Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

Na szybko udalo mi się tyle. Nieba niestety nie jestem w stanie poprawić.
wątek zamknięty
dzieki Dworciu  :kwiatek:  teraz wyglada to znaczenie lepiej  😎
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 października 2010 13:58
sanna, dać się da, ale to dużo roboty, a efekt i tak nie będzie "wow".
wątek zamknięty
robilam to zdjecie na wyczerpanej baterii, bez zadnego ustawiania, tylko wylaczy aparat- poczekac chwilke- wlaczyc i szybko pstryk.. druga sprawa, ze ja dopiero ucze sie mojego P-80 .. To zdjecie takie dosc ciekawe mi sie wydaje, wiec szkoda troszke, ze nie moglam z nim sobie wowczas bardziej pokombinowac..
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 października 2010 17:48
sanna,  tak to niestety w życiu bywa. Baardzo często.

Lotnaa - jeszcze co do nasycenia kolorów i ważności miejsca:
miejsce super, ale mgła jest taska, że niewiele widać


wątek zamknięty
Strzyga ładne to foto i widzę, że zmieniłaś podpis.😉 A gdzie to w ogóle?
A ja dam takie, włoskie, do oceny:







wątek zamknięty
Nie wiem, czy to odpowiedni watek, ale nic innego nie przychodzi mi do glowy.
Powiedzcie mi, jak radzicie sobie z lamaniem praw autorskich? Szlag mnie trafia, jak widze swoje zdjecie gdzies w internecie, bez zrodla, bez podpisu, bez zapytania o zgode. Ostatnio zdarza mi sie to coraz czesciej, a teraz w sezonie hubertusowym to juz w ogole apogeum lamania praw autorskich. Nie chce szpecic kazdego zdjecia wielkim podpisem na srodku (bo przeciez te z boku, na dole, mozna wyciac, ponoc i tak juz robia). Co Wy w takich sytuacjach robicie? Przyznam szczerze, ze wyprowadzilo mnie to z rownowagi. Owszem, mozna jeszcze nigdzie nie zamieszczac swoich zdjec, ale prawde mowiac, tworzenie mojej internetowej galerii sprawia mi sporo frajdy, nie chcialabym z tego rezygnowac. Ech, chcialam sie wyzalic 😉 Na poprawienie humoru no i zeby nie robic offtopu, wrzucam kilka ujec z gonitwy i potegi skoku. To wlasnie m.in. te zdjecia ktos mi bezczelnie ukradl 🙁




wątek zamknięty
No niestety wrzucając coś do internetu trzeba się liczyć z tym, że zawsze znajdzie się ktoś kto sobie zdjęcie ściągnie. Gorzej jak jeszcze obrobi, utnie podpis i wstawi gdzie indziej.
Najlepiej, jeśli znajdziesz swoje zdjęcie na jakimś blogu, forum innej stronie to napisać do tej osoby, a jak nie poskutkuje to napisać do administratora. Albo od razu bić do niego. On ma obowiązek usunięcia zdjęcia, a przy okazji zwrócenia uwagi danej osobie..
Też tego nienawidzę, ale ludzie rzadko się przejmują czymś takim jak prawa autorskie. Ale lepiej nie olewać sprawy tylko z tym walczyć, może coś to da. Przede wszystkim pisz śmiało, że nie życzysz sobie ściągania, a po drugie reaguj jak już się taka sytuacja zdarzy.

A zdjęcia fajne, zwłaszcza te 2 pierwsze- ciekawie uchwycone ;]

a ja już nie mogę się doczekać aż przebrnę przez sobotnia sesje.. Ciężko idzie xd
wątek zamknięty
Kochane, czy jesteście w stanie polecić  mi jakiś kurs fotografii od całkowitych podstaw i do tego taki który nie pochłonąłby kolejnych 3 moich pensji. Wiem o kursach sponsorowanych przez Nikona i ten akurat z roznych przyczyn odpada poza tym jest troche drogi.
Na czym mi zalezy? A na tym żeby mój Canon mną nie rządził i żebym potrafiła wykorzystać jego możliwości. Zalezy mi rowniez na kursie w Warszawie 🙂
Czy macie/znacie jakies opinie o tego typu kursie?
http://www.warsztaty.jakubcegielski.com/kurs-podstawowy/
wątek zamknięty
Kochane, czy jesteście w stanie polecić  mi jakiś kurs fotografii od całkowitych podstaw i do tego taki który nie pochłonąłby kolejnych 3 moich pensji. Wiem o kursach sponsorowanych przez Nikona i ten akurat z roznych przyczyn odpada poza tym jest troche drogi.

http://www.ceneo.pl/1013623 polecam całą jego serię - świetne na start, tanie, a strasznie dużo informacji można z tego wyciągnąć.
wątek zamknięty
mam pytanko
muszę zrobić kolaż ze zdjęć i nie wiem jak za to się zabrać i w jakim programie to zrobić pomocy.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 października 2010 12:41
W&W, ściągnij gimpa. [[a]]http://www.google.pl/search?q=kola%C5%BC[[a]]+w+gimpie+tutorial+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
wątek zamknięty
'Masks Project' part II
wątek zamknięty
Zaczynam się przyzwyczajać, że wszyscy mnie ignorują. 😉
Gavi niby ładne, ale coś mi w nim nie pasi. Może spróbuj coś z nim pokombinować?
wątek zamknięty
xxflygirlxx, pomyślę jeszcze 😉


i jeszcze jedno.
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 października 2010 21:06
Gavi, to z odbiciem... baardzo zacne <:
wątek zamknięty
xxflygirlxx, na pierwszym kadr nie przemyślany, ucięta pierwszoplanowa wstęga wody, ja bym go obróciła tak, żeby widać było tę perspektywę lepiej, która jest chyba motywem przewodnim zdjęcia?
drugie: jak dla mnie tak
trzecie: czemu łodyga jest ucięta? niepotrzebnie kwiat jest na środku, powinien być na przecięciu tzw. linii kadrowania
czwarte: ja bym kucnęła przede wszystkim 😉, przeszkadza to coś na ogrodzeniu, odwraca uwagę od psa
piąte: czy łódź widoczna na środku płynęła? spójrz o ile ciekawsze byłoby zdjęcie gdyby poczekać aż przeniesie się bardziej na prawo i oddzieli od pozostałych, stojących
szóste:kobieta nie potrzebnie zasłania mężczyznę, który ma być głównym tematem?(on jest ostry) gdyby przejść bardziej na lewo, inaczej elementy zdjęcia by się przedstawiały
siódme: przeszkadza facet w błękitnej, nazbyt wyrazistej koszulce, ogółem niezbyt ciekawe jeżeli chodzi o wykonanie
wątek zamknięty
Mia  :kwiatek: Wielkie dzięki. To coś na ogrodzeniu to właśnie ogrodzenie, pies był za siatką. Łódź płynęła, ale nie mam jeszcze świadomości kompozycji, że tak to ujmę.😉 A poza tym mam tendencję do spieszenia się. Faktycznie gdybym zrobiła tych ludzi karmiących gołębie bardziej z lewej byłoby lepiej, ale oczywiście musiałam się pospieszyć i nie pomyśleć. Ale pracuje nad tym. Tak samo jest z końmi - robi coś ciekawego i chce to złapać i wtedy po prostu zdjęcie robię nie namyślając się. W sumie bez sensu, bo potem i tak je usuwam. Nie wiem co na to poradzić. ;/
wątek zamknięty
xxflygirlxx, poczekaj nie śpiesz się, nie pstrykaj bez sensu. Wyobraź sobie, że masz aparat na kliszę i potrzebujesz jednego-dwóch dobrych ujęć.
Co do zdjęcia z psem to nie przeszkadza siatka tylko to coś na dole? Nie wiem co to jest.
wątek zamknięty
Faktycznie, nie zauważyłam tego. Nie pamiętam co to było.
No muszę zacząć spokojnie robić te zdjęcia. I tak jest teraz o wiele lepiej niż było.
wątek zamknięty
I przede wszystkim patrz najpierw. Nie wszystko dzieje się tak szybko, a kompozycja, pomysł jest bardzo istotny.
wątek zamknięty
:kwiatek: Dziękuję. 🙂 Zacznę to stosować przy najbliższej okazji.
wątek zamknięty
W&W, ściągnij gimpa. [[a]]http://www.google.pl/search?q=kola%C5%BC[[a]]+w+gimpie+tutorial+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a


dzięki
poszperałam w necie i znalazłam program którego nie trzeba instalować.
A że potrzebne mi tylko do łatwego kolażu to wystarczył
oto efekt
strona do kalendarza na styczeń 🙂
wątek zamknięty
W&W, ja bym pokombinowała z różnymi wielkościami zdjęć. Niech jedno będzie przewodnie a pozostałe niech dopełniają kompozycję.

Jako, że nie mogę sama uzupełniać pierwszego postu o nowe linki w porozumieniu z modami otwieram nowy wątek.
Zapraszam do "Nasza twórczość fotograficzna cz. II" http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,35683.new.html#new
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.