Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

galopada_, Dobrze wyszło!🙂 jakbym nie widziała oryginalu to bym nie zgadła że tam coś było😉
wątek zamknięty
dzięki Rexiu  :kwiatek:
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
14 czerwca 2010 16:26
Byłam w górach oto wyniki :

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10. trafiła sie burza, ja bez statywu, obiektyw kitowy i walcze... jeden piorun mam ale się nie śmiać i daje w linku 😉
wątek zamknięty
ninevet - Piękne te zdjęcia z bańkami.
3 też bardzo fajne, ciekawie opowiedziane jest 6.
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
14 czerwca 2010 18:59
Dzieki  :kwiatek:
bańkowych nie mam za wiele, a właściwie nie mam więcej oprócz tych 2, bo nie było komu dmuchać a jak sama próbowałam je robić i równocześnie robić zdjęcia to nie dość, że się nabiegałam jak szalona to jeszcze z marnym efektem 😉
wątek zamknięty
Na tej 9 fotce w bańce coś się odbija, gdybyś kiedyś robiła jeszcze podobne to pomyśl nad tym żeby właśnie w nich było coś widać. Tak czy owak, zdjęcia z bańkami są dla mnie strasznie magiczne, patrzy się na nie i wraca gdzieś myślami do swoich lat dzieciństwa, takiego bajkowego świata.
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
14 czerwca 2010 19:20
To co widać to niestety szczyt "odbijalności" jaką mi się udało złapać. Bańka jest przeźroczysta nie licząc tych kolorowych mazań i aparat głupieje, bo nie wie czy ma łapać przez bańkę tło czy na bańkę. AF dosłownie świra dostawał, a na MF nie miałam czasu ich łapać.
Poza tym mam za krótką ogniskową do tej zabawy, bo co mi z tego, że daleko one ładnie latają jak ja nie dowidzę. I tak kadruje na kompie znakomitą większość zdjęć, bo obiekt nie jest tak blisko jakbym chciała...
wątek zamknięty
4 i 9  😍 😍 😜 😜
wątek zamknięty
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
14 czerwca 2010 19:32
mi osobiście żadne zdjęcie z psami sie nie podoba.
9, ostatnie jest b.fajne.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 czerwca 2010 19:54
Zaczęłam się zastanawiać nad jakimś dwuletnim studium fototechnicznym. znalazłam jakieś z COSINUS, ale reszta to poza Łodzią. wie ktoś coś oo tym studium? Albo czy zna jakieś inne łódzkie? Brałabym od września, bo wtedy przechodzę na studia zaoczne.

ninvet, może to mój komputer, może to moje oczy źle widzą? Ale mam wrażenie, że jest dużo ziarna i ogólnie ostrość ci pouciekała. Jakoś nie ciekawie mi się ogląda te zdjęcia. A z bańkami super! 🙂
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
14 czerwca 2010 19:58
Notarialna, one mają dużo ziarna zanim się załadują. Dzisiaj Photobucket strasznie wolno chodzi 🤔 i zanim się wgrają całkiem są właśnie brzydkie, nieostre i ziarniste ale po chwili powinno być wszystko ok. Przynajmniej tak jest u mnie.
Przyjrzyj sie jeszcze raz, bo nie wiem czy mam się martwić czy nie 😉
wątek zamknięty
A u mnie ziarna nie ma.😉
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 czerwca 2010 20:04
ninevet, O teraz się poprawiło, ale ogólnie nie widzę w tych zdjęciach nic szczególnego. Ot takie pstryki. 😉
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
14 czerwca 2010 20:04
xxflygirlxx u mnie nie ma dopiero po chwili, bo one się jakoś strasznie śmiesznie ładują.
Najpierw duże piksele, potem ziarno a na końcu dopiero widać zdjęcie normalne, czyli takie jakie ja je widziałam na kompie w oryginale.  🤔wirek:

Edit: Notarialna nie umiem ocenić, bo na nich są moje dzieci, najpiękniejsze, najukochańsze dzieci  😍
A z widokami i bańkami walczyłam po raz pierwszy, powiedzmy, że jest 1:1, bo szałem nie są ale zamysł własny zrealizowałam 😉

edit 2:

ostatnie dwa i spadam się uczyć 😉

kfiotek serduszkowy


i widoczek "zachodo-słońcowy" z kamyczkami od innej strony
wątek zamknięty
ninevet Bańki przepiękne  😜
Widok bym trochę wyprostowała, bo ta mgła trochę myląca jest i jakoś tak krzywi mi zdjęcie
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
14 czerwca 2010 21:25
Właśnie nie wiedziałam czy prostować do mgły czy do wody.
Tak samo do wody to jak, skoro to rzeczka płynąca z górki 😉
wątek zamknięty
Notarialna, w Sączu jest na pewno dwuletni fototechnik w szkole Profesja (ma w cholerę oddziałow, pewnie też w Łodzi - wpisz w googlu i obczaj, może będzie😉) ja się wybierałam, ale uznałam że jeszcze poczekam... 3 rok mnie czeka, dość ciężki, plus praca - na razie porobię sobie kursy w Krakowie, a fototechnika pewnie po studiach zrobię😉
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 czerwca 2010 21:35
Breva, Dzięki, za informację 🙂 O Profesji słyszałam dużo dobrego, jest nie drogo. ja chcę połączyć zrobienie zawodu ze studiami, bo mi za mało 🤔wirek:
A z dyplomem fototechnika na pewno szybciej znajdę pracę w tej dziedzinie. A można zrobić 2 letnią szkołę policealną kiedy się jest na studiach? Bo słyszałam różne wersje.
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 czerwca 2010 12:18
Nonevet, Pozwoliłam sobię 'zgapić' pomysł z bańkami, mam nadzieję, że się nie obrazisz. I całym sercem przyznaje Ci rację, trudno jest puszczać bańki i robić zdjęcia jednocześnie, aż zatrudniłam pomoznika  😂




wątek zamknięty
Dziewczyny patrzcie na to, kto w tych Profesjach i innych Cosinusach uczy - nazwiska mogą być dla szkoły niezłą reklamą, ale także gwarantują poziom, praktykę i rady z "zycia wzięte"


W sobotę prawdopodobnie idę na mecz piłki nożnej, i osoba, która mnie zaprasza, chętnie zobaczyłaby potem fotki z tego meczu  😎 tylko że ja mam tylko mojego analoga z kitem, jest sens się w ogóle z tym wybierać na mecz? Jakieś porady? Robiłam kiedyś zdjęcia na zawodach, ale wyszły do kitu bo obiektyw nie pozwala mi na robienie zbliżeń, w efekcie kadry były szerokie i przez to był bałagan w kadrze i generalnie klapa...
wątek zamknięty
Zrobiłyscie mi ochotę na bańki. 😜
wątek zamknięty
szepcik, a może potraktujesz po prostu mecz jako tło ?
niestety sport w kicie mi się nie widzi, w ciasnej hali jeszcze ujdzie, ale nie na boisku

ninevet
3 bardzo mi się podoba 🙂
wątek zamknięty
W jakim sensie jako tło?
Chciałabym właśnie zbliżenia, nawet lepiej bym na tym wyszła, gdybym od kogoś pożyczyła cyfrowy kompakt...

Co do tego, czy hala czy boisko - nie wiem jeszcze, czy w tą sobotę to wypali, ale tak czy inaczej zostałam zaproszona, i prędzej czy później pójdę.
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
16 czerwca 2010 11:29
Powiem z własnego doświadczenia - robię zdjęcia na meczach piłkarskich - z kitem było słaaabo, ale nie niemożliwe 😉 Może wkręć się jakoś na teren boiska, blisko linii bocznych czy zaraz za bramką - z "braku laku" może coś dobrego wyjść i z kitem, przecież piłkarze biegają po całym boisku 😉
wątek zamknięty
Dzięki - a tak w przybliżeniu ile Ci wychodzi zdjęć przy meczu? (to będzie raczej spokojna rozgrywka, niska liga, więc bez jakichś spektakularnych akcji)
Bo nie wiem ile klisz zabrać w razie czego
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
16 czerwca 2010 11:56
Heheh a widzisz, z tym to jest śmiesznie 😉

Na każdy mecz zawsze zabieram 3 kary - 2GB, 1GB i 1GB - zazwyczaj wszystkie są zajęte do ostatniego zdjęcia 😉 Wychodzi na mecz hmmm jakieś 600zdjęć? Coś koło tego 😉 Wracam sobie później do domku, biorę czytnik kart i przeglądam wszystkie zdjęcia - zazwyczaj staram się wybrać z tego minimum 50 - tak sobie założyłam, klub z którym współpracuję zaakceptował to. Jednak ostatnio wysłałam im na przykład 95 zdjęć, innym razem trafia się 35 zdjęć takich, które mnie zadowalają - nie mówię, że wszystkie pozostałe są złe. Zazwyczaj jest tak, że poszczególni zawodnicy mają baaardzo dużo dobrych zdjęć ( hahah ciekawe dlaczego akurat oni  😁 ) a inni malutko - żeby jakoś to zrównoważyć wybieram tak mniej więcej po równo 😉 No i wiadomo, że nie wrzucę zdjęć zrobionych w jednej serii tego samego zawodnika - jak na przykład walczy z przeciwnikiem o piłkę - pomimo tego, że jakościowo są jak najbardziej fajne. Po prostu wybieram te najciekawsze z tej serii i tak to wychodzi 😉

Może to przesada w moim wykonaniu, ale ja po prostu lubię mieć z czego później ewentualnie wybierać 😉


Tyle, że wiadomo - karty pamięci to inna bajka niż klisze 😉


Edit: w niewiadomo jakiej lidze ja też nie robię zdjęć - 5 liga szczecińska, ale za to jaka wspaniała drużyna, ahhh...  😁 😍
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
16 czerwca 2010 23:46
wyłączyłam kiedyś w gimpie menu warstw i nie mam pojęcia jak do niego wrócić... 😕
ktoś wie?


edit. kurka, odinstalowałam i zainstalowałam nową wersję, bo stara miała jakieś inne wąty poza warstwami i dalej sobie nie radzę.
chyba czas dosiąść ps'a ale to zajmie duuużo czasu.

edit 2. Strzyga przyjedź i naucz mnie, będę dla ciebie gotować.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 czerwca 2010 09:19
cieciorka, ale przecież wiesz, że ja wydałam 900 zł, żeby uciec od GIMPa xP
Może wpadnę jutro, nie wiem.
wątek zamknięty
Martva dziękuję Ci bardzo - w sumie fajne masz zajęcie z tym foceniem meczy 😉
Chyba się jednak trochę wybieram z motyką na słońce jeśli chodzi o mojego analoga - zresztą, zobaczymy, może uda mi się pożyczyć od kogoś małpkę cyfrową, to wezmę jedno i drugie 😉
Chociaż z drugiej strony, boisko nie będzie miało jakichś wielkich trybun, może coś wyjdzie - jeśli w ogóle pójdę w tą sobotę
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
17 czerwca 2010 10:38
Już pociągnę OT, mam nadzieję, że modzi mnie nie "zjedzą"  😁

To, że współpracuję z tą drużyną to jedna z najlepszych rzeczy, która spotkała mnie w ciągu ostatnich hmmm niecałych 2 lat 😉 Świetne nowe znajomości, poznałam całe moje województwo dzięki nim (  😁 ), spędzam świetnie czas a dodatkowo niektóre powroty szczególnie z wyjazdów....  😜 😍 No i dodatkowo ja się strasznie "jaram" tymi meczami, adrenalina na maxa! W naszej lidze jestem znana jako ta, która robi największe zadymy na ławkach rezerwowych, zawsze się awanturuje i nie umie trzymać języka za zębami  😡 Haha no bo niby jakby to tak ktoś będzie bezczelnie gadał głupoty jakieś  😁 Piłka nożna to dla mnie "zadośćucznienie" za to, że już nie jeżdżę konno - ja to po prostu koooooooooooooocham!  😍 😍 😍

PS. Tak jak mówię, jeśli masz możliwość to niech wpiszą Cię w protokół meczowy jako osobę dodatkową + dopisek "fotoreporter" i powinno być ok - wtedy będziesz mogła być nie tylko na trybunach 😉 A no i ewentualnie jeśli masz to weź ze sobą taki znacznik z napisem "foto" - ja co prawda czekam od pół roku na jego zrobienie i sędziowie jako, że mnie znają to nie robią problemów z powodu, że go nie ma, ale różnie to może być.
Jak  będziesz focić na meczu daj potem znać jak poszło! Powodzenia!
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.