STOP Skaryszew

duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
08 lutego 2013 15:04
ej no! tylko nie głupia, tylko nie głupia! koko!
gaga (teraz doczytałam, odnośnie nawożenia) oczywiście ze potrzebne sa także inne substancje, oczywiście ze się je stosuje, ale mnie chodzi o takie male, przydomowe uprawy  😉 tak wyjaśniam w dużym uproszczeniu i skrócie
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
08 lutego 2013 15:08
duunia, no ja w życiu nie pomyślę, że kura głupia 😉, ta twoja tak mądrze patrzy (nie paczy 😉) - tylko mam wrazenie, że niektorym się wydaje, że ptaki to głupie 👀. w lutym do mnie 15 jedniodnióweczek przyjedzie. Taniu - te okropne zielononózki 😉) - ale co ja zrobię jak rodzina się w nich zakochała. ja bym wolała minorki 😎

przepraszam za ofika :kwiatek:
Ej, ale weźcie zagłosujcie w ankiecie na stronie fejsbukowej Końskiego Targu, bo na razie przegrywam!

Dajcie linka  :kwiatek:
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
08 lutego 2013 15:42
http://www.facebook.com/redakcja.kt

a widzieliście profil pani szyłogajlis?  🤔

ta baba jest niebezpieczna, zdjecie profilowe z reka na piersi, jak napoleon, obłęd w oczach  😵 i wiersze w stylu: Tej nocy Wasze dzieci nie będą spały- zacisną mocno pięści i piąsteczki, będą czuwać i modlić się: tato, mamo - uratujcie konie!

🤔
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
08 lutego 2013 15:52
Widziałam 🤔. Albo pani S.bierze za dużo tabletek albo nie bierze wcale... :P. J
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 lutego 2013 15:58
omnia, Albo jest jeszcze możliwość, że papierosowy nałóg prztyczki w głowie poprzestawiał 😉
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
08 lutego 2013 16:01
Toż mówię: powinna brać tabletki a nie bierze 😉.
Hmmmm, ja chciałam się wybrać do Skaryszewa w tym roku, celem obejrzenia targów, pooglądania koni, tak turystycznie. Ale chyba odpuszczę. Jak mam ryzykowac, że tam wogóle wjadę, albo nie wyjadę, albo mi auto w blokadacch uszkodzą. Nie widzi mi się taka zabawa. A szkoda.

Repka, ja pomyslalam o tym, aby sie z tarą zabrac do skaryszewa, w koncu jakies autokary zalatwiaja hihihihihi bo tez sie zastanawiam nad tym, co mogą mi z autem zrobic  🍴 mam nadzieje, ze bedzie spokojnie.

Jkobus - nie licz na wiele glosow w ankiecie "konskiego targu" - za malo osob wie o naszej akcji, niestety jest zbyt świeża aby zebrala az tak wielkie grono sympatykow jak tara. Tara dziala od lat niestety, kazdy chyba o niej slyszal.
a w wolnej chwili polecam poprzeglądać sobie filmy tary na YT


Skaryszew to początek. docelowo marzą o zakazie uboju koni, co w konsekwencji drastycznie obetnie pogłowie i sprawi, że hodowane u nas bedą jezdzić do slonecznej italii, czyli jeszcze więcej godzin podróży i większe cierpienia, bo wbrew pozorom te wypełnione tiry nie wszystkie jadą bardzo daleko.

a szanowna liderka oprócz odcięcia się pięknego (grunt to odwaga, co?) to też z pokrwawionymi futrami defiluje 🙂

następny krok to zakaz uzytkowania, bo przeciez jest to zwierzę towarzyszące.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lutego 2013 16:47
Przeglądam sobie profil p. Szyłogalis i robię wielkie oczy.

"Ratujmy konie, w mroku Waszych dusz niech tworzą się legiony mocy- możemy zakazać hodowli koni na rzeź, możemy pomóc koniom. Jest to realne.
Tam na targu w Pajęcznie, skąd wywieźli żywe jeszcze konie, jest już cicho...
Na ziemi pozostały cienie zabitych już koni, obudź się żołnierzu. Dobro niech będzie Twym orężem. Wszak walczymy w słusznej sprawie. Przestań być malutki. Stań w szeregu."

"Ktoś na fejsbuku już nas skomentował – ekoterroryści . Jakie to piękne słowo, oby stało się ciałem."

Takich kwiatków jest tam multum. Pamiętam początki Tary. Byłam nimi zachwycona, w tej chwili czuję wyłącznie obrzydzenie...

edit. A jeszcze teraz zauważyłam, że ona nie ma normalnego profilu, ona ma swojego fun paga  😲
Ech....
Nie ma się co nakręcać. Naprawdę - za psychoanalizę nikt tu nam nie płaci, że sami jesteśmy normalni, to przecież wiemy (że nieprawda - kto "normalny", zamiast grzać się przy piecu w taką pogodą, konie na dworze oporządza..?).

Nasz nowy kolega czegoś zniknął. Pewnie już ma, czego chciał.

A ja nie mogę się powstrzymać. Oto, co dostałem na "końskotargową" skrzynkę (niestety, otworzyła mi się tylko część tych maili - reszta była jakaś dziwna i nic nie zobaczyłem). Polska język - trudna język!

Pańskie wypociny wprost przerażają ogromem swojej głupoty,
czy Pana boli przy myśleniu?
Zgodnie z Pańskim rozumowaniem starego człowieka też trzeba by zabić albo lepiej urządzić sobie na niego polowanie bo to taka stara tradycja.
Jest Pan okrutnym, zepsutym i złym człowiekiem.
M. Slomowska


Szanowny ? Panie,
WSTYD.
Tak, po prostu wstyd.
I STOP!
Tak, ale nie głupocie, gdyż nie jest to głupota co Pan pisze.
Jest gorzej.
“Człowiek.... musi zabijać”. Gratulacje. Nic dodać.
Komentarze są zbędne.

Ewa Piasecka, Warszawa


Witam
właśnie przeczytałem twój artykuł o końskim targu i tak się zastanawiam coć ty za
typ, czlowieku czy ty wiesz co ty za banialuki piszesz..Miłość do koni powinno się
okazywać poprzez zabijanie ich zeby zmniejszyć ich cierpienie (przeciez ty jesteś
nie spełna rozumu albo wiedzy na remat tego jak sie powinno traktować zwierzeta
które odczuwaja ból)  a kto je na cierpienie skazał..zastanów sie nad swoim
podejściem człowieku jezeli człowiekiem jesteś,,,,  i jeszce dwa słowa na koniec
odemnie    ponieważ masz takie podejście do tematu to życzę ci śmieciu tego samego
co ty życzysz tym koniom,niech ktoś na starość skróci twe cierpienie ale za nim to
zrobi niech cie uwiąże na łańcuchu, pogłodzi a na koniec w[ierdoli jak nie będziesz
chciał jechac na rzeź,JESTEŚ BAKTERIA WIESZ O TYM!!!!


No Gratulacje żałosne to mało powiedziane życzenie takich męczarni to za łagodne co
można Panu życzyć.
Oby trafiły Pana w życiu podobne męczarnie. 


Trochę jestem rozczarowany. Mało tego. Taka wielka akcja na tym fejsbuku i co? Wszystkiego 7 maili, z czego 3 nie udało mi się nawet otworzyć... Bu!
Haha😀 No cóż Jacku, żeby być celebrytą musisz się bardziej postarać😀

P.S. Masz na mysli MaciejaM? Nie strasz! Ja dzięki niemu czuję się zwolniona z pisania  :kwiatek: Pisze to co sama myślę ale sensowniej🙂 Niektórzy ludzie cały dzień PRACUJĄ. I to niekoniecznie przy kompie żeby móc sobie zagladać co godzina na r-v tak jak ja dzisiaj🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lutego 2013 18:39
Hihi na fb odgrażali się, że będą spamować mailami.

Ja też w większości zgadzam się z tym co pisze MaciejM. Facet nie zna dokładnie tematu, ale chce poznać i zrozumieć. Jest sceptyczny, ale to dobrze. Wolę sceptyków niż tych, którzy nie znając tematu lecą za którąś ze stron i powtarzają zasłyszane hasła. Gdyby każdy używał własnego mózgu nie potrzebna by była nasza akcja.

dokładny link do głosowania jest taki
http://www.facebook.com/questions/216499981821813/

U mnie oczywiście TAK
Wszyscy piszą o walce o dobrostan zwierząt nie ma potrzeby przepis  jest już wprowadzony.
Od tego roku obowiązują wszystkich rolników przepisy ogólnoeuropejskie odnośnie dobrostanu zwierząt.
Niewywiązanie się z powyższych może doprowadzić w konsekwencji do straty części dotacji  lub innych kar w tym zabór zaniedbanego czy chorego zwierzęcia ewentualnie przetrzymywanego w nieodpowiednim pomieszczeniu, warunkach.
Przepisy te odnoszą się też do transportu i przewozu zwierząt.
Zainteresowanych odsyłam na stronę agencji po więcej szczegółów.
Wystarczy zadzwonić jeśli widzimy nieprawidłowości.
Gaga obornik ma wszystkie pierwiastki nie tylko azot .To co rośliny wzięły to jest w oborniku .
Pozdro.
Czytam sobie ten temat od jakiegoś czasu, śledzę wpisy na facebooku, przeczytałam również to co pisał JKobus a o co rozpętała się niezła wojna i powiem wam, że ja nie do końca rozumiem o co chodzi 😉 Nie dopatrzyłam się w tym co pisał JKobus ani obraźliwych tekstów ani pochwalania uboju koni, ale może nie zrozumiałam tego artykułu 😉 Kompletnie nie rozumiem o co tak wiele osób się oburzyło.
Jako miłośnik koni oczywiście cieszyła bym się gdyby nasze konie nie szły na rzeź. Jako osoba empatyczna i (nad)wrażliwa cieszyła bym się gdyby żadne zwierzę nie musiało być zabijane ze względu na mięso. Ale jako realistka wiem, że z utopii nie da się zrobić rzeczywistości.
Szczerze mówiąc, sama nie wiem o co Ci ludzie walczą. Bo teksty w stylu "Stop rzeźniom dla koni" są nie trafione, nie realne i mało konkretne. Musieli by walczyć raczej o zakaz hodowania koni na rzeź, bo zamknięcie rzeźni w Polsce wcale nie jest równoznaczne z tym, że nagle przestanie się hodować konie rzeźne.
Padło tutaj pytanie w czym koń jest lepszy od krowy czy świni. Jak tak czytałam, to większość tych obrońców  wypowiadających się na "fejsbukowej" stronie to wegetarianie/weganie, więc dla nich ideałem jest nie zabijanie żadnego zwierzęcia.
Ja wychodzę z założenia, że każdy może wierzyć i walczyć o to co mu się podoba i co uważa za słuszne, ale nie ma prawa narzucać w sposób agresywny swoich przekonań innym osobom, mającym odmienne zdanie.
Płodzicie więcej niż murzynka...

Byłam dziś w UG w Skaryszewie. Czytają o nas, znają stronę na FB, gazetę też już zakupili.
Mamy pełne poparcie z strony organizatorów. Jestem zaproszona w Poniedziałek na tzw odprawę. Mogę podzielić się pomysłami forumowiczów jeśli ktoś będzie tak miły i zbierze je do "kupy".
W Skaryszewie mamy:
- ulotki rozdawane na rogatkach przez IW, strażaków oraz to co my sami rozmadamy
- przemówienie ze sceny "o co nam właściwie chodzi i co chcemy
- jakieś inne pomysły??

Na kolejny rok możemy przygotować:
- pokaz pierwszej pomocy
- pokaz wekrowania
- odznaki dla najlepszych/najładniejszych itp

W zasadzie każdy pomysł jeśli będzie miał odpowiednie uzasadnienie i nie będzie wymagał dużych nakładów finansowych jestem w stanie uzgodnić w Gminie, która jest bardzo otwarta na współpracę.
Przy okazji dowiedziałam się, że Tara od lat robi różne dziwne "akcje"w Skaryszewie również manipulując faktami dotyczącymi wykupionych koni. To co usłyszałam jeszcze bardziej utwierdziło mnie w braku zaufania do Tary.
bera- brawo!
bera7 super! na ile będę w stanie zaangażuję się w akcję, a w przyszłym roku mogę wziąć na barki organizację konkursu i zbiórkę nagród. W bieżącym roku pomogę na miejscu w tym co już "zadziała" 🙂
super! wielkie brawa za załatwienie !
tak podejrzewałam, że gmina będzie wręcz zachwycona 🙂 - w końcu to na ich korzyść, a tara robi z nich oaze zacofania i okrucieństwa...
Może ktoś jasno w 5 punktach napisać "o co loto"?
Bo nie kumam bazy?
Dodofon, w wielkim skrócie: nie podoba nam się, że Tara kłamie mówiąc, że w Skaryszewie krew się leje. Nie podoba nam się, że chcą zakazać hodowli koni na rzeź. Nie podoba na się, że pokazują filmiki sprzed kilki-kilkunastu lat i twierdzą, że to teraźniejsze. Nie zgadzamy się z tym, że pokazane incydenty są ukazane jako norma. I nie chcemy by rolników pokazywać jako zacofanych gumofilców, co konie widłami leją.

Mamy własny pomysł jak zachęcić tych, co nie szczepią, nie dbają itp. Chcemy to zrobić przez przemówienie do ich portfeli
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lutego 2013 22:44
Bera - fajniej by było, gdyby zamiast pokazów był punkty pierwszej pomocy. I stoisko przy którym rolnicy mogliby się dowiedzieć właśnie o karmieniu, można by było się skumać na przykład z firmami produkującymi mieszanki traw na przykład, żeby dali na przykład jakieś broszury i próbki. I przy tej okazji delikatnie mówić także o innych sprawach...

I plakaty z zasadami pierwszej pomocy przy kolkach, złamaniach i innych rzeczach byłyby fajne. Są lepsze niż ulotki, bo można taki A4/A3 powiesić w stajni, żeby był zawsze na widoku.
Bera7 - imponujesz mi każdym postem  :kwiatek: A nie jestem z gatunku wazeliniarzy🙂
Może ktoś jasno w 5 punktach napisać "o co loto"?
Bo nie kumam bazy?


generalnie chodzi o to aby z oczu zaćmę ściagnąć

bo nie taki Skaryszew straszny jak go malują
Tak mi się przypomniało, odnośnie debaty: czym się różni krowa od konia? http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=aKeNTj5cKM4&feature=fvwp 😀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lutego 2013 23:54
Dostałam od Bery oświadczenie Burmistrza, chcę go wkleić na stronę, ale nie mam pojęcia jak plik docx zmienić na jpg. Czy ktoś wie jak to zrobić? Zrzut ekranu niestety niewiele mi pomógł, bo widać cały mój monitor, a po wycięciu tekstu i wklejeniu go w paint bardzo traci na jakości.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lutego 2013 23:58
Zrób z tego pdf.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lutego 2013 23:59
Strzyga, ja głupia w tym temacie jestem. Możesz mi to jaśniej wytłumaczyć? Tak wiesz jak dziecku w przedszkolu. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się