Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 lipca 2010 22:54
wistra, ale to też jest tryptyk. Kolaż to troszkę inna bajka. Tak mnie przynajmniej w szkole uczyli.
wątek zamknięty
wistra, ale to też jest tryptyk. Kolaż to troszkę inna bajka. Tak mnie przynajmniej w szkole uczyli.


Moją mamę na kursie manicure uczyli, że paznokieć oddycha...

Ale może i masz rację 😉
wątek zamknięty
tryptyk to nie musi być jedno zdjęcie podzielone - mogą być trzy obok siebie, w jakiś sposób tematycznei ze sobą połączone - tak ja się uczyłam😉 kolaż to chyba bardziej jakieś nakładanie na siebie zdjęć, przenikanie, mieszanie, pokazywanie kilku-kilkunastu zdjęć na jednym itp.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 lipca 2010 11:13
Breva, To widać jaka jest wiedza na digarcie, skoro co druga osoba nazywa takie coś kolażem 😂
wątek zamknięty
abre   tulibudibu
03 lipca 2010 11:19
Współczesny tryptyk to jedno dzieło składające się z 3 elementów. To mogą być 3 zdjęcia ale może być też rzeźba dopełniona rysunkami itp. To pojęcie wywodzi się ze sztuki sakralnej. Tryptykiem nazywa się ołtarz składający się z 3 części: głównej oraz 2 skrzydeł. Na każdej z 3 części malowano inną scenę ale wszystkie się dopełniały tematycznie. Np. na głównej części znajdowała Święta Rodzina a na bocznych częściach adorujący ją święci.

Kolaż do dzieło, które powstało poprzez zestawienie ze sobą różnych gotowych elementów tak, że tworzą całość. Zatraca się ich pojedynczy charakter. Np. jeśli spojrzymy na kolaż z kawałków gazety to nie zwracamy uwagi na treść poszczególnych fragmentów tekstu. Ważna jest jakość wizualna (gęstość tekstu, wielkość fontu, jego kształt i kolor). Nie zawsze oczywiście. Każdą pracę należy interpretować według jej własnego wzorca.
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
05 lipca 2010 23:48
szybkie pytanko, bom zalatana-
czy to normalne i jeśli nie, to czy to poważne, że na manualnym nie działa mi lampka wspomagająca auto focus?

podbijam  :kwiatek:
wątek zamknięty
abre   tulibudibu
06 lipca 2010 09:25
cieciorka, na manualnym ostrzeniu czy manualnym trybie (pomiar światła i przysłona).
wątek zamknięty
Gdzie masz na manualnym ostrzeniu auto focusa? 👀 Zależy też od aparatu, ja w moim canonie przy auto focusie (i na manualu i w innych trybach) zawsze mam lampkę, przy manualnym ostrzeniu nie.
wątek zamknięty
abre   tulibudibu
06 lipca 2010 09:37
Atamanka, dlatego pytam, co rozumie przez pojęcie "manualny". Równie dobrze może chodzić o tryb manualny lampy  🙄
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
06 lipca 2010 09:50
nie no, po co byłaby mi lampka wspomagająca, gdybym nie używała autofocusa 🤣
ale już precyzuję- chodzi mi o tryby manualne i półmanualne typu preselekcja przesłony. Wieczorami, kiedy przydatna jest lampka, nie działa. Przełączam na auto i wszystko gra.
Wnioskuje po waszym zdziwieniu, że to nie jest normalne (ja jakoś wcześniej nie zwracałam na to uwagi, ale wydaje mi się, że lampka działała). Wiecie może w takim razie, czy to może być tylko jakaś lekka usterka, czy nie jesteście w stanie tego stwierdzić?
wątek zamknięty
abre   tulibudibu
06 lipca 2010 09:56
A masz włączoną odpowiednią opcję w  menu?
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
06 lipca 2010 10:30
Tak, włączona. No nic, we wrześniu znowu będę się borykać z serwisem, jak mi coś z wakacji zostanie. Ale tym razem będę dzwonić do nich codziennie, dwa razy 😤
wątek zamknięty
abre   tulibudibu
06 lipca 2010 11:16
cieciorka, sprawdź na takich ustawieniach: AF pojedynczy (bez śledzenia ostrości), pojedyncze pole AF, wybrany środkowy punkt AF.
wątek zamknięty
😅 www.wuzet.carbonmade.com 😅
Zapraszam 😉
wątek zamknięty
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 lipca 2010 12:44
Weerka, te zdjęcia w kategorii landscapes to może Norwegia?  😍
wątek zamknięty
A co, wygląda na Norwegię?  😀
Niee, niestety nigdy nie było mi dane tam być. Pierwsze zdjęcie lasu to Koziegłowy koło Poznania, a dalsze to włoskie miasteczka w tym  San Felice del Benaco nad jęziorem Garda 🙂
wątek zamknięty
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 lipca 2010 13:56
a dalsze to włoskie miasteczka w tym  San Felice del Benaco nad jęziorem Garda 🙂

Wow, jaki zbieg okoliczności 🙂 Dziś właśnie przeglądałam oferty wakacyjne i postanowiłam, że muszę się wybrać w Dolomity, atu Twoje zdjęcia  😉 Pięknie tam!
Przepraszam za OT  😡
wątek zamknięty
Właśnie wróciłam z Turcji, w której miałam świetne miejsce do robienia maksymalnie kiczowych zdjęć. Nie mam siły przeglądać ich wszystkich, ale wrzucam te, które do tej pory znalazłam. Bardzo źle?






wątek zamknięty
Rexiu poprawiła bym trochę kontrast, o tak:
A poza tym... kicz to kicz, zdjęcia w porządku, ale mnie nie zachwycają 😉 Choć w sumie pierwsze nawet ciekawe.
wątek zamknięty
abre   tulibudibu
07 lipca 2010 20:16
Rexiu, podstawowową wadą tych zdjęć jest to, że można takie zrobić nad jeziorem w Polsce. Wcale nie trzeba jechać do Turcji.
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
08 lipca 2010 01:03
abre, sprawdziłam- nie działa :[
wątek zamknięty
abre   tulibudibu
08 lipca 2010 09:37
No to ja już nie mam pomysłu. Masz instrukcję obsługi swojego aparatu? Co w niej jest na ten temat napisane?
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
08 lipca 2010 10:19
Mam ze sobą, pogrzebię jak znajdę moment i będę dopytywać.
wątek zamknięty
mam pytanie
walczę z tym nikonem d300
zdjęcia wychodzą super...
do wczoraj
o ile pozowane - statyczne ze słońcem wyszły ok
to z koniem poszła ostrość - nie było juz słońca ale było jasno...

dodam, że z koniem z 2 tyg temu w słońcu w ruchu też wyszło OK
to kwestia doświetlenia?
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lipca 2010 11:56
Dodofon, a jakie miałaś ustawienia? Jaki czas? 1/400? 1/250? 1/100?
wątek zamknięty
Dodofon, a jakie miałaś ustawienia? Jaki czas? 1/400? 1/250? 1/100?


strzyga....
jakie ustawienia  😲 😲 ??
ja lajkonik jestem - duszę na migawkę, nastawiono mi na automat  😂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lipca 2010 12:19
Dodofon, więc jedyne, co mogę poradzić Ci na d300(*_*), to przeczytanie instrukcji obsługi, bądź pierwszej lepszej publikacji o fotografii obejmującej podstawowe zagadnienia.

Jeśli zaszło słońce, zmniejszyła się ilość światła, skoro zmniejszyła się ilość światła, aparat musiał na dłużej otworzyć migawkę by wpadło dostatecznie dużo światła, aby mógł zrobić dostatecznie jasne zdjęcie. Krótki czas otwarcia migawki "zamraża" ruch(jednakże również przyciemnia zdjęcie), im dłużej jednak migawka jest otwarta, tym aparat rejestruje wszelkie ruchy dłoni, prędkość obiektu i "rozmazuje" zdjęcie(ale zdjęcie jest jasne). By się przed tym ustrzec, trzeba niestety poczytać trochę o fotografii i wejść w programy tematyczne. Nie zawsze auto ma zbieżne z naszymi oczekiwania co do zdjecia.

Tutaj masz wprowadzenie:
http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/zamrazamy_ruch
Ale myślę, że na Twoje potrzeby w 100% wystarczy Ci instrukcja obsługi i trochę ćwiczeń.
wątek zamknięty
Ostatnio na zawodach pstrykam tych zdjęć i pstrykam i wszystkie jakieś takie same. Spróbowałam czegoś takiego:


Fajne to jest? Bo jakoś nie wiem ;/ Chciałabym, żeby mi zdjęcia wychodziły jaśniejsze, ale delikatniejsze (nie wiem czy dobrze tłumacze o co mi chodzi) a nie takie "ostre"
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lipca 2010 17:37
Hermia, nie będę niemiła, więc zadam Ci jedno pytanie: co chciałaś przekazać tym zdjęciem?  Bo ja nie bardzo rozumiem o czym ono jest. Ostrość mam na siatce, biała plama z tyłu drażni, a cała reszta...
wątek zamknięty
ojej ojej to ma być zaplecze zawodów, jeździectwo od kuchni... nie wiem jak zniwelować efekt białej plamy i zmienić na wyjście z namiotu. W tym zdjęciu, lub jakimś przyszłym
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.