Praca przy koniach - Pośrednictwo / Agencja pracy/ Baza danych

Wszyscy wiemy jak to jest z szukaniem pracy lub pracowników przy koniach. Najlepiej na czarno, najniższa pensja, praca od rana do wieczora - tak to już jest z końmi. Ludzie którzy tak kochają te zwierzęta i chcą pracować spełniając się w swojej pasji są gotowi na spore poświęcenie.

Stąd moja prośba o wypełnienie ankiety. Dotyczy ona osób które konie traktują jako sposób na życie, a raczej hipotetycznie- gdyby na jeździeckim rynku pracy coś się poprawiło, czy byliby zainteresowani?
Pytanie kieruję do wszystkich: stajennych, luzaków, bereiterów, instruktorów, trenerów jak i właścicieli ośrodków, hodowców.

Gdyby była taka możliwość, czy korzystałbyś z pośrednictwa pracy / jeździeckiej agencji pracy.
Czy raczej szansę przetrwać miałby portal typu: niania.pl albo golden-line.

Zainspirowała mnie do tego moja osobista sytuacja. Swego czasu dość intensywnie reklamowałam się w ogłoszeniach na volcie, stadniny.pl i innego rodzaju stronkach, z czego 3/4 telefonów było albo od ludzi bez pojęcia, albo od wyposzczonych dorosłych chłopców domagających się przesłania na maila zdjęcia w obcisłych bryczesach. Porażka. Fajnie byłoby na swój sposób przefiltrować tego rodzaju ogłoszenia.
30 wyświetleń i tylko dwie osoby zagłosowały. Klikanie nie boli  👀 Zachęcam też do dyskusji.
To może być niegłupi pomysł. Brakuje czegoś takiego. Koniecznie w formie przemyślanej bazy danych, żeby można było wyszukiwać według różnych kryteriów. Uściśliłabym tytuł wątku/ankiety, żeby od razu było wiadomo, że chodzi o problem pośrednictwa.
30 wyświetleń i tylko dwie osoby zagłosowały. Klikanie nie boli  👀 Zachęcam też do dyskusji.


ale to ankieta dla właścicieli stajni - nie dla każdego
a takich właścicieli jest niewielu na forum
Dodofon Tak jak napisałam w pierwszym poście - Ankieta jest skierowana praktycznie do każdej osoby związanej z końmi.
Pytanie kieruję do wszystkich: stajennych, luzaków, bereiterów, instruktorów, trenerów jak i właścicieli ośrodków, hodowców.
A jak nie pasuje jest też opcja: Konie to moje hobby, ale gdyby była taka możliwość rozważyłbym/rozważyłabym taką opcję.
I z tego co widzę ma największe poparcie, tak jak podejrzewałam.

😎
[quote author=kajpo link=topic=67459.msg1130534#msg1130534 date=1315993579]
30 wyświetleń i tylko dwie osoby zagłosowały. Klikanie nie boli  👀 Zachęcam też do dyskusji.


ale to ankieta dla właścicieli stajni - nie dla każdego
a takich właścicieli jest niewielu na forum
[/quote]

Patrz  🤔trzałka: kajpo Stąd moja prośba o wypełnienie ankiety. Dotyczy ona osób które konie traktują jako sposób na życie, a raczej hipotetycznie- gdyby na jeździeckim rynku pracy coś się poprawiło, czy byliby zainteresowani?
Pytanie kieruję do wszystkich: stajennych, luzaków, bereiterów, instruktorów, trenerów jak i właścicieli ośrodków, hodowców.

Gdyby była taka możliwość, czy korzystałbyś z pośrednictwa pracy / jeździeckiej agencji pracy.
Czy raczej szansę przetrwać miałby portal typu: niania.pl albo golden-line.




edit: Myślę że to fajny pomysł. Jeździeckie gumtree 😉
raczej polskie Yard&Groom 😉
pomysł dobry. Póki co osobiście mnie średnio dotyczy- ale w przyszłości chętnie skorzystam, o ile dojdzie do realizacji pomysłu.
fajnie, to cos co mozna by polaczyc z poprzednim pomyslem ktory niesteyy nie zostal wcielony w zycie - z voltową bazą trenerow/instruktorow
Sądzę, że taki polski odpowiednik strony Yard&Groom jest świetnym pomysłem i cieszyłby się popularnością  🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
14 września 2011 17:07
Być może miałby racje bytu. Chociaż biorąc pod uwagę 'oszałamiającą' ilość ogłoszeń na najpopularniejszych portalach (mam na myśli stadniny.pl i ogloszenia drobne na voltahorse.pl) to nie wiem czy nasz rynek pracy 'okołokońskiej' jest aż tak rozbudowany, by aspirować na 'drugie yard&groom'.
Acz jak najbardziej jestem za stworzeniem jakiejś bazy danych, uporządkowania i usystematyzowania za pomocą np. ankiety przeprowadzającej przez proces dodawania ogłoszenia 'krok po kroku', bo wiele ogloszen zawiera szczatkowe lub nierzetelne informacje.  No i forum/centrum wymiany doswiadczen i opinii zarowno o pracodawcach jak i pracownikach byloby bardzo wskazane. Nie o wszystkim trzeba sie koniecznie przekonywac na wlasnej skorze 😉
Pracuje jako stajenny(administrator kierownik stajni) doswiadczylem wielu roznych zachowan ze strony pracodawcow,przyznam ze mysl powolania takiego watku w odniesieniu do profesji stajennego nachodzil mnie wielokrotnie. Gratuluje podjecia mysli , i zycze wytrwalosci w eksploaracji bardzo trudnych zagadnien. Domniemam iz stajennch zbyt wielu tu nie trafi,ale licze na forumowiczow . Dobro stajennch to dobro waszych koni ,a jakie jest przelozenie to wielokrotnie doswiadczyliscie.
Kajpo dorzuć jeszcze rynek około koński. Właściciele i pracownicy sklepów jeździeckich, producenci, osoby związane z transportem koni.
Myślę, że to fajna sprawa zdecydowanie skracająca czas poszukiwań pracy/ pracownika 🙂
Odgrzeje kotleta. Czy ktos wie czy ten pomysł polskiego yard&groom ruszył? Potrzebny mi pracownik na zastepstwo (powtarzajace sie co jakks czas jesli sie sprawdzi) i nawet nie wiem gdzie szukac.
A czemu nie dasz ogłoszenia na tym ogólnoświatowym yardandgroom? Ja tam widziałam ogłoszenie, nawet wymieniałam maile z właścicielem, no ale ostatecznie wybrałam drugą opcję.
W sumie jest to jakis pomysl, ale myślałam ze jest cos z lepszym zasiegiem w PL
karolina_, grupy na Facebooku?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się