Futro na siodło - zalety i wady użytkowania

Katasia ja mam to futro, dostałam w zeszłym roku na święta i jak na razie nie narzekam  😉
Katasia, mam takie futro od około pięciu lat. Trzy lata używane cały rok, ostatnie dwa tylko na zimę. Przez ten czas jedynie minimalnie zardzewiała sprzączka do mocowania. Poza tym wygląda jak nówka.
Dzięki dziewczyny, w takim razie zamiast kupować mattesa za 3 stówki, to kupię tego Mustanga za połowę  🙂
Ja mam futerko na siodle już drugi rok a kupiłam najtańsze jakie było dostępne w sklepie jeździeckim nie pamiętam dokładnie ale to było coś koło 150 zł wtedy- służy świetnie, cały czas jeszcze jest w dobrej kondycji i pewnie najbliższy rok jeszcze posłuzy bez wymiany,może nawet dłuzej  🙄
wiecie może gdzie mogłabym kupić futro medyczne na siodło, które jest razem z żelem, w jakiejś rozsądnej cenie ?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
24 września 2014 13:48
Pytanie do użytkowniczek mattesa na siodło:
jaki macie rozmiar dla jakiej długości siedziska?
przejechałam długaśny rajd w siodle west z futrem diy (zakupione futro wycielam do kształtu robilam otwór na rożek i tyle) - spisało się znakomicie 😀
duży komfort i w dni ciepłe i zimne, deszcze. nie latało, nie przesuwało się. tyłek pierwszy raz nie czerwony hehe 😉 a po i 9 h w siodle przez ponad 2 tyg. jedyne co to się porozciągało w osi przód-tył ( a mogłoby na boki 🙁 ) i teraz musze je chyba spasowac na nowo. a...no i moje niefarbujące jeansy jednak farbują po dniu w w ulewie - mam naturalnego koloru futerko z prześwitami niebiesko-zielonymi 😉))
no i troche uklepane. ale to tez raczej do rozczesania. jeszcze ie mialam sie kiedy za to uklepanie i reszte zabrać. oj chyba ide i to zrobie 😉
Ma ktoś futerko z Pare Force  :kwiatek:??? Jak się sprawuje 😉 ???
http://allegro.pl/ocieplacz-futro-medyczne-komfort-siodlo-zima-lato-i4669892018.html
Dziewczyny piszecie, że futro naturalne się nie zużywa- moje niestety powycierało się pod udami- chyba coś jest ze mną nie tak- jakieś zwiększone tarcie :P, ale to jest jedyna wada jaką zauważyłam i już nie wyobrażam sobie jazdy bez futerka 😀 Figaro2046 ja mam właśnie to futerko i jestem zadowolona- delikatnie przetarcia, o których wspominałam pojawiły się dopiero po ponad roku intensywnego używania 🙂
ms_konik ja mam L mattesa i pasuje mi na 17,5 Daw Maga. Ogólnie nie miałam futra innych firm ale polecam w 100%. Użytkowane 2 sezony i jest jak nowe.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 listopada 2014 19:19
crash, dzięki za info,
to ja dodam jeszcze:
L-ka jest okej na siedzisko 17,5 oraz na 18 prestige'a.
Myślę, że M-ka też spokojnie by spasowała 🙂.
Bronze   "Born to chase and flee.."
05 listopada 2014 19:33
Figaro - ja tez używałam futerko z ParForce - sprzedałam razem z siodłem...ale rozważam kupno nowego. Mysle,że w tej cenie jak najbardziej warto. Używałam 3 lata, pod udami miałam niewielkie, przetarte placki, a poza tym stan po tych 3 latach użytkowania oceniam jako dobry +.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
23 października 2015 22:28
Chcialabym sobie zrobić futro na siodło west, skóra już jest i wstepnie plan też mam ale chcę się upewnić co do przyszycia gumek. W których miejscach wszyć  żeby się nie przesówało?
Odkopuję, bo nie znalazłam innego wątku o podobnej tematyce. Mam pytanie odnośnie żeli na siodło. Ktoś używa/używał? Poprawia komfort jazdy w twardszych siodłach?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się