STOP Skaryszew

byla  chyba  klaczka-widzialam z daleka w ruchu- w dlugich liniach,slicznie umaszczona, z ladna glowa
acz Dropek podobal mi sie bardziej🙂
sprzedawal je jakis znajomy "sasiada"
A jak ja szukam czegoś po Emerycie w poblizu i sie pytam to nie ma..... ciekawa polityka
Dzieki za info
rumka po zdjęciach widać , że fajne koniki. I wcale nie jakieś ledwo trzymające się na nogach .. Jak dzisiaj w TVN 24 słyszałam o tym artykuł to aż się przeraziłam.  😲
I ja tam byłem i chleb ze słoniną jadłem: http://boskawola.blogspot.com/2012/02/skaryszew-2012.html
rumka po zdjęciach widać , że fajne koniki. I wcale nie jakieś ledwo trzymające się na nogach .. Jak dzisiaj w TVN 24 słyszałam o tym artykuł to aż się przeraziłam.  😲


a mnie przeraziło TVN 24 na miejscu

Znajomemu udało sie dziś sprzedać klaczki koniki polskie, do hodowli, wiec bardzo zadowolony.





















Jaki kochany ten trzeci od dołu..  😉

Bardzo zaniedbane.. aż w derki zainwestowali. Przecież to są zwykłe konie.. Nie jakieś zabiedzone , ledwo stojące ...
montana- pani oślica to była? WIesz może za ile?
za oślice mówiono 3 tyś zł
jak dla mnie to na tych zdjeciach nie ma niczego, przeciw czemu trzebabylo protestowac. normalny obraz polskich koni. czesc zadbana, czesc mniej, wiele ma niezrobione kopyta, ale nakarmione i w sumie zdrowe. kilka lapiacych za oko nawet. a taki obrazek:

(zdjecie rumki)
mnie cieszy.
katija ale trzyma go chłop a to znaczy , że trafi na mięso i koniecznie trzeba protestować .! Co z tego , że konik śliczny i zadbany..
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
27 lutego 2012 20:42
Fajnie, że nie ma w pycholu "wędzidła" z uwiązu, powrozu, sznurka, łańcucha, łańcucha do roweru itp
Patrzę na te fotki i tak dochodzę do wniosku, że parę lat temu gorzej wyglądające konie widziałam na jakiejś powiatowej wystawie czy zawodach za stodołą.  Nie widać koni spętanych, zachudzonych, ugnojonych po uszy. Mi się podoba taki obrazek swojskiego polskiego końskiego targu.
To, że trzyma go chłop, to jeszcze o niczym nie świadczy...
jakos nie sadze, zeby ten pan przywiozl tak wypieszczonego, wyniunianego konia, zeby sprzedac go na hak.
Nom, konik czyściutki, kopytka wypolerowane 😉 Raczej jakiejś pokaźnej sumki szukał, a nie haku 😉
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
27 lutego 2012 20:54
Znam chłopów którzy by konia nigdy na rzeź nie oddali a znam właścicieli stajni sportowych którzy konia którego wartość leczenia przekracza zyski z niego oddają bez problemu jeszcze targując wyższą cene
Mnie na przykład przeraża, że koni było co najmniej o połowę mniej niż w tamtym roku. Podpisuję się pod tym, że wiele miało niezrobione kopyta, ale niestety wynika to z braku wiedzy sprzedających. Jeśli chodzi o sam targ to wystawiały się też sklepy jeździeckie, było sporo sprzedawców nastawionych typowo dla hodowcy koni zimnokrwistych - kantary, szory, baty czy postronki, a nawet był rymarz, który wystawił się z ogłowiami z genialnej skóry i za niską cenę. Można było zrobić bardzo dobre zakupy - używane oficerki zaczynały się od 100zł i były w bardzo dobry stanie, widziałam co najmniej cztery stoiska z takowymi. i nie były tylko wojskowe oficerki, ale też sporo sztywnych, niestety wszystkie w moim rozmiarze były za wąskie w łydce...

A cała pikieta była dla mnie zabawna i niczego nie wnosiła,  też się z niej śmiałam.
PauliSiianka, dziewczyno, przecież ludzie konie zimnokrwiste trzymają czasem tylko dlatego, żeby sobie na nie popatrzeć, pojeździć sankami czy bryczką, jeżdżą z nimi na wystawy, czyszczą i rozpieszczają 😉. Nie można generalizować! Przecież są i tacy, co sportowca po kontuzji na rzeź wyślą, o nich już nikt tak głośno nie mówi...



A osiołki z tego co pamiętam, to były dwa - jeden większy, drugi mniejszy 🙂. Chciały mnie skopać nawet :P.


To w końcu była akcja "barszcz"?
Chciałam się zapytać jak cena był kucyków oraz koni pociągowych?
etosha, ceny różne, zależy jaki koń. Szetlandy 1 000 - 2 000, hucułka - 6 000, jakiś ogier zimnokrwisty 6 500...
Sisisa, PauliSiianka, byla uprzejma posluzyc sie ironia, ktora ci umknela 😉
Sisisa dokładnie. Pisałam , że oglądałam artykuł w TVN 24 i się przeraziłam.. Mówili , że wszystkie konie , które były tam wystawione na sprzedaż szły na hak , wszystkie ugnojone , chudy i chore... Nawet pokazali takie koniki. A na zdjęciach zrobionych przez re-voltowiczów ładne koniska. Wiadomo , że może nie idealne ale na pewno nie takie jak to opisują media. A potem osoby , które nie mają o tym pojęcia podpisują jakieś durne petycje. Sama widziałam reakcje mojej mamy na ten artykuł. Jak jej wytłumaczyłam i pokazałam zdjęcia z re-volty to mi nie uwierzyła , że to z tego targu ..


grubcio  🙂 🙂
Ja byłam w zeszłym roku  i tez dramatu nie widziałam.
https://picasaweb.google.com/107288628902423059003/SkaryszewWstepy2011
A protestowanie przeciwko wywozowi koni na rzeź uważam za bezsensowne.
Jak każdy miłośnik koni, kocham je ,ale tez potrafię mysleć zdroworozsądkowo.

Temu ogierowi https://picasaweb.google.com/107288628902423059003/SkaryszewWstepy2011#5584949640565225682 to nawet zdjecia nie dałam rady zrobić, bo ledwo wyszedł z przyczepy a został od ręki sprzedany za 5 tys... euro , więc na hak to chyba nie poszedł  😁

Teraz wkurza mnie to ,że zacznie się fala zdjęć na focioblozkach i fejsikach i będą one przedstawiać biedne koniki ze Skaryszewa, a pod nimi będzie rzesza quniarek i komentarzy : biedny konik, jaki on smutny i przerażony.

Duzo moich zdjęc równiez pokazuje  to przerażenie, az się sama zdziwiłam , jak zdjęciami można komuś zagrać na uczuciach.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 lutego 2012 02:15
Czy ktoś z Was posiada więcej zdjęć oślicy?
,
"- I tak jest już lepiej niż w ubiegłych latach - mówi Tomasz Chodkowski, zastępca powiatowego inspektora nadzoru weterynaryjnego. Przyznaje jednocześnie, że przy takiej liczbie koni służby nie są w stanie wszystkiego sprawdzić."
Ja tego nie rozumiem.

[quote author=Tomek_J link=topic=65714.msg1320245#msg1320245 date=1330407032]
http://wyborcza.pl/1,75248,11245888,Staneli_w_obronie_koni___Pieprzeni_ekolodzy__Pedaly__.html

Po uwzględnieniu niedawnej sprawy długu Tary oraz biorąc pod uwagę manipulacyjny charakter działań i wypowiedzi w Skaryszewie skreślam tą organizację z listy konikowych fundacji godnych zaufania.
[/quote]
kupili 10 koni  🤔wirek: a co z dlugiem? za co je utrzymają?
[url=http://www.facebook.com/profile.php?id=100001704614809#!/photo.php?fbid=10150645345799491&set=a.10150645331454491.409883.562639490&type=1&theater ]http://www.facebook.com/profile.php?id=100001704614809#!/photo.php?fbid=10150645345799491&set=a.10150645331454491.409883.562639490&type=1&theater [/url]    jednak nie było tak cudownie jak piszą inni

poprawilam link
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się