szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

Gdzie macie tą stajnie ABC na Nowoursynowskiej ?
Tam gdzie był kiedyś Poland Park. Na terenie stajni sggw


Gdyby ktoś szukał w okoliach ursynowa , mokotowa stajni to polecam Horse Move https://www.facebook.com/pages/HORSE-MOVE/811668695562681?fref=ts 🙂  Stajnia ma halę i całkiem ciepłą siodlarnię jesli chodzi o udogodnienia. A naukę tu zdecydowanie polecam.
Tylko ciekawe ile tam jazda kosztuje..  🙄
Osobiście szukam opcji wolontariat-jazdy.
Dar w AJK ABC pewnie w okolicach stówki to minium ale za to wlasnie widze u nich ogloszenie o wolontariacie skoro Cie interesuje:
UWAGA UWAGA Emotikon smile
Poszukujemy do naszego zespołu osób chętnych do pomocy w naszej Stajni.
Jeżeli macie wolny czas i chcecie go spędzić w ciekawy sposób, w super fajnej atmosferze w naszej stajni przysyłajcie swoje zgłoszenia za pomocą formularza:
http://akademiaabc.pl/pl/home/formularz-zgloszeniowy.html
W opisie umiejętności dodajcie że jesteście zainteresowani pomocą w stajni.
W zamian za pomoc oferujemy treningi zarówno ujeżdżeniowe jak i skokowe Emotikon smile
Wymagania:
- 18 lat
- umiejętność samodzielnej jazdy konnej
- umiejętność pracy w zespole
- komunikatywność

Serdecznie Pozdrawiamy
Zespół AJK ABC
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 lutego 2015 01:31
Jazdy w ABC z tego co wiem to raczej powyżej stówki 😉
Ogłoszenie znalazłam i z czystej ciekawości zapytałam o koszt jazd bo nie ka cennika na stronie www
Ale już wszystko wiem.  :kwiatek:
Hej Jak obecnie wygląda sprawa z Patatajem, jeśli chodzi o pracę, jakie są stawki, Kto tam jeszcze pracuje z lepszych instruktorów?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 marca 2015 09:36
Jest ktoś w stanie powiedzieć mi cokolwiek o odznakach w woj. mazowieckim w najbliższej przyszłości?

Najwcześniej znalazłam odznakę w LKS Wolta Żółwin - czy są tam jakieś dobrze wyszkolone konie, a jeszcze lepiej duże kuce (grupa C lub D)?

Drugi termin jest w maju w Aromerze - czy w Aro w ogóle jest szkółka? Mają jakieś konie/kuce do wypożyczenia na odznaki czy trzeba się dogadać z kimś prywatnym?

Wymagań dużych nie mam, chcę w końcu zrobić brąz, a w przyszłości srebro, bo aż wstyd się przyznać, ale nie mam żadnych odznak  😡 w wakacje robiłam kurs IRR, umiejętności myślę że jakieś tam mam, ale zawsze uważałam egzaminy za zbędny i zbyt duży dla mnie wydatek... Teraz chciałabym robić coś więcej i w końcu wziać się za zdawanie odznak.
Jednak nie stać mnie na to, aby pojechać gdziekolwiek ze swoim koniem...
LatentPony Może spróbuj w stajni Heartland ?
Mają swoje konie i kuce, transport. Często dzieci/młodzież od nich jeździ na odznaki i zawody.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 marca 2015 09:51
Ale pewnie też będą chcieli kasę za transport gdybym chciała jechać na ich koniu. W tym wypadku na jedno mi wyjdzie, czy zapłacę za transport obcego konia, czy zapłacę za swojego którego znam i na którym zdam.
Z powodów finansowych zależy mi na tym, aby uniknąć transportu.
LatentPony Heartland ma już certyfikat i może robić egzaminy na odznaki u siebie 🙂 Wiec nie trzeba nigdzie się transportować 🙂
LatentPony a chcesz startować, być zawodnikiem? Bo jeśli nie to egzaminy na odznaki są faktycznie zbędnym wydatkiem.

Ja zdawałam odznakę w Szarży. Trochę daleko, ale tanio i przyjemnie, co do koni to polecam Klasera - niski (takie chyba preferujesz?), grzeczny 🙂
W Heartlandzie mają napewno dobre, doświadczone konie. Nie są to zwykle tuptaki tylko konie czynnie startujące, więc również polecam. Wzrostowo do wyboru do koloru 🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 marca 2015 14:05
Pialotta, właśnie chcę zacząć startować 🙂 nie mam nadziei na wyniki, chciałabym w tym sezonie pojechać treningowo zaledwie dwa razy LL, może L. Ale odznaka się przyda, także na następny sezon, mam nadzieję że finansowo będzie lepiej i będę mogła coś pojeździć.

Chciałabym zrobić ją jak najszybciej, a za 3 miesiące zrobić srebro już ze swoim koniem. Zobaczę czy w Heartlandzie mają jakieś bliskie terminy.
Podobno w kwietniu mają być odznaki na Szwadronie. Trzeba zapytać instruktorów ale pewnie na rekreacyjnym koniu będzie można pojechać.
Szwadronu nie polecam
Bo ? Nie wiem kiedy ostatnio były tam odznaki ale napewno od kilku lat nie organizowali. Dlatego odradzanie mnie dziwi.
LatentPony w Wolcie już miejsc nie ma, ale może spróbuj się spytać jak to z rezerwową listą jest, napisz do nich na FB lub na pw mogę dać Ci numer
Bo ? Nie wiem kiedy ostatnio były tam odznaki ale napewno od kilku lat nie organizowali. Dlatego odradzanie mnie dziwi.


Pod każdym innym względem nie polecam 🙂 konie, szefostwo, instruktorzy, dziwna polityka.
Są naprawdę lepsze miejsca w okolicach Warszawy, w których napewno dużo przyjemniej będzie zdać odznakę.
Wrzuć na luz. Tu nie chodzi o ślub tylko o odznakę. Instruktorzy sympatyczni, konia też można fajnego dobrać a szefostwa i tak nie zobaczy. Chodzi o to żeby było blisko, szybko i za rozsądne pieniądze. I żeby nie było. Na Szwadronie tak jak wszędzie są różni ludzie. Fajnych jest większość  🙂
A ja mimo wszystko nie polecam 🙂
25 kwietnia, będą odznaki w Szarży.
Jest możliwość zdawania na koniach klubowych, ktore program znają na pamięć 😉
Są też jazdy przygotowujące. Polecam!
Zdałam tam brąz i srebro 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
05 kwietnia 2015 17:03
LatentPony, jedź w Szarży - jest tam super kucyk Andor, wzrostowo identyczny jak myszaty. Oprócz tego faktycznie, jak mówiła Pialotta, Klaser i jeszcze Wigor.
Witam,
Chciałabym dorzucić kilka uwag nt. stajni w Wwie i w niedalekich okolicach dla dzieci (córka ma 9,5 roku).

Aromer- zdecydowanie nie polecam.
Agmaja- zdecydowanie nie polecam.
Hubert- polecam, jeżeli chodzi o podejście do dzieci- choć doświadczenie baardzo niewielkie, sprzed ok 2 lat. Nie wypowiem się na temat poziomu nauki bo 2 lata temu nauki nie było tylko oprowadzanki.
Akademia konna ABC- nauka bardzo dobra, dobre podejście instruktorów. Ceny wysokie.
Ulmag- nauka nawet Ok, podejście zależy  od instruktorki-córka nieśmiała więc w nowym środowisku płocha, mówi cicho, rozpoczęcie nauki od "a ty w ogóle wiesz jak wsiąść na konia??" jest mało pedagogiczne. Zniechęciło.
Poland Park- nauka oczywiście OK. Brakuje (bardzo) siodłania i czyszczenia konia. Osobiście nie podoba mi się zmiana instruktora bez informowania. A tak się zdarzało. Ceny wysokie.
Helenów- nauka może nie na wysokim poziomie, ale konie są wspaniałe, okolica piękna, stajnia mała. Bardzo mi się podoba.
Argos- zajęcia z Panią Wiktorią - super. Miła, z charyzmą, instruktor PZJ. Konie zrelaksowane, spokojne, nie są "do pchania", ale też nie brykają. Podłoże bezpieczne. Polecam.

Nie znalazłam w tym wątku ani słowa o Folwarku Wiktorowo w okolicy Nasielka. Czy ktokolwiek tam był i może podzielić się opinią?
W Poland Parku można przyjść wcześniej i osiodłać konia sobie samemu ale ze względu na to, że często opiekunowie koni mają kilka koni na jazdę do przygotowania dlatego one po prostu czekają gotowe. Niektóre osoby jeżdżące tam już skokowo nie potrafią osiodłać albo im się nie chce. Jazdy są drogie i widocznie osiodłanie wchodzi w cenę.

Wiktorowo to stajnia pana Ratajczaka.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 kwietnia 2015 00:56
Bez przesady, w ABC też konie są siodłane przed jazdą a w większości przypadków nie ma problemu z siodłaniem czy też z nauką siodłania jeśli przyjdzie się wcześniej lub powie że następnym razem konia chce się siodłać samemu. Niektórzy po prostu nie chcą siodłać i tyle. Ewentualnie czasem koń idzie z poprzedniej jazdy ale wtedy można np. osiodłać innego i się nauczyć 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 kwietnia 2015 06:25
Poland Park i ABC, to stajnie nastawione na "elitarnego" klienta, więc przygotowanie konie na jazdę ma być luksusem, ale tak jak dziewczyny piszą nie ma problemu z tym, żeby samemu konia sobie osiodłać. Przynajmniej w Poland Parku, ABC nie znam. Niewiele jest jednak osób, które rwą się do tego, żeby te konie sobie samemu na jazdę przygotować.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 kwietnia 2015 10:50
A w ABC w sumie nie jest aż tak mało chętnych, są nawet takie osoby które przychodzą sporo wcześniej żeby pomóc nie tylko przy swoim koniu ale i przy innych. Niemniej warto ostrzegać wcześniej bo czasem wolontariusze mają dużo koni do ogarnięcia i może się okazać, że akurat ten koń był siodłany w pierwszej kolejności 😉
Hmmm, a poleca ktoś Stajnię Celinów?

Zamierzam się tam przenieść. (albo do Szarży - jeszcze nie wiem)
Ile kosztują i jak wyglądają jazdy w Argos, bo nie znalazłam info o cenach na stronie.  Są jazdy dla średniozaawansowanych?
alona Jazda w grupie 70zł (65 w karnecie) za pełną godzinę. Grupy do 4 osób, profesjonalne podłoże, dobrze przygotowane konie i instruktorzy. Na pewno powiedzą znacznie więcej niż "pięta w dół". Oczywiście, że są dla a średniozaawansowanych  😉 Bardzo polecam i w razie pytań zapraszam na pw. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się