STOP Skaryszew

Rano zamieszczę wybór co celniejszych cytatów. Już mam prawie gotowy...
a mnie przeraża aktywność i determinacja "eko" (nie umniejszając normalnym "ekofanom", którym "zieloni" robią czarny PR), zawsze zapalczywość i agresja tych ludzi mnie przerażała i zastanawiała- bo przecież chcą walczyć w imię jakiś "wyższych, dobrych zasad", a sami do pieca by powrzucali pół populacji ludzkiej  🏇 nadgorliwość gorsza od faszyzmu... czy jakiś inny kraj na taką skalę jak nasz- podkopuje sam siebie od środka?  🤔
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 marca 2013 20:41
Ciekawe, co będą jedli ci eko-oszołomy i wegetarianie, jak zniszczą rolnictwo: produkcję zwierzęcą i roślinną. Chyba czosnek z Chin...

edit: pomijam fakt, że wiele produktów, które oni jedzą, pochodzą z tej ,,zacofanej, prymitywnej wsi", ,,czarnogrodu"...
Nie ma się co nakręcać. Tak po prawdzie, jak sobie w ciągu ostatnich trzech dni przeczytałem co oni i my piszemy, to mam taką refleksję - tylko się nie poobrażajcie, proszę!

Miesiąc temu, to ja byłem "radykałem", bo pisałem, że mamy do czynienia z zawodowymi manipulatorami wykorzystującymi cynicznie ludzkie emocje i niewiedzę.

Nic się nie zmieniło pod tym względem, poza tym, że minął miesiąc, minęły Wstępy i to, co się działo potem. I teraz, to mam wrażenie, że jestem umiarkowany i nawet ugodowy (naprawdę nie miałbym nic przeciwko temu, żeby "Tara" włączyła się w organizację przyszłorocznych Wstępów - pod warunkiem, że się podporządkują organizatorom i będą robić, co im się każe, a nie - uprawiać politykę...). A Wy mnie prześcignęliście w radykaliźmie...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 marca 2013 21:13
jkobus- Ale się czyta, co oni wypisują, a szczególnie osoby nie mające o koniach zielonego pojęcia, to, za przeproszeniem, szlag jasny trafia.
W "końskim Targu" bardzo dobry tekst Ewy Tyszko. "Ekodurnota".
Ale wiecie, co dla mnie to co sie ostatnio dzieje jest po prostu straszne 🙁

Ja jestem w stanie zrozumiec tych, co by chcieli, zeby kon byl traktowany na rowni z psem, czy kotem. Sama bylam bardzo mocno emocjonalnie zwiazana z dwoma konmi, ktore na samym koncu trafily na talerz (czy tam do miski, kto tam wie 🙁) Moj obecny kon tez dzieki mnie wywinal sie od kulki w leb.

Ale zyjemy w zupelnie innej rzeczywistosci, moj maly swiat marzen calkowicie by sie tutaj nie sprawdzil i doskonale rozumiem, jakie straszne by byly konsekwencje. Ba, pracowalam parenascie krokow od ubojni koni, po tym, jak chlopaki mi przedstawili procedury i sama "idee" - mowiac szczerze - bardzo sie uspokoilam.

I jedna rzecz, ktorej nienawidze - klamstwa i manipulacja. Bo jakas pani wrzuca zdjecie na fb, pisze na kolanie jakas tkliwa historyjke i tym sposobem zaklada, ze moje IQ i moja wiedza ogolna maja tak niski poziom ze ja na to pojde. Ja na prawde nie moge pojac - tyle osob inteligentnych, madrych, oczytanych - ze ich to nie obraza, ze sa w taki sposob traktowani, ze zgory ktos zaklada, ze beda na kazde skinienie jego palca, ze uwierza w kazde jedno slowo, chocby bylo totalnie zmyslone. I na to idzie tyle ludzi, tyle energii, tyle pieniedzy, tyle zachodu - ogolnie
To jest na prawde przerazajace.

I mnie jeszcze jedno zastanawia - tyle zlych rzeczy sie dzieje w Polsce. Ludzi nie stac na to, zeby miec godziwe zycie, wszystko dokola kuleje, wielu ludzi nie ma perspektyw na przyszlosc. Dlaczego ludzie nie poswieca calej tej energii, jaka zuzywaja na pstrykanie fotek na konskich targach na cos, co na prawde potrzebuje ingerencji tu i teraz?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 marca 2013 23:15
O ile wcześniej miałam nadzieję, że z fundacją można się jakoś dogadać, to w tej chwili nie mam już wątpliwości. Dobro koni nie ma dla tych ludzi najmniejsze znaczenie.
Zrobione: http://boskawola.blogspot.com/2013/03/may-leksykon-mowy-nienawisci_9405.html

Przyznam szczerze, że na tym chciałbym (wiem, że to się pewnie nie uda...) temat Skaryszewa zakończyć. Mam w tej chwili inne zmartwienia, zbliża się termin wyźrebień - trzeba się uspokoić, skołować skądś jakąś kasę i robić swoje.

No i - nie chciałbym dać się "zaszufladkować"...

Jeszcze drobna uwaga: proszę - nie czujcie się uspokojeni moim zapewnieniem, że "mam printscreeny". Owszem - mam. Tego, co sam przeglądałem i zamieściłem w "leksykonie", plus tego, co było wcześniej załączane na Re-Volcie (przez Złotą). Ale sytuacja jak chodzi o te komentarze zmieniała się bardzo dynamicznie. Komentarze były nader często usuwane, zarówno przez administracje tej lub innej strony, jak i przez samych autorów. W tej sytuacji - ŻADEN "zbiór printscreenów" z pewnością nie jest kompletny - i dopiero konfrontacja wielu takich operacji dokonywanych w różnym czasie, może dać całkowity obraz sytuacji.

Gdyby takowy był potrzebny...
Cholera!
Nie zdążyłem obejrzeć całego filmu. Nie miałem czasu i odłożyłem to na później, a teraz d..a.  😤. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja. Gratuluję Wszystkim Wam całej akcji, co jakiś czas słychać o tym w radiu, słychać też o chęci zmian "Wstępów", czyli jest nadzieja na lepsze. Jkobus i wszyscy inni - zrobiliście świetną robotę.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 marca 2013 09:39
tez niestety nie obejrzalam filmiku Milenki 😕
desire   Druhu nieoceniony...
06 marca 2013 10:30
jkobus,  szacun.  👍

Został, mam nadzieję, sam tylko „crème de la crème“.
👍  taak, w szczególności Pani od kucyków powaliła mnie na kolana.  😂
ElaPe,  jeśli Cię interesuje to mam wersję uncut 45 minut, tą roboczą zapisaną.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 marca 2013 11:02
nieaktualne
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 marca 2013 12:19
Już się pojawiają głosy, że jkobus ma usunąć wizerunek i wypowiedzi jednej z aktywistek ze swojego bloga, bo nie wyrażała zgody na ich publikacje 😉
w tej sytuacji mozemy ladny pozew zbiorowy wystosowac poniewaz sa cytowane wypowiedzi rv na ich stronie, wygrane odszkodowanie przekazemy na inna fundacje😉 i takie zorganizowanie Skaryszewa, ze wstep beda mieli tylko zaproszeni goscie😉
Kurczak, sory, ale tym razem juz nie moglam

HAHAHAHAHAHAHAHAHA 😂

Przepraszam, to byl taki bardziej paniczny smiech  😡 Te zagrywki juz na prawde roba wrazenie... przedszkola? Gimnazjum? Na prawde, ludzie, mowicie cos, robicie cos - wezcie za to odpowiedzialnosc - to jest ZYCIE.
Ale, że jak, sama wpisywała do netu i nie wyrażała???
Ja to mam wrażenie, że to się jakiś kosmos robi - banda szurniętych zastrasza ludzi pokazujących tylko to, co oni sami napisali / powiedzieli. Odlot.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 marca 2013 12:39
Prawda jest niewygodna, a pokazana bez łzawych historyjek robi się komiczna, więc to niewygodne.
a  ktoś może wyjaśnić jaki był powód usunięcia filmu Milenki?
a  ktoś może wyjaśnić jaki był powód usunięcia filmu Milenki?


szał eko-debili, którzy bardzo jej zaszkodzili w zyciu zawodowym.  ale Asia jest dzielna i po uzbrojeniu się nie da debilom. mam tylko nadzieję, że nie będzie miała tak poważnych konsekwencji, jakimi jej zagrożono.

Tara pokazała prawdziwe oblicze. mendy, potwory i debile, którzy chcą zaszkodzić osobie, która ośmieliła się pokazać coś obiektywnego. szarpią się i chcą zniszczyć niewinnego człowieka. moim prywatnym zdaniem to powinno być nagłośnione, bo to wrecz odrażające jak daleko są w stanie się posunąć, ale to już wybór należy do Asi.

polecam rozesłać i przeczytać oświadczenie PIKJ klik
No, naprawde - do czego to zdolni sa ludzie 🙁 I znowu mysle - jakie to straszne, do czego sa zdolni ludzie po praniu mozgu 🙁 Jak zombie normalnie 🙁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 marca 2013 13:32
banda mansona tfu tfu 😲
Tylko chciałem uroczyście odszczekać, com napisał w poprzednim tutaj poście: zrzuty ekranowe sprzed miesiąca, dotyczące pewnej fejsbukowej dyskusji, z których m.in. korzystałem - nie pochodzą od Złotej.

To jest jakieś 20 czy 25 stron wcześniej - sami możecie sprawdzić, kto to wklejał, skoro mnie Alzheimer ten nick chowa...

Hau, hau, hau!
paranoja!

obejrzałam film parę dni temu na śk - bardzo dobry i rzetelny reportaż, gratuluję autorce. youtube youtubem, ale nie rozumiem dlaczego został usunięty z innych stron, zarzuty o bezprawnym wykorzystaniu wizerunku to trochę słabe są w przypadku imprezy masowej... tak jakby ktoś się czepiał, że widać jego twarz na nagraniu np. z koncertu czy czegoś takiego 😲
vynter, film usunęła autorka nie portale.

Poczekajmy spokojnie i miejmy nadzieję, że film powróci.
A to czytaliście: [[a]]http://www.warszawa.pl/Encyklopedia_Warszawy/Przyroda/%C5%9Awiat_zwierzecy/118,9542,2,1,0,0-Warszawianka_broni%C5%82a_koni.html[[a]]
jak dla mnie kwintesencją tego arykuły jest cytat: Dla mnie - laika -
ale i opis Skaryszewa super: "czuję zapach zła..." - mój wrażliwy nos wyczuł... siarkę... czyż to nie znamienne? Siarka kojarzy mi się z samym diabłem - bingo - powtórzę - witamy w piekle...
i co robi autorka gdy zbliży sie do konisia: Zebraliśmy się obok tego biednego stworzenia, głaskaliśmy go, przytulaliśmy, jakbyśmy chcieli wylać na niego, wraz ze łzami, całą naszą miłość do koni i niemoc względem sytuacji...
i jeszcze to - w transporcie był koń z zagrzybieniem na kopytach. W fatalnym stanie. Nie tylko jednak nie udało go się odebrać, ale wjechał na targ! zagrzybienie kopyt?!?! - co to? bo ja nie wiem i jak dla mnie to zaraz dojdzie do absurdów - to każde chore zwierze to powód do odbioru w czyjejś ocenie? jak to?
z zgody na publikację nazwisk i zdjęc osób prywatnych szanowny pan ma?
Odpowiedz
Odpowiedzi

    Jacek Kobus6 marca 2013 10😲5

    Mój adres do doręczeń:......

Padłam 😂
Riposta roku 😍
zagrzybienie kopyt?!?! - co to?
może pieczarki? 😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
06 marca 2013 21:01
Po wstrzymaniu emisji filmu Joasi Jasińskiej "Wojna postu z karnawałem" zapraszam do obejrzenia innych materiałów w internecie z tegorocznych "Wstępów" Skaryszew 2013.

Targi Konne Skaryszew 2013
(nie wszystkie konie zjedzono)

...
skaryszew 2013
(wersja disco polo)


... Skaryszew, Wstępy 2013 załadunek ogiera zimnokrwistego
(mrożący krew w żyłach najbardziej drastyczny załadunek konia)


AKTE 20.13 vom 19.02.2013: Die traurige Ware Pferd
(wersja pogrzebowa)


Wstepy 2013 w Skaryszewie k. Radomia
(dobijanie...targu)


Skaryszewski Jarmark Koński-Wstępy 2013
(szersze spojrzenie)


Targ koni w Skaryszewie 2013 - alkohol i ataki na członków Fundacji
(ekoteroryści w akcji,gnębienie rolników)


Skaryszew Wstępy 2013, kontrola paszportów
(sabotowanie pracy służb)
więcej

Album fotografii Skaryszew 2013 (fot.Jerzy Zagórski)
https://picasaweb.google.com/108729893542602265921/20130218Skaryszew#

takie mi jeszcze Jurek podrzucił, ja nie paczyłam jeszcze na to, ale ktos ma teraz czas?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się