NACHRAPNIKI - typy, zastosowania, różnice, spostrzeżenia ...

Zorilla, ale co to za problem zaglądnąć do przepisów?

http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Regulamin_A_2014.pdf

Na zawodach krajowych we wszystkich konkursach z wyjątkiem MP, PP dopusz
cza się stosowanie kiełzna wędzidłowego. Stosowanie kiełzna munsztukowego dozwolone jest od
poziomu konkursów klasy C.

A to, że w AMP jechało się na wędzidle? Cóż, oni robią zawody "w oparciu" o przepisy PZJ a nie w zgodzie z nimi. I nie jest to żadną wyrocznią.
Jechać można we wszystkim ale pokażce mi ujeżdżeniowca w meksykańcu na zawodach wyżej niż L 😉


Proszę 😉





Obie jechałyśmy z koleżanką P i N. I nikt nam punktów nie obciął, nie skomentował itp.
epk żaden, ale to co wysłałaś zgadza się dokładnie z tym co napisałam 🙂 Dzięki.
Burza, ja znam jednego ujeżdżeniowca co i C i C costam (to nie moja bajka, nie ogarniam tych ujeżdżeniowych klas) na meksykanie chodził. Zresztą je wygrywając, więc chyba nikt za nachrapnik punktów mu nie obcinał. Dopiero jak miał ogólnopolską MR iść to ogłowie munsztukowe dostał.
O widzicie, odszczekuję 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 lutego 2014 19:17
Ja widziałam CS jechane na wędzidle 😉
Teraz przychodzę tu z pytaniem😉
Na początek trochę wtajemniczę w temat:
Wymieniłam wędzidło na cieńsze i mniejsze, bo koń rzucał przez całą jazdę ( i już w boksie) głową, chował głowę między nogi itp, był przy tym zwykle z "białą szminką" na chrapach. Obecnie czasem zdarzy mu się machnąć głową, nie jest to już tak częste jak wcześniej, wydaje mi się że bardziej mu pasuje, ale nadal nie jest idealnie. Na nowym wędzidle chodził na razie kilka razy i ani razu nie zauważyłam żeby miał choć trochę śliny -> na mój rozum nie żuje wędzidła.

Przeczytałam kilka stron wątku i zauważyłam że na wrażliwe pyski i ogólnie na wiele koni dobrze działa hanower. Czy myślicie że warto by spróbować i  w tym przypadku? Obecnie ma założony dość gruby angielski z podszyciem. Czy w ogóle uważacie że nachrapnik może tu mieć istotne znaczenie?
Ulalala, spróbować warto, hanowery są na ogół dobrze tolerowane przez konie (na ogół, ja mam jednego egzemplarza, z którym po założeniu nachrapnika hanowerskiego nie da się dojechać na plac, chociaż na wszystkich innych nachrapnikach lub bez jest całkowicie bezproblemowy na kontakcie). Najlepiej pożyczyć od kogoś ze stajni albo wyszukać jakiś używany z ogłoszeń i sprawdzić.
Żaden nachrapnik nie będzie jednak panaceum na problemy z kontaktem, tutaj zawsze pozostaje tylko żmudna praca. Za to pasujący nachrapnik i wędzidło mogą tę pracę ułatwić.
Dzięki za opinię 😉
Nie za bardzo widziałam gdzie, ale tu zapytam odnośnie futerka na nachrapnik.
Czy ktoś z was widział gdzieś takie? :

Spotkałam się z nimi jedynie w sklepie Okser, ale wole nie ryzykować...
Chyba że polecacie jakieś inne, pod które można normalnie skośnik montować.
Z góry dzięki za pomoc  :kwiatek:
Dziewczyny, czy ktos gdzies widzial w PL Combination Lever Noseband ? Taki dokladnie nachrapnik:



Jest gdzies u nas do dostania? W google nie widze...
Angeel, tutaj np http://arcus-konie.pl/equipe-nachrapnik-lemmann-br44-p-1437.html?manufacturers_id=54
A skoro to Equipe jest, to tez na pewno dostaniesz/zamowisz w x-horse.
Daw-mag zaczął robić 🙂
Klami - dzieki, ale cena mnie powalila  🤣 Juz mi quanta podeslala, bo BR tez robi  :kwiatek:
episode - a widzialas moze go w jakims sklepie? Bo nie widze go nawet na stronie Daw-Maga.
Ja widziałam na Torwarze, właśnie chyba daw maga, cenę miał przyczepioną 150zł.
Widziałam, chociażby sklep Cwał 😉
Widziałam, chociażby sklep Cwał 😉


Na stronie nie maja 🙁
Milla, ja mam mettesowe - ogromne, naturalne futro, na rzep. Zakładasz "obejmujac" nachrapnik, ale skośnik normalnie da się podpiąć, jeżeli oczywiście założysz rzepem do dołu 😉
Oni to na stronie mało co mają, trzeba dzwonić 🙂
Oni to na stronie mało co mają, trzeba dzwonić 🙂


Ok, podziekowal  :kwiatek:
A miał ktoś doczynienia z takim meksykanem? To jest gumka / sznurek? Czemu to ma służyć?
http://arcus-konie.pl/equipe-nachrapnik-meksykanski-br49-p-1438.html?manufacturers_id=54
Klami - mialam w reku takiego meksykana, to guma. Z "naszych" zawodnikow Zuzia Z. na takim jezdzi 😉
Guma? Ciekawa koncepcja nachrapnika. Na pewno mało przyjemna.
Z tego co pamietam to w zestawie jest tez pasek opcjonalnie, mozesz zmienic wg uznania.
ej_anka, dzieki  :kwiatek:
Ktoś już miał okazję wypróbować?
Polaczenie angielskiego z hanowerem? Wyglada... obrzydliwie  🤣
Są i ładniejsze wersje. Przyuważyłam na ostatnim Ojrosporcie.
a ta dolna część nie leży na chrapach? nie będzie w jakiś sposób utrudniała oddychania? (pytanie może głupie, ale w życiu nachrapnika na oczy nie widziałam) 😉
hedonistka, nie bardziej leży na chrapach niż hanowerski. Zresztą te na Ojrosporcie miały paski ciut wyżej niż na tym zdjęciu katalogowym. Tu nawet widać, że jest źle: dolny pasek powinien być tuż pod wędzidłem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się