STOP Skaryszew

ed
Coraz bardziej mnie bawi ta spirala agresji w moją stronę, chociaż w ogóle nie piszę odkąd mi fundacja odpowiedziała na pytanie.
"Wez sie zamknij glupia krowo.
Jezu jakbym miala ochote naprawde porozmawiac z toba w 4 oczy.
Albo ty jestes skonczona idiotka albo To ukradziony profil.
Rozumiem ze poprostu sie zamkniesz?"

szkoda, że nie ma jakiejś opcji zgłoszenia do administratora, chociaż z drugiej strony dziwię się, że fundacja pozwala sobie na takie wyzwiska na swoim fp. Bo o kim to świadczY?
marysia550, a weź proszę podlinkuj, może być na pw.
Wejdź sobie na Fp Zwierzęcej Polany i tam jest post z wczorajszego wieczora o przywiezieniu klaczy ze źrebakiem.

O, a co ciekawsze, z tego co wywnioskowałam to te konie nie są u nich w stajni, tylko gdzieś po ludziach i teraz trzeba zbierać na pensjonat- bagatela 23 tys miesięcznie wyliczyli.
Czytałam Twój wpis o przewozie źrebiąt . Oni naprawdę zachowują się wszyscy jak sekta , mnie też się oberwało w innym miejscu . Nie ma szans żeby cokolwiek wytłumaczyć , klapki na oczach. Najlepsze że na racjonalne argumenty reagują agresją, co dziwne nawet stateczne , wydawało by się wykształcone osobniki , zaczynają się zachowywać jak szalikowcy pod budką z piwem .
Coraz bardziej mnie bawi ta spirala agresji w moją stronę, chociaż w ogóle nie piszę odkąd mi fundacja odpowiedziała na pytanie.
"Wez sie zamknij glupia krowo.
Jezu jakbym miala ochote naprawde porozmawiac z toba w 4 oczy.
Albo ty jestes skonczona idiotka albo To ukradziony profil.
Rozumiem ze poprostu sie zamkniesz?"

szkoda, że nie ma jakiejś opcji zgłoszenia do administratora, chociaż z drugiej strony dziwię się, że fundacja pozwala sobie na takie wyzwiska na swoim fp. Bo o kim to świadczY?

Zawsze możesz zrobić zrzut z ekranu i powiedzieć światu z kim się dyskutuje.
Zazwyczaj pomaga.
marysia550 rób screeny wszystkiego. To Ty masz większe prawo zgłosić ich do prokuratury za te wyzwiska niż oni Ciebie...  🙄
Spoko, nie bede nikogo zgłaszać, bo spływa to po mnie. Sami sobie reklame robią.
maluda - to są komentarze, kazdy widzi i jeszcze cos od siebie dołoży.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 marca 2017 07:10
marysia550, proszę Cię, niech Cie zgłaszają do prokuratury... żadne dane nie padły, żadne oczernianie nie miało miejsca.
haha czytałam. koszt utrzymania dużego konia 700zł? Kurde to ja płacę za emeryta 500, a przecież wiem że jeszcze właścicielka ma coś  z tej kwoty dla siebie. a tym koniom to coś więcej potrzeba oprócz łąk, siana, słomy i jakiegoś treściwego?
Jak napiszesz, że kosztuje mniej to Ci nie uwierzą. Ja to myslalam ze jak ktos sie zglasza ze wezmie konika to znaczy, ze go utrzyma. Taka adopcja. Ale to soe okazuje byc biznes.

Strzyga - phi, czekam na wezwanie 🙂
Porobilam screeny. Moze jakis reportaz powstanie...
marysia550, ale to jest ten post? "Koniec na dzis!
Cala 12 koni juz bezpieczna. Część w pensjonatach część u osoby prywatnej. Kochani! Ogromny apel. Szukamy opiekunów wirtualnych dla koni. Mamy ich łącznie po akcji 33! Koszt utrzymania jednego konia to od 300 zł za kuca do 700 zł za dużego konia. Prosimy o pomoc i opiekę wirtualną. Wracamy do Warszawy"

czy jaki o klaczy?
z 13 marca -"poznajcie gniadą..."
marysia - o matko, tego nie da się czytać, a pod nowszym postem komentarze tych znawców "ten malec obok mamy co tak leży, nie żyje??" 😀 normalnie komedia!
Źrebak śpi na sianie, a wypisują czy zdechł.
Edit: pomieszaly mi sie informacje  :kwiatek:
marysia550, proszę Cię, niech Cie zgłaszają do prokuratury... żadne dane nie padły, żadne oczernianie nie miało miejsca.


dokładnie, to samo napisałam w komentarzu temu Bartoszowi.
Chyba go usuneli

Edit jest i jest odpowiedz. Ja przy okazji szukania informacji na temat zniewazenia mnie przez uczestniczki tej dyskusji, dowiedzialam sie, ze nie jest latwo udowodnic komus cos takiego. Wymaga to duzo zabiegow, potwierdzenia notarialnego itp. Nie wystarcza wydruki.
Co do mojego IP to chyba tez beda mieli problem bo korzystam z wielu punktow wi-fi: w domu, pracy i u wielu znajomych.
Czy fb zablokuje moje prawdziwe konto na ich donos? Zobaczymy. Plakac bez fb nie bede.
NIc ci FB nie zbalokuje. Musiałabyś wulgaryzmów użyć w postach albo wstawiać zdjęca nagich mężczynz i kobiecych sutków. Kobieca pupa już nie ejst przez boty fb rozpoznana jako "zuo".

Nie ma problemu z notarialnym potwierdzeniem treści na stroniie - sprawdza się logi w komputerze. IP nie ma nic do rzeczy. Czy piszesz w necie z telefonu, komp w pracy, kompa w domu to w googlu zawsze wiedzą, że to piszesz TY. nie ważne czy jesteś zalogowana czy nie. Wiedza gdzie byłaś jak coś psiałaś (w koncu masz telefon ze sobą). I wiedza gdy z towjego koma korzysta ktos inny. Np. ktoś by wlazł na twoejgo FB, bo byś się nie wylogowała i z twojego konta coś napisał. To można bez problemu udowodnić, że o godzinie XY:ZZ nie TY pisałaś z danego kompa, nawet jeśli ty stałaś 2 metry obok🙂
Bez problemu też można namierzyć w takich sprawach, gdy już wkroczą na ścieżkę prawną, kto (nawet anonimowo) wypisuje hejt w necie.

A za niedługo już nasze "urzędy" będą wiedziały co dokładnie kupujesz w necie (pełen skład produktów), które konsumujesz, te które kupujsz online (także na allegro) a także co dokłądnie wkładasz do koszyka w supermarkecie i o której, nawet jak nie płacisz kartą tylko gotówką.
normalnie dałam jej lajka. Nie przypuszczałam, że kiedykolwiek z nią się zgodze, a jednak...
Ja również nie przepuszczałam, ale również się zgadzam z tym co mówi. Zaczął się wyścig szczurów do koryta.
W tej aferze jak zawsze będą cierpiały konie.
A możecie przetłumaczyć o czym ta kobieta mówi, bo ja nie jestem w stanie ogarnąć. To bardzo mętny przekaz, kto stracił wiarę, kogo ona musi uspokoić, kto to są te szczury, co akapit , to inny kontekst, jakiś koń z Rumuni, w statucie jako miejsce działania teren Polski? Nic nie rozumiem.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 marca 2017 13:18
Ja też nie ogarniam o co tej Skarlet chodzi, do kogo i o co ma pretensje i co z tym szczurem.

Mam wrażenie że najbardziej to ona ma pretensje do ludzi, że zamiast wpłacać kasę do Tary, wielu z nich zdecydowało się na wspieranie innych organizacji, które wg. Skarlet w zasadzie żerują na wspaniałym marketingu jaki sobie zrobiła Tara. 
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 marca 2017 13:58
Serio zgadzacie się z tym co mówi? Ona uważa że koryto należy się jej a szczury to pozostałe fundacje, które śmiały zbierać i przyjmować pieniądze, które należą się tylko Tarze.Skaryszew stał się symbolem wywozu koni na mięso ale nie ma on faktycznego wpływu na handel końmi co ona pierdzieli.
Zgadzam się z tym, że zaczął się wyścig szczurów do koryta.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 marca 2017 14:38
Cierp1enie, zaczął sie? Sorry, ale wyścig szczurów do koryta jest od kiedy istnieją fundacje. Skaryszew to tylko kolejne koryto. A pokazywanie konia całego w zaklejkach z gnoju i wypuszczanie na błoto po kolana...
sorka, ale mój tak samo wyglądał, jak go wzięłam od handlarza i błoto miał takie samo 🙂 Co ma piernik do wiatraka? Ten koń tak wyglądał, nie ich wina.

Jak ja to rozumiem:
Faktycznie Tara z Vivą rozpętały wojnę o Skaryszew, do czego przyłączyły się inne fundacje. Scarlett wypowiedziała wojnę handlarzom, w tym roku zebrała 500 tys na wykup koni, kupiła 34 sztuki. czemu tak mało? Nie wiem. Jedna kwestia to na pewno to, że jak wojna to wojna- oni nie chcą jej koni sprzedawać, jak to miało miejsce z tym karym źrebakiem. Druga sprawa- podobno pożyczyła paru osobom pieniądze- ilu? Nie wiem. Ale są takie osoby.
W momencie zakończenia się targu Centaurus, Benek i Zwierzęca Polana zaczęły objazd po Polsce w poszukiwaniu koni z tira, później koni, które były w Skaryszewie, koni, które mogą trafić na Pajęczno, koni, które są podobne do koni, które były w Skaryszewie itp. Między innymi odkryto miejsce rzekomego przeładunku koni w miejscowości Ch. , gdzie stały konie. tylko Tara tam pojechała i opublikowała zdjecia, że koni tam nie ma. Oskarżono ją o to, że Włoch zerwał pertraktacje z jej powodu, ze ujawniła miejsce przeładunku (przypominam, że koni tam nie było). w tym momencie Tara wydała oświadczenie i....no właśnie ludzie zaczęli się burzyć żeby oddawała pieniądze, bo tamte fundacje dalej szukają i dalej kupują, pojawiały się kolejne apele o wsparcie, bo jest kolejna partia koni do wykupu i jednoczesna nagonka na Tarę ( nagonka wolontariuszy). I tak sobie po Polsce jeździli i szukali i kupowali i zbierali pieniądze.

sprawa tego karego: Było wiele zdjęć koni, szukali np klaczy kasztanki z VIII, na jej poczet kupiono inne kasztanki z VIII. Temu ktoś też zrobił zdjęcie na targu i powielano pytanie: czemu go Tara nie kupiła. zła Tara. No to mają teraz źrebaka, którego chcieli mieć - jest w Tarze, plus kilka kasztanek, innych karych źrebaków w innych fundacjach.
Mnie się wydaje, że właśnie wyścigiem szczurów nazwano to, co się wydarzyło po targu, tą pogoń za końmi, kto wiecej kupi, zbierze, zapłaci. Teraz np Centaurus zbiera na siwe klacze...sami oceńcie po informacjach z fb, czy należy je "ratować".

Edit. Chociaz mnie glownie chodzilo o słowa wypowiedziane w 3.20 o zmanipulowaniu.


Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 marca 2017 16:06
Ten tekst o manipulacji to taka bezczelna hipokryzja że aż uszy więdną.
Oczywiście, że ona też manipuluje ludźmi 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 marca 2017 16:47
Niech do Nadprezesa Jarka się zwróci do zdelegalizowanie wszystkich fundacji z wyjątkiem Tary oczywizda. Skoro Nadprezes zastopował możliwość eksportu koni do Japonii (wg. Skarlet), to na pewno zrobi i to dla Jedynej Prawdziwej Świętej Ratowniczki Koni Polskich.
Ale do kogo ona ma teraz pretensje skoro sama zaczęła tą całą nagonkę? Inne fundacje podchwyciły interes i kontynuują póki kaska leci. Nie obejrzałam do końca bo nie zrozumiałam połowy z tego co ona mówi. Ale jak dla mnie jest jedną wielką hipokrytką. Myślała, że tylko ona się na tym wzbogaci?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się