firmy kurierskie

w związku z tym, że część firm oferujących usługi kurierskie zmieniła jakiś czas temu zasady działania i nie przyjmują już zleceń od osób prywatnych(bodajrze taki manewr zastosowało m.innymi dpd  ), a ja dawno dość nie wysyłałam żadnych przesyłek i nie jestem na bierząco mam pytanie:

które firmy kurierskie wciąż obsługują osoby prywatne?
Poczta Polska, Pocztex i chyba GLS z tego co mi wiadomo

edit: paczki przez GLS możesz nadawać w Białymstoku na ul. Elewatorskiej 11/1
dzięki, a jak ups? wciąż biorą od osób prywatnych? ktoś wie?


edit: już wiem, ups bierze  😉
z UPS wezmą tylko jak odbiorca lub nadawca posiadają numer klienta.
udorka, chyba jednak nie masz racji

zadzwoniłam, proszono o numer klineta, powiedziałam że nie posiadam i czy przyjmuja zlecenia od osób prywatnych, odpowiedz: jak najbardziej

nie pytano mnie na kogo ma to iść, jedynie mój adres, numer telefonu, wymiar i waga paczki w celu wyceny, co wysyłam, czy na adres firmy czy na adres prywatny (nie pytając kto/co to i jaki jest ten adres) i kod pocztowy

i suma sumarum kurier dziś przyjedzie po paczkę
a do GLS-u dzwoniłaś? tam to chyba trzeba do punktu nadawczego samemu jechać, tak mi się zdaje...

no to jednak UPS rządzi!
wawrek, szerze powiem - raz próbowałam - nikt nie odebrał
widocznie taka to firma 😀iabeł:
slojma   I was born with a silver spoon!
17 czerwca 2009 13:57
A DHL?
kurier przed chwilą ode mnie wyjechał 😉 kosztowało mnie to całe 35zł z ubezpieczeniem przesyłki

jednak co ups to ups, zamówiłam od 15:30 (mają przedział 2h) i dosłownie z zegarkiem w ręku się pojawił 🙂
odgrzebuję temat

Czy podmiot nie mający podpisanej umowy z firmą kurierską może nadać paczkę na koszt odbiorcy?
Czy jakaś firma kurierska świadczy takie usługi? Chodzi o to żeby nie płacić za przesyłkę przy nadaniu.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
28 listopada 2011 20:49
chciałabym zakupić w sklepie internetowym sprzet AGD.
Jakie przysługują mi prawa przy odbiorze przesyłki? Chodzi o to czy zanim podpiszę mogę otworzyć karton i sprawdzić czy wszystko ok? Z drugiej strony nie wszystko można sprawdzić wzrokowo, co jeżeli okaże się , że urządzenie jest niesprawne, do kogo wtedy mam sie udać nadawcy, kuriera czy serwisu produktu, który zakupiłam? Jak postępować żeby w razie problemu nie wkopać się?
Nie, podpisujesz i odbierasz. Potem otwierasz, przy kurierze oczywiście. Jeżeli jest coś nie tak, to spisujecie protokół.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
29 listopada 2011 13:49
no  i właśnie kiedyś kurier spierał się ze mną, że to nie z nim mam protokół spisać tylko mam zadzwonić do firmy i oni przyślą do mnie kogoś  . Robią tak bo chcą się kłopotu pozbyć 😤 ?
Tak, chcą się kłopotu pozbyć. Proponuję przy kurierze zadzwonić do firmy, wtedy przestają pyskować.
Czy musze mieć firmę zeby podpisać umowę z firma kurierska?  🙁
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 grudnia 2011 11:55
jaką firmą kurierską wyślę najtaniej przesyłkę dość nietypową - wózek dla dziecka 🤔pacerówka, gondola, fotelik? Jak to spakować, dwa kartony, jeden duży, na palecie?
kiedys kupowalam lodowke, dostarczona byla przez GLS, pan bez psioczenia wniosl z pomoca mego faceta, sam powiedzial zeby rozpakowac i sprawdzic. Bardzo milo wspominam.
Zasady pakowania podane są na stronach firm kurierskich. Jeśli czegoś nie wiesz wystarczy zadzwonić i powiedzą jak będzie najlepiej.
Ja ostatnio wysłałem siodło poprzez pośrednika - kurjerzy.pl. Podałem wszystkie dane, zrobiłem przelew za nadanie, wydrukowałem listy przewozowej na drugi dzień pan z UPS wpadł po paczkę. Kosztowało mnie to 50zł z małym hakiem, choć i tak odbiorca pokrył koszty 😉
Do mnie wózek szedł pocztą. Bez kartonów - ciasno owinięty wolią (taką, jak zawija się palety) i szeroką taśmą klejącą. Z tym, że to było ze 3-4 lata temu.
Odradzam Siódemkę.
Sprzedawca z Allegro wysłał mi dwa reflektory do samochodu tą firmą. Fakt, że nawalil strasznie z pakowaniem, ale to już inna historia. Paczka oklejona taśmą "UWAGA SZKŁO" przyszła rozwalona. Odebrała Babcia, więc żaden protokół nie był spisany.
Na spisanie go jest 7 dni. W tym czasie miał się u nas zjawić kurier, który tę paczkę dostarczył. Nie dojechał. 23 grudnia dzwoniliśmy na ich infolinię, pani powiedziała nam, że mają czas do jutra. Nikt nie wierzył, że kurier dojedzie 24 grudnia 😉 Po Świętach dzwoniliśmy ponownie, dostaliśmy numer do tego właśnie kuriera, a ten na to, że on nie wie czy zdąrzy, że może podeśle kogoś innego, ale on nie wie czy ten inny będzie miał druki itd. itp. No i żeby zadzwonić do niego za 5 minut. Tata zapytał go czy facet w ogóle zna swoje obowiązki i że za 5 minut to może najwyżej zadzwonić ponownie na infolinię. Na co pan kurier powiedział: "to niech pan sobie dzwoni".
Stanęło na tym, że dziś Tata jechał do ich siedziby w Toruniu (ponad 60km, tyle w tym dobrego, że i tak musiał do Torunia jechać), żeby wreszcie ten protokół spisać. Bez niego nie ma szans na reklamację...

G*wno nie firma kurierska.
siodemka niestety baaardzo czesto nawala..
dlugo przesylki ida przede wszystkim
Dworcika no widzisz, pecha musiałaś mieć. Ja paczki wysyłam tylko siódemką, zawsze sa na następny dzień, do mnie jak dochodzą to też jest to kwestia jednego dnia. Ogólnie kurierzy z siódemki za mili nie są, fakt, do tego jeżdżą starymi rozwalonymi autami. Często wybiegam do kuriera na podwórko i zaglądam mu na pakę, to paczki fruwają po calutkim samochodzie niestety.
Nasza doszła szybko, ale jej stan był... średnio zadowalający 😁 Tu wyraźnie nawalił sprzedający, bo słabo to jednak zabezpieczył (taśma to jedno, ale wysyłając szkło starałabym się, żeby to to nie miało możliwości latania w kartonie. Tu reflektory były tylko owinięte folią), ale i kurier, który najwyraźniej nie zadbal o bezpieczeństwo paczki i zwyczajnie olał sprawę mimo prób nadrobienia sprawy z protokołem.
Na czas dostarczenia narzekać nie mogę.
Ciekawi mnie teraz jak będzie z gościem z Allegro. W pośpiechu nie przeczytałam komentarzy, a te też urocze. Prosil o skan protokolu i po tym ma niby wysłać nowy reflektor... może, może? 😉 Ale to temat na inny wątek.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się