacofanym społeczeństwie idzie nam żyć... A dlaczego nie wykupują tirów ze świnkami (są inteligentniejsze od koni i można je w domu trzymać...)? Nie ogarniam tego... A kaska leci... Na dobre samochody i daczie dla fundacyjnych zarządców... Że ja nie mam takiego pijaru... No nie pojmuję... A tą kasę można by naprawdę dobrze spożytkować na np. kontrolę tych transportów, kontrolę warunków chowu, itp. itd...
saganek, ale kto ci da tyle na kontrole? Toć na smutne oczy łatwiej uzbierać prawie poł miliona 😀
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
09 marca 2017 07:02
saganek  kontrole transportu, hodowli nie są w interesie fundacji. Jeśli polepszy się realnie byt koni na targach i u hodowców (kontrole weterynaryjne, wysokie kary za zaniedbania, stosowanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt i konsekwentne jej egzekwowanie) oraz warunki uboju w rzeźniach, tudzież nastąpi zakaz wywozu koni za granicę- to fundacje nie będą miały z czego żyć. Mają na utrzymaniu setki koni, a możliwości zarobkowe żadne. Fundacje, ich pracownicy, konie które tam rezydują żyją z datków na te nieszczęścia końskie, więc sprawa jest prosta krzyczą głośno, ale nie zrobią nic, żeby zmienić te realia, bo to będzie oznaczało koniec ich działalności.
Rudzik - w samo sedno.
http://natemat.pl/203055,scarlett-szylogalis-masakryczna-wywozke-koni-na-rzez-do-japonii-zatrzymal-jaroslaw-kaczynski

Cóż, koniki bedą utrzymywane przez darczyńców przez kolejne 20-30 lat, bo zdaje się że tam cała masa źrebaków trafiła...ale pracować im nie wolno, mają biegać po łączce!

Mnie co innego wystraszyło w tym artykule.Szeregowy poseł czyli J.Kaczyński, jednoosobowo, po rozmowie z panią, która uważa, że kilkuletni szlachetny koń za 10000PLN jest sprzedawany na rzeź, ten to poseł zadecydował o wieloletnim kontrakcie ważnym dla polskiego rolnictwa.
Nie dość, że handel ziemią zamarł, bo ustawa o obrocie ziemią rolną, nie dość, że rolnicy nie sprzedają wołowiny, wieprzowiny i innych płodów rolnych do Rosji( chyba dlatego,że nie będzie nam ten niedobry Putin naszych krówek zjadał), to jeszcze to.
Mamy jakiegoś nadpremiera, nadprezydenta , który jednoosobowo decyduje o polskich kontraktach eksportowych?
Czy pan Kaczyński zgadza się z wielbicielem Tary Różalskim, że hodowców koni sprzedających w Skaryszewie trzeba tłuc deską z gwoździami? 3 RP wychowała terrorystów popieranych przez najwyższe władze?
Edit-literówki
Ciekawe w związku z tym ,  czy podczas nadchodzących wyborów samorządowych ( podobnie jak w 2015 )  ci zawiedzeni rolnicy wybiorą znowu sobie pis , tym razem po to , żeby pisowskie kliki lokalne mogły  na ograniczeniach obrotem ziemią wreszcie porządnie zarobić . 
Widzeliście to?
To jest naprawdę koszmarne, potem się dziwicie, że ludzie się na to łapią. Ja stara baba jestem ale serce mnie zabolało jak obejrzałam ten film. Tak się  manipuluje uczuciami.
dominoxs - PiS to jeszcze lepsi manipulanci niż wszystkie fundacje razem wzięte. Cała ta Scarlet powiedziała, że Jaro zatrzymał wywóz koni do Japonii, więc jej fanatycy to łykają, rolnicy jeśli chodzi o ustawę o ziemi to z jednej strony są i za i przeciw - Ci co kupują się cieszą, bo tanio, Ci co chcą sprzedać nie bardzo. Idąc dalej - ustawa o wycince drzew, już jakieś 2 miesiące temu miałam info, że będzie zmieniona (w tym czasie kto miał wyciąć zrobił co swoje)  😎, potem mamy projekt z przepisami dla myśliwych mocno dyskusyjny, ale żeby "zielonych" udobruchać to przepchną przepisy o statusie konia jako zwierzę towarzyszące - więcej jest rozemocjonowanych "ratowników koni" niż hodowców, a i przeciętny Kowalski widząc jakieś dantejskie sceny załadunku poprze, bo to koń, a że Kowalski konia widzi tylko w tv i pojęcia o chowie i hodowli nie ma to tym lepiej PiS na tym wyjdzie. Nawet konie do polityki wciągają  😂
Gazella   Uwielbiam czyścić siwe konie ;)
09 marca 2017 14:04
Lubię tak sobie wszystko poukładać i tak mam takie dane.
W Skaryszewie było zarejestrowanych w pierwszym dniu targu 248 koni, z czego ok 110 wykupiły różne fundacje. W/g danych na portalu farmer.pl w ciągu roku do Europy  ( głównie Włochy,  Belgia i Francja ) eksportuje sieci ok 50 000 koni, więc ilość, która była targu to tylko ułamek o który rozpętała się burza. Fundacje powinny mieć szersze horyzonty, jeżeli,  aż tak zależy im na dobru koni. Czy to wszystko jest tylko pod publikę ??? Chyba tak właśnie tak to wygląda
Z Bodzentyna chyba nadal co tydzien transporty odjeżdżają. Tara tam jeździła jakiś czas temu, wymogli zbudowanie ramp, a teraz cisza.

edit- śledzę losy tej akcji z TIRem- całkowity zamęt, co ktoś nowego ktoś wymyśli to zaraz jako pewniak jest wklejane w komentarzach gdzieś indziej. Kupili, nie kupili, Tara, Centaurus, Benek, wszędzie wpłacać pięniądze...szał

A to nie jest tak, jak kiedyś: że jeden numer mają wszystkie konie, które kupiła konkretna osoba?
Dzień dobry tvn takie zorientowany w temacie, też popiera fundacje! Fajnie by było zrobić taką debatę na forum publicznym i pokazać ludziom dwie strony medalu ...
vissenna   Turecki niewolnik
09 marca 2017 14:43
"I uratowali wszystkie konie, które tam są"...  😵

Po tych słowach nie dałam rady dalej oglądać. Zbiorowe pranie mózgu.  🤔
[quote author=zielona_stajnia link=topic=65714.msg2658856#msg2658856 date=1489063444]
dominoxs - PiS to jeszcze lepsi manipulanci niż wszystkie fundacje razem wzięte. Cała ta Scarlet powiedziała, że Jaro zatrzymał wywóz koni do Japonii, więc jej fanatycy to łykają, rolnicy jeśli chodzi o ustawę o ziemi to z jednej strony są i za i przeciw - Ci co kupują się cieszą, bo tanio, Ci co chcą sprzedać nie bardzo. Idąc dalej - ustawa o wycince drzew, już jakieś 2 miesiące temu miałam info, że będzie zmieniona (w tym czasie kto miał wyciąć zrobił co swoje)  😎, potem mamy projekt z przepisami dla myśliwych mocno dyskusyjny, ale żeby "zielonych" udobruchać to przepchną przepisy o statusie konia jako zwierzę towarzyszące - więcej jest rozemocjonowanych "ratowników koni" niż hodowców, a i przeciętny Kowalski widząc jakieś dantejskie sceny załadunku poprze, bo to koń, a że Kowalski konia widzi tylko w tv i pojęcia o chowie i hodowli nie ma to tym lepiej PiS na tym wyjdzie. Nawet konie do polityki wciągają  😂
[/quote]


Akurat ja tam uważam że to dobrze że koń będzie zwierzęciem towarzyszącym. Może wreszcie skończą się te cyrki.

Coś mi się nie chce wierzyć z tymi cenami - u nas stoją dwa konie uratowane właśnie prosto z tira w stadninie  ( Stajnia w Skaryszewie ) i babeczka dała za nie po 4 tys
Ananas a zdajesz sobie sprawę, co to znaczy dla rolników? Jakie mogą być obostrzenia w transporcie, miejscach gromadzenia (w tym np. zawody)? Za to do stajni u Zdzisia gdzie będą zdychały z głodu inspekcja wet nie będzie się wtrącać - PIW zajmuje się zwierzętami hodowlanymi nie towarzyszącymi. Wszystkie programy hodowlane też do śmietnika.
Obecnie cena żywca w zależności od jakości 7-10zł/kg, a, że fundacje da się wyfrajerować, a Kowalski na to nie pójdzie, to i takie rozbieżności cenowe. Tak czy siak żadnego konia przed rzeźnią nikt tak naprawdę nie "ocalił" co miało pojechać to pojechało, albo w terenie kupcy poszukali.
Ananas007, obawiam się że nie tylko cyrki się skończą, ale wszystko co nie polega na paczeniu smutnym konisiom w oczy. Bardzo szybko, galopująco wręcz zostaną zakazane baciki, bryczki, zwózka leśna, pługi i kuligi końskie, i tylko czekać aż chów wolnowybiegowy będzie zgłaszany jako porzucenie. Już co niektórzy spośród nas posmakowali "mondrości" turystów na temat chowu i traktowania koni, łez nad zwierzętami bestialsko zostawionymi na deszczu czy pastwisku, a i ja odebrałam jakiś czas temu telefon w którym bardzo zmartwiona pani bulwersowała się że sotawiłam konia na kilka godzin na trawie bez jedzenia 🙂
Jaka przyszłość czeka wówczas rasy zimnokrwiste w Polsce? W efekcie konie będą mieli tylko najbogatsi - dla fanaberii patrzenia sobie na nie, i Tara. A pierwsze co padnie i nie powstanie to szkółki i pomniejsze hodowle.
  Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa, jak rozwiążą problem schronisk. W przypadku zwierząt towarzyszących na gminie leży obowiązek zajmowania się bezdomnymi zwierzętami, a także opłacanie ich pobytu w schronie. Czyżby nowa nisza się szykowała na rynku??
  Drugi temat - dotowanie i ogólne zarząd państwowymi stadami ogierów i stadninami koni - czy państwo może łożyć na hodowlę zwierząt towarzyszących? Nie słyszałam o państwowych hodowlach psów rasy np. owczarek podhalański czy polski nizinny  😎
  Trzecia sprawa czy na wzór "związków hodowców psów" pod różnymi nazwami zrzeszającymi pseudohodowle i wydające metryki powstaną np. "Związkek Przyjaciół Konia Kasztanka" albo "Towarzystwo Adoracji Konia Łaciatego" z własnymi paszportami 😉
  Tak czy siak jak na podwórko przyjedzie do mnie Mauricio albo Vittorio i kupi 6 ślązaków dla córki do jazdy, to jak mam mu wierzyć, że nie - przecież z siekierką za pazuchą po te konie nie przyjedzie  😂 Efekt będzie taki, że zamiast dostać w łeb w Rawiczu to będą wiezione kilkaset km za polską granicę i tam dostaną w czapę, po drodze pewnie kilka sztuk więcej się pokopie, połamie czy wywróci i zostanie stratowana. No ale na polskiej ziemi  konia nikt nie zabije  🏇 Ku chwale ojczyzny....
 
Gmina ma także obowiązek zająć się zwierzętami gospodarskimi, tak samo są wytyczone miejsca w gminie, gdzie trzymane są zwierzęta w razie odebrania właścicielowi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się